Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Kata w Shinkendo
Autor WiadomoŠ
Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-09-27, 08:51   Kata w Shinkendo

No to zacznijmy pisa─ç co┼Ť, co si─Ö wi─ů┼╝e z tematyk─ů tego forum. SHINKENDO. Licz─Ö, ┼╝e temat rozwinie si─Ö, ┼╝e tak powiem sam. Uk┼éady kata w shinkendo s─ů bardzo widowiskowe i rewelacyjnie wychodz─ů na pokazach, ale ┼╝eby wygl─ůda┼éo to fajnie musz─ů niestety wykonywane szybko, bo przecie┼╝ nie trenujemy Tai Chi tylko shinkendo, jest to dynamiczna sztuka walki. Jednak du┼╝o adept├│w shinkendo wykonuj─ůc jaki┼Ť uk┼éad kata szybko mam wra┼╝enie, ┼╝e jest on wykonywany poprawnie. Dopiero, gdy si─Ö zwolni i wykona si─Ö go powoli widzimy, w kt├│rym miejscu to, co wygl─ůda fajnie, gdy wykonywane jest szybko, jest wykonywane niedostatecznie dobrze a wr─Öcz ┼║le. Jak Sensei Hire na seminarium w Bytomiu pokaza┼é Shoden No Kata, pokazuj─ůc na pocz─ůtku w tempie Tai Chi jak wygl─ůda sam ruch n├│g bez bokkena wszyscy byli w szoku i zastanawiali si─Ö, co to jest. Ale o tym p├│┼║niej. Czekam na sugestie zwi─ůzane z uk┼éadami kata w shinkendo. Mam nadzieje, ┼╝e uda mi si─Ö odpowiedzie─ç, z pomoc─ů Sensei’a Sebastiana, na wszystkie pytania.
Na pocz─ůtek konkurs jak si─Ö Wam wydaje jak wygl─ůda kichondosa z bokkenem?

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-09-27, 10:51   

No brawo - wreszcie naprawd─Ö dobry temat :!:

Odno┼Ťnie kichondosy z bokkenem prosz─Ö o wypowiedz wszystkich trenuj─ůcych - jestem ciekaw waszych spostrze┼╝e┼ä.

Je┼╝eli chodzi o uk┼éady kata to powiem na pocz─ůtek : dla mnie to bardzo osobiste prze┼╝ycie gdy czuje pe┼én─ů synergi─Ö z bokkenem lub katan─ů, to jak pe┼éne mog─ů by─ç ruchy , a przy tym silne i energiczne.
Ale dlaczego osobiste..? Wykonuj─ůc r├│┼╝ne uk┼éady kata cz─Östo wyobra┼╝am sobie i┼╝ trenuje w ┼Ťredniowiecznej Japonii gdzie┼Ť na wzg├│rzu nad urwiskiem , o kt├│re rozbija si─Ö ocean.

Kochani trening miecza (po pewnym czasie) to naprawd─Ö co┼Ť zupe┼énie innego od tradycyjnych sztuk walk.

Oss 8-)

Danuta

Do│▒czy│a: 04 Sie 2007
Sk▒d: Krak├│w
Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-27, 11:27   

Bokken form kata w shinkendo jest bardzooooooooo du┼╝o. i jedne s─ů po to,aby wykonywa─ç je powoli i ─çwiczy─ç technik─Ö a inne wykonuje si─Ö szybko i dynamicznie
Np wymieniany przez Ciebie shoden wykonuje sie na r├│┼╝ne t─Öpa i to Hire sensei t┼éumaczy┼é w Bytomiu, i tez tak ─çwiczyli┼Ťmy ( s─ů tzn "przystanki", "zwolnienia ") - nie wiem czy to opisa┼éam dobrze, wola┼ébym Ci to pokaza─ç. tak samo przy Czuden sei ( zabij mnie nie wiem jak si─Ö to pisze, ale je┼╝eli ┼║le zapisa┼éam nazw─Ö w wersii fonetycznej to chodzi o ta form─Ö z podskokami, z kt├│r─ů Obata Sensei na koniec seminarium na W─Ögrzech nas tak m─Öczy┼é), s─ů sekwencje ,┼╝e 3 ruchy wykonuje si─Ö p┼éynnie jak jeden ruch, a s─ů i te moje tak zwane przystanki gdzie trzeba zwolni─ç, i nie wykonuje sie tej formy jak orient ekspres.

Np kagamisi usen - Sensei Hire te┼╝ opowiada┼é tak─ů zabawn─ů histori─Ö jak to Obata Sensei kaza┼é mu wykonywa─ç t─ů form─Ö i ─çwiczy─ç technik─Ö, ale jak wykonywa─ç musia┼é sobie przy tym ┼Ťpiewa─ç po angielsku sto lat i w rytm tego wykonywa─ç form─Ö kagamisi usen, przez wiele godzin.

Co do szybko┼Ťci i t─Öpa wykonywania form , np gohou battohu form─Ö ichi powinno wykonywa─ç si─Ö zawsz─Ö powoli, jest to forma , kt├│ra ma nauczy─ç pocz─ůtkuj─ůcego adepta (mi─Ödzy innymi tego nauczy─ç) 5 sposob├│w poprawnego dobywania miecza, dlatego powinno sie j─ů ─çwiczy─ç powoli.
wersje ni i pozostałe formy gohou battohou - wykonujemy już szybko i nie powinno wykonywać sie ich powoli, piszę powinno, ponieważ tak jak Sebastian napisał to osobista sprawa każdego z nas jak będziemy wykonywali dana formę.

Sensei Obata raczej powtarza┼é, aby┼Ťmy powoli ─çwiczyli dane techniki i formy i tak np na treningach rui sui ─çwiczyli┼Ťmy bardzo szybko i dynamicznie bo efektowanie to wygl─ůda , a na seminarium nie wiem czy zauwa┼╝y┼ée┼Ť Sensei Obata kaza┼é nam ─çwiczy─ç wolniutko, na pewno wtedy Snseiowi jest ┼éatwiej wy┼éapa─ç nasze b┼é─Ödy i pokaza─ç nam co robimy ┼║le, jak ganamy to nic nie wida─ç, wida─ç jakie┼Ť tam ruchy, mniej lub bardziej poprawne.

Pisz─ůc wolno nie mam na my┼Ťli oczywi┼Ťcie tai chi tzn t─Öpa tego stylu to zrozumiale - bo czym jest shinknedo to sztuka zabijania , oparta na technikach , kt├│re pozwala┼éy dawnym samurajom prze┼╝y─ç na polu walki i nawet jak co┼Ť jest wykonywane powoli musi mie─ç odpowiedni─ů si┼é─Ö i dynamik─Ö, trening shinkendo wbrew pozorom to nie trening relksacyjny.

Nawiasem m├│wi─ç ostatnio wiele ─çwiczy┼éam, ale mimo tego s┼éuchajcie po tajsabaki ni mia┼éam takie zakwasy - domy┼Ťlcie si─Ö czego :D :-/ :oops: :lol:

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-09-27, 12:12   

Malutkie wtr─ůcenie i ju┼╝ mnie nie ma.

My┼Ťl─Ö Danuta , ┼╝e nie o to chodzi┼éo Bokkenowi.
Nie odbieraj tego personalnie ale chyba chodzi┼éo o to aby w┼éa┼Ťnie nie przedstawia─ç "instrukcji u┼╝ytkowania", nie uczy─ç ani nie robi─ç wyk┼éadu.

Do wszystkich tu pisz─ůcych - nie ponawiajmy b┼é─Öd├│w z poprzedniego tematu.

Oss 8-)

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-09-28, 08:36   

Droga Danuto wszyscy wiemy, ┼╝e w shinkendo form kata jest bardzo du┼╝o. Po to mi─Ödzy innym za┼éo┼╝y┼éem ten temat, aby wymienia─ç si─Ö do┼Ťwiadczeniami. Wiedza o shinkendo w Polsce jest ┼╝adna. A zarazem dost─Öp do materia┼é├│w szkoleniowych jest bardzo utrudniony. Jedyn─ů szans─ů na podniesienie naszych umiej─Ötno┼Ťci s─ů seminaria. I tu jest znowu bieda. Z tych czy innych powod├│w jest trudno zorganizowa─ç seminarium w Polsce, a na wyjazd na zagraniczne nie wszystkich sta─ç. A nawet jak ju┼╝ pojedziemy to wygl─ůdamy tam jak ubodzy krewni. Pisze to, cho─ç sama wiesz o tym. Dlatego w┼éa┼Ťnie, powtarzam, za┼éo┼╝y┼éem ten temat.
Wiemy r├│wnie┼╝, ┼╝e shinkendo jest sztuk─ů walki i jak piszesz sztuk─ů zabijania. W realnej walce nikt nie b─Ödzie sprawdza┼é czy wszystko wykonywane jest technicznie, trzeba prze┼╝y─ç. Ale na etapie treningu wszystko powinno by─ç wykonywane powoli. Nawet w tempie Tai Chi :) . Par─Ö miesi─Öcy temu jak wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e ju┼╝ wszystkie rozumy w shinkendo pozjada┼éem wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e jest g┼éupie i niepotrzebne. Ale dopiero jak zobaczy┼éem na wideo lub na zdj─Öciach jak to wygl─ůda stwierdzi┼éem, ┼╝e du┼╝o ruch├│w w moich technikach jest z┼ée. Prosty przyk┼éad, jak wykonuje jakikolwiek kate szybko wi─Ökszo┼Ť─ç, a mo┼╝e nawet wszystkie, ciecia z pozycji jodan wykonywane s─ů nie z pozycji jodan tylko z za plec├│w. Ten b┼é─ůd jest akurat bardzo powszechnym b┼é─Ödem.
Wszyscy, kt├│rzy byli na seminarium z Sensei’em Hire s┼éyszeli, co m├│wi┼é o r├│┼╝nych tempach w poszczeg├│lnych uk┼éadach kata. Ale na etapie nauki starajmy si─Ö robi─ç wszystko po woli. Jest to moje osobiste zdanie, z kt├│rym nie ka┼╝dy musi si─Ö zgodzi─ç. Na ka┼╝dym treningu mo┼╝na wygospodarowa─ç czas na wykonanie tego, co umiemy lub wydaje si─Ö nam, ┼╝e umiemy szybko bez zwracania uwagi na b┼é─Ödy. (Chcemy przecie┼╝ zach─Öci─ç nowych ludzi do trenowania tej pi─Öknej sztuki walki.) Zar─Öczam, ┼╝e po jakim┼Ť czasie mo┼╝e si─Ö okaza─ç, ┼╝e nawet robi─ůc dany uk┼éad robimy go w spos├│b zadowalaj─ůcy technicznie. Ale to dla nas d┼éuga droga.
Zach─Öcam Was jeszcze raz do pisania o nurtuj─ůcych Was sprawach, zgodnych oczywi┼Ťcie z tematyk─ů forum.

Michal Flasz

Do│▒czy│: 17 Lip 2007
Wys│any: 2007-10-01, 18:19   

A tak na marginesie.
Co ma kichondosa z bokenem do kata w shinkendo?? :)
Je┼Ťli ju┼╝ ma by─ç nijaka zgodno┼Ť─ç z tematem postu.
Jam jest ma┼éo do┼Ťwiadczony w tym temacie ale mo┼╝e odpowied┼║ na pytanie si─Ö znajdzie

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-10-01, 18:50   

Kichondosa to też układ kata tym bardziej kichondosa rensoku.
W Yoshinkan czy Seiseikai ma┼éo praktykuje si─Ö ─çwicze┼ä z bokkenem przynajmniej u niskich stopni. Ale jest wiele system├│w Aikido gdzie bokken stanowi integraln─ů cz─Ö┼Ť─ç treningu, a jego nauka zaczyna si─Ö od samego pocz─ůtku nauki ka┼╝dego adepta. My┼Ťl─Ö, ┼╝e to mieli na my┼Ťli poprzednicy w postach wy┼╝ej.

Poza tym Gozo Shioda na paru filmach wykonuje ca┼é─ů kichondose z katan─ů i tak naprawd─Ö ka┼╝dy ruch i element kichondosy odnosi si─Ö do ruch├│w jakie wykonujemy z mieczem.

To tylko my "mejdi in Polandi" z lenistwa ─çwiczymy kichodnose bez bokken├│w :)

Oss 8-)

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-10-02, 06:06   

Drogi Michale polecam stronk─Ö: http://www.aikido-yoshink...anguage=english a na niej filmik "Kihon Dosa Renzoku".

Danuta

Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-12-03, 09:08   

Bokken - w końcu wiemy jak się to zakręcone ipondachi nazywa - IPONDACHI HEKNKA :D jak wrażenia po seminarium?

Danuta

Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-12-03, 17:09   

H E N K A oczywi┼Ťcie ;)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2008-08-19, 23:47   

Wg mnie kata w shinkendo to wspania┼éa sprawa. Przyznam si─Ö, ┼╝e kiedy┼Ť nie za bardzo j─ů docenia┼éem, tak m├│j stosunek do niej wzrasta┼é z ka┼╝dym kolejnym trenigiem. Tu nie chodzi nawet o to, ┼╝e wykonuj─ůc konkretne uk┼éady stajesz sie coraz lepszy, ani te┼╝ o to, ┼╝e mo┼╝esz p├│┼║niej zab┼éysn─ů─ç na pokazie, czy przed wsp├│┼étrenuj─ůcymi. Chodzi tu o te niesamowite uczucie towarzysz─ůce ka┼╝demu krokowi, ka┼╝demu ci─Öciu, ka┼╝demu kiai... Trudno je opisa─ç, ale wg. mnie to w┼éa┼Ťnie ono sprawia, ┼╝e warto dalej trenowa─ç, nawet, gdy nie masz ju┼╝ si┼é.
Poza tym: ka┼╝dy adept shinkendo powinien potrenowac kiedy┼Ť na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu. Ja mam to szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e mam idealny kawa┼éek pola, zlokazlizowany dos┼éownie krok od lasu.
Chcia┼éem wykona─ç kagamishi usem. Zamkn─ů┼éem oczy i zacz─ů┼éem si─Ö koncentrowa─ç. Poczu┼éem delikatny powiew wiatru, odg┼éos szumi─ůcych drzew, d┼║wi─Ök ┼Ťpiewaj─ůcych ptak├│w, ale g┼é├│wnie s┼éysza┼éem... cisz─Ö (a w┼é┼Ťciwie spok├│j). Wra┼╝enia po wykonywaniu uk┼éadu w takich warunkach, s─ů po prostu niesamowite! W dodatku, my┼Ťl─Ö, ┼╝e pe┼én─ů synergi─Ö mo┼╝na uzyska─ç gdy wykonuje si─Ö uk┼éad wolno (gdy robi┼éem go szybko, mia┼éem wra┼╝enie, ┼╝e tylko macham kijem, w dodatku na pewno robi─ůc mas─Ö b┼é─Öd├│w :-? )
Co do kichondosy z bokkenami: widzia┼éem jak kiedy┼Ť Yakoozaj j─ů wykonywa┼é. Mia┼éem wtedy wra┼╝enie, ┼╝e jest to jakby ─çwiczenie wyj─Öte z shinkendo (cho─ç wprawne oka na pewno zauwa┼╝y co i jak). W┼éa┼Ťciwie to ta kichondosa, by┼éa jednym z moich powod├│w spr├│bowania si┼é w aikido. (Tak, jednym z powod├│w zaczecia aikido, by┼éo to ┼╝e mo┼╝e mi to pom├│c w shinkendo :) )

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2008-08-20, 13:12   

Nauka Aikido pomaga w Shinkendo taj jak nauka Shinkendo pomaga w Aikido.

Ja jednak chcia┼ébym powiedzie─ç, ┼╝e to co opisa┼ée┼Ť ┼Ťwiadczy o tym , ┼╝e bardzo dobrze rozumiesz to co staram si─Ö wam przekazywa─ç oraz o jakim kierunku m├│wi─Ö....
Teraz tylko jeszcze musisz zaliczy─ç trening w lesie .

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-05-26, 21:22   

Ciekawe pytanie...

Na seminarium Sensei Roland pokazywa┼é nam Ganto Soho z Toyama Ryu. Je┼╝eli dobrze zrozumia┼éem Sensei'a, s─ů to uk┼éady bardziej na pole bitwy, bardziej militarne. Sensei pokazywa┼é, ┼╝e ka┼╝de ci─Öcie, czy pchni─Öcie, pada na przeciwnika. Zapyata┼éem si─Ö, czy wyst─Öpuje w tym uk┼éadzie przej┼Ťcie do kamae. Us┼éysza┼éem odpowied┼║ potwierdzaj─ůc─ů.
Pytanie moje brzmi: Skoro jest to uk┼éad bardziej agresywny, bardziej militarny, to dlaczego akcentujemy przej┼Ťcie do kamae? Dla przyk┼éadu, przy goho batoho kihon ni (kt├│ry to uk┼éad r├│wnie┼╝ mo┼╝na zaliczy─ç do bardziej agresywnych), nie akcentujemy kamae, tak jak to by┼éo chocia┼╝by w goho batoho kihon ichi. Czy przej┼Ťcie do kamae, nie jest w takim uk┼éadzie, zb─Ödnym ruchem?

Ponadto: Sensei (a tu si─Ö pochwal─Ö, po moim pytaniu) pokaza┼é nam sposoby zej┼Ťcia kirikaeshi i maki uchi. Jedno na mocny blok, p├│┼║niej zej┼Ťcie. Drugie na blok i wykorzystanie jego energii do zadania ciosu po zej┼Ťciu. Trzeci, na tzw. "sz├│sty zmys┼é", gdzie najpierw prowokujemy atakuj─ůcego na ci─Öcie, p├│┼║niej w ostatniej chwili schodzimy z jego linii i zadajemy cios. Wszystko pi─Ökne i logiczne, tylko kt├│re z tych trzech rodzaj├│w sposob├│w zej┼Ť─ç (przepraszam za tak ┼Ťmieszn─ů form─Ö :) ) powinni┼Ťmy stosowa─ç w uk┼éadach? (Np. koronny przyk┼éad- juppondachi). Wykonywane na zasadzie "6 zmys┼éu" wyglada bardzo dobrze, ale czy i tak pownni┼Ťmy je wykonywa─ç na treningach? (Nie ka┼╝dy w ko┼äcu ma sz├│sty zmys┼é :) ) A mo┼╝e powinien by─ç najpierw twardy blok i zej┼Ťcie dopiero po nim, by dok┼éadnie przeprowadzi─ç kontratak? A mo┼╝e zawsze powinni┼Ťmy si─Ö pos┼éugiwa─ç energi─ů od atakuj─ůcego i dzi─Öki niej kontratakowa─ç? Jakie jest wasze zdanie?

lafemka

Do│▒czy│a: 15 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2009-05-27, 11:17   

Kamil Cz napisa│/a:
Ciekawe pytanie...

Na seminarium Sensei Roland pokazywa┼é nam Ganto Soho z Toyama Ryu. Je┼╝eli dobrze zrozumia┼éem Sensei'a, s─ů to uk┼éady bardziej na pole bitwy, bardziej militarne. Sensei pokazywa┼é, ┼╝e ka┼╝de ci─Öcie, czy pchni─Öcie, pada na przeciwnika. Zapyata┼éem si─Ö, czy wyst─Öpuje w tym uk┼éadzie przej┼Ťcie do kamae. Us┼éysza┼éem odpowied┼║ potwierdzaj─ůc─ů.
Pytanie moje brzmi: Skoro jest to uk┼éad bardziej agresywny, bardziej militarny, to dlaczego akcentujemy przej┼Ťcie do kamae? Dla przyk┼éadu, przy goho batoho kihon ni (kt├│ry to uk┼éad r├│wnie┼╝ mo┼╝na zaliczy─ç do bardziej agresywnych), nie akcentujemy kamae, tak jak to by┼éo chocia┼╝by w goho batoho kihon ichi. Czy przej┼Ťcie do kamae, nie jest w takim uk┼éadzie, zb─Ödnym ruchem?

Ponadto: Sensei (a tu si─Ö pochwal─Ö, po moim pytaniu) pokaza┼é nam sposoby zej┼Ťcia kirikaeshi i maki uchi. Jedno na mocny blok, p├│┼║niej zej┼Ťcie. Drugie na blok i wykorzystanie jego energii do zadania ciosu po zej┼Ťciu. Trzeci, na tzw. "sz├│sty zmys┼é", gdzie najpierw prowokujemy atakuj─ůcego na ci─Öcie, p├│┼║niej w ostatniej chwili schodzimy z jego linii i zadajemy cios. Wszystko pi─Ökne i logiczne, tylko kt├│re z tych trzech rodzaj├│w sposob├│w zej┼Ť─ç (przepraszam za tak ┼Ťmieszn─ů form─Ö :) ) powinni┼Ťmy stosowa─ç w uk┼éadach? (Np. koronny przyk┼éad- juppondachi). Wykonywane na zasadzie "6 zmys┼éu" wyglada bardzo dobrze, ale czy i tak pownni┼Ťmy je wykonywa─ç na treningach? (Nie ka┼╝dy w ko┼äcu ma sz├│sty zmys┼é :) ) A mo┼╝e powinien by─ç najpierw twardy blok i zej┼Ťcie dopiero po nim, by dok┼éadnie przeprowadzi─ç kontratak? A mo┼╝e zawsze powinni┼Ťmy si─Ö pos┼éugiwa─ç energi─ů od atakuj─ůcego i dzi─Öki niej kontratakowa─ç? Jakie jest wasze zdanie?

Sensei Lajos jak wiesz, jest osobistym uczniem Sensei'a Obaty. Mamy wi─Öc do czynienia z bezpo┼Ťrednim ┼╝r├│d┼éem wiedzy
je┼Ťli chodzi o og├│lnie poj─Öte shinkendo. Skoro Sensei Lajos tak nam przedstawia wszelkie techniki, zej┼Ťcia, ataki czy kamae to tak ma by─ç i pownini┼Ťmy skupi─ç sie na tym by spr├│bowa─ç go w jak najlepszym stopniu nasladowa─ç a nie rozstrzyga─ç czy tak powinno byc czy nie.
pozdrowienia
Ania
:-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-05-27, 11:42   

Kamil Cz napisa│/a:

Pytanie moje brzmi: Skoro jest to uk┼éad bardziej agresywny, bardziej militarny, to dlaczego akcentujemy przej┼Ťcie do kamae?

To nie było z Toyama Ryu bo te jest rozbudowane. To było Gunto z Battojutsu
Kame to pozycja gotowo┼Ťci , a nie okre┼Ťlony typ postawy z jedna nog─ů w przodzie i katan─ů na wysoko┼Ťci chudan !!! Haso, waki, kasumi to r├│wnie┼╝ kamae - gotowo┼Ť─ç ....

Kamil Cz napisa│/a:
Dla przykładu, przy goho batoho kihon ni (który to układ również można zaliczyć do bardziej agresywnych), nie akcentujemy kamae, tak jak to było chociażby w goho batoho kihon ichi.

Hidari Gedan no Kamae !!!

Kamil Cz napisa│/a:

Ponadto: Sensei ... pokaza┼é nam sposoby zej┼Ťcia kirikaeshi i maki uchi. Jedno na mocny blok ... Drugie na blok i wykorzystanie jego energii .... Trzeci, na tzw. "sz├│sty zmys┼é"

Czytaj─ůc to odnosz─Ö wra┼╝enie jakby┼Ť pierwszy raz si─Ö z tym spotyka┼é ...

Kamil Cz napisa│/a:
Wszystko pi─Ökne i logiczne, tylko kt├│re z tych trzech rodzaj├│w sposob├│w zej┼Ť─ç (przepraszam za tak ┼Ťmieszn─ů form─Ö :) ) powinni┼Ťmy stosowa─ç w uk┼éadach?

Każdy kto regularnie chodzi na treningi Shinkedno w Seimeikan powinien to wiedzieć bo wielokrotnie o tym mówiłem.

Zasmucacie mnie .
Dyskutujecie na tematy , kt├│re s─ů regularnie trenowane i poruszane na zaj─Öciach przedstawiaj─ůc je jakby to by┼éo dla was novum.
Stosujcie wi─Öcej etykiety i koncentracji na treningach SZTUK WALK , a tym bardziej SZTUKI WALKI MIECZEM to nie b─Ödziecie mieli takich problem├│w.

Sensei Lajos na niedzielnym seminarium przerabia┼é wci─ů┼╝ podstawowy materia┼é z uwagi na du┼╝─ů grup─Ö os├│b i pocz─ůtkuj─ůc─ů , a wi─Öc nic czego by┼Ťcie wcze┼Ťniej ju┼╝ nie trenowali.

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: