Witam,
nadszedł czas wakacji, a zatem przerwy w treningach, których będzie mi bardzo brakować.
Dlatego zwracam się do was - drodzy forumowicze ćwiczący shinkendo z prośbą. Prośbą o rozpiski kilku technik, których uczymy się na zajęciach, żebym w czasie wakacji mógł je przećwiczyć i doszlifować.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam
tobepro.
Jak znam studentów Seimeikan Dojo to rozpiszą ci wszystkie techniki o jakie poprosisz o ile będą je znali. Musisz jedynie sprecyzować co cię interesuje i tyle.
Co do treningów to zapraszam na nasze Doja albowiem w trakcie wakacji w Seimeikan treningi się będą odbywać w każdy czwartek w TG oraz w każdą sobotę w M. Nie wiem gdzie trenujesz aktualnie ale z całą pewnością u nas nauczysz się czegoś nowego. Zapraszam
Problem w tym, że z zapamiętywaniem nazw jest u mnie krucho . Jedyna technika którą znam w miarę dobrze na pamięć to "ogi". Dlatego proszę o rozpisanie kilku dowolnych.
Aktualnie trenuje w dojo w Piekarach u senseia Sławka i obawiam się, że nie będę miał możliwości dojazdu do innego dojo'a.
Jeśli już chodzi o konkrety, to na wczorajszym treningu robiliśmy "ogi-coś tam" technika zawierająca elementy normalnego "ogi" plus "kasa giri" i "kiri age" w niektórych momentach. Może ktoś ma rozpiską właśnie tej techniki? Była jeszcze technika, którą zaczynała się w przysiadzie, potem były jakieś klęknięcia na jedno kolano i dużo pchnięć, kojarzy może ktoś?
Bokken [Usuniêty]
Wys³any: 2008-06-25, 13:28
Wczoraj w Piekarach robiliÅ›my na treningu ogi gaeshi (czyli Twoje „ogi-coÅ› tam ), to z przysiadu nazywa siÄ™ Shoden No Kata. RozpiskÄ™ ogi i ogi gaeshi mogÄ™ oczywiÅ›cie umieÅ›cić, ale nie chciaÅ‚bym, wprowadzać zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz trochÄ™ poczekać. Pozdrawiam.
Rozpiskę ogi i ogi gaeshi mogę oczywiście umieścić, ale nie chciałbym, wprowadzać zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz trochę poczekać. Pozdrawiam.
Nie rozumiem, dlaczego nie możesz jej teraz umieścić?
Bokken [Usuniêty]
Wys³any: 2008-06-25, 13:51
Odpowiedz na Twoje pytanie zawarłem w swoim poscie.
Nadal nie rozumiem co "system nauczania Senseia Sebastiana" ma do mojej prośby .
Chyba wiem co bokken chce ci powiedzieć
Mój system nauczania jest zarazem bardzo prosty i bardzo złożony ale działa i przynosi oczekiwane rezultaty.
Nauka Sztuki Walki mieczem wymaga dużej cierpliwości i jeszcze większej systematyczności oczywiście nie tylko od samego studenta.
Przytoczę ci kawałek mojego artykułu o Shinkendo z magazynu "Sztuki Walki" jaki napisałem tam już jakiś czas temu
Cytat:
Praktyka Shinkendo polega na osiągnięciu równowagi w zakresie pięciu elementów, których nazwa to Goho Gorin Gogyo. Na te pięć elementów składają się techniki :
- Suburi - polegające na ćwiczeniu prostych cięć mieczem i dążeniu, poszukiwaniu perfekcyjnego cięcia.
- Tanrengata – polegajÄ…ca na nauce pojedynczych form , ukÅ‚adów czegoÅ› co może przypominać formy Kata
- Battoho – polegajÄ…cych na nauce ukÅ‚adów cięć i schematów walki
- Tachi uchi – który jest pojedynkiem z partnerem innymi sÅ‚owy mówiÄ…c to kumite
- Tamashigiri – który jest elementem sprawdzianu naszych umiejÄ™tnoÅ›ci ciÄ™cia, a które wykonuje siÄ™ ostrym mieczem i polega na ciÄ™ciu sÅ‚omianych mat nasÄ…czonych wodÄ…, bambusowych palików czy tarcz.
Ty pytasz o Battoho, a nie masz pojęcia o Tanrengata i założe się , że Suburi dopiero poznajesz....
Wiem , że fajniej jest robić coś konkretnego i to jeszcze z partnerem niż ciągle machać kijem i uczyć się cięć... ale to właśnie ta cierpliwość , o której mówiłem.
Moi adepci przechodząc na wyższy stopień mają niższy opanowany w stopniu bardzo dobrym inaczej nie ma możliwości przejścia do innych form bardziej zaawansowanych. Inną sprawą jest też to , że rolą instruktora jest rozumieć ruch i właśnie tak samo go tłumaczyć.
Dlatego na pewnym stopniu poznawania sztuki walki student nie powinien wiedzieć czegoś czego nie jest w stanie zrozumieć , bo jedynie może to zakłócić jego treningi.
Dobrze to potrafię zrozumieć, choć nie do końca się z tym zgadzam. Ale mniejsza o to, ja proszę tylko o rozpiski. Myślałem, że właśnie po to te forum jest (żeby sobie pomagać). Po prostu nie chcę po wakacjach wrócić na treningi na tym samym poziomie, chcę nadążać nad innymi i nie zostawać w tyle, tylko tyle.
Jeżeli chcesz po wakacjach być na wyższym poziomie , a na pewno się nie uwstecznić to przychodź do nas na treningi.
Coś takiego jak rozpiski całych technik w żaden sposób nie wpływają ani nie pomagają się czegoś nauczyć. Chyba wiem skąd ci sie to wzięło ... ale uwierz mi, że na innych Dojach instruktorzy nie uczą z zeszytów
Jeżeli naprawdę myślisz , że możesz sie czegoś nauczyć z kartki niż od kogoś to nie będę cie z tego wyprowadzał.
Myślę, że jak sprecyzujesz na czym ci zależy to , któryś z moich studentów na pewno coś ci skrobnie
Oss
Admin
Do³±czy³: 11 Lip 2007 Posty: 410 Sk±d: polska
Wys³any: 2008-06-25, 15:40
To jest tak jak z każdą sztuką walki... Nie da się czegoś nauczyć korzystając z podręczników. Już o instruktorze nie wspomnę...
Całkiem wyraźnie zaznaczone są wszystkie ruchy, a skoro wyidziałeś już wykonywanie tego układu, to nie powinieneś mieć z tym problemu.
Ogi i Ogi Gaeshi niestety nic mi nie mówią... Ale niedługo pewnie je poznamy
Co do różnicy w nauczaniu, to z tego co zapamiętałem, to mieliśmy:
tai sabaki (hagi gata, juji gata, matsu gata, tatebishi, yokobishi, sotebishi, henka)
tai sabaki ichi
tai sabaki ni
cięcia (sinchoku giri, kesa giri, makuri, kiriage, yoko)
pchnięcie
Shoden no kate
Ganto Soho
Goho Batoho
iajitsu
Z tego ja umiem wykonać rozpiski może do paru
(a jeśli się gdzieś pomyliłem, lub o czymś zapomniałem, to z góry przepraszam)
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach