4 LATA SZKOŁY SZTUK WALK SEIMEIKAN

Mija rok 2009 i zarazem konczy sie 4 rok istnienia Szkoly Seimeikan. Znaczna wiekszosc naszych studentów nie wie jak zaczynalismy wiec postanowilismy po raz pierwszy podsumowac w skrócie to co dzialo sie przez ten czas oraz podsumowac dokladniej miniony rok.

1. Rok 2006

Sensei Sebastian Sliwinski po dlugotrwalych poszukiwaniach znalazl miejsce na swoje pierwsze dojo w Tarnowskich Górach.

Miejsce to do dzis znajduje sie w „Jubilacie” i nosi juz nazwe Hombu Seimeikan,  która zostala oficjalnie zaakceptowana przez SYA i IFS. Dzis wspominamy to na wesolo ale wtedy bylo naprawde ciezko na poczatku mielismy 24 sztuki zwyklych cienkich mat , które rozjezdzaly sie przy kazdym ruchu - 48 m2 tak zaczynalismy.

Po kilku miesiacach od momentu otwarcia dojo przeprowadzilismy jedyny pokaz w miejscu dzialania sekcji. Byl to pierwszy i ostatni taki pokaz zawsze pózniej nasza szkola prezentowala sie w miejscach , do których bylismy zapraszani aby zaprezentowac sztuki walki.

Studenci, którzy trenuja  od samego poczatku to: Marcin Mlynarski, Natalia i Kamil Zuczek , Jacek Kozdras, Gosia Sosnowska, Denis i Damian Kowalscy, Mateusz Romanczuk, a calkowita liczba osób uczacych sie w Dojo wynosila wówczas 22 studentów.

W tym samym roku Sensei prosi o nadanie nazwy dla jego dojo wielkiego mistrza Terade Hanshi 10 DAN , który sie zgodzil i nadajac nazwe Seimeikan powiedzial : „jest to najodpowiedniejsza nazwa , która cechuje waszego nauczyciela i jego uczniów”

Równoczesnie nasza juz Szkola jest rejestrowana w IYAF i SYA

2. Rok 2007

to bardzo trudny czas dla naszej szkoly poniewaz jako mloda wówczas sekcja Seiseikai brakuje nam przebicia oraz wsparcia i funduszy zeby zaistniec wsród innych. Dlatego czesto jestesmy marginalizowani przez konkurencje i nie tylko konkurencje.

Sensei pomimo tego nie poddaje sie i sukcesywnie stara sie promowac Seimeikan.

W wielu urzedach gminnych oraz miast oferuje mozliwosc wykonania pokazów, nawiazuje korespondencje i jezdzi do ponad 50 firm proszac o wsparcie. W koncu udaje sie zaistniec dzieki tym staraniom. Kilka firm glównie ochraniarskich umieszcza swoja reklame informujac o wspólpracy z nasza szkola, wykonujemy równiez kilka pokazów.

Pomimo pierwszego sukcesu Seimeikan nadal jest promowany, a Sensei nawiazuje duzo nowych kontaktów z innymi szkolami i federacjami sztuk walk na terenie calej Polski, a glównie na pomorzu i jej srodkowej czesci. W nastepstwie tych kontaktów jest czestym gosciem na seminariach i treningach takich szkól jak Iaijutsu, Aikibujistu, Goshin-jitsu, Karate i innych systemów Aikido.

W lipcu rusza nasza strona internetowa, a zaraz potem nasze forum.

Ukazuja sie artykuly Sensei w kilku magazynach o zasiegu krajowym dotyczace systemów walk ale i promujace nasza Szkole.

Pomimo braku wsparcia, ogromnych  problemów i niewystarczajacych srodków finansowych Sensei otwiera drugie dojo w Mierzecicach. Dzieki tej decyzji Seimeikan umacnia swoja pozycje i nie rozpada sie.

W maju odbywa sie pierwsze seminarium szkoleniowe pod kierunkiem Sensei dla studentów Seimeikan, w którym uczestnicza równiez adepci z innych szkól ze Slaska oraz kilku reprezentantów wyzej wspomnianych SW z Polski.

Na koniec roku 2007 Szkola Seimeikan liczy 76 studentów.

To dzieki wielkiej pracy, wytrwalosci, zaangazowaniu i slusznym decyzja rok konczy sie rozwojem dla Seimeikan.

Rok 2007, a w szczególnosci jego poczatek byl jak do tej pory najwazniejszym kluczowym okresem dla naszej szkoly poniewaz gdyby nie udalo sie zrealizowac wiekszosci celów najprawdopodobniej dzis nasza szkola by juz nie istniala. 

3. Rok 2008

To czas, w którym zaczynamy byc rozpoznawani. Zaczynaja sie z nami liczyc i to nie tylko w miejscach, w których nauczamy ale i w calej Polsce. Duzo sie o nas mówi na forach poswieconych sztukom walk na poczatku niezbyt pochlebnie ale z czasem coraz lepiej glównie za sprawa osób trenujacych rózne SW, którzy odwiedzaja nas i trenuja z nami. Sensei zostaje zaproszony do Lodzi aby poprowadzic seminarium dzieki temu Seiseikai wychodzi pierwszy raz poza Slask.

W tym roku urzedy i organizatorzy imprez sami zwracaja sie do nas z prosba o wykonanie pokazów co swiadczy o zdobyciu pewnej pozycji przez Szkole Seimeikan. Wykonujemy lacznie 8 pokazów na terenie Slaska prezentujac rózne systemy walki dzieki czemu szkola zdobywa wieksze poparcie i renome.

W czerwcu zostaje powolana kadra instruktorów, którzy oprócz prowadzenia zajec pomagaja i wspieraja Sensei w dalszym rozwoju szkoly.

Otwieramy kolejnych 6 nowych grup i teraz zajecia prowadzone sa lacznie w 10 grupach.

Na prosbe studentów Sensei otwiera sekcje Shinkendo – walki mieczem.

Wraz z instruktorami z zaprzyjaznionych sekcji powolujemy do zycia federacje Yoshinkai Seiseikai Aikido Polska w skrócie YSAP

W tym roku znak naszej szkoly staje sie znakiem firmowym chronionym prawem autorskim, a szkola rejestruje sie pod oficjalna nazwa „Szkola Sztuk Walk Seimeikan”.

Rok 2008 jest rokiem bardzo dynamicznego rozwoju naszej szkoly, w której uczy sie juz 127 studentów.

4. Rok 2009

Czwarty rok,  to bardzo dlugi i pracowity rok dla kadry Seimeikan. Zajecia odbywaja sie juz 6 dni w tygodniu. Dzieki takiemu grafikowi nasi studenci moga trenowac równiez na sasiadujacych dojach.

Musicie wiedziec, ze prowadzenie szkoly to nie tylko treningi ale i to cale zaplecze identyczne jak w przypadku firm, które musza dzialac zgodnie z prawem cywilnym i skarbowym naszego kraju,  to równiez dzialania zwiazane z organizacja wizyt zagranicznych gosci. Studenci widza jedynie efekt koncowy ale ustalenia wizyt trwaja czesto miesiacami.

W tym roku Sensei nadal promuje swoja szkole z tym, ze nie tylko juz w Polsce ale i na 3 kontynentach naszego globu czego efektem sa kolejne kontakty i odwiedziny zagranicznych gosci. Szkola Seimeikan na przelomie calego roku organizuje lacznie 10 dwudniowych seminariów dla naszych studentów jak i osób ze swiata sztuk walk.

W styczniu odbywa sie nasze seminarium szkoleniowo egzaminacyjne na stopnie kyu, w którym uczestniczy 122 osoby z czego 105 adeptów naszej szkoly, a 79 studentów pomyslnie zalicza egzaminy.

Luty to miesiac, w którym Sensei otwiera trzecie swoje dojo. Tym razem w Porebie. Otwarcie 3 dojo wiazalo sie z dlugimi przygotowaniami. Jednak udalo sie zrealizowac kolejny z celów rozwoju naszej szkoly przewidziany wlasnie na rok 2009.

Dzis w dojo Poreba trenuje 48 studentów jest to najmniejsze dojo w naszej szkole ale i najmlodsze.

Marzec Sensei realizuje swoja  obietnice sprzed roku dla studentów trenujacych Shinkendo i organizuje pierwsze seminarium oraz egzaminy z Shinkendo, które poprowadzil Kyoshi Roland Lajos prawa reka Kaiso Obaty w europie wschodniej.

To Sensei po raz pierwszy sciaga do Polski Sensei Rolanda otwierajac w ten sposób nowy rozdzial dynamicznego rozwoju Shinkendo w Polsce po kilku latach stagnacj, co bylo widoczne juz po 2 miesiacach od tego wydarzenia. W tym miesiacu nasza szkola równiez zostaje oficjalnym czlonkiem Miedzynarodowej Federacji Shinkendo – po 3 latach staran.

Kwiecien jest miesiacem wytchnienia dla studentów ale nie dla kadry , która w tym czasie przygotowuje wszystko do kolejnych odwiedzin najwazniejszej dla nas osoby Sihana Matsuo Masazumi. W tym miesiacu przeprowadzamy równiez 2 pokazy z okazji dni japonskich w Lublinie oraz na zaproszenie jednej ze szkól w Tarnowskich Górach.

Maj to maraton treningowy pod przewodnictwem Sihana Matsuo, który prowadzi trzy treningi w naszej szkole oraz 4 dni seminarium dla wszystkich zainteresowanych studentów Aikido w Polsce. I w tym miesiacu pomimo napietego czasu przeprowadzamy kolejnych 5 pokazów.

W czerwcu odbywa sie drugie nasze seminarium szkoleniowo egzaminacyjne w nowej hali.

W tym seminarium bierze udzial 139 osób z czego 130 studentów Seimeikan, a pierwsze i kolejne swoje stopnie zdobywa 109 adeptów naszej szkoly. I w tym miesiacu przeprowadzamy 3 pokazy. W czerwcu konczymy oficjalnie sezon 2008/2009

Od lipca rozpoczynamy jak co roku treningi wakacyjne tym razem treningi te odbywaja sie w Hombu dojo i dojo Poreba. W tym samym miesiacu delegacja naszej szkoly wyjezdza na Wegry na 3 dniowe seminarium Shinkendo pod kierunkiem Kaiso Toshihiro Obaty, który przyjmuje nas bardzo dobrze poniewaz jak mówi Szkola Seimeikan to najwieksza szkola Shinkendo w Polsce. Po powrocie otrzymujemy smutna wiadomosc z Hombu Seiseikai o smierci Kiyoyuki Terady Hanshi 10 dan stwórcy Seiseikai, Saiko Terada nadawal Sensei stopien mistrzowski oraz tytul swojego instruktora Seiseikai Yoshinkan Aikido. Byl naprawde wspanialym czlowiekiem, prawdziwym wojownikiem – niech spoczywa w pokoju.

W Sierpniu nadal prowadzimy treningi wakacyjne przygotowujac sie do otwarcia nowego sezonu. W tym miesiacu wykonujemy jeden pokaz zamykajac cykl pokazów w roku 2009. Ale pomimo wakacji miesiac nie moze skonczyc sie ot tak… dlatego Sensei wraz z Sempai Piotrem organizuja lesne seminarium Shinkendo, na którym oprócz treningów i nauki ciec katanami nasi uczniowie ucza sie równiez etykiety zwiazanej z obchodzeniem sie z ostra bronia jaka jest miecz, a po wszystkim odbywa sie wielki grill i impreza na lonie natury.

Wrzesien rozpoczyna oficjalnie nowy sezon 2009/2010 w tym miesiacu przybywa nam równiez 50-ciu nowych studentów.

Jest to miesiac bardzo trudny poniewaz oprócz przygotowan do nowego sezonu Sensei zostaje wyznaczony przez Kancho Shiode do organizacji jego wizyty w Polsce, który przyjezdza po raz pierwszy do naszego kraju na zaproszenie Seiseikai Polska.

Pazdziernik to kolejna wizyta Shinana Matsuo. Jest to bardzo wazna wizyty poniewaz Shihan Matsuo nadaje pierwszy stopien Shodan w naszej szkole. Shihan Matsuo egzaminuje równiez i nadaje stopien 3 Dan oraz podnosi uprawnienia instruktorskie swojemu uczniowi, a naszemu nauczycielowi.

Listopad - kolejny miesiac i kolejne seminarium.  Druga w tym roku wizyta Kyoshi Rolanda Lajos. W tym czasie prowadzi on dwu dniowe seminarium i egzaminuje kolejnych 4 studentów naszej szkoly . Po tych egzaminach juz 8-miu studentów Seimeikan posiada stopnie w Shinkendo. Sensei Roland nadaje równiez kolejny stopien naszemu Sensei.

Grudzien , trwaja  przygotowania do styczniowych egzaminów, do których dopuszczonych zostaje tym razem 153 naszych studentów z posród 210. Ale w tym miesiacu odbeda sie równiez jak co roku wspaniale treningi sylwestrowe, które zakoncza wydarzenia roku 2009 w Szkole Sztuk Walk SeimeikanW kolejnym roku odbedzie sie  jak na razie 9 imprez, do których juz trwaja przygotowania.

Dzis uczy sie w naszej szkole ponad 200 studentów, a ilosc tatami jakie posiadamy przekracza 400 m2, zajecia prowadzimy w trzech dojach.

Istnienie szkoly jej rozwój i miejsce, w który teraz sie znajduje sa zasluga wytrwalosci i  zaangazowania Sensei Sebastiana Sliwinskiego zalozyciela Szkoly Seimeikan.

 
Licznik odwiedzin: