Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Latanie na macie ;)

Technika idealna do "lotów" to
Kote gaeshi
43%
 43%  [ 7 ]
Kokyu nage
25%
 25%  [ 4 ]
Siho nage
12%
 12%  [ 2 ]
Kubi nage
12%
 12%  [ 2 ]
Kaiten nage
0%
 0%  [ 0 ]
Irimi nage
6%
 6%  [ 1 ]
G³osowañ: 16
Wszystkich G³osów: 16

Autor Wiadomo¶æ
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-09-23, 15:43   Latanie na macie ;)

Witam...

Ostatnio zauważyłem że na treningach tworzy się klub pilota :) Bardzo pożądanymi są takie techniki w których będąc Uke po prostu się leci...
Dołączam małą ankietę, czyli wybierz swoją ulubioną technikę ;)
Opiszcie swoje wrażenia przy technikach takich jak kote gaeshi, kokyu nage itd. Jak się czujecie jako Uke bądź Shite ?

Proszę o potraktowanie tematu z przymrużeniem oka ;)

Pozdrawiam
Administrator
 
 
aness
aness


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wys³any: 2007-09-23, 16:35   

A GDZIE KOSHINAGE?? Czy to poprostu ma innÄ… nazwÄ™....??
 
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-09-23, 18:49   

Kote gaeshi bardzoo mi sie podobaaa a czemu hmmm sama nie wiem..;D

Pzdr.;)
 
 
 
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-09-23, 19:29   

z własnych doświadczeń:
jako uke : najlepiej leci się po kote gaeshi z dwoma tenkanami(samolot, niektórzy wiedzą o co chodzi).
jako shite: najbardziej lubie robić szybkie Shiho nage
 
 
 
shite
SÅ‚awek J.

Do³±czy³: 17 Lip 2007
Posty: 8
Sk±d: Budokan Dojo
Wys³any: 2007-09-23, 21:28   

Ja uwielbiam wszystkie rzutowe technikiJ
Koshinage, shomenate, kotegaeshi, udegarame, jujigarame, czy kokyunage, aikinage shinen iriminage – uwielbiam je wykonywać i uwielbiam przy nich latać.

SÅ‚awomir Janowicz
Sensei Budokan Dojo
Bytom i Piekary ÅšlÄ…skie
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-09-23, 22:31   

shite napisa³/a:
Ja uwielbiam wszystkie rzutowe technikiJ
Koshinage, shomenate, kotegaeshi, udegarame, jujigarame, czy kokyunage, aikinage shinen iriminage


Ooooo poezja latania.Zgadzam siÄ™ z shite
 
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-09-24, 07:47   

Po sankajo tez sie fajnie lata . lubię latać przez sanke jako uke, ponieważ musimy przez kajten wpędzic w ruch uke i wtedy bardzo fajnie sie upada jak prze szihonage ( pisze nazwami fonetycznymi, mam nadzieję,że każdy zrozumie) - można też zrobić pad zempo , ale wole ten dugi kuczi kajten. Sanka jest wogóle super na wiele sposóbow można partnera obkręcać i można zakończyć technikę na wiele sposobów - nawet zwyklym osai ( kontrola ).
Tylko sanka jest mało praktyczna dla mnie osobiście - tzn jest skuteczna jak dobrze założymy, ale np przy jiu wazie ciężko czasami wchodzi i sztucznie to wygląda, ale każdy ma inne ciało i komuś może sanka świenie wchodzić bo ma duże ręce i paluchy , bądź ma ją świetnie wyćwiczoną, bo przecież japończycy maja malutkie paluszki , ale to chyba temat do innego postu. przepraszam zagalopowałam się.
No i kubinage lubię wykonywać i nawet sie fajnie po tym wbrew pozorom upada ( nie taki diabeł straszny...).
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-09-27, 21:53   

Po czym najlepiej siÄ™ "lata"......... :?: hmmmmm

W ankiecie są wyznaczone techniki po których lot często jest całkiem niezły. Jednakże techniki graplingowe z ataków tak zwanych łapanych po których wykonuje się rzut są tak naprawdę mało skuteczne i w realnych sytuacjach istnieje zbyt duże prawdopodobieństwo , że nie zadziałają.
Techniki takie jak sankayo, nikayo, goka, yonka, nie nadają się do skutecznych lotów - zwróćcie uwagę, że nie wymieniam tu celowo ikkayo.
Takie techniki jak kotegaeshi, czy sihonage nie wyciągałbym pochopnych tez , że świetnie nadają się do latania .... Przytoczę fakty : jeżeli chodzi o kotegaeshi - wystarczy, że macie uke , który nie posiadł jescze umiejętności dobrego padania i już całe kotegaeshi nie wygląda tak jak to tu przedstawiacie. Shihonage - jest dobrą techniką lecz jest ją jeszcze trudniej wykonać niż kotegaeshi już niejednokrotnie udowadniałem wam, że 99,9% adeptów Aikido wykonuje coś co przypomina sihonage ale nim nie jest.
Shihonage i kotegaeshi to wbrew temu co wielu osobom się wydaje są to bardzo trudne techniki i dlatego uczymy się ich cały czas. Powiedzieć, że ktoś umie je wykonać , a raczej rozumie na czym polega ich działanie to najczęściej odnosi się dopiero do adeptów , którzy posiedli już mistrzowskie stopnie.

Wielu z was wie, że od dawna studiuje zapomniane starodawne techniki aiki w realiach Yoshinkan i Seiseikai oraz Daitoryu więc teraz powiem wam po czym tak naprawdę można latać , że aż z kapci wyrywa i człowiek traci świadomość co się z nim działo {niektórzy byli już tego świadkiem na treningu - gdzie Marek stracił świadomość , a potem pytał się w szatni co się z nim działo...}
Tenchi nage
Tenchi ate kata nage
Wszelkie techniki Aiki nage
Niektóre techniki Sami otoshi
Ikkayo kara irimi nage
Chokusen no irimi
Sankaku no irimi
Wszelkie techniki z Kubi nage
A zamian kotegaeshi z całą pewnością kosegaeshi
:) :) :)

Oss 8-)
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-21, 14:34   

Witam :-D Mimo że jestem dziewczyną już od paru lat nabawiałam się poprostu uwielbienia do latania z technik Nage. Nie wiem do końca z czego to się wzięło bo jak tak naprawdę cierpię niemiłosiernie (tylko nerwowo, więc nie jest tak źle :) z trzęsącymi się nogami łatwiej spaść) na lęk wysokości i na głupiej drabinie zaraz mnie ściska T.T choć nie powiem, należę do rodzaju upartych więc w dzieciństwie mimo tego nie raz na drzewo wchodziłam XD Gorzej było ze schodzeniem :oops: Ale wracając do bycia członkiem Klubu Lataczy, bardzo bardzo lubię fruwać zaraz nad matą, najlepiej jest się jeszcze samemu radośnie podkładać :) Hehe. Mam nadzieję że z biegiem czasu będziemy na treningach non stop wykonywać takie akrobacje! :-D trzeba tylko nowych jakoś zachęcić i podszkolić.
Oss 8-) (Gomenasai Sensei za adopcjÄ™ minki ale jest poprostu GIT! :) )
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-21, 14:36   

Aha. Popieram tych którzy nam kibicują! Dzięki za wiarę :) W końcu nasze wysiłki jak najbardziej przydają się naszym Senseiom ;)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-03-29, 18:52   

Osobiście zaznaczyłem kokyu nage, gdyż z tych "latających" technik, ta ma na mnie najlepszy wpływ (mianowicie, najlepiej się przy padzie czuję/układam). Jednocześnie, reszta technik też wcale zła nie jest i z podobną chęcią w nich uczestniczę, ale ta jednak wygrywa.
Ponadto, zauważyłem, ze najlepiej lata mi się występuja bardzo energiczne rzuty, gdyż te słabsze powodują, ze muszę się właściwie sam rzucać. Osoby, które najlepiej mnie "rzucały" to Admin, Jacek, bądź nawet Sensei. Ciekawie również jest, gdy shite jest Marcin. Jednak osobą która powoduje moje wręcz obroty o 360 stopni jest... Lukic :) (Sam właściwie nie wiem dlaczego, ale nawet na ostatnim treningu w Mierzęcicach, jak Lukic zrobił na mnie kotegaeshi to mój pad był znacznie lepszy. Moja pierwsza styczność z ju-wazą również była z jego udziałem i wtedy nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ktos może mnie tak rzucić, ani z tego, że ja mogę tak polecieć :) )

Cytat:
Shihonage i kotegaeshi to wbrew temu co wielu osobom się wydaje są to bardzo trudne techniki i dlatego uczymy się ich cały czas. Powiedzieć, że ktoś umie je wykonać , a raczej rozumie na czym polega ich działanie to najczęściej odnosi się dopiero do adeptów , którzy posiedli już mistrzowskie stopnie.


A podałbyś mi Sensei nazwę techniki łatwej, której nie uczymy się długi czas? Tak z czystej ciekawości :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-03-29, 20:11   

Kamil Cz napisa³/a:
Osoby, które najlepiej mnie "rzucały" to Admin, Jacek, bądź nawet Sensei.

Nie bardzo wiem jak mam to rozumieć ...?


Kamil Cz napisa³/a:

A podałbyś mi Sensei nazwę techniki łatwej, której nie uczymy się długi czas? Tak z czystej ciekawości :)

irimi
kokyu
sami

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-03-29, 21:13   

Cytat:
Kamil Cz napisał/a:
Osoby, które najlepiej mnie "rzucały" to Admin, Jacek, bądź nawet Sensei.


Nie bardzo wiem jak mam to rozumieć ...?


Chodzi o to, że wymienione przeze mnie osoby, gdy wykonują technikę, to idą na całość. Innymi słowy, przy wielu osobach jeżeli nie ustawię się w trakcie techniki do padu i nie rzucę się samemu to taka technika nie zakończy się rzutem. Wymienione przeze mnie osoby są wstanie doprowadzić do mojego rzutu w momencie gdy stoje spokojnie (ani nie oporuje, ani się nie podkładam)... I własnie z takimi osobami, najlepiej mi się "lata"
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2009-04-03, 07:52   

A ja chciała bym zauważyć, że na ostatnim treningu było na prawdę ciekawie i mam wielką nadzieję, że Sensei będzie taki materiał z nami dosyć mocno powtarzał ! :-D Zgadzam się, że z Marcinem również można fajnie polatać, chociaż większa frajda jest jak się Nim rzuca :) Ja wręcz tęskniłam za tego rodzaju technikami i na prawdę jestem zadowolona, że wczoraj tak się nad nami Sensei "poznęcał"- chcę więcej. No i dawno w końcu czegoś nowego nie przerabialiśmy z takiego latającego stylu :) Oj, wyjdzie na zdrowie- to moje osobiste zdanie! Dzisiaj dzięki temu mam dużo lepszy humorek i więcej energii. Oss
 
 
muramasa
muramasa


Do³±czy³: 05 Maj 2010
Posty: 114
Sk±d: Zqabrze
Wys³any: 2010-05-14, 14:01   

ja też lubię loty np.Koshi-Nage a po treningu latamy na piwo :-P
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN