Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
HAKAMA
Autor WiadomoŠ
Agnieszka
Agnieszka

Do│▒czy│a: 03 Lip 2009
Sk▒d: Por─Öba
Wys│any: 2009-12-24, 18:20   

Ech,┼Ťwi─ůteczne porz─ůdki;mycie okien,trzepanie dywan├│w,pranie gaci...

Hai Long Michał

Do│▒czy│: 13 Lut 2011
Sk▒d: Por─Öba
Wys│any: 2011-02-15, 19:44   

Fakt, pranie hakamy jest trudne.

muramasa
muramasa

Do│▒czy│: 05 Maj 2010
Sk▒d: Zqabrze
Wys│any: 2011-02-23, 15:17   Hakama

Przepisane z mojej strony:Autor ja...
Dawno,dawno temu pewien internauta zadał mi pytanie co nam daje Hakama?
Otrzymał taka oto odpowiedż :
"Daje nam 2 do si┼éy a 3 do pr─Ödko┼Ťci"
Zgadzam si─Ö z tym w 100%. Hakama czasem sprawia,┼╝e wydaje si─Ö nam i┼╝ nasza pozycja jest silniejsza a nasza technika p┼éynniejsza.Czasem podsyca nasze odczucia,┼╝e technika jest idealna no i ┼éadnie wygl─ůdamy :lol: .Nic bardziej b┼é─Ödnego.Zgodz─Ö si─Ö z faktem,┼╝e maskuje ruchy naszych n├│g przez co sami zapominamy o kontroli naszej pozycji.Osobi┼Ťcie polecam trening bez Hakamy by kontrola naszych b┼é─Öd├│w by┼éa non stop.(Gozo Shioda Sensei r├│wniez to preferowa┼é na treningach dla instruktor├│w)Co powinni przemy┼Ťle─ç co niekt├│rzy "misczowie"z pewnwej federacji "z brakiem witaminy D"... ;) Czasem daje nam poczucie "mocy i mistrzostwa"poprzez noszenie jej,ale tylko ko┼äczy si─Ö na poczuciu pozostawiaj─ůc braki w technice oraz poczucie naszego egoizmu.Hakama symbolizuje stan rycerski-wojownika zwanego Samuraj czyli ten ,kt├│ry s┼éu┼╝y.Niestety nie wszyscy s─ů w stanie to poj─ů─ç i aspiruj─ů do nazywania siebie Samurajami...Dlatego u┼╝ywam jej tylko na pokazach i egzaminach nie licz─ůc Shinkendo.
Hakama posiada 7 plis├│w -dwa z ty┼éu i 7 z przodu nie po to by ┼éadnie wygl─ůda─ç:
( tłumaczenie z innego żródła odmienne ale bardzo podobne)
1.JIN-┼╝yczliwosc, dobro─ç
2.Gi -honor
3.REI- etykieta,kurtuazja
4.CHI-inteligencja
5.SHIN-szczero┼Ť─ç,uczciwo┼Ť─ç
6.CHU- lojalno┼Ť─ç
7.KOH- mi┼éo┼Ť─ç,pietyzm pobo┼╝no┼Ť─ç
Jak wida─ç Hakama to co┼Ť wi─Öcej ni┼╝ dobry wygl─ůd ,"miszczostwo" i egoizm -to niesie g┼é─Öbszy przekaz.Wi─Öc dla tego tak rzadko ja zak┼éadam (wiadomo dla czego...)Wi─Öc czasem troch─Ö skromno┼Ťci i szacunek do innych jak i odpowiednie dbanie o sama Hakam─Ö nikomu jeszcze nie zaszkodzi┼éo, (dla tego wielkim zaszczytem jest z┼éo┼╝enie nauczycielowi po zaj─Öciach)odrobina zdrowego rozs─ůdku ( nie tyczy si─Ö POPOLUPO :) :) :) )oraz pozytywnych wibracji mi─Ödzy lud┼╝mi.┼Üp. Soke E.W.J. Stratton powtarza┼é :"...Szybko Hakam─Ö ┼Ťci─ůgniecie tak samo jak szybko za┼éo┼╝yli┼Ťcie je┼Ťli pojmiecie co ona symbolizuje"...
Wi─Öc smi sobie opowiedzmy w my┼Ťlach jaka to jest odpowiedzialno┼Ť─ç.
OSS!!!
:devil: :devil: :devil:

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: