Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Kata w Shinkendo
Autor WiadomoŠ
tobepro

Do│▒czy│: 14 Cze 2008
Sk▒d: Piekary ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2009-07-04, 09:44   Gunto Soho

Mam to! Tzn. znalazłem. W niektórych momentach nieco różni sie to od tego, co pokazywał Sensei Layos, ale generalnie to jest to :) .
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-08-22, 23:08   

Mam pytanie dotycz─ůce maki uchi... Jaki jest sens w wykonywaniu maki uchi 180 stopni? Jest to bardzo ryzykowny manewr gdy┼╝ wymaga nag┼éej zmiany ci─Ö┼╝aru z jednej nogi na drug─ů. Przy kirikaeshi 180 stopni r├│wnie┼╝ wyst─Öpuje ta zmiana, ale nie jest tak gwa┼étowna i pozwala nam na szybsz─ů reakcj─Ö.
Pocz─ůtkowo my┼Ťla┼éem, ┼╝e przewaga maki uchi 180 stopni nad takim samym kirikaeshi le┼╝y w dystansie i mo┼╝liwo┼Ťci szybszego wyprowadzenia ciosu. Lecz traci si─Ö to w obliczu pr├│by z┼éapania r├│wnowagi po zej┼Ťciu...

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2009-08-23, 11:44   

Pamietaj , ┼╝e ka┼╝da sztuka walki to tak naprawd─Ö walka , a nie jakie┼Ť schematy do nauczenia lub zapisania w zeszycie.
Kt├│re zej┼Ťcie ma wi─Öksze znaczenie ... ? Jaki sens ma wykonywanie maki uchi 180 st ... ?
to ┼║le zadane pytania.

W prawdziwej walce wszystko jest mo┼╝liwe i przede wszystkim to si─Ö powinno stawia─ç jako priorytet ! Trzymaj─ůc si─Ö schemat├│w mo┼╝na dosta─ç pot─Ö┼╝ne uderzenie w ucho .... pomimo posiadanych umiej─Ötno┼Ťci.

Jestem przekonany, że w niedługim czasie odnajdziesz zastosowanie 180 st maki uchi ;)

Oss 8-)

tobepro

Do│▒czy│: 14 Cze 2008
Sk▒d: Piekary ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2009-08-23, 18:06   

Pyta┼éem mojego instruktora, ale nie wie i r├│wnie┼╝ nie ma zapisane tego w zaszycie. Co to w┼éa┼Ťciwie jest "MAKI UCHI 180 stopni"?

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-08-23, 18:44   

tobepro napisa│/a:
Pyta┼éem mojego instruktora, ale nie wie i r├│wnie┼╝ nie ma zapisane tego w zaszycie. Co to w┼éa┼Ťciwie jest "MAKI UCHI 180 stopni"?

Tylko w czym jest problem ? Nie wiecie co to maki uchi czy co to 180 st ?
Kamil nie pyta co to tylko doszukuje sie zastosowania .
Wi─Öc Tobepro naprawd─Ö nie wiecie co to maki uchi ?

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Wys│any: 2009-08-23, 21:41   

Cytat:

Inaczej 4 element Ipponadchi, tylko nie wykonany pod k─ůtem 45 stopni, a 180 stopni.
Takim terminem posłużył się Sensei Roland Layos.

Cytat:
W prawdziwej walce wszystko jest mo┼╝liwe i przede wszystkim to si─Ö powinno stawia─ç jako priorytet !

No i w┼éa┼Ťnie to sobie postawi┼éem jako priorytet. Dla mnie maki uchi 180 stopni jest maksymalnie niewygodne, a du┼╝o prostszym wyj┼Ťciem by┼éoby takie samo kirikaeshi.
Po prostu, kiedy wykonuje maki uchi 180 stopni to co┼Ť w moim ciele komunikuje, ┼╝e co┼Ť jest nie tak. ┼╗e jest to ma┼éo logiczne. Mo┼╝e po prostu nie potrafi─Ö tego jeszcze?

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-08-24, 09:55   

Postaram ci si─Ö pom├│c na nast─Öpnym treningu.

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Wys│any: 2010-01-10, 21:56   

Podczas ostatnich trening├│w zauwa┼╝y┼éem problem z moj─ů pr─Ödko┼Ťci─ů podczas uk┼éad├│w. Po┼Ťwi─Öci┼éem par─Ö trening├│w na znalezienie ┼║r├│d┼éa problemu. W ko┼äcu doszed┼éem do wniosku, ┼╝e jest nim... ┼Ťrodek ci─Ö┼╝ko┼Ťci! Pytanie moje jest takie: co zrobi─ç, aby przyspieszy─ç przenoszenie ┼Ťrodka ci─Özko┼Ťci? Teoretycznie m├│g┼ébym to osi─ůgn─ů─ç poprzez uprzednie przygotowanie si─Ö do przeniesienia go przed kolejnym ruchem w uk┼éadzie, ale spos├│b ma ten minus, ze za bardzo opiera si─Ö na zapami─Ötaniu uk┼éadu, a za ma┼éo na naturalnych ruchach... (Wystarczy zmieni─ç uk┼éad i ju┼╝ mog─Ö zacz─ů─ç si─Ö myli─ç). Testowa┼éem ten spos├│b przy Goho Battoho Henka Ippome i niestety pope┼éni┼éem przez to par─Ö b┼é─Öd├│w.

P├│┼║niej zastanowi┼éem si─Ö nad tym, aby ┼Ťrodek ci─Ö┼╝ko┼Ťci trzyma─ç jak najcz─Ö┼Ťciej w ┼Ťrodku pozycji (np. hasso kamae), jednak przy ci─Öciu przenosimy go do przodu, co sprawia, ┼╝e plan ten nie ma wi─Ökszego sensu (po co mi odpowiednia pr─Ödko┼Ť─ç w ci─ůgu uk┼éadu, skoro przez to zaczynam j─ů tracic w najwa┼╝niejszym punkcie?). P├│┼║niej pomy┼Ťla┼éem o rozlu┼║nionych nogach wykorzystuj─ůc t─ů sam─ů zasad─Ö, kt├│r─ů Sensei da┼é mi przy okazji mojego pytnia o hiriki osae ni z aikido (znajduje si─Ö on w dziale Seiseikai Yoshinkan Aikido, w podtemacie "Waza"), jednak rozwi─ůzanie to, cho─ç niew─ůtpliwie bardzo dobre, okazywa┼éo si─Ö ci─Ö┼╝kie do wykonania z powodu mimowolnego napi─Öcia mi─Ö┼Ťni w nogach...

Pytanie moje: Mo┼╝e kto┼Ť z was ma podobny problem, a poradzi┼é sobie z nim, lub chocia┼╝ si─Ö nad nim zastanoiw┼é? Je┼╝eli nikt nic nie napisze to... c├│┼╝... Pozostaje mi tylko dalej obserwowa─ç Sensei'a :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2010-01-11, 11:02   

Kamil Cz napisa│/a:
Podczas ostatnich trening├│w zauwa┼╝y┼éem problem z moj─ů pr─Ödko┼Ťci─ů ...
doszedłem do wniosku, że ... :
┼Ťrodek ci─Ö┼╝ko┼Ťci ... przenoszenie ┼Ťrodka ci─Özko┼Ťci? ... przygotowanie si─Ö do przeniesienia ...
przed kolejnym ... za bardzo opiera się na zapamiętaniu ... mało naturalnych ruchach...
┼Ťrodek ci─Ö┼╝ko┼Ťci trzyma─ç jak najcz─Ö┼Ťciej w ┼Ťrodku ... przenosimy go do przodu ... nie ma sensu ...
odpowiednia pr─Ödko┼Ť─ç ... zaczynam j─ů tracic ... rozlu┼║nionych nogach...

Je┼╝eli my┼Ťlisz o tym wszystkim w trakcie wykonywania uk┼éad├│w lub innych technik to wcale sie nie dziwi─Ö, ┼╝e tracisz pr─Ödko┼Ť─ç.

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: