Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
WÄ…tek Fallen'a - czyli takie tam...
Autor Wiadomo¶æ
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-13, 22:06   

Hmmm.... Maleńki odsetek rozrabia... Może i maleńki się wydaje, bo "poprawność polityczna" nie pokazuje nic więcej. Przejrzyj youtube'a i pooglądaj co ten ten "maleńki" odsetek wyprawia i na jaką skalę. 8-)
Zbyt nieostre pytanie zadałem, bowiem chciałem poznać Wasze opinie odnośnie zjawiska z ostatnich miesięcy.
Ja jestem negatywnie do "nich" nastawiony, bowiem miałem styczność z ich kulturą,mentalnością i to trochę bardziej niż turystyczne uprzejmości. Miałem okazję posłuchać, co naprawdę myślą o Europejczykach i Europie. Doznałem z ich strony "uprzejmości".
Pomoc uchodźcom z ogarniętych wojną krajów, tak ale poprzez pomoc finansową w krajach kulturowo zgodnych. Dlaczego bogate arabskie kraje nie przyjmują i nie finansują pobytów "braci w wierze"?! Dlaczego tak ochoczo garną się do tego "zgniłego zachodu" ?
Jestem generalnie przeciwny chaotycznej migracji zarobkowej i w tej kwestii każde państwo powinno restrykcyjnie ograniczać napływ niechcianego elementu, w tym również Polaków. Przez polską dzicz, która rozlazła się swego czasu po europie, wstyd się czasem przyznać do bycia Polakiem. Niestety taka prawda!
Zapadły mi w głowie słowa Antony Hopkinsa: "Kiedyś traktowałem ludzi dobrze, teraz z wzajemnością! " Odkąd miałem "przyjemność" poznać niektóre nacje, przekonałem się, jaką wagę mają te słowa.... Dla mnie...
 
 
K Bendkowski
pancernik


Do³±czy³: 24 Lis 2010
Posty: 16
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-13, 22:27   

No cóż....
Teraz okażę się takim lokalnym szowinistą - analogia
Jakieś 50 lat temu też do nas przyjechali tacy "imigranci" co prawda, jak piszesz byli to "bracia w wierze" ale jakże odmienni kulturowo.
Młodzi ludzie, w zasadzie prawie wszyscy płci męskiej. Codziennie praca a potem czas wolny. I co można robić ? Można popijać albo szukać towarzystwa płci odmiennej, albo jedno i drugie. Oczywiście nie podobało się to miejscowym, były rozróby, nawet parę hoteli spalono.
Sytuacja bardzo podobna ale była jedna istotna różnica: media nie wałkowały tego na okrągło i nie nakręcały agresji. Bandyci byli bandytami i nie byli traktowani inaczej. A teraz my jesteśmy ci lepsi a oni gorsi i to tylko dlatego, że my to jesteśmy MY. Nam się wszystko należy: dotacje, zasiłki a oni NAM to mogą zabrać. To media i rząd powodują narastanie agresji wobec wszystkich innych. Taki temat zastępczy i przy którym wzrasta oglądalność.

Sory, ja też jestem INNY.... całkiem inny :)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-13, 22:49   

Właśnie że media, kierowane lewacką poprawnością polityczną, nie pokazują wszystkiego, więc nie można mówić o nakręcaniu nienawiści. To co niepopularne, jest cenzurowane w obawie o oskarżenia o rasizm, czy nietolerancję religijną. Rząd to aktualny się oburza, bo jakoś wcześniejszy zbytnio nie oponował.
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-13, 23:12   

Fallen napisa³/a:
Polityki postaram się nie dotykać. ;)

To juz nieaktualne?
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-14, 09:10   

Bardziej miałem na myśli politykę naszego lokalnego kur..dołka. ;)
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-14, 09:30   

A, to się nie zrozumieliśmy ;)

Jeżeli chodzi o temat zaproponowany przez Ciebie, to mnie poglądami blisko do Kamila. Generalnie, marzy mi się świat, w którym różnorodność to pozytyw a ludzie rozumieją, że unifikacja daje tylko iluzję bezpieczeństwa a tak naprawdę jest pierwszym krokiem do faszyzmu.

Nie mam nic przeciwko temu, co "inne", dopóki nie próbuje mnie zmusić do dostosowania się. A słowo "dzicz" jakoś brzydko mi brzmi.

Pozdrawiam :)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-14, 10:52   

Poprawność polityczna nie pozwala na zaakceptowanie określenia dzicz ?!
Zdolna jesteś do zaakceptowania "różnorodności", która nie stara się stosować praw i zwyczajów kraju zamieszkania? Zatem nie miała byś problemu, by za sąsiadów mieć pedofilów, zoofilów, gwałcicieli, koczowiska romskiego, osiedla patologii polskiej, muzułmanów, którzy obiją Cię za to,że zbyt wyzywająco się ubrałaś? Wszak to różnorodność!
Polityka muli-kulti poniosła porażkę, o czym przekonują się Niemcy, Francuzi, Anglicy, no ale mówić o tym głośno jest BE! Integracja niektórych kultur z kulturą europejską, to utopia!
Ponadto nikt nie namawia do nienawiści rasowej ani eksterminacji. :)

Pozdrawiam 8-)
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-14, 12:00   

Szczerze mówiąc, to poprawność polityczną mam w głębokim poważaniu. Na zaakceptowanie słowa "dzicz" nie pozwala mi mój własny kompas moralny, nie uznaję szufladkowania ludzi i wrzucania wszystkich do jednego worka. Bardzo łatwo nadać kategorię, nie dostrzegając w tym wszystkim człowieka. Historia zna takie przypadki, mało ciekawie wtedy było na świecie :(

Rzecz w tym, że nie wierzę w czarno-biały świat - pomiędzy utopią pełnej integracji a osiedlami zoofilów i gwałcicieli istnieją, moim zdaniem, odcienie szarości, gdzie koegzystencja odmiennych kultur jest jednak możliwa.

Spędziłam jakiś czas w Anglii i mogę się wypowiadać tylko o tym co tam zobaczyłam, czyli ludzi z bardzo różnych zakątków świata, zupełnie odmiennych kulturowo, którzy byli w stanie tworzyć calkiem fajne społeczności. Inna sprawa, że wszystkie te kraje, które wymieniłeś trochę zagalopowały się w polityce tolerancji i teraz płacą za to cenę. Nam takie "zagalopowanie się" nie grozi. Za dużo nas, jako nacji, nietolerancji dla wszystkiego, co choćby odrobinę inne.

Pozdrawiam :)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-14, 15:33   

Kompas moralny nie pozwala na zaakceptowanie Ci słowa dzicz... hmmm.... Kompas moralny jest jest uzależniony od naszych emocji a te potrafią się diametralnie zmienić. Czy jesteś w stanie z całą stanowczością stwierdzić, iż Twoje oceny, twój kompas moralny, będą stałe? Emocje są uwarunkowane zaangażowaniem w sytuację. To czy jesteś obserwatorem, czy ofiarą sytuacji, będzie wpływało na Twoją ocenę. Pamiętasz zdarzenie z Indii, gdzie grupa mężczyzn, zgwałciła wielokrotnie turystkę i pobiła ze skutkiem śmiertelnym? Jak ocenisz to zdarzenie? Jakiej kary byś żądała dla sprawców? Jak ich nazwiesz? A teraz wyobraź sobie, że to np. Twoje dziecko jest ofiarą tego brutalnego zdarzenia(czego oczywiście nikomu nie życzę). Czy wskazania Twojego kompasu w dalszym ciągu będą stałe? 8-)
Zgadza się, nie istnieje czarno biały świat, istnieje całe spektrum szarości. Zauważ tylko, że gdy w tej szarości, zaczyna dominować element, który nie ma zamiaru respektować zasad i praw państwa gospodarza, ten szary świat zaczyna być coraz bardziej czarny dla pozostałych. Wspominałaś o tych fajnych społecznościach, one były możliwe, bo żadna z kultur "nietolerancyjnych" nie zdominowała pozostałych i nie narzuciła im swoich zasad postrzegania świata i nie nakazała do tych zasad się dostosować. Czy jesteś pewna,że kultura pozycjonująca mężczyznę na piedestale i kierująca się prawem szariatu, będzie respektowała prawa kraju gospodarza(tolerancji wyznaniowej,równouprawnienia płci,obyczajów) czy wraz z rozrostem populacji(własnej), będzie wszczepiać swoje prawa i zasady? Jakoś w muzułmańskich krajach bliskiego wschodu i Afryki, trudno dopatrzyć się respektowania praw mniejszości! Tam usłyszysz: jesteś w moim kraju, masz się dostosować! Dlaczegóż zatem my, pozbawiamy się prawa do żądania tegoż samego? Dlaczego tych, którzy nie boją się tego powiedzieć, piętnuje się publicznie? Dlaczego pozwala się na odstępstwa od respektowania praw ze względu na zwyczaje i kulturę "gości" w Europie?
Dlaczego Europejczycy muszą się zrzucać na migrantów zarobkowych, dlaczego nie partycypują w kosztach kraje muzułmańskie na przykład? Sfinansowanie budowy meczetów przez Saudów nie uznaję za partycypację w kosztach utrzymania uchodźców :-x
Ludzie uznają, iż nie ma problemu, jeśli się o kontrowersyjnych wydarzeniach nie mówi. Nie mówi się, bo to przecież nie wypada albo strach przed oskarżeniem o rasizm, dyskryminację itd. 8-)
Pozdrawiam ;)
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-14, 16:48   

Nie mam absolutnie żadnej pewności co do niezmienności swoich zasad moralnych. Jak napisała Szymborska "znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono". Uważam to za bardzo mądre słowa. Jednak w chwili obecnej moje zasady są takie a nie inne, ukształtowane przez moje doświadczenia. Może miałam w życiu sporo szczęścia, a może po prostu jestem naiwna i ślepa jak dziecko we mgle... Nie wiem. Ale, kurczę, jakoś nie mogę uwierzyć, że wszyscy uchodźcy to potencjalni lub faktyczni gwałciciele, terroryści itp.
Jak już pisałam w swoim poprzednim poście, uważam, że kraje takie jak Francja czy Anglia poszły zbyt daleko w swojej tolerancji i (może naiwnie) myślę, że można uczyć się na ich błędach. Czy Ty masz pewność, że prezentując taką a nie inną postawę nie odmawiasz pomocy jakimś niewinnym, pokrzywdzonym przez wojnę ludziom?
To, co wydarzyło się w Indiach to zupełnie osobna historia... Przerażająca, ale nie ma w niej ani Islamu, ani szariatu ani imigrantów. Dla sprawców żądałabym dożywotniego więzienia o zaostrzonym rygorze.
A na koniec - to zabawne, jak każdy odbiera świat inaczej. Ty piszesz, że nie wypada wyrażać otwarcie poglądów, które Ty prezentujesz. Ja natomiast mam wrażenie, że 90% ludzi, którzy się wypowiadają prezentują właśnie tą linię myślenia a jednostki, które się nie zgadzają spotyka ostracyzm społeczny ze strony tych pierwszych :(

Pozdrawiam :)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-14, 21:03   

Nie napisałem,że odmawiam pomocy rzeczywistym ofiarom wojny. Jestem jednak zwolennikiem zorganizowania bezpiecznej przystani w pobliżu ich macierzystego kraju i pomoc tylko do czasu ustabilizowania się sytuacji! Pomoc przede wszystkim kobietom, dzieciom i osobom starszym, reszta winna czynnie włączyć się w obronę ojczyzny swej.
Czy spotkałaś się kiedyś z kulturą muzułmańską, kiedy stanowią większość?! Nie polecam! Nie chcesz wiedzieć, jak wyrażają się o europejkach i europejczykach :-/ Owszem, nawet tam zdarzają się jednostki "oświecone" ale giną one w tłumie całej reszty! Na dodatek w sytuacji "kryzysowej" nawet te jednostki nie wychylą się w obawie przed ostracyzmem ze strony "swoich"
Zbyt dużo "dobra" zaznałem ze strony innych nacji, stąd moja ocena. Widzisz, ja zetknąłem się bezpośrednio z groźbami ze strony co niektórych, dlatego mi "klapy z oczu" dawno opadły. Zbyt dużo widziałem, słyszałem, doświadczyłem :-/ Za co? Za to, że traktowałem ich jak ludzi ale nie pozwoliłem sobie na naruszenie mojej granicy wolności. Być może ocena przez pryzmat moich osobistych doświadczeń jest skrzywiona,ale nie sądzę. Jestem akurat osobą, która nie uległa w tej kwestii medialnej papce :-|
Widzisz, właśnie to moje poglądy są publicznie szykanowane, choć przyznać trzeba, iż po wygranej w wyborach aktualnej władzy, środowiska narodowców, otwarcie wyrażają swoje poglądy.
Nie, nie jestem narodowcem,choć moje liberalne dotąd poglądy, mocno się radykalizują! Z motta : Bóg, Honor, Ojczyzna, tylko honor ma dla mnie znaczenie jakiekolwiek!

P.S. Cieszę się,że mogę wreszcie wymienić poglądy z kimś na tym forum. Dotychczas było odrobinę nudnawo, z racji "mam to w dupie" albo "nie chce mi się pisać" co niektórych. Być może z racji członkostwa w jednej szkole, poznamy się osobiście i nasza wymiana poglądów, przeniesie się z wirtuala do realu ;)
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-14, 22:16   

Szczerze mówiąc nie mam kolejnych argumentów i, co gorsza, Twoja argumentacja trochę mnie przekonuje ... Z jednej strony uważam, że należy zachować się przyzwoicie i pomóc ludziom w potrzebie. Co więcej, wciąż wierzę, że w każdym człowieku jest dobro. Z drugiej strony, docierają do mnie argumenty o prawie szariatu i przerażające obrazki z Calais...
Jednak jeszcze bardziej przerażają mnie wspomniani przez Ciebie narodowcy i ich hasła pełne nienawiści- dzisiaj na cel obrali sobie uchodźców, jutro to może być jakakolwiek inna grupa.
P.S. Jutro wybieram siÄ™ na trening do TG ale 1 dana pewnie w grupie poczÄ…tkujÄ…cej trudno spotkać 😉
Pozdrawiam 😊
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-14, 23:05   

Widzisz,wbrew pozorom, wcale mnie nie cieszy fakt, iż ktoś musi przyjmować moją argumentację odnoszącą się do zjawisk,których doświadczamy :-/ Sam do niedawna żyłem ideałami i inaczej postrzegałem świat. Jednak rzeczywistość dość brutalnie zweryfikowała moje jego postrzeganie :-/
Co do obecności 1 dana na treningu dla początkujących, mogę się tu tyko wypowiedzieć w swoim imieniu. To,że w nich nie uczestniczę, bywa czasami wynikiem splotów sytuacji życiowych, które uczestnictwo to uniemożliwiają. Mam w sobie na tyle pokory,by się nie wywyższać ponad tych,co wstąpili dopiero na ścieżkę nauki sztuk walki,sam bowiem jestem świadom tego, iż droga "poznania" przede mną długa i wyboista a powrót do nauk początkowych, jest czasami doskonałą lekcją pokory.
Być może w treningu dla początkujących nie wezmę jutro udziału, ale jak to było pisane w "wiedźminie": spodziewaj się niespodziewanego ;) , więc poznać swoją interlokutorkę osobiście być może postanowię :) ;) 8-)
 
 
Dorota

Do³±czy³a: 14 Sty 2016
Posty: 37
Sk±d: Przeczyce
Wys³any: 2016-02-16, 17:31   

No proszę, a ja spodziewałam się radości / satysfakcji z faktu, że Twoje argumenty okazały się tak skuteczne ;)
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2016-02-17, 17:03   

Ano widzisz ;) Cieszę się,że moja argumentacja kogoś jest w stanie przekonać a przynajmniej skłonić do zastanowienia. Wolałbym jednak, by nie było potrzeby takiej dyskusji wszczynać :-/

p.s. Wybierałem się w poniedziałek na dojo, jednakże w połowie drogi zatrzymała mnie bardzo ważna sprawa, no i niestety nie dotarłem :-| Tak więc nie było możliwości się spotkać. Myślę jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze ;)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN