SHIHAN SEBASTIAN ŚLIWIŃSKI
ZAŁOŻYCIEL SZKOŁY SEIMEIKAN

SZEF WYSZKOLENIA SSWS

TWÓRCA SEIMEIDO POLSKA


6 DAN YOSHINKAN AIKIDO

TWÓRCA SEIMEIDO

ZAŁOŻYCIEL SEIMEIDO POLSKA
2 DAN JUDO

1 DAN GOSHIN JUTSU


UPRAWNIENIA INSTRUKTORA MIĘDZYNARODOWEGO
AIKIDO YOSHINKAI FOUNDATION - AYF

KENSHUIN & SHIHO SHINKENDO  ISF
UPRAWNIENIA INSTRUKTORA W SPECJALIZACJI SAMOOBRONA nr 25280/I/R/2008

kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Sensei Śliwiński ze sztukami walk związany jest od 1978r.

W 1980 roku rozpoczął treningi Judo w klubie "Czarni Bytom", który jest uznany za najlepszy polski klub Judo.
Zdobywając wieloletnie doświadczenie trenował i poznawał również takie sztuki walki jak:
Goshin-jutsu, Iaijutsu, Aikibujutsu, Krav Maga, Kendo, Karate. Jednak ostatecznie wybrał Yoshinkan i Seiseikai Aikido, w którym to uzyskał najwyższą specjalizację z pośród posiadanych stopni.
Sensei Śliwiński zdawał stopień mistrzowski oraz egzamin instruktora Yoshinkan przed współtwórcą systemy Yoshinkan Aikido oraz twórcą systemów Seiseikai i Reiseikai ostatnim z wielkich mistrzów nieżyjącym już dziś Saiko Sihanem Kiyoyuki Terada Hanshi 10 DAN.

Sensei Śliwiński jest fundatorem i jedynym założycielem naszej szkoły.
Po otwarciu pierwszego dojo prosi on Saiko Terade Hanshi o rejestrację jej w kwaterze głównej Yoshinkan Hobu oraz nadanie jej nazwy. Saiko Terada Hanshi spełnia tą prośbę nadając nazwę Seimeikan co oznacza, "jasne, świetliste o pogodnym duchu dojo” i rejestruje je nie tylko w Yoshinkan Hombu ale i Seiseikai Terada Hombu. Dzięki inicjatywie Sensei Śliwińskiego i jego przyjaciół z grona Seiseikai zostaje powołana federacja Yoshinkan Seiseikai Aikido Polska, w której skład wchodzi nasza szkoła. Na zaproszenie Sensei Śliwińskiego 2 razy do roku odwiedza Polskę nasz mentor, a nauczyciel Sensei Śliwińskiego Sihan Matsuo Masazumi 8 DAN AYF

Dziś Szkoła Sztuk Walk Seimeikan prowadzi zajęcia w wielu miastach na terenie całej Polski oraz w Rosji w dwóch dojach na terenie S.Petersburga, a liczba uczniów, którzy postanowili zdobywać wiedzę od Sensei Śliwińskiego wynosi ponad 250 studentów i wciąż rośnie. Misją Sensei Śliwińskiego jest promowanie i rozwój spuścizny po Kancho Shioda i Saiko Terada w świcie jak również rozwijanie nowej sztuki walki Seimedo w Polsce i poza jej granicami.

Kiedyś powiedział o sobie :
…Patrząc na moje doświadczenie można by powiedzieć, że dużo już jest za mną oraz, że wiele osiągnąłem… rzeczywiście tak to wygląda. O`Sensei powiedział kiedyś o sobie, że jest starym człowiekiem, który wymyślił Aikido jednak w świecie sztuk walk pozostaje wciąż dzieckiem.
Ja uważam to za początek mojej drogi , którą wreszcie odnalazłem i nie jest to dla mnie przygoda ale sens życia. Pamiętajcie, że każdy niezależnie od wieku może zacząć i wybrać drogę, którą będzie podążał. W życiu każdego na naukę nigdy nie jest za późno i nie ważne są umiejętności lecz wytrwałość i zaangażowanie, które prowadzi nas do osiągnięcia sukcesu… 
Licznik odwiedzin: