Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Yoshinkan Aikido w japońskiej policji
Autor Wiadomo¶æ
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2007-09-26, 15:55   Yoshinkan Aikido w japoÅ„skiej policji

Witam mógłby ktoś cos wiecej napisać o treningu aikido w japonskiej policji kiedys w bardzo starej gazecie o stukach walki tyułu niestety juz nie pamietam :( czytałem ze w japonskiej policji trenuja aikido Yoshinkan że jest to twarda realna odmiana aikido ze sa również w tej szkole Aikido ćwiczone uderzenia podobne do tych w karate że jest to styl aikido nastawiony na realnośc i skutecznośc w samoobronie na ulicy :) prosiłbym o wszelkie mozliwe informacje jesli to mozliwe jakieś filmiki zdjęcia pozdrawiam :)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-09-27, 20:37   

Zapraszam na trening :)
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2007-09-28, 12:41   

Witam bardzo dziekuje za zaproszenie :) ale narazie niestety nie mam czasu jesli moglibyście to prosze niech ktoś odpowie na forum na moje pytania :) pozdrawiam :->
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-09-28, 19:25   

Szkoda że nie masz czasu, ale jeżeli znajdziesz to zapraszamy :-D
Dobrze słyszałeś że japońska policja była (bo nie wiem jak jest teraz) Yoshinkan Aikido.
Niestety nie mam żadnych filmików na ten temat, bo raczej ciężko żeby policja obnosiła się z tym jak wygląda ich szkolenie.
Moim zdaniem nie dziwie się że japońska policja wybrała Yoshinkan.
Jak dla mnie jest to odpowiednia sztuka walki dla policji z tego względu że jest bardzo skuteczna. Pozwala w doskonały sposób kontrolować przeciwnika.
Nie wiem jak wyglądało takie szkolenie. Napewno było nastawione na bardzo szybkie osiągnięcie efektów przez szkolonych policjantów.
Może coś więcej napisze trener... myślę że będzie wiedział coś więcej na ten temat.

Pozdrawiam
Administrator
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2007-10-01, 12:19   

Witam :-> dziekuje bardzo za odpowiedz :-> mam nadzieje że ktoś napisze coś wiecej na ten temat wydaje mi sie że w maire ciekawy pozdrawiam :)
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-10-01, 13:40   

Kiedyś a dokładniej w latach 50 Terada wraz z Gozo Shioda Soke prowadził treningi dla wielu policjantow z wielu posterunkow policji w Japoni stąd mogły sie wziąść elementy yoshinkan aikido w policji japonskiej.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-01, 18:05   

Przykro mi ale Danuta nie ma racji.
Jej wniosek nie jest słuszny ponieważ Japońska Policja (poszczególne jej okręgi nazywa się prefektury) ma regularne i systematyczne treningi Yoshinkan Aikido do dnia dzisiejszego.

Pablo nie odpowiadałem wcześniej w tym temacie ponieważ rozumiem, że w dyskretny sposób w swoim pytaniu / prośbie oczekujesz dowodów....
Sprawa ma sie tak w jednym z ostatnich numerów kwartalnika Budo { zanim zmienił się w Tatami, a teraz w Sztuki Walki } została wypuszczona płyta CD z filmem o szkoleniu Japońskiej Policji w Prefekturach. Gdzie pokazany jest trening Yoshinkan Aikido ale nie tylko bo również Keijutsukai Aikido Thomasa Makiyama 8Dan IYAF czy naszego Seiseikai Aikido.
Oba wyżej wspomniane systemy Yoshinkan Aikido wraz z jeszcze paroma innymi pochodzą i należą do Yoshinkanu.
Niestety płyta CD , o której mówię nie jest aktualnie w moim posiadaniu i jak na razie nie wiem kiedy wróci do mnie z powrotem, a wklejenie paru fragmentów filmu załatwiało by sprawę według mnie.

Na tą chwilę muszą ci wystarczyć jedynie moje słowa.
Natomiast rozwijając temat powiem, że Japońscy Policjanci uczą się nie tylko Yoshinkan Aikido ale i innych sztuk walki jak Judo, Karate, Kendo czy nawet technik Sumo, poza tym systemów posługiwania się bronią taką jak Jo, tomfa, kije itp. Po prostu z tych wielu systemów trenują najbardziej skuteczne techniki obezwładniania.
Jeżeli chodzi o inne systemy Aikido poza Yoshinkan to nie są one wprowadzone w regularny harmonogram zajęć Policji poza incydentalnymi seminariami lub czymś podobnym ponieważ pomimo tego iż tradycyjne Aikido jest najbardziej zbliżone do wyobrażenia O`Sensei to Yoshinkan jest uznany za system działający i skuteczny do zastosowania w walce z przestępczością.
Ostatni dowód jest taki... bardzo wielu mistrzów Aikido w swoim życiorysie przedstawia fakt iż kiedyś tam szkolił Japońską Policję w takiej i takiej prefekturze ... I wszystko jest ok - tylko, że ci mistrzowie , którzy wywodzą się z Yoshinkanu robią to po dziś dzień.

Oss 8-)
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-10-01, 18:25   

Sebastianku kochany ty mój - mój wniosek jest słuszny - wiedziałam ,że gdzieś o tym czytałam.

"W 1952 Terada wraz z Gozo Shioda Soke prowadził treningi aikido dla firmy NKK i 85 posterunków policji w Tokio. Od 1955 Terada kierował treningami aikido dla departamentu policji w Jokohamie oraz obozu Drake w Saitama."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kyoyuki_Terada


czytałam o tym rownież na portalu budo - na forum - chyba w temacie porownania aikikai a yoshinkan - dużo jest tak tych tematów - nie mam czasu teraz tam szperać - jak chcecie poczytajcie i poszperajcie, ale mój wniosek jest słuszny.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-01, 18:36   

:-D :-D :-D :-D Danusioo
Oczywiście , że tak było - tego nie podważam.
Link przytoczony przez ciebie odnośnie Terada Sensei na wykipedia ... sam osobiście to tam wpisałem dawno temu bo zdenerwowało mnie , że nic tam nie pisze o takim człowieku jak Sensei Terada :)
Dodatkowo o tym , że Terada i Shoda szkolili Policję można też przeczytać na mojej stronie :-D

Cytat:
Kiedyś a dokładniej w latach 50 Terada wraz z Gozo Shioda Soke prowadził treningi dla wielu policjantow z wielu posterunkow policji w Japoni stąd mogły sie wziąść elementy yoshinkan aikido w policji japonskiej.

Ten wpis świadczy o tym, że kiedyś uczono Yoshinkan i do dziś coś pamiętają. Nie wynika z tego nic co by mówiło, że tak naprawdę to obecni mistrzowie Yoshinkanu kontynuują dzieło. No chyba, że źle cię zrozumiałem.

Ale widzę , że pomimo innych form zgadzamy się co odpowiedzi na pytanie Pablo

Oss 8-)
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-10-01, 18:47   

No ja miałam an myśli ogólnie związek yoshinkanu z policja - ale chodziło nam o to samo hehehe.


Co do tematu nie yoshinkan w policji, ale ogólnie o policji japonskiej to fakt, nie mają jedengo ograniczonego szkolenia jak nasi fachowcy, sa szkoleni tak jak wyżej pisałeś Obata sensie troszkę nam opowiadał o tym bo sam też miał mozliwość szkolenia, pokazywał nawet kilka naprawdę fantastycznych technik obezwładniania , przeszukania, zatrzymania bandytów - efekt końcowy na fotce.
http://www.flasz.pl/index...3&key=108&hit=1

nogą też nie mógł od tylu kopnąc bo na sopie drugi z policjantów nadepnąl w tej roli był Hire sensei więc nawiasem mówiąc mieliśmy niezły film sensacyjny. U nas w policji tez się tak robi z tym ,że jeden obezwłasnia a 3 stoi z glauberytami lub glockami błahahah
http://www.flasz.pl/index...2&key=104&hit=1

Niestety więcej coś bym wam opowiedziała o tej policji , ale mam slaby angielski i mogłam coś źle zrozumieć.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-01, 18:54   

Dobre !!!!

W przypadku tej drugiej fotki to zarówno ADM jak i Marcin powinni powiedzieć coś więcej ... :lol:
A w szczególności z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia przy takiej kontroli :)

Chłopaki już nie raz się załapali ;)

Oss 8-)
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-27, 17:31   

witam znalazłem link do technik aikido majacych zastosowanie w Policji
nie jest to yoshinkan aikido ale zawsze jesli ktos ma jakies filmiki odnosnie aikido w policji to prosze o linki mam pytanko w tym artykule w którym pisało ze yoshinkan akido jest bardzo realnym stylem nastawionym na walke samoobrone ze stosuje go policja itd pisało tez ze trenuje sie tam uderzenia jest to prawdą ? wogole są jakies odmiany aikido w których wystepuja uderzenia np tsuki tak jak w kung fu czy karate i czy poswieca sie im troszke czasu na treningach wiem ze jest atemi ale to chyba ma tylko zastosowanie jako szoker po którym nastepuje dzwignia rzut czekam na linki i odpowiedzi pozdrawiam :)
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-27, 17:32   

http://pl.youtube.com/watch?v=laIMejcJaFw
a to ten link byłbym zapomniał :P
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2008-03-27, 17:38   

http://pl.youtube.com/watch?v=bhS4hpVqZ3c
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-03-28, 01:18   

Pablo pierwszy filmik - Sensei Miller naprawdę błyskawicznie zakłada branzoletki ... :lol: zwróćcie na to uwagę .

Co do drugiego filmiku i pokazu Sekcji Francuskiej to powiem fajnie to wygląda, ale niech każdy bierze sporu margines patrząc na każde nagranie z pokazu... Przygotowując pokaz większość sekcji bardziej robi teatr niż rzeczywisty realizm.
Ja do pokazów mojej sekcji też wszystkich przygotowuje, robie specjalnie kilka treningów aby przećwiczyć to co na pokazie ma być. Aby stworzyć realizm nie ćwiczymy tego co mam robić ja - dlatego często na koniec pokazu leje sie krew.... :-|

Ogólnie oba filmiki fajne , nawet bardzo

Co do ciosów (nie atemi) w Aikido to były one zawsze. Pomyśl Pablo i przenieś sie 200 lat do tyłu .... Jest wojownik , który poprzez zejście i wykonanie ikkayo czy ikyu (nie wiem w jakim stylu Aikido jesteś) ma gościa pochylonego w odległości nogi wykrocznej....!!!
Pomyśl... komu by się chciało ściągać gostka do parteru i znęcać się nad ramieniem ... nie lepiej załadować kopa w głowę ? Ano lepiej. Więc kopnięcia czy tsuki w Aikido to nic nowego - po prostu ktoś to celowo wymazał w najpopularniejszych systemach .

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN