Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Dodatkowa Sztuka Walki

Jaką Sztukę Walki chciał(a) byś uczyć się rownolegle z Aikido
Karate
0%
 0%  [ 0 ]
Judo
20%
 20%  [ 1 ]
Jeet Kune Do
0%
 0%  [ 0 ]
Kendo
0%
 0%  [ 0 ]
Iaido
40%
 40%  [ 2 ]
Shinkendo
40%
 40%  [ 2 ]
G³osowañ: 5
Wszystkich G³osów: 5

Autor Wiadomo¶æ
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-10-31, 22:36   Dodatkowa Sztuka Walki

Ciekaw jestem jak ankieta wypadnie.

Wybrałem losowo sześć SW

Prosił bym każdego o jakiś komentarz

Często jest słychać że ktoś ćwiczy jakąś dodatkową SW bądź chciał by.

Tutaj możecie się wypowiedzieć na ten temat.

Jeżeli myślicie o jakiejs SW ktorej nie ma to napiszcie rownież.

Zapraszam

Oss ;)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-01, 00:18   

Zaznaczyłem Judo bo mam w tym wielkie doświadczenie to znaczy większe niż w pozostałych , które wymieniasz. To nie znaczy, że wybieram Judo bo jest mi łatwiej bardziej chodzi mi o to teraz mając duże doświadczenie w tej SW i znając Aikido dostrzegam tak wile cech wspólnych i ewentualnych wariacji , że aż nie mogę się doczekać aż będę miał grupę zaawansowanych adeptów , z którymi można wszystko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Oss 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-11-01, 20:15   

Ja wybrałem Iaido :) Chociaż Kendo też było by ok gdyby nie ceny zbroi :roll:
Zawsze podobało mi się Iaido...
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-11-01, 21:47   

Ja osobiście wybrałem shinkendo, ale iaido nie pogardził bym.Nauka miecza zawsze mnie interesowała, a co do judo no to Sebastianie pierwszy się pisze na twoj pomysł.
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-01, 21:52   

Lukic no problem i w jednym i drugim. Treningi Judo-Aikido wciąż przed wami, a jeżeli chodzi o Shinkendo to wciąż czekam aż wiekszośc wyrazi chęć nauki ...

Oss8-)
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-11-08, 16:03   

Witam !

oprócz Aikido chciałabym trenować Capoeire :) ostatnio kolega jakos mnie do tego przekonal...za co bardzo mu dziękuje. Capoeira podoba mi się dlatego,że jest tam mnóstwo akrobatyki i po roku intensywnych treningów można dużo jej zaprezentować.Podoba mi się piękno tego sportu, płynność ruchów, idealne współgranie walki, tańca, muzyki i akrobatyki.. :-P
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-11-13, 16:43   

Ja bym najchętniej dodatkowo trenował Kung Fu. Co prawda brakuje mi w nim tej "japońskości", ale sztuka walki i tak świetna :) Mam też zamiar w przyszłości wziąśc się za Shikendo, lub Kendo. Myślałem też o Iaido... No ale cóż, wszystko przedemną.
 
 
 
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-11-14, 08:17   

Ja osobiście na nic nie zagłosowałem :) Z racji takiej, że nie ma tu sw na którą dodatkowo bym chciał uczęszczać. Osobiście mogę powiedzieć, że sam wybrał bym sw w której można nauczyć się dobrego wyczucia i utrzymywania dystansowego. Co bardzo w aikido by się przydało, oraz walki rękami i nogami. Czyli wybrał bym muay thai albo kick boxing. Ostatecznie boks. Dało by to b. dużą przewagę nad przeciwnikiem gdyż pięściami i nogami można by trzymać dystans, dawać szybkie bombki :) a gdy przeciwnik już zbliży się, użyć jakiejś dźwigni :)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-11-29, 09:40   

Ludziska co z wami.
Palce was bolą od pisania na klawiaturze.Nie wierze że nia ma więcej ludzi których by ten temat interesował.Albo wraz z nadejściem zimy nasi forumowicze pozamarzali :lol:
Jeżeli uważacie że niektórym z was nie potrzebna jest dodatkowa sw to też na bazgrajcie, a i też dla czego nie przydało by się napisać.

Zachęcam do głosowania.

Ankieta została przygotoana z SW raczej w naszym zasięgu.

Pozdrawiam Oss ;)
 
 
 
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-11-29, 16:19   

"Ankieta została przygotoana z SW raczej w naszym zasięgu. " tzn ? :D bo nie skumałem ?
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-11-29, 17:20   

Tzn. Nasz Sensei posiada taką wiedzę bądź szkoły znajdują się w sąsiednich miejscowościach lub w zasięgu powiedzmy kilkunastu do 20 km.

Nie mowie tu o pseudo szkołach tylko o szkołach które bazują na prawdziwych umiejętnosciach.

A żeby nie było niedomówień od razu wyjaśniam że np w AIKIKAI był koleś który za piątym razem zdał 6KYU(pierwszy stopień egzaminacyjny do 2005 roku)a potem stworzył szkołę na terenie miasta Będzin lub Dąbrowa Górnicza i zatytułował się 4 Dan(DOWN).Przyglądałem się jednej z lekcji i to co gość wywijał to było do niczego niepodobne.

Pozdrawiam

Oss ;)
 
 
 
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-11-29, 20:20   

No to do 20 km, można również ćwiczyć karate shin kyokushin, muay thai, kick-boxing, teakwondo, bjj, mma i wiele innych :) można powiedzieć, że praktycznie wszystko. To co wymieniłem to bardzo dobre sekcje, np. triada w piekarach śląskich, czarni bytom jeżeli dobrze pamiętam, sam kick boxing wraz z teakwondo w tarnowskich górach :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-11-29, 23:04   

ale siÄ™ czepiasz Mariusz ;)

Dlatego w ankiecie wymieniane są tylko niektóre jak :
Karate , Judo , Jeet Kune Do , Kendo , Iaido , Shinkendo

A jeżeli nie pasuje ci żadna z nich to nie zaznaczasz nic w ankiecie tylko w poście piszesz, że najbardziej odpowiada
ci Beer jiutsu :) :) :)
I szafka gra :lol:

Oss 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-11-30, 17:19   

Owszem ankieta jest nieobiektywna ponieważ wybrałem te sztuki walki o których słyszałem dużo dobrych opinii.Jesli chodzi o kick-box kravt-maga czy combat to są systemy bojowe i nie wchodzą wogóle w rachube.A co do muai-tahai to jeśi ktoś chce zostać rencistą w wieku 40 lat to polecam(również dlatego nie brtałem MT po uwage)Co do karate to jest umieszczone a można tylko nadmienic jaki rodzaj.Ot w siewierzu jest Seitedo Karate.

Tak jak już wcześniej pisane było każdy może dołożyć swoją sztuke walki i opisać co i jak za przykład podam PATRYCJE :)

Pozdrawiam

Oss ;)
 
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-12-05, 22:27   

Na dworze wiosna, a na forum Syberja. :lol:

Zachęcam do udziału na forum.
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN