Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
POLSKA FEDERACJA SZHINKENDO
Autor WiadomoŠ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-09-09, 23:06   POLSKA FEDERACJA SZHINKENDO

Dzisiaj czyli 9 wrze┼Ťnia 2008 roku dokona┼éem wpisu na stronie Shinkendo Budokan , kt├│ra mianuje si─Ö POLSK─ä FEDERACJ─ä SHINKENDO nast─Öpuj─ůcej tre┼Ťci :
Cytat:

Pewnie i tak tego nie opublikujecie ale...
Dlaczego Polska Federacja Shinkendo liczy sobie tylko jedno dojo z kilkoma zapaleńcami tej sztuki walki ...? To nie jest droga miecza !!!
S┼éawku radz─Ö znie┼Ť─ç t─ů cenzur─Ö !!!
Zeby┼Ť nie musia┼é tego ┼╝a┼éowa─ç w przysz┼éo┼Ťci i tym bardziej twoi adepci.

Po wpisaniu tego postu w ksi─Ög─Ö go┼Ťci wyskoczy┼éa informacja :
Cytat:
Tw├│j wpis czeka na akceptacj─Ö administratora

Jest to kolejna pr├│ba z mojej strony nawi─ůzania kontaktu i poinformowania o innych sekcjach Shinkendo w Polsce. Po jednej z takich pr├│b otrzyma┼éem odpowied┼║ , ┼╝e Budokan nie b─Ödzie reklamowa┼é konkurencji ....

Dlaczego o tym pisze ..?
Jest wiele sekcji na ┼Ül─ůsku gdzie zaj─Öcia prowadz─ů instruktorzy z uprawnieniami nadanymi przez Sensei`a Obat─Ö i na marginesie s─ů to sekcje zrzeszaj─ůce wi─Öksz─ů liczb─Ö cz┼éonk├│w {pomijam ju┼╝ sam fakt poziomu umiej─Ötno┼Ťci}.
I to co jest denerwuj─ůce to to , ┼╝e osoba zainteresowana z ka┼╝dego zak─ůtku w Polsce w wyszukiwarce wpisze Shinkendo lub Polska Federacja Shinkendo otrzymuj─ůc w zamian ma┼éo interesuj─ůc─ů i szczeg├│┼éow─ů stron─Ö.

Prosiłem już wielokrotnie Sensei`a Sławka o to aby się zastanowił nad swoim punktem widzenia ale najwyraźniej ......

Jak my┼Ťlicie powinienem postara─ç si─Ö aby zmieni─ç t─ů sytuacj─Ö ?
Co wy na to ?

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2008-09-10, 14:31   

Uwa┼╝am, ┼╝e shinkendo jest wspania┼é─ů sztuk─ů walki i jako taka powinna by─ç rozprowadzana po ca┼éej Polsce.

Zacznijmy od przyj┼╝enia sie stronie. Strona schludna, utrzymana w ciemnej kolorystyce. (dosy─ç denerwuj─ůcy ┼╝├│┼éty pasek z informacj─ů o kontakcie. Mo┼╝na by kolor czcionki zmeni─ç)
je┼Ťli chodzi o tre┼Ť─ç, to witaj─ů nas s┼éowa
Cytat:
European Shinkendo Federation
Polska Federacja Shinkendo - Polish Shinkendo Federation

oraz
Cytat:
Witamy na pierwszej polskiej stronie internetowej po┼Ťwi─Öconej japo┼äskiej sztuce w┼éadania mieczem- Shinkendo.

Cytat:
Federacja (┼éac. foederatio - sprzymierzenie) - pa┼ästwo sk┼éadaj─ůce si─Ö z mniejszych, obdarzonych autonomi─ů pa┼ästw zwi─ůzkowych (np. stan├│w, kraj├│w, prowincji), ale posiadaj─ůcych wsp├│lny (federalny) rz─ůd.

W wypadku sztuki walki widziałbym federację, jako forma zrzeszenia się wszystkich miejsc w Polsce, w których naucza sie shinkendo.

I tu si─Ö faktycznie zaczyna problem. Jak czytam takie s┼éowa, jakie by┼éy umieszczone na stronie shinkendo z bytomia, to przez my┼Ťl przebiega mi organizacja, obejmuj─ůca ca┼é─ů Polsk─Ö. Tymczasem mo┼╝na doj┼Ť─ç do wniosku, ┼╝e ca┼éa polska federacja shinkedno sk┼éada si─Ö z... dw├│ch dojo! Gdy klikniemy na hiper┼é─ůcze z napisem "inne doja", wy┼Ťwietli nam si─Ö lakoniczny napis
Cytat:
Strona/tre┼Ť─ç nie istnieje. Cofnij si─Ö wstecz lub u┼╝yj wyszukiwarki.

Podobna sprawa ma si─Ö z linkami zewn─Ötrznymi. Co jak co, ale gdy mamy polsk─ů federacj─Ö shinkendo, to mo┼╝na spodziewa─ç si─Ö link├│w do innych miejsc w polskim internecie, zwi─ůzanym z shinkendo... tutaj te┼╝ oczywi┼Ťcie takie co┼Ť jest... 1 link, w dodatku do sklepu...
Ca┼éa reszta odnosi si─Ö do miejsc, co prawda zwi─ůzanych z shinkendo (niestety, jeden link nie dzia┼éa, a dwa s─ů jedynie pokazem zdj─Ö─ç, ale zawsze), ale tak troch─Ö ┼Ťmiesznie sie robi, gdy jedynym polskim akcentem jest sklep, kt├│ry w dodatku sprowadza swe towary z japonii.

Dobrze, ale mo┼╝e pa┼Ť─ç pytanie: "W porz─ůdku, wygl─ůda to jak wygl─ůda, ale mo┼╝e w┼éa┼Ťnie takie jest shinkendo w Polsce i mo┼╝na je trenowa─ç tylko w tych dw├│ch miejscach? (dzia┼é "nasze doja") Pewnie gdzie indziej nie ma mo┼╝liwo┼Ťci..."
No i tutaj nast─Öpuje b┼é─ůd, gdy┼╝, jak nam pokazuje oficjlna strona shinkendo, jest zupe┼énie inaczej... Ponadto, jest pewnie wiele sekcji, kt├│re na dniach dostan─ů swoj─ů licencj─Ö.

Ko┼äcz─ůc m├│j wyw├│d, my┼Ťl─Ö ┼╝e powinno si─Ö doprowadiz─ç do jakiego┼Ť porozumienia. Na razie mam wra┼╝enie, ┼╝e jedna sekcja obwo┼éa┼éa si─Ö federacj─ů, a reszta patrzy ┼║dziwiona, co si─Ö dzieje. Na poczatku nie trzeba wiele: wystarczy uzupe┼éni─ç stron─Ö o "inne doja" :) A im dalej w las, tym my┼Ťl─Ö wi─Öksze korzy┼Ťci dla wszystkich...

Na marginesie: Było napisane
Cytat:
Budokan nie będzie reklamował konkurencji
, ale ja sie spytam: co jest wa┼╝niejsze? Pieni─ůdze, czy poziom shinkendo w Polsce?

Piotr A

Do│▒czy│: 07 Kwi 2008
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-09-13, 20:28   

No c├│┼╝. Jako cz┼éonek sekcji, kt├│rej strona internetowa jest przedmiotem dyskusji powinienem zabra─ç g┼éos, tylko chwilowo nie wiem jak si─Ö do tego odnie┼Ť─ç. Sensei Sebastian pisze:

"Jak my┼Ťlicie powinienem postara─ç si─Ö aby zmieni─ç t─ů sytuacj─Ö ?
Co wy na to ?"

A ja my┼Ťl─Ö ┼╝e sprawa takiej czy innej reakcji powinna by─ç wy┼é─ůcznie w decyzji Senseia Sebastiana. Nie znam ca┼éej historii dotycz─ůcej kontakt├│w naszych sekcji i nie podejmuje si─Ö oceny, ale pododbnie jest z osobami u kt├│rych Sensei poszukuje akceptacji swoich ewentualnych przedsi─Öwzi─Ö─ç.

Kamil Cz napisał:

"my┼Ťl─Ö ┼╝e powinno si─Ö doprowadiz─ç do jakiego┼Ť porozumienia. Na razie mam wra┼╝enie, ┼╝e jedna sekcja obwo┼éa┼éa si─Ö federacj─ů, a reszta patrzy ┼║dziwiona, co si─Ö dzieje. Na poczatku nie trzeba wiele: wystarczy uzupe┼éni─ç stron─Ö o "inne doja"

Porozumienie - zgadzam si─Ö - patrz─ůc chocia┼╝by na mozliwo┼Ť─ç organizowania seminari├│w to im wi─Öcej nas tym ┼éatwiej to zrobi─ç, prawda? Zgadzam si─Ö, ┼╝e powinny si─Ö znale┼║─ç informacje o innych dojo i je┼Ťli kto┼Ť by si─Ö mnie o to zapyta┼é to w┼éa┼Ťnie tak odpowiem.

Z punktu widzenia prawnika zapyta┼ébym "Czy tekst zamieszczony na stronie budokan oznacza czy sekcja ta jest cz┼éonkiem Federacji Shinkendo czy sam─ů federacj─ů?" A mo┼╝e nie trzeba walczy─ç o to by na stronie Budokan by┼éy informacje o innych sekcjach (cho─ç by┼éby to uprzejmy gest), lecz o zmian─Ö wpisu na "cz┼éonek Polskiej Federacji Shinkendo"?

Jako zwolennik wszelkiego porozumienia pozdrawiam Seimeikanowc├│w.

Jako reprezentant pewnego zawodu mam pro┼Ťb─Ö do Kamila - jesuuuu "┼╝dziwiony" jest be.., co najwy┼╝ej "zdziwiony" :) ale to tak na boku

"niech mocz b─Ödzie z wami" :devil:

Aha, wpis Senseia Sebastiana przeszedł przez sito administratora i w tej chwili jest obecny na stronie budokan, więc ta cenzura chyba nie jest taka straszna

tobepro

Do│▒czy│: 14 Cze 2008
Sk▒d: Piekary ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2008-09-14, 08:11   

No i chyba co┼Ť to da┼éo, bo na stronie pojawi┼éo si─Ö jedno "inne dojo" :) .

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: