Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Plusy i minusy Aikido
Autor Wiadomo¶æ
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-10-24, 15:30   Plusy i minusy Aikido

Założyłem ten temat, a żeby zobaczyć jakie macie zdanie na temat aikido. Mianowicie jakie widzicie w nim plusy, a jakie minusy. Żeby wszystko wyglądało wyraźnie i ładnie proponuję, a żeby posty odpisane były w sposób:
Plusy
-
-
-
-
ile tam ich będzie
Minusy
-
-
-
-
Pod tym można dodać coś od Siebie, jakieś uzasadnienie albo coś :) ja wieczorem podam wam swoje, góra rano bo zaraz muszę uciekać z domu.
Wiadomo, że wszystko posiada swoje plusy jak i minusy zatem zapraszam do wypowiadania się w tym temacie :)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-24, 18:44   

Z minusów, to chyba tylko to, że treningi są tak rzadko :)
A tak, to praktycznie same plusy. Mam trochę ruchu, poznaję tą namiastkę kultury japońskiej, a przy tym uczę się samoobrony ^^
 
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-10-24, 20:39   

To że treningi są rzadko to nie minus.Dwa razy w tygodniu to norma wszędzie a jak ci mało to masz Dwa w mierzęcicach i dwa w Tarnowskich Gorach i problem rozwiązany.
Nie będe opisywał plusow i minosow aikido nawet z aikikai ponieważ uważam że w dalszym ciągu my adepci mamy za mało doświadczenia aby pisać o plusach i minusach.
Owszem one są ale głownie z naszego małego doświadczenia ze względu na krotki trening.
Uważam że o plusach i minusach mogli by szerzej rozmawiać Senseiowie.
Mam swoje spostrzeżenia na temat aikido plusow i minusow ale pozostawiam je sobie i będe starał się to zrozumieć i skorygować.
Pamiętajmy że kto nie ma co poprawiać i dokładać do swojej wiedzy nie ma co szukać na dojo.
Temat jest spoko ale chyba jeszcze nie czas na niego moim zdaniem.
Pozdrawiam
 
 
 
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2008-03-09, 22:29   

nie wiem czemu ale jakos przegapilem ten temat:
z plusów:
napewno uczy pracy nad sobÄ…
wytwałości i cierpliwośći
wyciszenia, ale i w odpowiednim momencie wyrzucenia z siebie wszystkiego przy pomocy kiai

a z minosów:
jak dla mnie daje zbyt szeroki pole manewru (kilka razy zastanawiałem się jak bym się zachował w danej sytuacji i za każdym razem do głowy przychodziła mi inna technika). W realnej sytuacji powinienem polegać na wypracowanych reakcjach a nie zastanawiać się jakiej techniki użyć. Ale to też tylko i wyłacznie kwestia pracy nad sobą .
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-02-21, 21:30   

Trochę nad tym tematem pomyślałem...

Plusy:
-Jest dla każdego (czego chyba o każdej sztuce walki powiedzieć nie można)
-Pomaga w rozluźnieniu (własne doświadczenie :) )
-Uczy padów (dla mnie to plus, bo jest jeden z podstawowych powodów dla którego zacząłem chodzic na treningi... Główny macie powyżej :) )
-Uczy nas jak zachować się w sytuacji zagrożenia
-Z biegiem lat stajesz się coraz sprawniejszy (dla przykładu: 50 letni bokser ma raczej bardzo małą szansę by pokonać 25 letniego)
-uczy nas, że siła to nie wszystko
-spokój, opanoawnie, cierpliwość

Minusy:

-Ciężko trenuje się ze sztywną osobą (co stwierdzam po niektórych wypowiedziach skierowanych do mnie :) )
-Że ma dziwną opinie "sztuki walki nieskutecznej/uprawianej rekreacyjnie" (czego osobiście, uczestniczac w treningach doja Seimeikan, nie zauważyłem)

Plusominusy :)
- Aikido jest trudne (i choćby wszyscy mi mówili wokół, że jest inaczej, to tutaj będę przystawał przy swoim. Mnogość ruchów i technik, określone i ścisłe pozycje, mały margines błędu itd. itp. Dla mnie jest to trudne)
-Trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na trening by wszystko wychodziło tak jak powinno.

Ostatnia część, posiadajaca tak ciekawie brzmiący neologizm w tytule, zawiera elementy, które wg mnie nie są jednoznacznie ani plusami, ani minusami (posiadają trochę tego, troche tego). Z jedenej strony bardzo dobrze, ze nie jest to łatwe: robienie czegos co przychodzi z łatwością nie daje żadnej satysfakcji. Jednak, czasem chcesz by ci wychodziło, a tu ciągle trzeba trenować jakieś poszczególne elementy, a gdy tylko rozwiążesz jeden problem, to zaraz pojawiają się następne :)

Moja osobista lista, która możliwe, że bardzo zmieni się wraz z upływem lat... :)
 
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2010-05-21, 19:28   

Gdyby ktoś chciał na przykład schudnąć-ja mam złotą radę...!
Przyjść na trening do Patrycji.Gwarancja-wyjdziesz z dojo mokra jak szczur,poza tym mięśnie wzmocnione ,cardio,streczing inne takie zaliczone.
Nie trzeba robić nudnych brzuszków,kupować bio-cla i innych takich(chwila szczerości,zważywszy moją pracę :-D
To jest właśnie plusem Aikido i naszej Sempai.
A poważnie,spodziewałam się hard rozgrzewki i zwykłej reszty,a tu reszta okazała się hard i fajna.
Minus-nie był aforyzmu :lol:
Pozdrowienia,Agnieszka.)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN