Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Zamkniŕty przez: Sebastian ?liwi?ski
2007-09-24, 08:14
Technika ...... Czym ona tak naprawd─Ö jest w Shinkendo
Autor WiadomoŠ
Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-09-23, 09:25   

Witam ponownie.
Mia┼éem chwile czasu i przeczyta┼éem wszystkie posty zawarte w dziale SHINKENDO w temacie: „Technika ...... Czym ona tak naprawd─Ö jest w Shinkendo” i doszed┼éem do wniosku, i┼╝ ma┼éo jest tu shinkendo, a du┼╝o z┼éej krwi. Forum, moim zdaniem, i chyba nie tylko moim powinno by─ç miejscem do wymiany do┼Ťwiadcze┼ä i rozwi─ůzywania problem├│w zwi─ůzanych z technik─ů. Tu po za pocz─ůtkowymi postami nie ma nic z tego. No mo┼╝e jeszcze ostatnie posty, nie licz─Ö tu swojego z 21 wrze┼Ťnia.
Tak wiec postanowi┼éem co┼Ť napisa─ç, a nasz┼éo mnie na to po rozmowie, kt├│r─ů przeprowadzi┼éem z Danusi─ů. Tak wiec na pocz─ůtek uwaga w┼éa┼Ťnie do Danusi, ja wiem, ┼╝e czego jak czego, ale skromno┼Ťci i pokory Ci nie brakuje, ale jak by┼Ť uwa┼╝nie przeczyta┼éa m├│j post, a szczeg├│lnie jego zako┼äczenie, bo chyba Ci to umkn─Ö┼éo, napisa┼éem tam, cytuje: „wi─Öcej pokory i skromno┼Ťci w tym to piszesz na r├│┼╝nych forach”. Nie wiem, z czego to wynika, mo┼╝e po prostu nie umiesz powiedzie─ç tego, co chcesz powiedzie─ç w taki spos├│b by ludzie odebrali to tak jak chcesz.
Nast─Öpne moje spostrze┼╝enie, drogi Adminie i nie tylko do Ciebie jest to kierowane: ten wyprofilowany kawa┼éek drewna nazywa si─Ö BOKKEN a nie boken. Bokkenowi lub, jak co niekt├│rzy mawiaj─ů (Adminie z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç w Twoj─ů stron─Ö) kawa┼ékowi wyprofilowanego drewna, k┼éaniamy si─Ö rozpoczynaj─ůc i ko┼äcz─ůc trening. G┼éupie no nie? Ale r├│wnie┼╝ rozpoczynaj─ůc trening aikido k┼éaniamy si─Ö kawa┼ékowi szmaty z wypisanymi lub wydrukowanymi japo┼äskimi krzaczkami, kt├│re wi─Ökszo┼Ť─ç z nas nawet nie potrafi rozszyfrowa─ç. Te┼╝ g┼éupie? Nie m├│wi─Ö tu, ┼╝e bokken czy te┼╝ katana jest moj─ů dusz─ů, bo tak mogli m├│wi─ç samurajowie, kt├│rzy wychowani byli w takiej a nie innej kulturze. Bokken jest przed┼éu┼╝eniem mojego cia┼éa i tu si─Ö zgodz─Ö - doskona┼éym „narz─Ödziem” treningowym, ale bez osoby trzymaj─ůcej go w r─Ökach to tylko bokken lub, jak kto woli kawa┼éek wyprofilowanego drewna (bardzo mnie urzek┼éo to stwierdzenie).
Przygl─ůdaj─ůc si─Ö ludziom bior─ůcym udzia┼é w tym temacie zastanawiam si─Ö, kt├│ry z Was trenuje shinkendo, po za Danusi─ů i Lafemk─ů, bo Aness z tego, co wiem ju┼╝ nie trenuje. Cho─ç post Aness jest bardzo trafny. No chyba, ┼╝e Sebastian prowadzi dla was tajne komplety z shinkendo lub o zgrozo ucz─Öszczacie do konkurencyjnych sekcji.
Nast─Öpna sprawa, „truj─ůce toksyny” (bez z┼éo┼Ťliwo┼Ťci Danusiu) toksyny same w sobie s─ů truj─ůce, to tak jak by si─Ö cofa─ç do ty┼éu, mas┼éo ma┼Ťlane. Ale wiem, o co chodzi┼éo Danusi. Na treningu shinkendo czy tez aikido mo┼╝na wy┼éadowa─ç si─Ö. Na wiele sposob├│w. Pomachajcie sobie bokkenem prze 1,5 godziny, dok┼éadaj─ůc do tego jeszcze kiai przy ka┼╝dym ci─Öciu, a b─Ödziecie wiedzie─ç co chcia┼éa powiedzie─ç Danusia.
I na koniec balet. Przyjd┼║ drogi Admine na trening lub pokaz shinkendo i popatrz jak wykonywane s─ů niekt├│re uk┼éady. Jak np. 4 doros┼éych facet├│w w hakamach wykonuje yoko sabaki. Nie wygl─ůda to mo┼╝e jak Jezioro ┼üab─Ödzie, ale z ta┼äcem ma wiele wsp├│lnego. Albo formy kata takie jak hapo giri czy kagamishi wykonywane przez dwie osoby jakby w lustrzanym odbiciu. Zrozumiesz co Danusia mia┼éa na my┼Ťli m├│wi─ůc o „p┼éyni─Öciu”.
Chcia┼éem jeszcze napisa─ç co czuje ─çwicz─ůc z bokkenem, ale by┼Ťcie mnie zjedli swoimi postami wi─Öc sobie odpuszcz─Ö, ju┼╝ i tak czekam na czekam z bokkenem w pozycji seiga no kamae na atak forumowicz├│w.

Danuta

Do│▒czy│a: 04 Sie 2007
Sk▒d: Krak├│w
Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-23, 10:41   

Oss - mo┼╝e pisze nie zrozumiale to fakt , ale ty wiesz jakie s─ů moje dzieci i jest ich a┼╝ 8 i ci─Ö┼╝ko sie skupi─ç,a toksyny truj─ůce to by┼éa taka przeno┼Ťnia, jak za bardzo dzieci daj─ů mi w ko┼Ť─ç to krzycz─Ö na nie - nie lubi─Ö tego , ale jestem tylko zwyk┼éym cz┼éowiekiem maj─ůcym s┼éabe i mocne strony, wiec id─Ö na shinkendo pokrzycze─ç i wyrzuci─ç z siebie ca┼é─ů z┼éo┼Ť─ç, fajnie ,┼╝e to rozumiesz, poza tym zajmuje si─Ö od lat pomoc─ů dzieciom krzywdzonym i wiesz jak jest w tym naszym kraju, niemoc i frustracja czasami mnie tak rozwalaj─ů, ze hoho brak mi s┼é├│w, fajnie ,ze mog─Ö sie wy┼éadowac na treningach, bez kt├│rych nie wyobra┼╝am sobie ┼╝ycia. Sam wiesz jaka jest bezsensowna walka z urz─Ödnikami, bo tez chcesz pom├│c dziecku osamotnionemu daj─ůc mu dom :)

Super ,że można w końcu podyskutować o shinkedno.

Czy pami─Ötasz Batohhou Henka??
staram si─Ö je sobie przypomnie─ç, ale strasznie zakr─Öcone, mo┼╝e obydwoje sobie je przypomnimy z seminarium z W─Ögier.

Ipomme było:

1.Fudo
2.Tachiaigoshi
3.Hineri
4.kaiten
5.Higiashi

jak dalej? II było odwrotnie zamiast do przodu to krok , tenkan, krok , ale czy masz to nazwami rozpisane?

i pami─Ötasz batohho makiuchi :) ;)

No i czy pami─Ötasz nazw─Ö tego zakr─Öconego - ipondachi.

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2007-09-23, 12:37   

No to ┼éadnie Bokken pojecha┼ée┼Ť po wszystkich... I dobrze :) Zimny prysznic si─Ö przyda.
Mam nadzieję że Twój post definitywnie ukróci wszelkie niesnaski i gadanie o głupotach. Przejdźmy do ważniejszych spraw.

Ja już nie będę wypowiadać sie o bokkenie (chodzi o miecz nie o użytkownika ;) ) jako o wyprofilowanym kawałku drewna... :-D

aness
aness

Do│▒czy│a: 17 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-23, 15:56   

Cytat:
Przygl─ůdaj─ůc si─Ö ludziom bior─ůcym udzia┼é w tym temacie zastanawiam si─Ö, kt├│ry z Was trenuje shinkendo, po za Danusi─ů i Lafemk─ů, bo Aness z tego, co wiem ju┼╝ nie trenuje. Cho─ç post Aness jest bardzo trafny. No chyba, ┼╝e Sebastian prowadzi dla was tajne komplety z shinkendo lub o zgrozo ucz─Öszczacie do konkurencyjnych sekcji.

BOKKEN!!
Komu chcia┼ée┼Ť "pojecha─ç" w swojej ostatniej wypowiedzi??
Odnosz─ůc sie do tego co napisa┼ée┼Ť:
Po pierwsze, kto powiedział, że nie trenuję shinkendo??
Po drugie, czy Ty uwa┼╝asz, ┼╝e wy┼é─ůczno┼Ť─ç na prowadzenie shinkendo ma tylko Bytom??
Po trzecie, na jakiej podstawie, o zgrozo, tak krytykujesz jak to nazwa┼ée┼Ť "konkurencj─Ö"?? Chyba tylko na podstawie w┼éasnej antypatii nie maj─ůcej NIC wsp├│lnego ze sztuk─ů shinkendo. Ja osobi┼Ťcie na obozie poprosi┼éam KONKURENCJ─ś o wyt┼éumaczenie mi pewnych kwestii (technik sinkendo) i o dziwo wreszcie zrozumia┼éam.
I po czwarte, NAJWAŻNIEJSZE, nie uważam, że Sebastian musiałby potajemnie prowadzić treningi, a gdyby prowadził shinkendo, to napewno frekwencja byłaby większa niż 3 osoby!!!!!!!! (tyle ostatnio widziałam u Was).

A co do pokory o kt├│rej tyle piszesz........nim wy┼Ťlesz kolejnego posta przeczytaj go najpierw uwa┼╝nie ze sto razy i zastosuj si─Ö do w┼éasnych wskaz├│wek, bo wszystkie Twoje wypowiedzi brzmi─ů jakby┼Ť patrzy┼é na wszystkich z g├│ry!! ;)

Pozdrawiam,

Lukic

Do│▒czy│: 21 Lip 2007
Sk▒d: Siewierz
Wys│any: 2007-09-23, 22:57   

Po pierwsze
No niestety nie da się żebym nie odezwał się.
Katana by┼éa jest i b─Ödzie tym czym dla mnie jest i tak ju┼╝ b─Ödzie :!: . Niekt├│rzy sami pytaj─ů mnie o symbolik─Ö i s─ů pe┼éni podziwu(nie musz─Ö by─ç japo┼äczykiem aby to zrozumie─ç)
Po drugie
Denerwuje mnie termin "Konkur─Öcja" - dla mnie brzmi to jak sklep spo┼╝ywczy.
Jak ju┼╝ co┼Ť to chyba ma ka┼╝dy prawo wybra─ç sobie nauczyciela kt├│ry mu odpowiada.
Po trzecie
Przy┼é─ůczam si─Ö do admina-sko┼äczmy si─Ö czepia─ç jeden drugiego .I przejd┼║my do tego czym stanowi ten temat
Po czwarte
Podziwiam ci─Ö Danusia za to co robisz. Szlachetny czyn .Big respect.

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-09-24, 07:28   

Nie chcia┼éem, ale to zrobi─Ö po raz ostatni. Pojecha┼éem po wszystkich ┼╝eby u┼Ťwiadomi─ç Wam wszystkim, ┼╝e nie o to chodzi by pisa─ç to, co jest na tym forum. Dzi─Ökuje Adminowi za uznanie. Ale jak wida─ç nie ukr├│ci┼é niesnasek. Pisze to teraz do Aness i Lukica pisz─ůc s┼éowo KONKURENCJA nie mia┼éem na my┼Ťli nic z┼éego, poniewa┼╝ zdarza mi si─Ö chodzi─ç na treningi shinkendo do ┼Üwi─Ötoch┼éowic. Nie my┼Ťmy wprowadzili sztuczny podzia┼é pomi─Ödzy sekcjami. Jak by┼Ť czyta┼éa moje posty w ksi─Ödze go┼Ťci na stronie www.yoshinkan.pl i http://www.yoshinkan-aikido-ishinkan.org/ wiedzieli┼Ťcie, ┼╝e taki podzia┼é na nas i ich mi si─Ö nie podoba. O tajnych kompletach prowadzonych przez Sebastiana te┼╝ napisa┼éem w formie ┼╝aru, bo troch─Ö znam Sebastiana i wiem, co on o takich rzeczach my┼Ťli. Agnieszko, co do patrzenia na innych z g├│ry, jak to napisa┼éa┼Ť to chyba nie za bardzo uwa┼╝a┼éa┼Ť na zaj─Öciach z shinkendo w Bytomiu, jak na nie jeszcze chodzi┼éa┼Ť, bo je┼╝eli odnios┼éa┼Ť takie wra┼╝enie to ju┼╝ nie moja wina. Powtarzam na koniec m├│j poprzedni post napisany zosta┼é po to by zwr├│ci─ç Wasz─ů uwag─Ö na fakt, ┼╝e forum SHINKENDO ma by─ç o SHINKENDO a nie o dupie Maryny.
Pozdrawiam i czekam na posty zwi─ůzane z shinkendo.
PS. Danusiu dopiero nie dawno usiadłem, żeby przejrzeć wideo ze starzy na Węgrzech i jeszcze nie przejrzałem wszystkiego wiec na razie nie mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytania, ale jak się spotkamy na gg to po ustalamy, co które batoh hou jest, które.

Danuta

Do│▒czy│a: 04 Sie 2007
Sk▒d: Krak├│w
Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-24, 07:35   

Dzi─Ökuj─Ö Lukik, ale jestem zwyk┼éym cz┼éowiekiem, maj─ůcym r├│┼╝ne odpa┼éy.
Co do shinkendo chcia┼éam was zaprosi─ç na nasz pokaz do ┼Üwietoch┼éowic w sobot─Ö (29.09.07) na ul. Szkoln─ů w gimnazjum na godzin─Ö 13.30.
Może po pokazie będzie nam się łatwiej dyskutowało o shinknedo.

Oczywi┼Ťcie i tu podkre┼Ťl─Ö du┼╝ymi literami TO NIE JEST ZAPROSZENIE I AGITACJA, ABY PRZEJ┼Ü─ć DO NASZEJ SEKCJI !!! Aness i bedstemoder to potwierdz─ů.
Po prostu zaproszenie na pokaz, mo┼╝e wam si─Ö spodoba i zaczniecie ─çwiczy─ç u siebie w dojo shinknedo ( ci co jeszcze nie ─çwicz─ů) , to pozwoli nam na wi─Öksza liczbe adeptow shinknedo i latwiejsze zapraszanie mistrz├│w do nas - mo┼╝e uda sie zaprosi─ç wtedy Obat─Ö Senseia, poniewa┼╝ jego honoraria s─ů wysokie i garstce ludzi jest ci─Ö┼╝ko zorganizowa─ç takie seminarium . Wiadomo wi─Öksza ilo┼Ť─ç os├│b - mniejsze koszta.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-09-24, 08:13   

Z przykro┼Ťci─ů stwierdzam , ┼╝e ┼╝adna z os├│b wypowiadaj─ůcych si─Ö w tym temacie nie trzyma si─Ö go , a kolejne posty wed┼éug mnie b─Öd─ů prowadzi┼éy jedynie do zag─Öszczenia tematu nie zwi─ůzanego z Shinkendo. Ju┼╝ raz prosi┼éem aby tego typu sprawy za┼éatwia─ç poprzez prywatn─ů wiadomo┼Ť─ç lub w temacie "r├│┼╝ne inne i badziewia"....... niestety bez efektu.

Z racji iż off - topy przestały być merytoryczne , a zaczęły być personalne zamykam ten temat. :cry:

Ps. Je┼╝eli kto┼Ť chce zobaczy─ç naprawd─Ö dobry pokaz Shinkendo mog─Ö mu udost─Öpni─ç nagrania. Co do pokazu w sobot─Ö 29.09 to delikatnie zwracam uwag─Ö na to, ┼╝e w soboty odbywaj─ů si─Ö treningi w Dojo Mierz─Öcice.
Je┼╝eli b─Ödzie wola wi─Ökszo┼Ťci to mo┼╝emy na kt├│rym┼Ť z trening├│w zrobi─ç Shinkendo.

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: