Senpai Dorota Sokołowska - II Kyu

 

Asystent Senpai SSWS

 

Instruktor w Hombu Dojo i Ni Dojo

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

tel: 692 432 176

 

Trenowanie Aikido rozpoczęłam dzięki córce, która pewnego dnia radośnie oznajmiła mi, że mam z nią pójść na Trening Sylwestrowy. Miałam wtedy 35 lat i 15-letnią przerwę w jakiejkolwiek aktywności fizycznej wykraczającej poza spacery z dziećmi. Na trening poszłam, atmosfera  była fantastyczna i niesiona falą endorfin postanowiłam zapisać się do grupy dorosłych.

 

Pierwsze kilka treningów to była jakaś masakra – mięśnie i stawy przyzwyczajone przez lata do błogiego lenistwa protestowały jak mogły, bariera psychiczna przed robieniem padów czy bliskim kontaktem fizycznym z obcymi mi ludźmi była ogromna i jeszcze ten groźnie wyglądający Sensei powtarzający kilometrowe nazwy technik po japońsku… Ale już po pierwszym treningu wiedziałam, że chcę tam zostać na dłużej. Zakochałam się w tej energii, w tych ludziach i w tym jak dobrze się wśród nich czuję.

 

Dzięki Aikido zdecydowanie poprawiła się moja kondycja fizyczna, co przekłada się na dużo lepsze samopoczucie. Treningi świetnie działają też na psychikę – wzrasta pewność siebie, poczucie własnej wartości i wewnętrzny spokój.  To ciągła praca nad udoskonalaniem samego siebie, pokonywanie własnych słabości i zahamowań. To także nieustanne rozwijanie cierpliwości, wytrwałości i nauka niepoddawania się – cech niezwykle przydatnych w codziennym życiu.

 

Ale treningi to nie tylko ćwiczenia technik i praca  - to również spotkania z bardzo fajnymi, ciekawymi ludźmi. No i nie zapominajmy o imprezach integracyjnych ;) Dziś nie wyobrażam sobie już życia bez regularnej dawki energii, radości i satysfakcji, które dają mi godziny spędzone na macie.

Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w Aikido. Wierzcie mi, że warto


 
Licznik odwiedzin: