Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
RPG
Autor Wiadomo¶æ
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-03, 15:38   RPG

Kto gra? Jakie systemy polecacie? Jakie sÄ… Wasze ulubione gry cRPG? I takie tam :)
Ja osobiście w papierowe niestety nigdy nie miałem okazji zagrac, ale za to jestem fanem cRPG (Baldursy, TES...) i gier opartych na silniku vallheru. Spośród tych ostatnich moim faworytem jest Faerun Game. Osadzone w Zapomnianych Krainach z ogromnym naciskiem na fabułę. mechanika naprawdę mało się tam liczy ^^
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-03, 15:44   

W Baldura grywałem oj grywałem... ale ja raczej mało na kompie grałem w RPG. Raczej papierowo wersje (wersji batle oraz karcianek unikałem :) ). Grywałem oraz byłem MG w różnych RPG na przykład takich jak Warhammer, Vampir Maskarada, Neuroshima. Gry narracyjne są wspaniałą zabawą, to jak gra będzie wyglądać zależy głównie od Twojej wyobraźni.
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-03, 15:50   

Eh... Pograłoby się w Vampira ;(
Mógłbyś mi pokrótce objaśnic realia?
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-03, 16:01   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wampir:_Maskarada
Tu masz po trochę wyjaśnione... Poczytaj i jak coś to pytaj.
Jeżeli pytasz jak wygląda sama gra to wszystko zależy od MG czyli Mistrza Gry.
Fabuła może być różna w zależności jaką postać sobie zrobisz (jaki klan i wogóle jakie będzie mieć atrybuty), ile osób gra, itd.
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-03, 16:08   

Ciekawe... Wielkie dzięki, teraz, to mam jeszcze wiekszy apetyt na sesję w tym systemie;)
Po prostu uwielbiam wampiry. Silne, cyniczne, demoniczne, długowieczne i gardzące śmiertelnikami :D
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-03, 22:52   

....................... :shock: :shock: :shock: :shock:

W jakim języku wy mówicie ...?
Co to jest cRPG ...?
O co chodzi z tymi skrótami THM, JKL, KIO ...?
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!
Proszę się wziąć do nauki Aikido !!!!!
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Oss 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-10-03, 23:27   

Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.Miałem ładną kolekcje ok 1400 kart. ;)
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-04, 10:00   

W Doom Tropera też grywałem... kolega miał zestaw :)
Seba ale od szachów bolą łokcie ;) :)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-04, 13:46   

RPG - Role Playing Games (tłumaczenie: Gra fabularna.)
cRPG - Computer Role Playing Games (TÅ‚umaczenie: Komputerowa gra fabularna.)
ProszÄ™ :)
Cytat:
Proszę nie robić zamieszania !!!!!!!!!

Ale my je lubimy... :-P
Cytat:
Albo w szachy se pograjcie......... :)

Nie umiem :cry:
Cytat:
Ja grywałem kiedyś w Doom Troopera.

Nie znam. Kto chętny do oświecenia mnie? ;)

Gry RPG rozwijają wyobraźnię i inteligencję. Wbrew pozorom to nie jest zwykłe bieganie elfickim łucznikiem po lesie i wycinanie w pień potworków. Prawdziwy gracz odnajduje przyjemności w zagłębianiu się w fabułę pełną wyzwań intelektualnych, niebezpieczeństw i potężnej magii. To swego rodzaju odpoczynek od codzienności. Podczas gdy w realu jestem przeciętnym nastolatkiem, który nie skrzywdziłby muchy, to w grze mogę byc wampirem skrytobójcą który odnajduje przyjemnośc w zadawaniu innym bólu i poniżaniu ich. Który jest nieprzeciętnie inteligentny, szybki i niebezpieczny. I właśnie to w RPG jest takie piękne...
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-18, 09:14   

A gra ktoś w MAGIC: The Gathering? Nie mam się z kim bawić :P A taklie mam dwie i mimo największych chęci samej jest nudno grać bo albo ja wygrywam albo... ja XD <śmiech> Więc ratujcie!! :-D
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-18, 09:18   

Aha.. RPG samo w sobie lubię, nawet bardzo, ale niestety nie ma za często okazji się w to pobawić.. :( Oczywiście nigdy nie odmówiłabym gdyby ktoś poprosił XD Tylko dajcie znać co, kiedy i jak :* A jek mowa ogółem o grach komputerowych to preferuję HEROES (najlepiej część5) i Diablo. Koniec adnotacji 8-)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-20, 22:01   

Pzwól, że Cię droga Gosiu poprawię. Heroes to strategia. A nazywanie Diablo grą cRPG to już zupełna herezja. Wszak to czysty hack 'n' slash!
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-21, 15:30   

Przykro mi mój drogi że nie jestem do końca obeznana ale zdania i tak nie zmienię, uwielbiam Heroski :-P :devil: Pozdro
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-26, 13:35   

A! Cicho! Dowiedziałam się od znanego specjalisty <ściema XD> (no dobra, od kumpla ;) )że gra HEROES to jak najbardziej rpg, z elementami strategii ale RPG! :-o No i tak wyczekuję ostatnio na jakąś nowość w tej dziedzinie.. Chociaż oststnio mam plan dorwać się do najnowszego rozszerzenia do Herosków! :) Podobno cosik tam przekombinowali :-(
Jesli mowa o innych grach to zastanawia mnie czy Hellgate London faktycznie będzie tak drogi. Hmm.. Trzeba poczekać! XD Pozdro
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-03-26, 19:26   

Heroes to strategia turowa z elemaentami RPG (Możesz mi wierzyc na słowo 19 lat doświadczenia)
W Hellgate'a nie grałem, ale podobno średnio ciekawy hack'n slash.
W Magica chętnie z tobą zagram Gosiu, bo granie z kumplami trochę nudzi (mam ok. 7 talii)
Sam gram w D&D w systemie 3.0 ew z drobnymi usprawnieniami z 3.5 (np krasnolud). Ludziom grającym tylko w komputerowe D&D: Nawet sobie niewyobrażacie jaka jest róznica zarówno w mechanice jak i klimacie! Podręcznik gracza to 300 stron, mistrza kolejne 300 - które warto znac na pamięć :D
Pamiętam szok jaki przeżyłem gdy zacząłem grać w papierowego...
Premie synchroniczne, całe pataenty z akcjami (całorundowa, standardowa, cząstkowa darmowa), zastosowanie czarów, dodanie w pełni 3 wymiaru, skróty RO, OC, SW itd :)
Kumpel jest bardziej w tym obcykany i tak: ja gram krasnoludzkim kapłanem, a o no gnomem psionikiem który będzie mógł wysyłać inteligentne konstrukty za parę poziomów :)
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN