Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Aikido, a ulica...
Autor Wiadomo
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-03-28, 22:02   

Fakt
Całą trójkę należało by poddać terapii :) :lol: :) :lol:

Oss 8-)
 
 
Lukic


Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 217
Skd: Siewierz
Wysany: 2008-03-28, 22:03   

A wiesz co sam zauważyłem że im wieksze lanie tym większy banan na gębie wyskakuje.
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-03-28, 22:04   

no no tylko czy takie reakcje sa normalne dla większości ludzi ...???

Oss 8-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2008-03-28, 22:05   

Ekhu myślę że dla nas jest za późno i w sumie dla Ciebie też :) :lol: :-P
 
 
Lukic


Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 217
Skd: Siewierz
Wysany: 2008-03-28, 22:07   

Hehehehhe to chyba od przeciążeń w trakcie lotu.Bo wydaje mi się że wskaźnik "G" jest większy niż w odrzutowcu
 
 
 
Lukic


Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 217
Skd: Siewierz
Wysany: 2008-03-28, 22:12   

A mówicie na mnie.Trzeba było widzieć radość Yakoozaj`a jak po rzucie przyklasneły mu brawo łopatki z kręgosłupem.Ten to miał dopiero uśmiech. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-03-28, 22:24   

Kiedy tak było ...????

Oss 8-)
 
 
Lukic


Doczy: 21 Lip 2007
Posty: 217
Skd: Siewierz
Wysany: 2008-03-28, 22:25   

w czwartek w tym naszym bandyckim kakarigeiko
 
 
 
Yakoozaj
juggalo


Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 222
Skd: z klawiatury
Wysany: 2008-03-29, 11:42   

rzeczywiśćie fajnie było, ale jeszcze lepiej było we wtorek kiedy mój cień jeszcze stał a ja już w powietrzu byłem. wtedy to dopiero banan był, a potem jak jeszcze z adminem i kamilem(on już też chyba jest pełnoprawnym psycholem :) ) zaczęliśmy ćwiczyć to już wogóle banan z twarzy nie schodził.
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-03-29, 17:24   

Wy jesteście nienormalni :!: :!: :!:
Przestańcie pisać takie rzeczy bo, któryś z rodziców zadzwoni w końcu po gości z kaftanami i skończy się to dla nas źle albo bardzo źle :-D

Źle
bo goście z kaftanami nas zawiążą w te ich prześcieradła :-/

Bardzo źle
bo my ich części zawiążemy w te ich prześcieradła :) :) :)

Oss 8-)
 
 
Yakoozaj
juggalo


Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 222
Skd: z klawiatury
Wysany: 2008-03-29, 18:41   

troche w offtop poszliśmy, ale trudno.
A niech przychodzą najpierw ubierzemy tych panów w te ich garniturki, a potem potem znajdziemy tego rodzica i też sprawdzimy jak mu w białym :devil:
 
 
 
Mariola

Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wysany: 2008-03-31, 10:19   

Chlopaki, chlopaki chyba dla samej przyjemnosci popatrzenia, a moze tez pocwiczenia z Wami, przyjade na trening Aikido do TG 8-) . Pozdrawiam serdecznie Wasza grupe "oszolomow" i byc moze do zobaczenia na macie :) .
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2008-03-31, 11:07   

Haha :) Alalala a Mariola powiedziała że będzie na treningu :) Trzymam cię za słowo :) Bądź pewna że przyjmiemy cię do naszej bandy oszołomów :)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2008-03-31, 17:10   

To ja do tematu powrócę i wtrące swoje 3 grosze... Chociaż nie trenuję Aikido...
Tak sobie myślę, że Aikido różni się od tradycyjnej sztuki walki. Z tego co mi wiadomo nie ma w niej ataków, a są bardziej counter-ataki i wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu. Może on być wyraźnie zaskoczony, gdy zamiast dostać z pięści po twarzy czy w brzuch, zostanie obezwładniony jakąś techniką ktora tak ładnie brzmi po japońsku :)
Jest to wg mnie wyraźny plus w stosunku do innych sztuk walki. Na pewno pozwala na szybkie obezwładnienie przeciwnika i oddalenie się, korzystając z efektu zaskoczenia.
Co do tego że nauczają tego stylu walki w oddziałach specjalnych: a czego mają nauczać?
Karate? Jiu-Jitsu? Capoery? Żeby zaczęli nagle wykonywać jakieś sekwencje ciosów rękami i nogami? Po co im to? W końcu to jednak oddział policji, a taki ma za zadanie obezwładnić, a nie wyeliminować/pobić zagrożenie (zresztą do eliminacji mają stosowną broń, która co by nie mówić, ma pewną przewagę nawet nad największym z mistrzów)
Jeśli już chodzi o samą ulicę. Widziałem pokaz Aikido z Sensei Sebastianem w roli głównej (to chyba w lutym było). Pamiętam, że w pewnym momencie otoczyło go 4-5 osób z bronią i atakowali niemal równocześnie. Nie śmiem wypowiadać się na temat technik Senseia (myślę że są dobre :) ), ale nawet on dostałby przynajmniej raz, co skończyłoby się na dość poważnych obrażeniach. Dlatego wg mnie najlepszą sztuką walki na ulicy jest "sztuka dyplomacji", ewentualnie szybkie oddalenie się... No chyba że ktoś jest ultra mistrzem i przy przewadze 50 do 1 nawet nie porusza powieką, a otwiera oczy dopiero gdy słyszy dźwięk przeładowywanego magazynka... :)
Jeśli ktoś chce mnie objechać za gadanie kompletnych bzdur, to pragnę nadmienić, że mam mgliste pojecie o sztukach walki, więc bądźcie delikatni... :)
 
 
 
Yakoozaj
juggalo


Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 222
Skd: z klawiatury
Wysany: 2010-06-30, 11:19   

mały opis sytuacyjny:

bytom ok. godziny 8.20
idę sobie spokojnie do pracy ul. Dworcową. nage siegają po mni łapy i zaciągaja w brame. Grzecznie poprosili o komórke. FinaŁ. Jeden dostał w nos i się zalał. I tu mój największy błąd. Dałem sie razem z nim przewrócić. I wtedy od drugiego dostałem buta prosta w żebra. Ogólny rozrachunek: jeden złamany nos(dres) pęknięte żebro (ja). Boląca noga (kopiący mnie). Wniosek?
NIGDY NIE DAJ SIE NA ULICY SPROWADZIC DO PARTERU. TAM NIE MA ZNACZENIA ILU JUŻ ROZWALIŁEŚ/AŚ
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN