Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Nunchaku
Autor WiadomoŠ
wojownik
aikido sie sprawdza

Do│▒czy│: 18 Lip 2007
Sk▒d: miechowice
Wys│any: 2007-08-03, 13:41   Nunchaku

Wojownik chciałbym opowiedziec o tym jak kiedys jak trenowałem system kombat ki cwiczylem własnie nunchaco jest to precyzyjna bron mozna nia wykonywac rozne techniki tak jak za poaoca pałki "TONFA" ale do czego zmierzam nauka operowania nunchakiem wymaga poswiecenia i zeby najpierw dobrze nim operowac trzeba narazic sie na siniaki pozniej wzocic na wyzsze obroty tak wiec ja zaczynałem od gumowych raczek pozniej po poł roku cwiczenia juz machałem metalowymi zachecam do kupna nunchaco obecna cena to 24 zł mozna sie skutecznie bronic za jego pomoca i rowniez mozna tworzyc dystans miedzy napastnikiem robiac wymachy w roznych stronach ciekawostka moze byc to ze rowniez za pomoca nunchaco idzie zakładac dzwignie na stawy :) to tyle narazie w tym temacie czekam na odp OSS Wojownik

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-08-03, 17:45   

Ja uczyłem się trochę dłużej, a zaczynałem od razu od drewna.
Teraz mam trzy nunchaka drewno, treningowy buk i takie zrobione zgodnie z przepisem Jet Kun Do - Wyszlifowane drzewo chlebowe rozwiercone w klepsydr─Ö i zalane ciek┼éym o┼éowiem razem z ket─ů :) :)
Kiedy┼Ť spa┼éem przez par─Ö godzin w parku zaraz potem jak trenuj─ůc zablokowa┼éem atak mojego nunchaku potylic─ů :) :)

Podsumowuj─ůc - zgadzam si─Ö z utrzymywaniem dystansu naszych przeciwnik├│w, oraz zak┼éadania d┼║wigni . Ale powiem ci te┼╝ Wojowniku, ┼╝e gdy pozna┼éem mo┼╝liwo┼Ťci tej broni oraz pozna┼éem r├│wnie┼╝ zasady jej u┼╝ycia i pos┼éugiwania si─Ö ni─ů ┼Ťmia┼éo mog─Ö stan─ů─ç przed tob─ů gdy ty masz t─ů bro┼ä i i tak b─Ödziesz bezbronny w stosunku do mnie :lol:
No przykro mi :) :) :)
Dobrze jest się nauczyć posługiwaniem nunchaku tym bardziej , że to najłatwiesza broń w "obsłudze".

Pomimo i┼╝ chyba od 5 lat nie ─çwiczy┼éem (systematycznie) t─ů broni─ů to dzi┼Ť praktycznie bez problemowo m├│g┼ébym ni─ů walczy─ç.
Kiedy┼Ť jeden z moich Sensei`├│w powiedzia┼é, ┼╝e aby nauczy─ç si─Ö w┼éada─ç nunchaku potrzebne jest oko┼éo 2-3 lat, aby w┼éada─ç w┼é├│czni─ů (jo) potrzebne jest 5-8 lat, aby nauczy─ç si─Ö dobrze w┼éada─ç halabard─ů 10lat, a nauka w┼éadania mieczem to ca┼ée ┼╝ycie.......

Dlatego ostatecznie g┼é├│wn─ů broni─ů jak─ů ja w┼éadam jest katana , a to dlatego co powiedzia┼é mi jakie┼Ť 18 lat temu Sensei oraz dla tego, ┼╝e ┼╝ywe ostrze zawsze mnie przera┼╝a┼éo dlatego aby przesta─ç si─Ö go ba─ç musia┼éem uczy─ç si─Ö nim w┼éada─ç.

Powiem tak znajd┼║ wojownik dw├│ch ochotnik├│w i w tr├│jk─Ö mo┼╝ecie mie─ç nunchaku i atakowa─ç mnie....... , a ja b─Öd─Ö tylko z moj─ů Katan─ů :lol:

Co ty na to ....... 8-)

wojownik
aikido sie sprawdza

Do│▒czy│: 18 Lip 2007
Sk▒d: miechowice
Wys│any: 2007-08-03, 18:33   

Wojownik na katane drogi senseii nie odwazył bym sie przeciwstawic ale zobaczyc jakies sztuki nowe lub zupełnie nieznane dla mnie warto by było zastanawiam sie jakiejeszcze senseii skrywa tajemnice OSS Wojownik :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-08-04, 14:24   

Wojowniku to ┼╝adne tajemnice. poprostu na treningach nie ma czasu na opowiadanie o przesz┼éo┼Ťci.
Ka┼╝dy kto trenuje sztuki walki 20 lat i wi─Öcej z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů zetkn─ů┼é si─Ö z wieloma rodzajami broni bardzo cz─Östo jest to niezb─Ödne do opanowania nawet pojedynczych technik w r├│┼╝nych sztukach walki.

Oss 8-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-08-15, 00:19   

Udało mi się znaleźć specjalnie dla Łukasza :)
nunchaku

Ten luzak w dresiku na podw├│rku jest spoko :lol:

Oss 8-)

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2007-08-15, 07:51   

Dla ┼╝─ůdnych wiedzy LINK... strona dosy─ç ciekawa...

lafemka

Do│▒czy│a: 15 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2007-08-15, 20:52   

a tu r├│wnie┼╝ Nunchaku
8-)

pozdr.
Laf.

aness
aness

Do│▒czy│a: 17 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-12, 12:03   

a jak ju┼╝ posiada sie umiej─Ötno┼Ťci "kr─Öcenia" nunchaku, zawsze mo┼╝na je wykorzysta─ç do innych ZABAW

mariusz

Do│▒czy│: 28 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2007-09-14, 14:39   

wkoncu znalazlem czas na poudzielanie sie na forum :) wiec zaczne tak :)

"Powiem tak znajd┼║ wojownik dw├│ch ochotnik├│w i w tr├│jk─Ö mo┼╝ecie mie─ç nunchaku i atakowa─ç mnie....... , a ja b─Öd─Ö tylko z moj─ů Katan─ů :lol: "

Moze i masz racje Sebastian ale co bedziesz chodzic po ulicy z katana ?:D Wydaje mi sie, ze jak bys ja juz wyciagnol wszyscy by uciekli i pomysleli, ze jestes jakims psycholem. ;)

"Ale powiem ci te┼╝ Wojowniku, ┼╝e gdy pozna┼éem mo┼╝liwo┼Ťci tej broni oraz pozna┼éem r├│wnie┼╝ zasady jej u┼╝ycia i pos┼éugiwania si─Ö ni─ů ┼Ťmia┼éo mog─Ö stan─ů─ç przed tob─ů gdy ty masz t─ů bro┼ä i i tak b─Ödziesz bezbronny w stosunku do mnie"

Co do tego powatpiewam zeby wiekszosc dres├│w, czy ludzi potrafila sie bronic przed nunchaku.
Powiem od siebie. Nie cwiczylem nigdy nunchaku ale mam znajomego co trenuje i potrafi b.duzo , osobiscie nie chcial bym dostac taka bronia. Jest to przede wszystkim mala bron ktora mozna schowac praktycznie wszedzie i wrazie potrzeby szybko uzyc :]

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2008-03-26, 21:59   

Sebastian ┼Üliwi┼äski napisa│/a:
Udało mi się znaleźć specjalnie dla Łukasza :)
nunchaku

Ten luzak w dresiku na podw├│rku jest spoko :lol:

Oss 8-)

Ten luzak w dresiku macha w kt├│rym┼Ť tam momencie tym nunchaku niebezpiecznie blisko krocza... Wsp├│┼éczuj─Ö temu, kt├│ry kiedy┼Ť tym w te w┼éa┼Ťnie okolice dosta┼é :lol:

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2008-03-26, 23:14   

Elghinn napisa│/a:
Kauan sitten kyl├Ąn p├Ą├Ąss├Ą syntyi kaksi poikaa,
kaksi perillist├Ą sodanjumalan karhuntaljoin verhotun.
Jo kolmen i├Ąst├Ą, sanovat, toisiansa alkoivat harjoittaa
ja kun ter├Ąksens├Ą yhteen kalahti, saattoi kuulla ukkosen

Możesz mi to przetłumaczyć ....?

Czy po prostu z┼éapa┼éem si─Ö na ten podpis w jego zamierzeniu - pytaj─ůc ..? :-D

Oss

mariusz

Do│▒czy│: 28 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2008-03-27, 10:41   

jeszcze si─Ö tu udziel─Ö, mianowicie nunchaku posiada pewn─ů wa┼╝n─ů wad─Ö po silnym uderzeniu trzeba zatrzyma─ç p─Öd nunchaka w┼éasnym cia┼éem, co poch┼éania nasz─ů energie i czas. Po za tym samo nunchaku, mo┼╝e wypa┼Ť─ç z poza kontroli i trzeba je opanowa─ç, i tu kolejny minus. Tak po za tym jak pisa┼éem , dla mnie jest to bro┼ä bardzo dobra, wsz─Ödzie si─Ö zmie┼Ťci, mo┼╝na uderzy─ç z nie nacka i jest bardzo szybka mimo wszystko:)

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2008-03-27, 16:41   

Miałem na kompie tłumaczenie z fińskiego na angielski, ale robiłem niedawno reinstalkę, więc tłumaczonko poszło się kochać niestety xD

Stecu114

Do│▒czy│: 07 Gru 2010
Sk▒d: Nak┼éo ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2010-12-07, 17:43   Re: Nunchaku

Czy ktos m├│g┼éby mi poda─ç link z podstawami Nunchaku ? Chcia┼ébym zacz─ů─ç ─çwiczyc ;)

muramasa
muramasa

Do│▒czy│: 05 Maj 2010
Sk▒d: Zqabrze
Wys│any: 2010-12-18, 23:15   

Przyjed┼╝ do mnie to ci poka┼╝─Ö o co w tym chodzi... :devil: :devil: :devil:

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw