Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Różne inne i badziewia
Autor Wiadomo
Danijo

Doczya: 14 Mar 2009
Posty: 113
Skd: Poręba
Wysany: 2011-06-21, 22:03   

Kącik dorosłego majsterkowicza - samolot

Ps. Można dokleić jeszcze jeden silnik na ogon bo lubi opadać. :lol:
 
 
sioradziamba
sioradziamba


Doczya: 14 Maj 2010
Posty: 43
Skd: piekary śląskie
Wysany: 2012-07-25, 08:20   obroża dla psa

http://www.schronisko.inf...=Konkursy+VEGE+|+zbieramy+obro%C5%BCe+|+wesprzyj+%C5%9Aliwk%C4%99+z+Korabiewic+i+psy+z+rudery

jak coś to ja zbieram i jedna paczką wyślemy
może ktoś z Waszych znajomych ma niepotrzebne

pozdrawiam
ania
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2012-07-28, 17:03   

Oglądałem wczoraj otwarcie igrzysk olimpijskich i jestem pod wielkim wrażeniem :shock:
Bardzo piękne otwarcie bez jakiś badziewnych futurystycznych bzdur tylko po prostu ludzkie !
A odpalenie znicza to dzieło sztuki, a było już wiele fantastycznych ceremoni odpalania jak np: rosnący ponad 50m wigwam czy strzał z łuku.
Jednak ten w mojej opinii najlepszy jak do tej pory.
Za każdym razem jak oglądam to żałuje mojej olimpiady w 88r w Seulu :cry:

Brawo dla Anglików :!:

Oss 8-)
 
 
arturrutkowski


Doczy: 25 Lut 2012
Posty: 25
Skd: Myszków
Wysany: 2012-07-29, 05:59   

A ja mam wrażenie, że wyspiarze dalej się nie zmienili i ciągotki do imperialnej wielkości widać jak na dłoni. Co do efektów to rzeczywiście robiły wrażenie. Pozdrawiam wszystkich mogących brać udział w treningach wakacyjnych!
Do zobaczenia po wakacjach.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2012-07-29, 16:30   

Jestem bardzo niezadowolony z poziomu sędziów oraz dziwnego schematu.
powtarza się nie po raz pierwszy sytuacja, w której sędziuje się na niekorzyść Polaka.

Dla mnie dziś to Paweł Zagrodnik został brązowym medalistom w wadze 66kg , a nie Mashashi Ebinuma. Paweł w regulaminowym czasie wykonał piękne soi nage , po którym Japończyk spadł obiema łopatkami na matę.

Brawo Paweł !!!!!

A swoją drogą to Polski związek powinien zgłosić reklamację .

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2012-08-01, 12:46   

Jestem zbulwersowany poziomem sędziowania jaki widzimy na olimpiadzie.
To jest skandaliczne w jak niewielkim poważaniu mają sędziowie zawodników i ich 4 lata wyrzeczeń i poświęceń.

W sprawie Pawła , który został okradziony przez sędziów z brązowego medalu już pisałem.
Potem mieliśmy aferę :
- nasza sztangistka chyba Ewa Mizdal jednej próby jej nie zaliczyli, po czym, jej zaliczyli , a potem przy podnoszeniu 113kg stanęła prosto w jednej linii do sygnału wszystko przepisowo co zostało zaliczone , a potem jednak nie zaliczone !!!
- w szermierce gdzie wygrywała Chinka jednym punktem została 1 sekunda do końca walki , która trwała kolejne 4 sekundy w czasie, których jej rywalka wyrównała i zdobyła przewagę punktową

To są przypadki , które widziałem ale już tylko tyle jest wystarczająco za dużo.

A dziś walka Katarzyny Kłys do 70kg z Chinką to skandal !!!!!
Przynajmniej 3 razy więcej sędzia powinien ukarać Chinkę kara shido czego nie zrobił.
Przez to doprowadzono do dogrywki.
Przez całe 8 minut walki Kasia była aktywniejsza i atakował, nie została też ukarana jak Chinka.
Z całą pewnością przy wskazaniu wygrała by Polska przechodząc do 1/16.
Na 7sekund przed końcem walki Chinka założyła hon kesa gatame.
Trzymanie trwało może 6 sekund i na koniec walki sędzia pokazał ippon czyli wygrana walkę przed czasem. Aby uzyskać ippon po założeniu trzymania należy utrzymać przeciwnika przez 30 sekund, a nie przez 6 sekund. :
to ściągnąłem ze strony sędziów olimpijskich
Cytat:

Zawodnik otrzymuje następujące punkty podczas trzymania:
¤ Ippon: - 25 sek.
¤ Waza-ari: - 20 sek. i dłużej ale mniej niż 25 sek.
¤ Yuko: - 15 sek. i dłużej ale mniej niż 20 sek.
¤ Koka: - 10 sek. i dłużej ale mniej niż 15 sek.

Ta walka powinna się skończyć bez punktu dla Chinki !!!

Można mówić o błędach sędziów ale nie w przypadku gdy drugi zawodnik z tego samego państwa zostaje skrzywdzony.

___________________________________________
Teraz wyżalę się na samych sportowców.
- Np jeżeli chodzi o judo to bardzo wiele walk zostaje wygranych ponieważ jeden z zawodników otrzymał dwie kary shido , a zatem ten drugi otrzymuje koke i tak wygrywa walki.
W wielu walkach widać brak samej walki , a więcej rozegrań taktycznych jak np: widać próby wykonania rzutów ale widać również , że nie mogły by się one udać. Wygląda to tak jakby zawodnicy chcieli tylko pokazać , że próbują aby przeciwnik otrzymywał kary za brak ataków.
Jeżeli mam rację to jest to skandaliczne podejście , które nie ma nic wspólnego z judo i walką.
A jeżeli taki trend będzie utrzymany to za parę lat być może na kolejnej olimpiadzie nie zobaczymy już nic z prawdziwego juda.

- teraz ponarzekam na ogólny stan przygotowania naszych zawodników.
Wszyscy wypadają bardzo kiepsko , nie źle ale tragicznie. Większość dyscyplin rozegranych do tej pory skończyły sie na eliminacji Polaków zanim się one tak na dobre rozpoczęły.
Komentatorzy stwierdzają w wielu przypadkach przeciwnicy byli lepiej przygotowania ...
Ja tego nie rozumiem ? jak można być lepiej przygotowanym ?
Czyżby inni mieli więcej czasu między jedną , a drugą olimpiadą ? a może w innych państwach doba trwa więcej niż 24h ?
Mogę zrozumieć to , że ktoś ma większy talent lub doświadczenie, albo predyspozycje ale nie to , że ktoś jest lepiej przygotowany.
Stopień przygotowania zależy od liczby i godzin treningów.
Ja zakładam , że ilość czasu jaką poświęcali nasi sportowcy na przygotowanie sie do olimpiady jest taka sama jak u innych.

Tak czy owak to bardzo żenujące jak się ogląda naszych , którzy wciąż odpadają.

- Teraz coś o Radawńskich , a raczej o Agnieszce 2 rakiecie świata.
Pomimo iż nie lubię tenisa ziemnego bo ma durne zasady to zmusiłem się po raz pierwszy do oglądnięcia zmagań 2 rakiety świata.
Nie mogę oceniać jej techniki ponieważ nie znam się na tym ale mogę oceniać to co widzę czyli zaangażowanie.
I tu Pani Agnieszka wypada bardzo blado !
W swoim singlowym meczu odpadła ponieważ zaczęła grać w ostatnim secie gdy dotarło do niej , że 2 rakieta może przegrać z 24 rakietą. Wcześniej zachowywała się jakby była z innej bajki.
Najlepiej było to widać w meczu deblowym z USA gdzie grała ze swoją siostrą.
Podczas tego spotkania ja widziałem tylko trzy zawodniczki i nie mam tu na myśli Agnieszki, która leniwie odprowadzała wzrokiem większość piłek nawet nie próbując do nich dobiec.
Oglądałem też mecz Sereny Williams, która jest na oko cięższa od Agnieszki o jakieś 20kg ale jej było pełno na całym korcie.

AR - nie zasłużyła na 2 rakietę świata i odpadła z olimpiady na własne życzenie. Szkoda tylko , że pociągła w deblu za sobą Urszulę.

- przed ostatnia sprawa to nastawienie większości naszych olimpijczyków.
W wywiadach bardzo często słyszę tak :
Cytat:
jeżeli uda mi się przejść do pół finałów to będzie to spełnienie .....

Przepraszam ale z takim nastawieniem to nie warto w ogóle wyjeżdżać na olimpiadę !

Efekty tego wszystkiego widzimy w postaci tylko jednego zdobytego medalu dla Polski.
Jak tak dalej pójdzie to zamiast około 20 , o których mówiono będzie mniej niż 11 czyli 4 lata temu.


- a na koniec DUŻE BRAWA dla naszych siatkarzy są rewelacyjni pomimo przegranej z Bułgarami.

Czekam na dyskusję o olimpiadzie z wami, jestem ciekaw czy ktoś podziela moje zdanie. Może znajdzie się ktoś kto mi wytłumaczy dlaczego Radwańska tak się zachowywała podczas tych dwóch spotkań.

Oss 8-)
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2012-08-07, 19:14   

Gadaliśmy w piatek o braku nastepstwa "pokoleń"
Ci nie mają co się wstydzić
Ale przykre jest to że jest to sukces na przekór wszystkiemu.
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2012-08-08, 01:21   

Jeśli chodzi o Olimpiadę to ja oglądam bardzo pobieżnie i bez większych emocji - jak jest medal to fajnie, jak nie ma to trudno. Osobiście nie podoba mi się to jak Polacy podchodzą do sportu - złoto naszego zawodnika to już nie tylko wyróżnienie, ale absolutne minimum (przynajmniej dla niektórych).
Inna sprawa to wszelakie rankingi. Jak to moja matka stwierdziła, na Olimpiadzie nie ma osób które źle "wykonują swoją dyscyplinę", acz jedynie mają więcej, lub mniej doświadczenia w światowych imprezach. Kiedy jeszcze gromy na Radwańską (2 rakietę świata) po przegranej z 24 rakietą świata można jako tako zrozumieć (zwłaszcza, że nie popisała się), tak stwierdzenie, że polska florecistka/szpadzistka powinna wygrać, bo zajmuje 15 miejsce światowe, gdy jej rywalka to "zaledwie 18", jest co najmniej dziwne.
Na temat sędziowania się nie wypowiem, acz było wiele głosów, że jest niesprawiedliwe.
Co mamy na końcu? Płacze i jęki rozpaczy telewizja (że zaś źle wypadliśmy), trenerów (bo pieniądze, bo brak zainteresowania, bo warunki nie te) i zwykłych Polaków (zwycięzce jak Boga, a przegranego do piachu). Jestem tylko ciekaw, czy w jakimś innym kraju podchodzą to Olimpiady i sportu w ogóle tak jak w Polsce?
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2012-08-08, 12:47   

Właśnie obejrzałem dwie walki taekwondo i jestem zniesmaczony.
Nie dość , że okroili przepisami możliwe najciekawsze ataki to jeszcze poubierali ich całkowicie w skorupy.
Walkę panów do 58kg - żenujące !
Panowie wyglądają jak kurczaki :) a sposób walki przypominał ten co mam na co dzień za oknem tyle tylko , że za oknem prawie zawsze jest nokaut i krew :-D A przecież żaden z żuli nie trenuje taekwondo.
Dużo lepiej wypadają panie.

Bardziej poważnie to we wszystkich walkach widać, a raczej nie widać konkretnej postawy.
Zawodnicy mają spuszczone ręce , nie trzymają pozycji ani nie zasłaniają twarzy lub ważnych organów. Pozycja nóg jest beznadziejna i bardziej przypomina pozycję szpadzistów czy florecistów.
Przykro mi to stwierdzać ale taekwondo jest chyba drugi raz na olimpiadzie i jest to dowód na to , że aby zachować tradycyjność w sztukach walki tak aby nimi pozostały zgodnie z życzeniem stwórcy to nie powinno się z nich robić sportów olimpijskich.

Co do reszty olimpiady to gratuluję naszym ciężarowcom, gratuluję Janikowskiemu oraz naszej parze na deskach z żaglem. To są prawdziwi olimpijczycy ponieważ w walce o medal mogli liczyć tylko na siebie. Jestem z nich wszystkich dumny.

Przeczytałem wpis z linka jaki wstawił Michał i w pełni się zgadzam , że media muszą zmienić całkowicie nastawienie i przestać na siłę torturować wszystkich piłką nożną, a inne dyscypliny sportu pokazywać raz na 4 lata przy okazji olimpiad.
Według mnie czas antenowy (czas medialny) powinien być wprost proporcjonalny do zasług jakie dla kraju przynosi dana dyscyplina sportu.
Wtedy o piłce było by tylko na pasku :)

Jeszcze o medalach
1. Anglia liczba zawodników 542 w 26 dyscyplinach
2. Amerykanie 530 w 26 dyscyplinach
3. Chiny 386 w 26 dyscyplinach
4. Francja 331 w 26 dyscyplinach
5. nie znalazłem Rosja, Włochy , a może Korea
6. Polska 218 w 23 dyscyplinach

Jesteśmy 6 co do wielkości ekipą na olimpiadzie i to się liczy ilu sportowców wystawiliśmy , a nie to , że liczba naszej populacji to 38 milionów mieszkańców zamiast 1 miliarda.
Jeżeli stać nas na to aby z 204 startujących krajów nasz był na 6 pozycji pod względem liczebności to musi to oznaczać, że czujemy się silni w walce o medale.

W odniesieniu do tego statystyka medalowa na dziś:
1. Chiny 73 medale czyli co 5 zawodnik zdobył medal średnio po 2,8 medala na dyscyplinę
2. USA 70 medali - co 7 Amerykanin ma medal po 2,6 na dyscyplinę
3. Anglia 48 medali - co 11 Anglik ma medal po 1,8 na dyscyplinę
4. Francja 28 medali - co11 Francuz ma medal po 1 na dyscyplinę
5. Polska 8 medali - co 27 Polak ma medal po 0,3 na dyscyplinę

Dla mnie taka statystyka daje prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy.

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2012-08-23, 13:05   

To je amelinium, tego nie pomalujesz :)

Ania o to prosiła, więc jest :)
 
 
 
Danijo

Doczya: 14 Mar 2009
Posty: 113
Skd: Poręba
Wysany: 2012-08-24, 02:37   

"A czym wy kroicie cebulkę? Bo ja mam takie narzędzie" :-D
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2012-10-17, 17:49   

Mam nadzieję, że studenci , którzy woleli obejrzeć mecz Polska Anglia we wtorkowy wieczór zamiast przyjść na trening z Shihanem będą się jeszcze przez miesiąc gryźć w brodę.

Aż przykro patrzeć na tych wszystkich, którzy ciągle wierzą w polską piłkę nożną.
Proponuje olać tę polską dyscyplinę wówczas będzie wam łatwiej.

Pisząc ten post nie mam pojęcia jak skończy się mecz z Anglią ale nawet jeśli byśmy zremisowali lub też wygrali to i tak w konsekwencji wypadniemy beznadziejnie w eliminacjach. Jedyny efekt ewentualnie wygranego meczu spowoduje jeszcze większe rozbudzenie nadziei kibiców aby ostatecznie jeszcze bardziej ich rozczarować.

Dlaczego jestem tak pesymistycznie nastawiony ?
Nie chodzi o to , że PZPN należało by wysadzić na księżyc od budynku wraz ze wszystkimi działaczami po 50roku życia chodzi o to, że mentalność ludzi, reporterów , a przede wszystkim piłkarzy musi się zmienić i nabrać cholernie dużej pokory bo jak dotąd nie ma jej w cale.

Najlepiej zobrazuje to fragment jaki usłyszałem dziś w radiu od komentatorów na stadionie.

Na dwie minuty przed meczem słyszę tak :
"To już nie jest ta sama Anglia co kilka lat temu to zespół grający mało taktycznie pomimo wciąż jednak kilku gwiazd. Powinniśmy bez większych problemów poradzić sobie dziś z Anglią i powtórzyć Wembley z przed 30lat..."

35 minuta meczu słyszę tak :
"przegrywamy 1:0 ale musimy pamiętać , że gramy z dużo od nas lepszym przeciwnikiem, który gra świetnie taktycznie , większość czasu pozostaje przy piłce i doskonale rozgrywa stałe fragmenty gry ..."

:) :) :)

gdzie tu pokora ? bo bufę widać fantastycznie !

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
  Wysany: 2013-06-07, 09:07   Może to byc bardzo ważna informacja

Dostałem oto takie info i chciałbym się z wami tym podzielić
Cytat:
POLSKA POLICJA OSTRZEGA

Polska policja ostrzega przed niebezpiecznymi breloczkami do kluczy. Są one oferowane głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy prezent.
Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach. Gadżet ma wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.
Przestępcy podążają za posiadaczem breloczka z chipem do miejsca jego zamieszkania. Tam dochodzi do rozpoznania, i gdy tylko nadarza się okazja złodzieje dokonują włamania.
Breloczek z chipem umożliwia dokładne określenie pozycji, w której znajduje się ofiara, więc bandyci mają pewność, że mogą spokojnie plądrować mieszkanie.
Jak informują policjanci procederem zajmują się złodzieje rumuńskiego pochodzenia. Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie przyjmować tego typu prezentów.
Jest to bardzo ważna wiadomość, proszę rozesłać do znajomych, aby poinformowali swoje dzieci o tym, że nie można brać żadnych breloczków a unikniemy nieszczęścia


Więc uważajcie !!!

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2013-07-18, 09:48   

6 lipca w sobotę rozpocząłem remoncik w domu.
niedziela, poniedziałek, wtorek, środa
...
piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa
Dziennie pracowałem od około 8.30 do 2.00am

SKOŃCZYŁEM :)
Jestem ........ wiecie

A przy okazji

PALUSZKI WSZYSTKIM POŁAMAŁO !!!

Oss 8-)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Doczy: 22 Cze 2011
Posty: 160
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2013-07-20, 15:54   

Paluszki całe ale jakoś tak nie chce mi się samemu produkować na forum!
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN