Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Bokto
Autor WiadomoŠ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2009-11-25, 14:50   Bokto

Bokto to chi┼äskie drzewo rosn─ůce w linii prostej do g├│ry.
Jest bardzo twarde i wytrzyma┼ée jednak w przeciwie┼ästwie do twardych bokken├│w jak Hevi Masters lub Hevi Student , kt├│re s─ů nienaturalnie utwardzane bokto poch┼éania si┼é─Ö uderzenia przez co walka z partnerem podczas blokowania uderze┼ä staje si─Ö bardzo przyjemna dla nas. Drgania spowodowane blokami nie przenosz─ů si─Ö na nadgarstki , ┼éokcie czy nawet barki.

Kolejn─ů zalet─ů bokto jest jego niebywa┼éa wytrzyma┼éo┼Ť─ç .
Podczas trening├│w tachi uchi bokkeny ulegaj─ů zniszczeniu i chocia┼╝ nie ┼éami─ů si─Ö to ich struktura jest ju┼╝ na tyle zniszczona, ┼╝e odchodz─ů od niego drzazgi. Taki bokken jest bardzo niebezpieczny poniewa┼╝ drzazga mo┼╝e uszkodzi─ç nasz─ů d┼éo┼ä lub co gorsza ods┼éoni─Öte cz─Ö┼Ťci cia┼éa naszego partnera z , kt├│rym trenujemy. Dlatego podczas kilku lat cz─Östo kupujemy kilka bokken├│w , kt├│rych ┼é─ůczny koszt przekracza zakup jednego bokto.
Bokto z kolei s─ů bardzo wytrzyma┼ée rozmawia┼éem z osobami, kt├│re trenowa┼éy jednym bokto od 10 lat i nie by┼éo na nim wi─Ökszych ┼Ťlad├│w zniszczenia oraz w og├│le nie odchodzi┼éy drzazgi.

Kto raz miał w rękach bokto i walczył z partnerem wie o czym piszę.

S─ů to bokto od Sensei Rolanda , kt├│re sa ta┼äsze ni┼╝ te z Hombu.
Koszt jednej sztuki to 25 EUR (czyli około 110 zł)
Sensei Roland pozostawił mi 7 sztuk więc kto pierwszy ten lepszy !

Zach─Öcam

Oss 8-)

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2009-11-26, 14:47   

Jak sensei Roland był rok temu u nas to mocno się zastanawiałem czy wydać aż 25 euro... stwierdziłem że niech stracę i zobaczę co to to jest.
Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie tachi uchi bez bokto. Proszę państwa to jest R E W E L A C J A !!! Tak jak sensei Sebastian piszę idealnie pochłania wszelkie uderzenia, co do reszty zalet też ma rację. Teraz mogę powiedzieć że cena jest naprawdę mała w stosunku do tego jak fantastycznie się tym ćwiczy.

Mam, u┼╝ywam, i na nic innego nie zamieni─Ö... ADM gor─ůco poleca ! :)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: