Senpai Piotr Bendkowski

 

II Dan AYF

 

Instruktor SSWS

Instruktor AYF

 

Instruktor grup dziecięcych Hombu Dojo

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

tel: 882 811 506


 

Swoją drogę budo zacząłem we wrześniu 2011 roku.

Wstąpiłem wówczas do grona studentów Szkoły Sztuk Walk Seimeikan i rozpocząłem przygodę z Aikido Yoshinkan.

 

Podczas mojej historii z tą sztuką walki napotkałem wielu instruktorów, których nauki sumiennie przyswajałem. Cokolwiek robiłem, starałem się to robić jak najlepiej, bo o ile można sobie wybaczyć niedoskonałość, która wszak jest pewna we wszystkim, co próbujemy osiągnąć, to nie mógłbym sobie wybaczyć braku starania i dążenia do lepszego.

W 2021 roku sam zostałem instruktorem w Szkole Sztuk Walk Seimeikan i od tego czasu staram się przekazywać naszym studentom wszystko, czego się nauczyłem.

Na treningach wysoko cenię sobie dyscyplinę. Jest to wszak jeden z filarów umożliwiających naukę i należyte oddanie szacunku osobom, które poświęcają swój czas i energię, by nauczać. Ważnym aspektem moich zajęć, o którym wszyscy mający ze mną styczność powinni wiedzieć, jest nauka poprawnego wykonywania padów. Sztuka ta zapewnia bezpieczeństwo podczas ćwiczeń oraz w niektórych sytuacjach wziętych z życia, dlatego też podchodzę do niej bardzo poważnie. Przeprowadziwszy ponad sto treningów stwierdzam, że położenie odpowiedniego nacisku na ten element spełnia swoje założenia i daje wymierne korzyści ćwiczącym.

W trakcie swojej drogi budo brałem udział w przeszło 50 seminariach zarówno z mistrzami Aikido, jak i innych sztuk walki. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że żadnego z nich nie żałuję.

Decyzja o rozpoczęciu trenowania w szkole Seimeikan była jedną z lepszych w moim życiu i chyba każdemu poleciłbym wstąpienie do naszej Szkoły Sztuk Walk Seimeikan. 

Sztuki walki są świetnym sposobem nie tylko na zapewnienie sobie ruchu, czy nauczenie się samoobrony. 

Budo jest drogą życia, jest drogą dyscypliny, wreszcie jest wiecznym dążeniem.

Per aspera ad astra


Piotr Bendkowski
 
Licznik odwiedzin: