Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
The Rank Of Shinkendo
Autor WiadomoŠ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2009-03-27, 12:14   

Postanowi┼éem o┼╝ywi─ç temat po do┼Ť─ç d┼éugiej przerwie.

Oto wymagania egzaminacyjne na pierwsze dwa stopnie.

Wymagania egzaminacyje sa podzielone wed┼éug zakresu typu technik , w kt├│rych dodatkowo mog─ů wyst─Öpowa─ç dwie Hosa. Hosa to dodtakowa technika z zakresu danego typu technik , kt├│r─ů zadaj─Ö si─Ö gdy podsatwow─ů technike "ofiara" egzaminacyjna wykona ┼║le, Druga Hosa to druga i ostatnia szansa.

ICHIMONJI

Reiho Kokoroe za-rei ; to-rei ; taijin-rei

Kamae goho-no-kamae

Chiburi jodan ; chudan ; gedan

Suburi ichi-no-tachi ; ichi-no-kesa
ichi-no-tachi zengo ; ichi-no-kesa zengo
Suburi Hosa 1 katana no toriatsukai ; reiho kokoroe
Suburi Hosa 2 tamashigiri suburi 1

Battoho goho battoho kichon-ichi

Tanrengata happogiri

Tachiuchi rokudo ichi ; ni ; san ; yon
ippon - dachi ipomme ; nihomme ; sampome

Taisabaki taisabaki ichi

Ashisabaki kagi ; juji ; masu
Ashisabaki Hosa 1 zengo sayu-ido ; zengo-tobi
Ashisabaki Hosa 2 ashi-diri

JIHO

Kamae happo-no-kamae

Suburi ichimonji suburi ; ichimonchi subiri kesa
Suburi Hosa 1 tamashigiri suburi 1

Battoho goho battoho kichon-ni

Tanrengata happogiri ura
Tanrengata Hosa 1 happogiri

Tachiuchi rokudo ichi ; ni ; san ; yon ; go ; roku
ippon - dachi ipomme ; nihomme ; sampome ; yonhome ; gohome ; ropome ; ;nanahohe
Tachiuci Hosa 1 makiuchi ; kirikaeshi
Tachiuci Hosa 2 uchitsuki kihon

Taisabaki taisabaki ni
Taisabaki Hosa 1 taisabaki ichi

Ashisabaki maemawari kaiten ; ushiromawari kaiten ; jushin ido

Tak bardzo o tym pisali┼Ťcie wi─Öc prosz─Ö ...
Jednak to tylko lista pami─Ötajcie o tym !

Podczas ostatnich egzamin├│w adepci podchodz─ůcy do ichimonji mieli happo-no-kamae
A na jiho było dodatkowo kagamishi , shoden no kata , isonami
Bywa raczej tak , że oprócz listy egzaminator lubi zadać to czego nauczył na seminarium.

Moja rada jest taka :
Zawsze starajcie si─Ö zrozumie─ç technik─Ö tak jak w ka┼╝dej sztuce walki , a nie nauczy─ç jej .... To dwie r├│┼╝ne rzeczy , kt├│re nie maj─ů ze sob─ů nic wsp├│lnego.

PS. Santen i Shiho nie zamieszczam bo to chyba na razie nie ma najmniejszego sensu.
Kto┼Ť wcze┼Ťniej napisa┼é , ┼╝e nawet jak mamy list─Ö to nie umiemy wi─Ökszo┼Ťci nazw przyporz─ůdkowa─ç do technik....dla mnie wszystkie nazwy s─ů mi dobrze znane i rozumiane.

Oss 8-)

michalm

Do│▒czy│: 05 Pa╝ 2008
Sk▒d: Siemonia
Wys│any: 2009-03-28, 09:02   

No to mamy punkt zaczepienia.!!
Sabastian to wa┼╝ne dla pocz─ůtkuj─ůcych i od pewnego momentu motywuj─ůce.
┼Üwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e ma si─Ö w g┼éowie ju┼╝ 50% a potem z czasem tych "%" :-P coraz wi─Öcej pomaga.
Do tej pory czułem się trochę jak korek na oceanie, a teraz brzegi się trochę zbliżyły i wiem, że to dopiero staw.

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-03-29, 18:08   

Na egzaminie na ichimonji robili┼Ťmy r├│wnie┼╝ rusui (pisownia moja :) )
Przyznam, ┼╝e teraz jestem du┼╝o spokojniejszy je┼╝eli chodzi o kolejny egzamin z shinkendo (przynajmniej teraz wiem co na nim b─Ödzie i z czego musze si─Ö najbardziej przygotowa─ç). Najlepsze jednak jest to ┼╝e, mo┼╝e pojawi─ç si─Ö co┼Ť co by┼éo na seminarium... (czyli wci─ů┼╝ jest ten element niepewno┼Ťci :) ). Miejmy nadziej─Ö, ┼╝e te listy nie ulegn─ů drastycznej zmianie :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-03-29, 20:19   

Przykro mi , ┼╝e nie znale┼║li┼Ťcie sensu i powodu dlaczego nie przedstawia┼éem wymaga┼ä egzaminacyjnych wcze┼Ťniej.

Piszecie , ┼╝e teraz jak ju┼╝ wiecie jakie s─ů wymagania to "jest ┼Ťwiate┼éko w tunelu ...." ja uwa┼╝am , ┼╝e to ┼║le. A na dow├│d , ┼╝e mam racj─Ö powiem tylko tyle :
- oczywi┼Ťcie , ┼╝e bali┼Ťcie si─Ö egzaminu ale dzi─Öki temu, ┼╝e nie uczy┼éem was wed┼éug jakiej┼Ť listy poszed┼é wam on rewelacyjnie i Sensei Roland by┼é bardzo zadowolony i zdziwiony zarazem.
Jak sam napisa┼ée┼Ť Rusui nie by┼éo ani na li┼Ťcie ani na seminarium. A jednak wykonali┼Ťcie je wszyscy....

Najwa┼╝niejsze jest w nauce sztuk walki zaufanie do swojego nauczyciela , a nie check lista.

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-03-29, 21:27   

To ja proponuj─Ö usun─ů─ç listy egzaminacyjne z Aikido... :)
Moja niepewno┼Ť─ç w zwi─ůzku z egzaminem wynika┼éa, tak┼╝e przez te listy, gdy┼╝ wiedzia┼éem, ┼╝e na Aikido takie co┼Ť jest. W momencie, gdy nie tylko nie mog┼éem dosta─ç odpowiedzi na moje pytanie o podobne listy z shinkendo, nie tylko od ciebie Sensei, ale tak┼╝e od innych, a w przeddzie┼ä egzamin├│w, gdy my dopiero uj┼╝eli┼Ťmy jako takie listy, ponadto z wieloma okre┼Ťleniami, kt├│rych nie rozumieli┼Ťmy, to chyba oczywiste, ┼╝e zaczynali┼Ťmy si─Ö ba─ç...
Tak to ju┼╝ z lud┼║mi jest... Czuja si─Ö pewniej, jak wiedz─ů co ich czeka :)

Bardzo mo┼╝liwe, ┼╝e nie widzia┼éem sensu dla kt├│rego nie ujawni┼ée┼Ť nam Sensei listy egzaminacyjnej. Wyszed┼éem jednak z bardzo prostego za┼éo┼╝enia: zaufa┼éem ci. Skoro nam nic nie m├│wisz, na pewno masz ku temu logiczny pow├│d. Ale nie mo┼╝esz dziwi─ç nam si─Ö, ┼╝e si─Ö bali┼Ťmy, czy ┼╝e czuli┼Ťmy si─Ö niepewnie, ani te┼╝ temu, ┼╝e teraz jest u nas z tym nieco lepiej.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-03-30, 08:55   

Nie dziwi─Ö si─Ö temu, ┼╝e mieli┼Ťcie stres i obawy przed egzaminem. Jest to dla zrozumia┼ée.

W Aikido egzaminy odbywaj─ů si─Ö z okre┼Ťlonego zakresu umiej─Ötno┼Ťci jaki wynika z technik, kt├│re s─ů przyporz─ůdkowane do danego poziomu.

W sztukach walki mieczem podczas egzaminu nie chodzi o to czy zdaj─ůcy pami─Öta uk┼éad ale o to jak porusza si─Ö z mieczem i czy wsp├│┼épracuj─ů razem. Takie by┼éo zawsze g┼é├│wne przes┼éanie egzamin├│w z miecza. A ┼╝eby adept nie sta┼é jak ko┼éek to stworzono list─Ö technik na poszczeg├│lne stopnie.

Jeszcze raz powtórzę to co napisałem powyżej:
Cytat:

Jednak to tylko lista pami─Ötajcie o tym !
...
Zawsze starajcie si─Ö zrozumie─ç technik─Ö tak jak w ka┼╝dej sztuce walki , a nie nauczy─ç jej .... To dwie r├│┼╝ne rzeczy , kt├│re nie maj─ů ze sob─ů nic wsp├│lnego.

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: