Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mroczna karta historii Japonii
Autor Wiadomo¶æ
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2013-08-03, 13:21   Mroczna karta historii Japonii

Dość poważnie zastanawiałem się nad poruszeniem tego tematu na naszym forum ale ostatecznie stwierdziłem, że jest to coś, o czym wielu ludzi nie ma pojęcia (sam do niedawna o tym fakcie nic nie wiedziałem) i warto fakt nagłośnić.
Jednostka 731
Jednostka 731 youtube

Więcej linków nie będę podawał. Jeśli kogoś zainteresuje temat, sam bez problemu znajdzie więcej informacji.

No a "Hamerykany" jak to oni, jak w czymś upatrują korzyści, to idea wolności, sprawiedliwość i humanitaryzmu, staje się nic nie wartym sloganem. Mogą wybaczyć największe zbrodnie, aby tylko pozyskać "cenne dane" !
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2013-08-03, 14:22   

Cóż, o jednostce 731 napisano już niejedną książkę i niejeden dokument nakręcono. Polecam również poczytać o wyczynach Japończyków w Nankinie. Ciekawa jest także kwestia koreańskich "dam do towarzystwa", na które w armii japońskiej był olbrzymi popyt i bynajmniej z własnej woli wiadomych usług japońskim żołdakom nie oferowały.
 
 
 
Fallen
Grzegorz M.


Do³±czy³: 22 Cze 2011
Posty: 160
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2013-08-04, 08:15   

Jak napisaÅ‚em wczeÅ›niej, dopiero niedawno temat zaczÄ…Å‚em zgÅ‚Ä™biać i odkrywam nieznane mi karty historii. SÅ‚yszaÅ‚em kiedyÅ› tam o okrucieÅ„stwach armii cesarskiej no ale nigdy o japoÅ„skim odpowiedniku dr Mengele czyli Shirō Ishii i prowadzonych przez niego eksperymentach. SÅ‚yszaÅ‚em o panienkach umilajÄ…cych czas japoÅ„skim żoÅ‚nierzom jak również o zamiÅ‚owaniu japoÅ„skich oficerów do dziewczÄ…t zdecydowanie nieletnich czy wrÄ™cz maÅ‚oletnich :shock:
O rzezi w Nankinie oczywiście poczytam.
Jeśli ktoś dysponuje namiarami na wartościową literaturę związaną z w/w tematami, to oczywiście będę wdzięczny za info.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2013-08-05, 20:39   

Kiedyś oglądałem dokument bodajże w "w paszczy lwa".
Japończycy podczas okupacji Chin, obozy jenieckie i np:
- zaszywanie pcheł pod skórę,
- wkładanie dłoni do ciekłego azotu , wyciąganie i roztrzaskiwanie
- rozrywanie człowieka przy pomocy koni
- wiele różnych
Japończycy nie traktowali Chińczyków jak ludzi , a nawet pod ludzi czy istoty żyjące.

Ale zapewniam was , że dzisiejsza Japonia i Japończycy to zupełnie inny naród.

Oss 8-)
 
 
arturrutkowski


Do³±czy³: 25 Lut 2012
Posty: 25
Sk±d: Myszków
Wys³any: 2013-08-14, 05:13   

wszystkie nacje mają podobne sprawy na sumieniu... niestety. człowiek człowiekowi to robi.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN