Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Shudokan Aikido
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-27, 11:27   Shudokan Aikido

Wszystko na temat tego systemu.

Opisujcie, pytajcie i porównujcie.

Powodzenia 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-16, 11:26   

Bardzo dziwi mnie , że w tym temacie nie wypowiada się ani ADM, ani Shite !!!!
Oboje mieli dużo do czynienia właśnie z tym systemem Aikido.
Zachęcam więc bardzo do pisania obu Panów !!!

8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-09-02, 10:37   

Może mógłbym się wypowiedzieć na ten temat ale... przydało by się jakieś konkretne pytanie :-D
Mnie tylko szokuję jedno... Pewnego razu zobaczyłem plakat o tym iż Shudokan Aikido organizuję seminarium. Z kim ? Z jednym z wysokich rangą mistrzów owego stylu. Tylko dlaczego mistrz Joe Thambu Sensei jest w IYAF a nie w Shudokan Aikido ?
Tak samo dziwi mnie to jak nagle Sensei Felisiak stał się posiadaczem stopnia IYAF trenując Shudokan... :roll:
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-09-28, 23:57   

Bardzo ciekaw jestem Shudokan Aikido. Jak twoim zdaniem Admin się to ma do Yoshinkanu czy też Aikikai. Bo ja będąc w aikikai słyszałem rożne opinie i nie najlepsze.
Słyszałem też że jeden z odszczepieńców aikido był ksiądz :shock: który nadał sobie 10 dana i odpierdzielał komedie taką że szok. Przed treningiem modlili się kropił wszystkich wodą święconą a potem sie lali ile wlazło. To dopiero fanaberia i herezja. Ponoć ten koleś rozszedł się z shudokanem ale nikt tego nie potwierdził.Wiesz coś na ten temat.Pare lat do tyłu było głośno o tym.
 
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-09-29, 07:26   

Pan Felisiak to już obecnie jest yoshinkan. Tak samo Joe Tambu sensei na forum budo wiele o tym pisze zapraszam - nie będę przepisywała.

Więc w chwili obacnej Pan Felisiak jest 3 danem yoshinkan aikido nadanym mu przez Joe Tambu.
 
 
Danuta


Do³±czy³a: 04 Sie 2007
Posty: 55
Sk±d: Kraków
Ostrze¿eñ:
 1/4/6
Wys³any: 2007-09-29, 07:36   

http://budo.net.pl/viewtopic.php?t=54791


Nawiasem mówić jestem pod ogromnym wrażeniem techniki Joe Tambu - http://www.youtube.com/watch?v=nypJUUV9XEY

http://www.youtube.com/watch?v=cDoxRxCOfn8

W tym roku już było otwarte seminarium dla wszystkich z Joe Tambu - powiem tyle to było nie zapomniane przeżycie o jego technice można wiele pisać i mówić.
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-09-29, 11:53   

Co do Aikikai sie nie wypowiadam bo poprostu nie znam tak dokladnie tego tematu... jeżeli chodzi o Shudokan<->Yoshinkan są pewne różnice ale i pewne podobieństwa. Z doświadczenia mogę stwierdzić że Shudokan uczy dobrych padów oczywiście tak jak Yoshinkan. Pozatym w obydwu stylach występuje kihon dosa, czego nie ma w Aikikai. Techniki różnią się trochę nazwami dlatego na początku miałem małe problemy z asymilacją. Trenując Shudokan myślałem że jest to jedna z najmocniejszych odmian aikido pod względem wykonywania technik. Troszeczkę się myliłem bo jednak Yoshinkan (a dokładnie Seiseikan) jest owiele bardziej zbliżony do pierwowzoru, czyli Daito Ryu. Gdzie techniki jak niektórym wiadomo były dość mocne. W Yoshinkan Aikido zauważam też bardzo ciekawe "akcentowanie" elementów konkretnej techniki. Jakie jeszcze są różnice... na Shudokanie nie spotkałem się z pojęciem Jushinoido (nie mam pojęcia jak to się pisze). Jest to coś czego zawsze mi brakowało podczas robienia np. Ikkayo Osae Ichi.
Hmmm może jak ktoś zada jakieś konkretniejsze pytanie będę mógł coś więcej napisać...

Jeżeli chodzi o całokształt to ciesze się że mogę trenować Seiseikai Yoshinkan Aikido...
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-09-29, 17:44   

Hmmm. Kochany ADM`e Daito Ryu ...? Twój powyższy post - zgadzam się z nim całkowicie jest jednak małe ale. Wielu nauczycieli Yoshinkan w tym Ci wymieniani powyżej czytając Twój post nie będą za bardzo wiedzieć o co chodzi ....?
Taki Yoshinkan z bardzo dużą liczbą elementów Daito Ryu, mocnymi technikami oraz naciskiem na skuteczność to Aikido bardzo szczególne , które można zaobserwować w kilku szkołach albo jeszcze mniej. W zasadzie w każdym przypadku to wizja i interpretacja nauczyciela daje taki styl, a adeptom pozostaje ocena czy to jest to........

Oss 8-)
 
 
Pablo

Do³±czy³: 26 Wrz 2007
Posty: 23
Sk±d: TG
Wys³any: 2009-10-05, 19:05   

http://pl.youtube.com/watch?v=10z0YCVR6ik
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2009-10-05, 21:03   

Pablo napisa³/a:
http://pl.youtube.com/watch?v=10z0YCVR6ik


Musisz opowiedzieć o tym filmie ponieważ został usunięty przez autora.

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN