Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kick-Boxing
Autor Wiadomo¶æ
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-09-14, 14:47   Kick-Boxing

Materiał pochodzi z "lech ufel- swiat kick-boxingu"

"(...)jako pierwszy na ow pomysl wpadl w latach '60 prezdsiebiorczy mike anderson, byly karateka, a pozniej instruktor, organizator- czlowiek interesu. ze wszystkich dalekowschodnich sposobow walki wybral co najlepsze, polaczyl to z boksem. (...)w lutym 1986 roku jim harrison zorganizowal w swoim dojo w kasnas city, turniej, ktory prezszedl do historii jako pierwsze profesjonalne zawody karate. organizator pozwolil w nich uderzac z cala moca piesci i nog (...) z propozycji skorzystalo tylko 6 najodwazniejszych zawodnikow ktorymi byli: joe lewis, skipper mullins, j. pat burleson, bob wall, david moon i fred wren. nie stosowano jeszcze wtedy ochraniaczy i w walkach dochodzilo do powaznych wypadkow, lamano nosy, zebra. zawody wygral joe lewis ktoremu jim harrison wreczyl wyplate w wysokosci... jednego symbolicznego dolara. kilka dni pozniej allen steen doprowadzil do mistrzostw usa w dallas, ktore potwierdzily iz karate poszukuje w stanach zjednoczonych nowej formuly, dopasowanej do mentalnosci amerykanow. anderson strzelil zatem w dziesiatke, prezdstawil uniwersalna propozycje w najodpowiednijszej chwili. (...) mike przyjal do swojego przedsiewziecia i przyjal do spolki bogate malzenstwo dona i judy quines. sport ktory zaczeli rozpowszechniac nie nosil jeszcze nazwy kick-boxing. zgodnie z przeslaniem uzywano okreslenia 'karate wszechstylowe'. doborowa spolka zalozyla
organizacje, ktorej dano miano 'proffesional karate association' (pka). (...)w styczniu 1970 r PKA otrzymala bilet do dzialalnosci. pod jej auspicjami w 'long beach arena', w kalifornii zorganizowano historyczna walke. prototypowy pojedynek pomiedzy joe lewisem a gregiem bainesem wywolal ogromne zainteresowanie. (...)spotkanie obu profesjonalistwo nosilo charakter prawdziwego kick-boxingu w wersjii full-contact. (...)narodziny nowego sportu uznano za bardzo udane "


Co sÄ…dzicie o tej sztuce walki ?
Jezeli o mnie chodzi to jest bardzo dobra i skuteczna na ulicy. Posiadaja bardzo dobra prace nog oraz rak. Prace nog i dobr kopniecie mozna zobaczyc w filmiku http://youtube.com/watch?v=V-Q71vtdyZ8
Jezeli ktos z was trenuje :) lub wie duzo na temat kb niech sie podzieli swa wiedza ;)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-21, 12:27   

Co ja myślę...?
Oczywiście mam dla kick bokserów wielki szacunek tak jak dla wszystkich , którzy w jakikolwiek sposób decydują się na pracę nad sobą poprzez naukę jakiejś walki.

Uważam , że Kick Boksing nie może być nazwany jako sztuka walki. Dla mnie SW to elementy przepełnione oprócz kształtowania ciała wieloma zasadami , pracą nad umysłem, swoistą kulturą związaną z daną SW lub też terenami, z której pochodzi. SW nie zależnie od tego jaka jest posiada swoją długoletnią historię i odnosi się do tradycji kulturowych - to jest w SW najpiękniejsze, że ucząc się nich poznajemy i uczymy sie również pewnej kultury.

Oczywiście mogę się mocno mylić ponieważ wiele SW powstawało właśnie w ten sposób ze zbieraniny czegoś tam , więc i może Kick Boksing dopiero rodzi się i tworzy swoją kulturę...? Myślę, jednak że nie zupełnie jest tak ponieważ gdy tworzyło sie Aikido Ueshiby ludzie przechodzili do niego posiadając umiejętności z innych SW dlatego bo wierzyli w różne aspekty jakie oferowało im Aikido. Dziś w przypadku Kick Boksingu mamy z goła odmienną sytuację wielu wojowników rozpoczyna kariery w KB dla pieniędzy , a nie szczytnych zasad. KB to zbieranina wielu pomieszanych SW w dużej mierze ulicznych. Wielu zawodników z KB trafia do K1 lub MMa , a stamtąd do klatek itd.
Nie mówię, że to nie jest walka ... czy Combat - bo nią jest ale uważam, że Combat i Sztuka to dwie różne gałęzie, które należy rozgraniczać.

Sztuką walki z całą pewnością jako reprezentant KB jest MuayTai i Chiński boks.

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN