Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Warto przeczytac...

Jaki jest Twój ulubiony rodzaj książek?
Fantastyka
30%
 30%  [ 4 ]
Romantyczne
7%
 7%  [ 1 ]
Kryminały
30%
 30%  [ 4 ]
Przygodowe
15%
 15%  [ 2 ]
Lektury :D
15%
 15%  [ 2 ]
G³osowañ: 13
Wszystkich G³osów: 13

Autor Wiadomo¶æ
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-02, 19:46   Warto przeczytac...

Cos nie bardzo wierzę w to, aby nikt na tym zacnym forum nie czytał książek ;)
Toteż założyłem ten temat. Będzie on służył do ogólnej rozmowy o ksiązkach. czyli np. które polecanie, Wasze spostrzeżenia itd. Żeby nieco temat rozruszac ja zacznę. No więc są tu jacyś fani Tolkiena?
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-03, 07:55   

Baśnie i fantastyka jest ok, tak samo jak dobra przygoda.
Ale mnie wciąga i potrafi bezgranicznie pochłonąć kryminał, a jeszcze lepiej thiller z domieszką fantasy.

No cóż pomimo tego , że to fajne czytać książki to zdarza mi się to rzadko !!

Oss 8-)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2007-10-03, 14:52   

Jeśli chodzi o kryminały, to mi szczególnie przypadł do gustu "Kolekcjoner". No i może jeszcze "Wierny Ogrodnik". Aktualnie jestem zakochany w Trylogii Bartimaeusa, autorstwa Jonathana Strouda. Z bardziej popularnych pisarzy polecam Sapkowskiego, Pratchetta, Tolkiena i Salvatore'a (Trylogia Mrocznego Elfa ^^).
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-03, 15:08   

Już wczoraj zagłosowałem ale dopiero dzisiaj mam jak coś tu napisać... Zagłosowałem na fantastykę :)

Uwielbiam ten gatunek książek. Moim wydawnictwem Nr 1 jest Fabryka Słów. Każda książka tego wydawnictwa jest niesamowita, więc jeżeli idę kupić jakąś książkę to mogę brać w ciemno. Lubię takich autorów jak Tolkien, Sapkowski, Ziemiański, Piekara, Pilipiuk, Komuda, Zieliński. Lubię czytać Władce Pierścieni, Hobbita, Głos dla Księżniczki, Necrosis, przygody kuzynek Kruszewskich, Mordimera Maderdina no i oczywiście Jakuba Wędrowycza :) oraz wielu wielu innych.
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-10-04, 15:55   

Witam :!:

jak narazie w roku szkolnym skazana jestem na lekturki.. :-/ troche ich tam jest.. ale czytać trzeba mimo wszystko bo póżniej kartkóweczka z lektury i dym w klasie jak sie kape dostaniee heh... 8-)
a tak poza lekturami to lubie czytać książki Harlana Cobena ;)


:-D
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-18, 09:11   

:devil: Szatanek może nareszcie zacznie działać na forum, było by miło, tym bardziej że zdaję sovie sprawę iż niektórzy czekaja na jakieś madrości o jak najbardziej "normalnych sprawach" XD <joke> A więc o ile będę w stanie dopiszę cuś ciekawego :-> Na początek chciałam pozdrowić wszystkich, co się kochają (Cała sekcja TG robi falę :D) i może dołączyć jedną drobną radę: nie dopuszczajcie mnie do Internetu!!! Ok, ostrzegłam i uciekam :*
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-03-26, 19:41   

A moja ulubioną książką jest (co dla wielu jest absurdalne) jest "Lalka" B. Prusa, gdyż jest to lektura szkolna. Lektury szkolne są naprawdę fajne wg mnie (na myśli mam Liceum, poza "Potopem": napisany ładnie, ale głębi miał tyle co wysychająca kałuża), "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego, "Dżuma" A. Camus, "Ferdydurke" Gombrowicza, "Cierpienia Młodego Wertera" Goethego, "Kordian" Słowackiego itd. itp.
Z normalnych :)
Harry Potter (all)
Władca Pierścieni (Świat znam, ale do wielkich i zagorzałych fanów nie należę)
Parę książek ze Star Wars (a jest ich naprawdę w cholerę i trochę)
Podoba mi się styl wierszy Wisławy Szymborskiej :)

Przyznam że przez liceum stałem się bardzo wybredny i książka która nie ma jakiegoś głębokiego przesłania w najzwyklejszy sposób mnie nudzi. Lektura musi mnie po przeczytaniu wbić w fotel/tapczan/miejsce gdzie się znajduje i zmusić do filozoficznych rozmyślań, inaczej jest średnio :)
 
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2008-03-26, 19:51   

Ja bym chciał polecić "Aikido edukacja ciała i umysłu." Roberta Gembala. Czyta się bardzo przyjemnie, są osobne działy o aikiken i aikijo, oraz aikitaiso. Mamy też wyjaśnioną symbolikę dojo, to, jak na nim należy się zachowywać (na naszym dojo należałoby taką wydrukowaną kartkę powiesić :lol: ). Oczywiście nie zabrakło też historii, przedstawionej dosyć przystępnie i ciekawie, bez żadnych tam legend typu, że sensei Ueshiba umiał łamać bambusy za pomocą samej myśli... (oczywiście przykład nie jest ani trochę na serio, żeby nie było :-P )
 
 
 
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2008-03-26, 21:59   

a ja uwielbam czytać coś co się nazywa Global Conspiracy Thriller (stworzył to Robert Ludlum) polecam wszystkim jego twórczość, a szczególnie "Strażnicy Apokalipsy" i trylogia o Bournie ("Tożsamość Bourne'a", "Krucjata Bourne'a" i "Ultimatum Bourne'a"), oraz "Czarne słońce" Patrick'a Redmond'a.
 
 
 
Hatsu


Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 11
Sk±d: Tarn. - Góry
Wys³any: 2008-03-27, 22:33   

Yakoozaj, nie obraź się, ale dla mnie książki Ludluma są strasznie schematyczne. Żeby nie było, przeczytałam ich trochę, bo mój brat bardzo je lubi, ale tytułami nie rzucę, bo to było dawno (jakieś 5 lat?).

Wracając do tematu, gdyby w ankiecie była opcja "science-fiction", to z pewnością bym ją zaznaczyła. Uwielbiam książki z tego gatunku. Mam taki zbiorek, "Stare dobre czasy". Tam jest kilka powieści tego gatunku.
Moją ulubioną książką z gatunku fantasy jest (Nie, nie, na pewno nie "Władca Pierścieni", chociaż też lubię...) "Technomagia i smoki" M. Utkina. Opowiada o gościu przerzuconym za pomocą carów w równoległy świat, znany nam z opowieści fantasy... Naprawdę polecam!
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-03-28, 12:27   

Mam takie małe pytanko do Elghinn :) Czy wiesz że niektórym (mua) Twój avatar może skojarzyć się z postacią Orochimaru?? XD Baa~ Wiesz o kim mówię? :p
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-03-28, 12:38   

Dobra, bez żartów :* Jestem przecież pokojowym stworzeniem i nie chciałabym żeby mi ktoś na głowe kowadło spóścił za manię do Wężowych XD He :) Ja najbardziej uwielbiam fantastykę i o magii różne książki, a autora jak mogę polecić to myślę że fanom tego gatunku może się Roger Zelazny (właśnie, pisze się to przez Z!) przypodobać, chociaż troszeczkę wszystkie jego dzieła mogą się kojarzyć z bśniami barzdiej niż z poważną lekturą :P A co.
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2008-03-28, 13:01   

Cytat:
Mam takie małe pytanko do Elghinn :) Czy wiesz że niektórym (mua) Twój avatar może skojarzyć się z postacią Orochimaru?? XD Baa~ Wiesz o kim mówię? :p

Mnie tam się bardziej z wampirem jakimś kojarzy, no ale cóż... ;)
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-04-06, 11:40   

Ja polecę jeszcze "Milczenie Owiec" Thomasa Harrisa (lub też bardzo dobrą ekranizację). Czyta się nieźle, trzyma w napięciu i zmusza czasem do przemyśleń...

Jak sie tam przyjrzałem to rzeczywiście Elghinn twój avatar przypomina Orochimaru. Różni go tylko kolor własów, skóry, makijażu, kolorystyki i takiego obłąkanego wyrazu w oczach... Oprócz tego wykapany Orochimaru :)
(A co do przypomina wampira: widziałeś kiedyś wersję blond? :) )
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-06-09, 17:48   

Haha! No właśnie. Wampira blond raczej nie spotkasz ;) A ja tylko jak mam możliwość to kogoś z Oro~ kojarzę, więc nie należy się zbytnio tym przejmować ! Tak w ramach tłumaczenia głupich upodobań to było :D A teraz moje zdanie na temat książek.
Jestem z natury strasznym molem książkowym wÅ‚aÅ›ciwie, choć lektur typu Lalka, ChÅ‚opi to nie przetrawiÄ™. Poważnie mówiÄ™. 100stron „Lalki” przeczytaÅ‚am , stwierdziÅ‚am, że to nie dla mnie zupeÅ‚nie (żeby brzydko nie mówić) i oddaÅ‚am tam, skÄ…d wzięłam. I nigdy tego nie tknÄ™ wiÄ™cej! :D O „ChÅ‚opach” już nie mówiÄ™, bo koszmary przez tÄ… książkÄ™ miaÅ‚am jak nas pani wychowawczyni tym tematem mÄ™czyÅ‚a… A fuj! Ja lubiÄ™ akcjÄ™!
Od dziecka w książkach siÄ™ kochaÅ‚am i nawet jak mi już tyle czasu na to hobby nie wystarcza, to i tak książki kupujÄ™ a i na jakÄ…Å› okazjÄ™ jak coÅ› dostanÄ™, również nie wzgardzÄ™ ? ? ? Fantasy górÄ…, ale thrillery, horrory i jakiegoÅ› Ludluma też z chÄ™ciÄ… wielkÄ… poczytam. W sumie zdarza mi siÄ™ czytać książki rodem dla dzieci, ale to też ma swoje powody :D (Pisać kiedyÅ› bÄ™dÄ™! Å»eby mi siÄ™ nikt nie zdziwiÅ‚!) Ostatnio, jak Admin widziaÅ‚ mÄ™czyÅ‚am siÄ™ z „WiÄ™zami Krwii” pani Kossakowskiej (polecam „SiewcÄ™ Wiatru”) i powiem szczerze, że wolÄ™ dÅ‚uższe opowiadania, bo mi zostaje niedosyt :D Chociaż szczególnie mi siÄ™ podobaÅ‚a część o szczurze… JeÅ›li ktoÅ› zna tÄ… książkÄ™ pokiwa pewnie gÅ‚owÄ… ?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN