Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jeet Kune Do
Autor Wiadomo
Danuta


Doczya: 04 Sie 2007
Posty: 55
Skd: Kraków
Ostrzee:
 1/4/6
Wysany: 2008-12-02, 21:08   

MichalJF napisa/a:
yl.

Masz racje wszytskie sztuki walki maja cos wspolnego. Juz to powiedziałem. Ale tylko JKD jest dostosowane do praw fizyki jakie rządzi się ludzkie ciało.



Może i jest dostosowane do praw fizyki , czy powstało na bazie obserwacji walki zwierząt itp...
Aikido jest oparte na pracy naszego mózgu, na odruchach itp... Stwórca aikido tu Wielki Pokłon w jego stronę - nie wiem jak, ale tworząc aikido miał niebywałą wiedzę na temat pracy naszego mózgu był genialnym neurobiologiem i neuropsychologiem i dochodzę do wniosku,że w aikido nie ma ani jednego bezsensownego czy niepotrzebnego ruchu.

Jak wiecie zajmuję się trudnymi dzieciaczkami z uszkodzonym mózgiem - intuicyjnie trafiliśmy na aikido , które okazało się dla nich niezwykle terapeutyczne.
Więcej nie będę pisała , ale przestudiujcie sobie temat odruchów pierwotnych i pracy naszego mózgu. W skrócie siedzenie w seiza wygasza przetrwały odruch pierwotny symetryczny toniczny szyi, a stanie w kamae i praca palców u stóp odruch chwytny. Dzięki pracy na odruchach jesteśmy w stanie zadziałać , wykonać daną rzecz bez użycia siły , automatycznie itp...Jak gdyby programujemy swoje ciało. Dzięki dobrze zintegrowanym odruchom ( czuci grawitacyjnemu czy poczuciu bezpieczeństwa ) jesteśmy w stanie również dostosować się do praw fizyki więc jak widzisz nie tylko JKD jest dostosowane do praw fizyki. Więcej tajemnicy swojej wiedzy zdradzać nie będę , ponieważ szkolenia z terapii na odruchach czy integracji sensorycznej są bardzo drogie i za wiedzę się płaci. Mogę przeprowadzić odpłatne szkolenie i ułożyć program neurostymulacji, jak ktoś chce przekonać się na własnym ciele:) .
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2008-12-02, 21:15   

Ręce mi opadają... Przepraszam ale taka moc argumentów się posypała że muszę stwierdzić że kto tego nie rozumie musi mieć coś z średniowiecznego rycerza... zakutą pałę... :-|

Wiecie co ?! Najbardziej mnie bawi to że chcieliśmy poznać co to jest JKD a wyrósł nam z łac. ulcus na "parzystej, topograficznej części ciała człowieka (wikipedia)".
Jeszcze lepsze jest to że nigdzie nie twierdzimy że JKD jest do bani albo mistrz Lee nic nie potrafił... :roll:

Bli bla bli... wariatkowo... :roll:
 
 
Danuta


Doczya: 04 Sie 2007
Posty: 55
Skd: Kraków
Ostrzee:
 1/4/6
Wysany: 2008-12-02, 21:22   

Idąc dalej co do praw fizyki to powiedz mi taką rzecz jeden bolek bierze bejsbol i drugi - walą się nimi jeden wygrywa ( silniejszy wygrywa) czy ta walka nie opierała się na prawach fizyki:D ??
 
 
Piotr A


Doczy: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-02, 21:46   

Podpisuje sie pod tym, co napisał Admin, co to jest "ulcus" sprawdzę, skończmy to
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-02, 22:10   

Danuta bardzo fachowa odpowiedź o behawioralnej motoryce naszego ciała !
tylko dlaczego mam dziwne wrażenie, że po prywatnym szkoleniu Michała usłyszała bys :
"więc powiem ci , że JKD Teda Wonga to jedyne..........." myślę , że szkoda czasu.

Jeżeli wydawało ci się , że znalazłeś sobie forum , na którym znajdziesz posłuch i będziesz bogiem to dostałeś za swoje. W życiu tego forum uczestniczą osoby o dużym doświadczeniu życiowym i sztuk walk. I każdy kto zamierza wdać się w polemikę na tym forum nie musi mieć średniej powyżej 120 wystarczy , że wie o czym pisze .... pomyliłeś sie sromotnie i dostałeś to o co się prosiłeś.
To forum jest zbyt poważne abyś mógł uczestniczyć w nim w równej dyskusji.
Jednak możesz jeszcze zyskać - wystarczy , że przyjmiesz większość rad jakie otrzymałeś do siebie. I jaszcze raz zachęcam cie do zaznajomienia się z artykułem "dojrzałość w sztukach walki" zamiast powtarzać cytaty, których nawet nie rozumiesz.

Myślę, że w tym temacie zostało powiedziane już wszytko więc mam prośbę o zamknięcie tego tematu do ADM zanim PiotrA zacznie poprawiać twoje błędy ortograficzne :) lub moje :lol:

Ps. Temat mógł być ok dopóki ......

Oss 8-)
 
 
MichalJF

Doczy: 30 Lis 2008
Posty: 9
Skd: Brodnica
Ostrzee:
 3/4/6
Wysany: 2008-12-03, 20:44   

... Mówisz, że nic nie mam?

Pozwól że nie Tobie to oceniać bo nawet mnie nie znasz ;-) Szkoda że jedyne co potraficie to zamiast podjąć dyskusję tak jak zrobił to np. Kamil Cz. Skupiacie się na mówieniu jaki to jestem zaślepiony tralalala.


NIE MÓWIĘ I NIE POWIEDZIAŁEM ŻE JKD JEST NAJLEPSZE. NIE MÓWIĘ ŻE JKD TED'A WONG'A KTÓRE REPREZENTUJE JEST JEDYNE.


POKAZUJE RÓŻNICE. POKAZUJE WAM FAKTY.

Dlaczego powiedziałem że Bruce odrzucił Wing Chun-- nie jest to moje widzimi się. Ted Wong, powiedział mi że Bruce w 1970 już wcale nie trenował Wing Chun I nie trenował na drewnianym manekinie. W dwa lata przed napisanie listu 1967 Bruce oficjalnie zrezygnował z trenowania formy Siu Lim Tao.

Skąd to wiem, z tych kontaktów w świecie JKD które muszę Cie sensei zmartwić- Mam.;-)

Tak czy inaczej to ze JKD z 1967 a 1970 wskazuje na to ze Bruce wlaśnie zrezygnował z Wing Chun i rozwinal JKD bardziej w strone szermierki. Pozniej zaczal badac prawa fizyki i juz rok pozniej 1971 w Jego notatkach mozna znalezc odniesienie do 2 zasady Newtona.

Aikido korzysta z praw fizyki na swoj sposob.... W JKD WSZYSTKIE TECHNIKI SA DOPASOWANE DO BUDOWY LUDZKIEGO CIALA do praw pod jakie podlega ciało człowieka. Niestety nie moge pokazac tego komukolwiek przez internet.


Danusia" to programowanie mózgu" nazywa sie w JKD stanem "bez formy" gdy technika staje sie odruchem. A więc jest niczyja.

John Little, dobry czy zły... Nie ma dorbych i złych, Nie ma za i przeciw takie postrzeganie to największa choroba umysłu mawiał Bruce.

John Little podjął się trudu i przewertował ponad 6 tys. notatek Bruce'a i opublikował te które sam wybrał.


Ted Wong jako jedyna osoba procz Lindy i Shannon Lee ma dostep do biblioteki Bruce'a Lee.

[ Dodano: 2008-12-03, 21:20 ]
A tu obiecana rozmowa Bruce'a Lee z Dan'em Lee:

http://www.youtube.com/watch?v=_n_Bo_U3Rcw



Powiem tylko tyle, wcale nie staram sie Wam narzucic mojego punktu widzenia. Prezentuje Wam moj punkt widzenia i jednego co chce to status 50/50.

Ja jestem w stanie dac dowody fakty idace za tym co mowie. Wy nie podejmujecie dyskusji o JKD, tylko o moim wieku ;-). Ktory nie ma znaczenia.

Nie wiem czy kierujecie sie zawiscia, zazdroscia czy strachem.

Ale podejmijcie dyskusje. To ze mam 21 lat dla wielu osob ze swiata sztuk walk- nie ma znaczenia, a nagle wg Sensei'a dlatego ze mam 21 lat nie jestem godnym przeciwnikiem,

Zanim sie urodzilem wygrywales walki full kontakt tatami. JA w wieku 17 lat wygralem Mistrzostwa Europy Doce Pares full kontakt. Tak samo jak liczne Mistrzostwa Polski kilkakrotnie z rzedu. Wybacz ale nie pamietam dat.

To ze toczyles walki tatami nie swiadczy o Niczym. A Wasze podejscie uswiadamia mi tylko jak ciezko było Bruce'owi w wieku 20 lat w USA gdy założył pierwszą szkołę- Non classical Gung Fu. Wielu mistrzow którzy wtedy zarzucali mu właśnie fakt że jest młokosem nie szanującym tradycji i innych sztuk walk, teraz nagle są po latach wielce zafascynowani Jego osobą. Np ludzie z Wing Chun, Tai Chi, Wu shu, Karate oni nie chcieli zeby Bruce nauczal.

[ Dodano: 2008-12-03, 21:35 ]
Admin sorry za to ale nie chce wyjsc na jakiegos typa co sie przechwala itd.

To ze ja w wieku 17 lat wygralem Mistrzostwa Europy Doce Pares full kontakt. Tak samo jak liczne Mistrzostwa Polski kilkakrotnie z rzedu. Wybacz ale nie pamietam dat.

Takze nie ma wiekszego znaczenia.


Dlatego proszę Cie Sensei skoro tak duzo wiesz o JKD to udowodnij mi ze ja wiem mniej od Ciebie o JKD tylko dlatego bo mam 21 lat. Sadze ze bedziesz w stanie dac tyle dowodów, materiałów co ja zamieściłem i w miarę rozwoju dyskusji będę zamieszczał.



Sorry za te "dodano" i "dodano". Szkoda ze po 10 min nie można nic dopisać poprzez edycje.
 
 
Piotr A


Doczy: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-03, 22:06   

admin, zamknij ten temat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-04, 00:01   

MichalJF napisa/a:

To ze mam 21 lat dla wielu osob ze swiata sztuk walk- nie ma znaczenia, a nagle wg Sensei'a dlatego ze mam 21 lat nie jestem godnym przeciwnikiem,

Nie, nie dlatego , że masz 21 lat !!! Tylko dlatego , że mając 21 lat kategorycznie nie zgadzasz się z ludźmi mającymi większe doświadczenie w tym o czym piszesz zamiast przynajmniej sie nad tym zastanowić. Prezentujesz osobowość nastolatka , który usilnie chce wszystkim udowodnić , że nikt go nie rozumie, a on ma tyle do powiedzenia - dlatego z racji tak oczywistej głupoty z twojej strony jako rzekomego instruktora nie uważam cię za rozmówcę na odpowiednim poziomie wiedzy do konwersacji


A teraz kolejny dowód twojego braku doświadczenia - najprostsza z możliwych zasada socjotechniczna
MichalJF napisa/a:

..........
Zanim sie urodzilem wygrywales walki full kontakt tatami .........

To ze toczyles walki tatami .........

Pisząc o moich walkach celowo użyłem japońskiego nazewnictwa maty.
Nie ma kolego czegoś takiego jak walki tatami czy full kontakt tatami !!!
Dodanie wyrazu tatami oznacza nic innego , że walki były toczone tak jak wszystkie walki full kontak NA macie , a nie np boisku. Ty jednak nazwałeś te walki Walkami Tatami co jest kolejnym dowodem twojego rozeznania w dziedzinie Sztuk Walk i wciskania nam kłamstw.
Widzisz w moim życiu do tej pory wydarzyło się dużo więcej niż w twoim jednak ja kolego pamiętam wszystkie daty moich sukcesów i wszystkich porażek.
Zastanawiające jest to , że na innym forum nikt nie potrafi sobie ciebie skojarzyć z żadnych zawodów i również wszyscy pytają cię o daty itp ...

MichalJF napisa/a:
Nie wiem czy kierujecie sie zawiscia, zazdroscia czy strachem.

Zapraszam do naszego Hombu Dojo wystarczą na ciebie moi studenci i to nie ci z najwyższymi stopniami.

To na koniec :
MichalJF napisa/a:
... Mówisz, że nic nie mam?

Pozwól że nie Tobie to oceniać bo nawet mnie nie znasz ;-) Szkoda że jedyne co potraficie to zamiast podjąć dyskusję tak jak zrobił to np. Kamil Cz. Skupiacie się na mówieniu jaki to jestem zaślepiony tralalala.


Ok ja czy też rozmówcy możemy cię nie znać więc oto wypowiedź osoby , która cię bardzo dobrze zna, a która zamieściła taki to oto wpis na forum , do którego sam dałeś link :
Cytat:
Wysłana - 29 październik 2008 21:49

TE z***ane forum i JFJKD zawsze bedzie eażniejsze niż ja i dziecko. Robisz niewiadomo kogo z siebie a tak na prawde byłes 2 razy na seminarium z Tedem Wongiem w Holandii i w tym pierwszy raz dieki mnie i raz u Stefana. myslisz ze jak przeczytałes kilka książek i artykuułów w internecie na zagranicznych stronach to wielki instruktor z ciebie. A o certyfikat 3 miesiące prosiłes Stefana i chyba miał cie dosyc i dla świętego spokoju ci przysłał

chyba jeszcze przyszła żona
choś po tym co napisałam to sama nie wiem

Monika Zawadzka

Myślę , że więcej nie trzeba , a ten jeden cytat OSOBY, KTÓRA BARDZO DOBRZE CIĘ ZNA potwierdza wszystko to co wcześniej tu o tobie napisano.
Michał , brak ci doświadczenia !
Strugasz wielkiego mistrza , który nie wie kiedy na przełomie ostatnich 4 lat odnosił swoje największe życiowe sukcesy :lol:
Obrażasz swoją ignorancją i głupotą wszystkich tu obecnych :evil: !!!
Cały czas piszesz o Ted`e Wongu , który nawet cię nie kojarzy bo widział cię dwa razy w życiu i to pośród innych wielu :)
Twierdzisz , że jesteś instruktorem po dwóch seminariach :)
Nie posiadasz żadnych uprawnień Instruktora Rekreacji Ruchowej nadanych przez Ministra RP :) Wystarczy jedno pismo, że prowadzisz jakiekolwiek zajęcia dla ludzi bez tych uprawnień i dostaniesz taką nagrodę od władz, że trzecie twoje pokolenia będzie za dziadka spłacało :lol:

Ja się z tobą nie przekomarzam odnośnie merytorycznych aspektów - bo nie masz o nich pojęcia większego niż ja. Ja po prostu nie cierpię fałszu i braku kompetencji jaki ze sobą prezentujesz i do tej pory nie usłyszałem od ciebie jeszcze nic konkretnego na temat tego działu.
Dlatego postanowiłem, że nie zrezygnujemy z tego tematu tylko dlatego , że ty go zaśmiecasz tylko po prostu jeżeli nie zaczniesz pisać z sensem twoje posty będą usuwane przez moderatorów lub ADM.

Serdecznie Pozdrawiam

Oss 8-)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2008-12-04, 12:36   

Sebastian jak Ci się chce?!
Cały dzień pracy, treningi i jeszcze TO.





PS ADMIN!!!!!!!!
 
 
Bokken
[Usunity]

Wysany: 2008-12-04, 13:07   

Ten cały MichalJF (vel Michał Czapla) to jakis grafoman czy cóś??
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2008-12-05, 12:58   

mod on
Jak widzę ten temat to mi się podnosi... Innym też... Dlatego zamykam temat aż do odwołania.
Dla pana MichalaJF nagroda indywidualna w dziale ostrzeżeń...
mod off
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-05, 13:01   

Zostały usunięte już dwa posty MichalJF zgodnie z tym co napisałem powyżej.
Posty te nie zawierały nic nowego i nie różniły się od poprzednich.

Na forum , do którego MichalJF wkleił link jest natrzaskane chyba 30 stron postów, z których nie wynika nic jak i nie przedstawiają one JKD.
Proszę mi wybaczyć ale na tym forum na 30 stron o niczym nie pozwolę

Oss 8-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN