Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Rozpiski technik...
Autor WiadomoŠ
tobepro

Do│▒czy│: 14 Cze 2008
Sk▒d: Piekary ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2008-06-25, 09:16   Rozpiski technik...

Witam,
nadszedł czas wakacji, a zatem przerwy w treningach, których będzie mi bardzo brakować.
Dlatego zwracam si─Ö do was - drodzy forumowicze ─çwicz─ůcy shinkendo z pro┼Ťb─ů. Pro┼Ťb─ů o rozpiski kilku technik, kt├│rych uczymy si─Ö na zaj─Öciach, ┼╝ebym w czasie wakacji m├│g┼é je prze─çwiczy─ç i doszlifowa─ç.

B─Öd─Ö wdzi─Öczny za wszelk─ů pomoc, pozdrawiam
tobepro.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-06-25, 09:32   

Witam ci─Ö tobepro.

Jak znam student├│w Seimeikan Dojo to rozpisz─ů ci wszystkie techniki o jakie poprosisz o ile b─Öd─ů je znali. Musisz jedynie sprecyzowa─ç co ci─Ö interesuje i tyle.

Co do trening├│w to zapraszam na nasze Doja albowiem w trakcie wakacji w Seimeikan treningi si─Ö b─Öd─ů odbywa─ç w ka┼╝dy czwartek w TG oraz w ka┼╝d─ů sobot─Ö w M. Nie wiem gdzie trenujesz aktualnie ale z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů u nas nauczysz si─Ö czego┼Ť nowego. Zapraszam

Jeste┼Ť zainteresowany ?

Oss 8-)

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 09:43   

Problem w tym, ┼╝e z zapami─Ötywaniem nazw jest u mnie krucho :oops: . Jedyna technika kt├│r─ů znam w miar─Ö dobrze na pami─Ö─ç to "ogi". Dlatego prosz─Ö o rozpisanie kilku dowolnych.

Aktualnie trenuje w dojo w Piekarach u senseia S┼éawka i obawiam si─Ö, ┼╝e nie b─Öd─Ö mia┼é mo┼╝liwo┼Ťci dojazdu do innego dojo'a.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2008-06-25, 10:00   

Z dojazdami naprawd─Ö nie ma problemu, a z powrotem to ju┼╝ na pewno ;) Trzeba tylko mie─ç ch─Öci

Co do techniki ogi, troszeczk─Ö dziwi mnie to, ┼╝e jest ci znana ta technika bardziej ni┼╝ podstawowe.

W naszej sekcji nie uczymy się jedynie Shinkendo ale i innych układów walki z mieczem w wielu przypadkach dużo ciekawszych.

Oss 8-)

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 10:10   

Je┼Ťli ju┼╝ chodzi o konkrety, to na wczorajszym treningu robili┼Ťmy "ogi-co┼Ť tam" technika zawieraj─ůca elementy normalnego "ogi" plus "kasa giri" i "kiri age" w niekt├│rych momentach. Mo┼╝e kto┼Ť ma rozpisk─ů w┼éa┼Ťnie tej techniki? By┼éa jeszcze technika, kt├│r─ů zaczyna┼éa si─Ö w przysiadzie, potem by┼éy jakie┼Ť kl─Ökni─Öcia na jedno kolano i du┼╝o pchni─Ö─ç, kojarzy mo┼╝e kto┼Ť?

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-06-25, 13:28   

Wczoraj w Piekarach robili┼Ťmy na treningu ogi gaeshi (czyli Twoje „ogi-co┼Ť tam :) ), to z przysiadu nazywa si─Ö Shoden No Kata. Rozpisk─Ö ogi i ogi gaeshi mog─Ö oczywi┼Ťcie umie┼Ťci─ç, ale nie chcia┼ébym, wprowadza─ç zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz troch─Ö poczeka─ç. Pozdrawiam.

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 13:44   

Bokken napisa│/a:
Rozpisk─Ö ogi i ogi gaeshi mog─Ö oczywi┼Ťcie umie┼Ťci─ç, ale nie chcia┼ébym, wprowadza─ç zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz troch─Ö poczeka─ç. Pozdrawiam.

Nie rozumiem, dlaczego nie mo┼╝esz jej teraz umie┼Ťci─ç?

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-06-25, 13:51   

Odpowiedz na Twoje pytanie zawarłem w swoim poscie.

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 13:58   

Nadal nie rozumiem co "system nauczania Senseia Sebastiana" ma do mojej pro┼Ťby :-| .

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2008-06-25, 15:15   

tobepro napisa│/a:
Nadal nie rozumiem co "system nauczania Senseia Sebastiana" ma do mojej pro┼Ťby :-| .

Chyba wiem co bokken chce ci powiedzie─ç
Mój system nauczania jest zarazem bardzo prosty i bardzo złożony ale działa i przynosi oczekiwane rezultaty.

Nauka Sztuki Walki mieczem wymaga du┼╝ej cierpliwo┼Ťci i jeszcze wi─Ökszej systematyczno┼Ťci oczywi┼Ťcie nie tylko od samego studenta.

Przytocz─Ö ci kawa┼éek mojego artyku┼éu o Shinkendo z magazynu "Sztuki Walki" jaki napisa┼éem tam ju┼╝ jaki┼Ť czas temu

Cytat:
Praktyka Shinkendo polega na osi─ůgni─Öciu r├│wnowagi w zakresie pi─Öciu element├│w, kt├│rych nazwa to Goho Gorin Gogyo. Na te pi─Ö─ç element├│w sk┼éadaj─ů si─Ö techniki :
- Suburi - polegaj─ůce na ─çwiczeniu prostych ci─Ö─ç mieczem i d─ů┼╝eniu, poszukiwaniu perfekcyjnego ci─Öcia.
- Tanrengata – polegaj─ůca na nauce pojedynczych form , uk┼éad├│w czego┼Ť co mo┼╝e przypomina─ç formy Kata
- Battoho – polegaj─ůcych na nauce uk┼éad├│w ci─Ö─ç i schemat├│w walki
- Tachi uchi – kt├│ry jest pojedynkiem z partnerem innymi s┼éowy m├│wi─ůc to kumite
- Tamashigiri – kt├│ry jest elementem sprawdzianu naszych umiej─Ötno┼Ťci ci─Öcia, a kt├│re wykonuje si─Ö ostrym mieczem i polega na ci─Öciu s┼éomianych mat nas─ůczonych wod─ů, bambusowych palik├│w czy tarcz.

Ty pytasz o Battoho, a nie masz pojęcia o Tanrengata i założe się , że Suburi dopiero poznajesz....
Wiem , ┼╝e fajniej jest robi─ç co┼Ť konkretnego i to jeszcze z partnerem ni┼╝ ci─ůgle macha─ç kijem i uczy─ç si─Ö ci─Ö─ç... ale to w┼éa┼Ťnie ta cierpliwo┼Ť─ç , o kt├│rej m├│wi┼éem.
Moi adepci przechodz─ůc na wy┼╝szy stopie┼ä maj─ů ni┼╝szy opanowany w stopniu bardzo dobrym inaczej nie ma mo┼╝liwo┼Ťci przej┼Ťcia do innych form bardziej zaawansowanych. Inn─ů spraw─ů jest te┼╝ to , ┼╝e rol─ů instruktora jest rozumie─ç ruch i w┼éa┼Ťnie tak samo go t┼éumaczy─ç.

Dlatego na pewnym stopniu poznawania sztuki walki student nie powinien wiedzie─ç czego┼Ť czego nie jest w stanie zrozumie─ç , bo jedynie mo┼╝e to zak┼é├│ci─ç jego treningi.

Oss 8-)

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 15:26   

Dobrze to potrafi─Ö zrozumie─ç, cho─ç nie do ko┼äca si─Ö z tym zgadzam. Ale mniejsza o to, ja prosz─Ö tylko o rozpiski. My┼Ťla┼éem, ┼╝e w┼éa┼Ťnie po to te forum jest (┼╝eby sobie pomaga─ç). Po prostu nie chc─Ö po wakacjach wr├│ci─ç na treningi na tym samym poziomie, chc─Ö nad─ů┼╝a─ç nad innymi i nie zostawa─ç w tyle, tylko tyle.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2008-06-25, 15:36   

Je┼╝eli chcesz po wakacjach by─ç na wy┼╝szym poziomie , a na pewno si─Ö nie uwsteczni─ç to przychod┼║ do nas na treningi.
Co┼Ť takiego jak rozpiski ca┼éych technik w ┼╝aden spos├│b nie wp┼éywaj─ů ani nie pomagaj─ů si─Ö czego┼Ť nauczy─ç. Chyba wiem sk─ůd ci sie to wzi─Ö┼éo ... :) ale uwierz mi, ┼╝e na innych Dojach instruktorzy nie ucz─ů z zeszyt├│w :lol: :lol: :lol:

Je┼╝eli naprawd─Ö my┼Ťlisz , ┼╝e mo┼╝esz sie czego┼Ť nauczy─ç z kartki ni┼╝ od kogo┼Ť to nie b─Öd─Ö cie z tego wyprowadza┼é.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e jak sprecyzujesz na czym ci zale┼╝y to , kt├│ry┼Ť z moich student├│w na pewno co┼Ť ci skrobnie :-D

Oss 8-)

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2008-06-25, 15:40   

To jest tak jak z ka┼╝d─ů sztuk─ů walki... Nie da si─Ö czego┼Ť nauczy─ç korzystaj─ůc z podr─Öcznik├│w. Ju┼╝ o instruktorze nie wspomn─Ö... :roll:

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2008-06-25, 15:41   

Shoden No Kata

Ca┼ékiem wyra┼║nie zaznaczone s─ů wszystkie ruchy, a skoro wyidzia┼ée┼Ť ju┼╝ wykonywanie tego uk┼éadu, to nie powiniene┼Ť mie─ç z tym problemu.

Ogi i Ogi Gaeshi niestety nic mi nie m├│wi─ů... Ale nied┼éugo pewnie je poznamy :)

Co do r├│┼╝nicy w nauczaniu, to z tego co zapami─Öta┼éem, to mieli┼Ťmy:
tai sabaki (hagi gata, juji gata, matsu gata, tatebishi, yokobishi, sotebishi, henka)
tai sabaki ichi
tai sabaki ni
ci─Öcia (sinchoku giri, kesa giri, makuri, kiriage, yoko)
pchni─Öcie
Shoden no kate
Ganto Soho
Goho Batoho
iajitsu

Z tego ja umiem wykona─ç rozpiski mo┼╝e do paru :)
(a je┼Ťli si─Ö gdzie┼Ť pomyli┼éem, lub o czym┼Ť zapomnia┼éem, to z g├│ry przepraszam)

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 15:47   

Kamil Cz wielkie dzi─Öki za konkretn─ů odpowied┼║, je┼Ťli masz jeszcze jakie┼Ť podobne materia┼éy to ch─Ötnie je zobacz─Ö i licz─Ö na pomoc innych.

Cytat:
Z tego ja umiem wykona─ç rozpiski mo┼╝e do paru

chętnie bym je zobaczył...

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku