Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
RPG
Autor Wiadomo
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-26, 19:30   

Mi się sama mechanika DnD średnio podoba. Zbyt epicka. To trochę chore, aby tak łatwo móc zabić dajmy na to tak potężne stworzenie jakim jest smok. Dlatego wybrałem Faerun Game. Realia Zapomnianych Krain, jednak klimat nie mający w sobie nic z sielanki.
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2008-03-26, 19:52   

Mylisz pojęcia, Faerun to nie inna mechanika (przynajmniej tak wynika z twoich słów)
A wybrałeś Faerun ponieważ wszystkie cRPG na z D&D sa w tym świecie :) (oprócz Planscpae Tournament, Świątyni Pierwotnego Zła i chyba jakies strategii).
Poza tym: nawet Faerun jest mocno przekolorowany. Jak chcesz full mrok to grasz w Warhammera. :)
W D&D postać na 15 poziomie doświadczenia to odpowiednik prawie pół boga w porównaniu do reszty świata. Tylko cos naprawdę silnego może mu zagrozić. Smoki mają SW nawet do 30 poziomu doświadczenia, a nawet te niższopoziomowe są diablo trudne do trafienia. Jak rzuciłem graczom smoka to chyba pierwszy raz mieli przerażenie w oczach :)
Proponuję ci zagrać w Świątynie Pierwotnego Zła gdyż jest ona najbardziej podobna do papierowych (choć i tak mocno ograniczona)
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-26, 19:56   

Mnie już nie tyle chodzi o "mhrok", co po prostu o skrajny realizm. Tak jak to jest dajmy na to w Wiedźminie Grze Wyobraźni. Faerun Game tak wypaczyło moją psychikę, że teraz mam uraz do jakiegokolwiek przejawu epikowania :)
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2008-03-26, 20:00   

ja ci powiem, że miałem już w cholerę sesji "realistycznych" i teraz chcę epicką :)
Ja mam ratować księżniczki, świat, zdobywać bogactwo i sławę, a nie umierać z głodu, z powodu źle opatrzonej rany, słabego uzbrojenia itd.
Wierz mi... będziesz wolał wrócić do epickiego stylu tak szybko jak mozliwe :D
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-26, 20:05   

Ratowanie świata? Odpada, bo by mi to psuło koncepcję postaci. Zwykle gram skrytobójcą bez honoru... :roll: Ewentualnie mogę ratować księżniczki. Ale tylko, jeśli będę pewien korzyści. Jakieś ziemie, pieniążki, kolacji we dwoje też nie odmówię :devil:
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2008-03-26, 21:09   

To ja ci powiem, że w grach cRPG zazwyczaj jestem świątobliwym palladynem :)
Zaraz potem kończę grę jakimś zdeprawowanym złoczyńcą, ale wolę tych dobrych.
Ale i tak mój napakowany epicki mag z NWN Hordy Podmroku (Hordes of the Underdark) wymiatał. Tylko Mefistofeles mnie pokonał, a tak to byłem prawie nieśmiertelny :)
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2008-03-26, 21:19   

Musimy sie kiedyś umówić na sesję jakąś ;)
 
 
 
Stecu114

Doczy: 07 Gru 2010
Posty: 11
Skd: Nakło Śląskie
Wysany: 2010-12-11, 17:28   

Gothic 1 mroczne tajemnice,Gothic 2 noc kruka i Gothic 3 Zmierzch bogów. - żadna inna gra mnie tak nie wciągnęła jak własnie gothic ;d
 
 
kizaR


Doczy: 08 Lis 2010
Posty: 4
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2010-12-30, 17:38   

Swego czasu pogrywałem z kumplami w D&D 3.0 bez żadnych dodatków. Grałem tropicielem ( Tak wiem, wszyscy mówią, że to najgorsza ze wszystkich klas.) ze względu na to, że lubiłem ten klimat. Wystrzelanie paru orków z długiego łuku z wilkiem u swojego boku dawało ździebko satysfakcji :D Ach, to były czasy.... :P
 
 
Kamil Ce
rower 4ever :D

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 6
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2011-01-15, 23:13   

Ja aktualnie gram w gierke MMORPG to jest in ternetowa gierka gram tam z kolegami z klasy (oni mnie w to wciagneli :) ) gierka jak kazda inna RPG dostajesz questy do zrobienie rozwijasz swoją postać tam jest nawet opcja slubu z innych graczem ^^
mozna tez mieć tam konia są 3 konie : normalny, bojowy i najlepszy militarny :)
lecz trzeba miec odpowiedni level aby miec takie konie kon normalny jest od 25lv bojowy od 35lv a militarny od 50lv :-D
i trzeba jeszcze zrobic opowiednie zadania aby mieć te konie lecz o konikach sie juz nie bede rozpisywać :d
mozna tam tez lowic rybki, wydobywac, rudy ale najlepsze jest tam to jak w kazdym MMO ludzie którzy tam grają :)
 
 
 
emerdeca


Doczy: 07 Gru 2010
Posty: 7
Skd: Zawiercie
Wysany: 2011-01-19, 08:51   dawne czasy

Kiedyś się grało, przy takich pozycjach jak Diablo 2 zarywało się nie jedną nockę, poza tym

Starcraft
Max Pain
Quake 3
Mortal Kombat 4 (dojo Poręba)

A teraz mam PS3 i męczę Final Fantasy XIII i Gran Turismo 5

Poza tym uwielbiam grać w szachy. Jak Sensei sobie życzy to wezmę kiedyś na trening i po trenigu przy soczku (5,6 %) stoczymy potyczkę.
 
 
 
Hai Long Michał


Doczy: 13 Lut 2011
Posty: 20
Skd: Poręba
Wysany: 2011-02-19, 12:20   

Co to znaczy RPG ?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2011-02-19, 19:12   

Michale ja już o to pytałem na samym początku i dostałem po uszach , że nie wiem ;)
No ale ty to nowe pokolenie i chyba powinieneś wiedzieć :-P

Taka dostałem odpowiedź od Elgina
Elghinn napisa/a:
RPG - Role Playing Games (tłumaczenie: Gra fabularna.)
cRPG - Computer Role Playing Games (Tłumaczenie: Komputerowa gra fabularna.)
Proszę :)
Cytat:
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!

Ale my je lubimy... :-P
Cytat:
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Nie umiem :cry:
Cytat:
Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.

Nie znam. Kto chętny do oświecenia mnie? ;)

Gry RPG rozwijają wyobraźnię i inteligencję. Wbrew pozorom to nie jest zwykłe bieganie elfickim łucznikiem po lesie i wycinanie w pień potworków. Prawdziwy gracz odnajduje przyjemności w zagłębianiu się w fabułę pełną wyzwań intelektualnych, niebezpieczeństw i potężnej magii. To swego rodzaju odpoczynek od codzienności. Podczas gdy w realu jestem przeciętnym nastolatkiem, który nie skrzywdziłby muchy, to w grze mogę byc wampirem skrytobójcą który odnajduje przyjemnośc w zadawaniu innym bólu i poniżaniu ich. Który jest nieprzeciętnie inteligentny, szybki i niebezpieczny. I właśnie to w RPG jest takie piękne...



Oss 8-)
 
 
Hai Long Michał


Doczy: 13 Lut 2011
Posty: 20
Skd: Poręba
Wysany: 2011-02-24, 16:05   

Dziękuję Sensei.
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2011-07-09, 00:10   

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
Mam ochotę kompletnie oderwać się od rzeczywistości, więc kto by się pisał na sesję DnD w świecie FR prowadzoną przeze mnie? Mam większość podręczników i spore doświadczenie w graniu, więc i z prowadzeniem dam sobie chyba radę xP
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN