Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
jo
Autor WiadomoŠ
Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2007-09-05, 20:11   jo

A ja chcia┼ébym podyskutowa─ç na temat jo. Wed┼éug mnie jest to bardzo skuteczna bro┼ä dzi─Öki kt├│rej mo┼╝na utrzyma─ç przeciwnika na dystans. Wiem ┼╝e jo jest jedn─ů z broni bezpo┼Ťrednio zwi─ůzan─ů z aikido(w ko┼äcu nauka pos┼éugiwania si─Ö jo jest integraln─ů cz─Ö┼Ťci─ů treningu aikido). Na pewno nie jest to bro┼ä tak pi─Ökna i skuteczna jak katana ale my┼Ťl─Ö ┼╝e ┼éatwiej znale┼║─ç sobie kawa┼é drewna i stara─ç si─Ö z nim co┼Ť robi─ç. A wracaj─ůc do katany jest moim faworytem w┼Ťr├│d broni ale niestety nie mog─Ö o niej za du┼╝o powiedzie─ç, poza tym ┼╝e, cholernie podoba i zawsze chcia┼éem mie─ç takie cacko w domu. Niestety nie mam ani nie ucz─Ö si─Ö ┼╝adnej sztuki zwi─ůzanej z katan─ů (mam nadzieje ┼╝e to sie zmieni). Troch─Ö odp┼éyn─ů┼éem od tematu wi─Öc przypominam ┼╝e chcia┼ébym sie tu dowiedzie─ç czego┼Ť o jo :) .

Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-12, 20:26   

widze ┼╝e nic si─Ö w tym temacie nie dzieje wi─Öc zadam konkretne pytanie. W jakich sztukach walki u┼╝ywa si─Ö kija jo a w jakich bo i jaka (opr├│cz d┼éugo┼Ťci) jest mi─Ödzy nimi r├│┼╝nica i ile czasu zajmuje opanowanie kija jo?

mariusz

Do│▒czy│: 28 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-14, 15:26   

wydaje mi sie, ze na teakwondo mozna cwiczyc jo :) o ile to jest jo czym wladaja :] Mowie tylko z domyslow gdyz widzialem po prostu pare filmikow jak dobzi teakwondowcy wladali kijem. I to bardzo sprawnie, szybko:)

Hatsu

Do│▒czy│a: 25 Mar 2008
Sk▒d: Tarn. - G├│ry
Wys│any: 2008-03-27, 22:24   

Jo na pewno ─çwiczy si─Ö w jodo (domy┼Ťlne, nie?). Bo ─çwiczy si─Ö, z tego co zauwa┼╝y┼éam, w karate i kung-fu. Jaka jest pomi─Ödzy nimi r├│┼╝nica? Jakie┼Ť p├│┼é metra... Jo ma d┼éugo┼Ť─ç oko┼éo 1,20m, a bo ma d┼éugo┼Ť─ç oko┼éo 1,80m. Nie wiem dok┼éadnie, bo z bo nie ─çwicz─Ö.
Ile czasu zajmuje opanowanie jo? Nie wiem, trenuj─Ö trzeci rok i nadal twierdz─Ö, ┼╝e nic nie umiem...

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-04-13, 12:07   

Hatsu napisa│/a:

Ile czasu zajmuje opanowanie jo? Nie wiem, trenuj─Ö trzeci rok i nadal twierdz─Ö, ┼╝e nic nie umiem...

Czego uczysz si─Ö z Jo ...?
Bo rozumiem, że nie trenujesz Jodo więc zakładam , że poznajesz Jo na treningach Aikido.

Czy to czego si─Ö uczysz to tylko tak zwane jo-katy ...?
Czy znane s─ů ci takie techniki jak Kon, Bunkai czy Hojo ?

Oss 8-)

Hatsu

Do│▒czy│a: 25 Mar 2008
Sk▒d: Tarn. - G├│ry
Wys│any: 2010-03-10, 15:40   

To, co ćwiczę z jo to przełożenie technik miecza na kij, obrona tori uzbrojonego w kij przed przeciwnikiem. Nie jest to jo-kata (wprawdzie sensei próbował nas nauczyć jednej formy, ale nic z tego nie wyszło). Bunkai kojarzy mi się z ćwiczeniem karateckich kata w parach.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: