Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
AIKI JUJITSU
Autor WiadomoŠ
toomek

Do│▒czy│: 01 Sty 2011
Sk▒d: BY
Wys│any: 2011-01-01, 13:21   AIKI JUJITSU

Witam

http://www.aikijujutsu.pl/

http://jujutsu.republika.pl/

http://www.ju-jutsu.pl/

co s─ůdzicie o tej sztuce walki ? w r├│znych artylu┼éach pisz─ů , ┼╝e jest bardziej brutalne i skuteczne od Aikido , ┼╝e jest bardziej nastawione na realna walke-samoobron─Ö , ze jest to bojowa sztuka walki itd itp z Aiki Ju jitsu powsta┼éo Aikido :) mo┼╝e kto┼Ť z was mia┼é kontakt z stylami trenowanymi w klubach do kt├│rych linki poda┼éem ?
Pozdrawiam

toomek

Do│▒czy│: 01 Sty 2011
Sk▒d: BY
Wys│any: 2011-01-01, 14:06   

http://chi-ryu.pl/chi-ryu/ Chi Ryu aiki ju Jitsu

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2011-01-04, 00:10   

Witam...
Widz─Ö ┼╝e kolega forumowicz musia┼éby lepiej pozna─ç nasz─ů szko┼é─Ö :)
Zapraszam do przeczytania artyku┼é├│w naszego Sensei'a, poogl─ůdania youtuba no i zapraszam oczywi┼Ťcie na trening... :)

Tak przy okazji zapraszam do działu "Newbie" i prosiłbym o przedstawienie się... jest to mile widziane bo wtedy wiemy z kim piszemy :)

muramasa
muramasa

Do│▒czy│: 05 Maj 2010
Sk▒d: Zqabrze
Wys│any: 2011-01-07, 08:58   

Ciekawe co chłopie rozumiesz przez "brutalna sztuka walki"oraz "skuteczna"?Szkoda tylko ,że takie licytowanie nie ma sensu...Najpierw sam poznaj i poczuj temat a potem pisz...
Tak naprawd─Ö nie ma lepszych czy gorszych sztuk walki-s─ů tylko ┼╝le wyszkolone jednostki ewentualnie ┼╝le trafieni w walce wojownicy...zapraszam do mojego Dojo...na pewno znajdziesz oodpowied┼╝... ;)
:devil: :devil: :devil:

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2011-01-07, 12:24   

Drogi toomek witam na forum i prosz─Ö aby┼Ť od razu nie odbiera┼é wypowiedzi jako atak na ciebie.
Za┼éo┼╝y┼ée┼Ť temat aiki jitsu w spos├│b troch─Ö jednoznacznie wskazuj─ůcy, ┼╝e chcia┼éby┼Ť ruszy─ç dyskusj─Ö na ten temat, dyskusj─Ö kt├│ra ju┼╝ mia┼éa sw├│j pocz─ůtek i koniec na tym forum.
Po pierwsze je┼╝eli pogrzeba┼éby┼Ť w forum to znalaz┼éby┼Ť kilka dobrze rozwini─Ötych dyskusji w temacie Aikibujitsu, Dayto Ryu , Goshin Jitsu i tym podobnych. Filmy , kt├│re wklei┼ée┼Ť od dawna s─ů ju┼╝ na naszym forum.
Oczywi┼Ťcie nie ma w tym nic z┼éego jednak ja uwa┼╝am, ┼╝e pochodzisz z kr─Ögu os├│b , kt├│re mia┼éy do czynienia z Aikido Aikikai, Kobayashi lub Nishio poniewa┼╝ charakteryzuje ci─Ö jedna wsp├│lna cecha dla tych os├│b.

Je┼╝eli dopatrzy┼ée┼Ť si─Ö nazwy Aikido w jakiej┼Ť informacji o nas to nie zak┼éadaj , ┼╝e wiesz co┼Ť o tym czego si─Ö ucz─ů studenci w tej szkole. Poniewa┼╝ Yoshinkan Seiseikai Aikido to nie to samo co wcze┼Ťniej wymienione przeze mnie. Odsy┼éam ci─Ö do gazety "Sztuki Walki" gdzie wielokrotnie ju┼╝ ukazywa┼éy sie artyku┼éy dotycz─ůce w┼éa┼Ťnie Seiseikai Aikido , a teraz w ostatnim numerze znalaz┼é by┼Ť odpowied┼║ na pytanie , kt├│re zada┼ée┼Ť o aiki jujitsu i jednocze┼Ťnie pozna┼éby┼Ť ┼Ťrednia p├│┼ék─Ö Seiseikai.

Moja szko┼éa nosi nazw─Ö Szko┼éy Sztuk Walk - co r├│wnie┼╝ powinno da─ç ci do my┼Ťlenia , ┼╝e nie trenuje sie tu tylko jednej formy. System Aikido , kt├│ry trenuj─ů moi studenci to nie taniec i wsp├│┼épraca tylko umiej─Ötno┼Ť─ç walki w st├│jce i parterze.

Zastanawia┼ée┼Ť si─Ö dlaczego powsta┼éy takie hybrydy jak Aiki(do) Jujitsu ?
Lub Real Aikido ?
Poniewa┼╝ niekt├│rzy chcieli podkre┼Ťli─ç twardo┼Ť─ç , brutalno┼Ť─ç czy skuteczno┼Ť─ç ich Aikido w odniesieniu do reszty Aikido i nie by┼éo by w tym nic z┼éego gdyby nie fakt braku wiedzy o Yoshinkan czy Seiseikai.
Pycha i brak pokory oto co charakteryzuje osoby, kt├│re zobaczy┼éy Aikikai, Kobayashi czy Nishio i uzan┼éy , ┼╝e wiedz─ů jakie jest Aikido.

Oss 8-)

muramasa
muramasa

Do│▒czy│: 05 Maj 2010
Sk▒d: Zqabrze
Wys│any: 2011-01-08, 07:59   

Wybaczcie ale ostatnio wiele razy zmuszony zosta┼éem do pokazania skuteczno┼Ťci Aikido nie tylko werbalnie-big sorry!!! Ju┼╝ wi─Öcej na nikogo nie napadn─Ö s┼éownie!!!!Szkoda tylko,┼╝e gros os├│b wypowiadaj─ůcych si─Ö na temat AIKIDO nie ma poj─Öcia o czym tak na prawd─Ö pisze...Oszcz─Ödzi┼éo by to wiele nieporozumie┼ä.Pozdrawiam serdecznie....
:devil: :devil: :devil:

Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2011-01-08, 12:35   

a ja tylko tak nadmienie. Nie Aiki JuJItsu tylko Aiki juJUtsu :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2011-01-09, 11:33   

Yakoozaj napisa│/a:
Nie Aiki JuJItsu tylko Aiki juJUtsu :)

A wiesz jaka jest r├│┼╝nica .... , ┼╝e tak piszesz ?

juju... czy juji.... to bez znaczenie nawet b─Öd─ůc w Japonii odnios┼éem to samo wra┼╝enie.
W internecie znajdziesz wiele stron ro┼╝nych dojo ucz─ůcych tego samego , z kt├│rych po po┼éowie pisz─ů i tak i tak.

Oss 8-)

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2011-01-09, 12:52   

Jutsu to ta bardziej poprawna forma. To mniej wi─Öcej podobna sytuacja, jak w przypadku katany. Uchi gatana, tudzie┼╝ tachi. Nie katana. Nie ma nawet czego┼Ť takiego. Ta nazwa pochodzi od porugalskiego catana, wynikaj─ůcego z b┼é─Ödnego zrozumienia Japo┼äczyk├│w przez naszych iberyjskich podr├│┼╝nik├│w. Przechodz─ůc do meritum: Europejczyk jak zwykle wszystko przekr─Öci i przez panuj─ůcy eurocentryzm nie poniesie ┼╝adnych konsekwencji. Natomiast mieszka┼äcy Europy i Ameryki, to ju┼╝ si─Ö na przyk┼éad z Japo┼äczyk├│w kalecz─ůcych j─Özyki europejskie ┼Ťmiej─ů. Ot, taki dziwny porz─ůdek tego ┼Ťwiata. To tak tytu┼éem drobnego wtr─ůcenia :D

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2011-01-09, 16:17   

Elghinn napisa│/a:
Jutsu to ta bardziej poprawna forma....Europejczyk jak zwykle wszystko przekr─Öci

W┼éa┼Ťnie o tym pisa┼éem powy┼╝ej.
Dla Japo┼äczyka nie ma to znaczenia ale my oczywi┼Ťcie wiemy lepiej jak si─Ö m├│wi po Japo┼äsku prawda Elgin.

Debaty na temat czy ma by─ç "ji" czy "ju" zawsze mnie ┼Ťmieszy┼éy i b─Öd─ů ┼Ťmieszy─ç poniewa┼╝ to naprawd─Ö nie ma znaczenia. Gdyby zamiast "ju" lub "ji" by┼éo "bu" to sp├│r mia┼éby sens.
Znaczenie ma drugi człon a mianowicie "tsu", który mówi nam z czym mamy do czynienia.

Oss 8-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2011-01-10, 10:33   

Wiecie jaka jest najpoprawniejsza pisownia ?
Kanji , japoński znak tej nazwy :-D

Ka┼╝dy inny jest niew┼éa┼Ťciwy :)

Oss 8-)

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2011-01-10, 14:04   

Aj tam, aj tam, przyj─Ö┼éo si─Ö, ┼╝e poza Japoni─ů, w┼Ťr├│d ludzi u┼╝ywaj─ůcy romaji, jest jeden spos├│b czytania japo┼äskich znak├│w, u┼╝ywany na ka┼╝dym uniwersytecie, gdzie maj─ů japonistyk─Ö. Lepiej, ┼╝eby egzystowa┼éa jedna wersja, ni┼╝ by mia┼é ka┼╝dy pisa─ç na sw├│j spos├│b, inaczej b─Ödzie burdel na k├│┼ékach i pe┼éno nieporozumie┼ä. Po co┼Ť ten jeden spos├│b zapisu ustalono, tego si─Ö trzymajmy. A kanji, to takie do ko┼äca japo┼äskie nie s─ů. Zwyk┼ée znaki chi┼äskie, jedynie "po japo┼äsku" czytane. Notabene, kana r├│wnie┼╝ niczym nie ust─Öpuje w poprawno┼Ťci znakom kanji, nawet mo┼╝na j─ů bardziej japo┼äsk─ů nazwa─ç :D
Fajnie przeskoczyć z tematu aiki - jujutsu na problematykę zapisu słów pochodzenia japońskiego w romaji xDDD

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2011-01-10, 15:07   

Wyt┼éumacz─Ö Ci sk─ůd moja twarda postawa przeciwna "romani" jak to nazwa┼ée┼Ť.

Je┼╝eli mamy wyraz Seiseikai to ka┼╝dy w┼é─ůcznie z Japo┼äczykami b─Ödzie wiedzia┼é o co chodzi poniewa┼╝ si─Ö domy┼Ťla.
Sei - w kanji ma nie wiem dokładnie ile ale w słowniku , który ja posiadam znaków Sei jest 25 i każdy oznacza co innego. Dlatego zapis w "romani" jest głupi i bezsensowny.
Podobna sytuacja dotyczy juji i juju - ich znaczenia w pi┼Ťmie s─ů w kilku znakach to┼╝same i w tylu samo rozbie┼╝ne.

A ja nie honoruje rzeczy , kt├│re s─ů g┼éupie i bezsensowne.
Dlatego zapis w "romani" j─Özyka japo┼äskiego nie ma dla mnie znaczenia. Fonetycznie wiele znak├│w brzmi tak samo rozumiem , ┼╝e dla nas wymy┼Ťlono jaki┼Ť zapis przy u┼╝yciu znanych nam liter ale traktowanie tego jako gramatycznie poprawne zapisy to kpina ! ! !
Dlatego ┼Ťmieszy mnie jak kto┼Ť stara si─Ö udowodni─ç innej osobie , ┼╝e zapisa┼éa co┼Ť niepoprawnie.

Oss 8-)

Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2011-01-12, 07:19   

Sebastian ┼Üliwi┼äski napisa│/a:
Dlatego ┼Ťmieszy mnie jak kto┼Ť stara si─Ö udowodni─ç innej osobie , ┼╝e zapisa┼éa co┼Ť niepoprawnie.

Oss 8-)

Jujutsu lub jujitsu (jap. 柔術, jūjutsu?, dos┼é. "sztuka ust─Öpliwo┼Ťci", "sztuka ┼éagodno┼Ťci, mi─Ökko┼Ťci"; jū - mi─Ökko┼Ť─ç, ┼éagodno┼Ť─ç, gi─Ötko┼Ť─ç, elastyczno┼Ť─ç, jutsu - sztuka, technika, umiej─Ötno┼Ť─ç)

Skopiowane i przeczytane na wikipedi. Nie posiadam tak rozległej wiedzy na temat jeapońskiego, zapisów itp więc kieruje się tym co znajdę/przeczytam. No ale widocznie nie warto się czasem odzywac.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2011-01-12, 23:44   

Yakoozaj napisa│/a:

No ale widocznie nie warto si─Ö czasem odzywac.

Skopiowane i przeczytane na wikipedi.

jap. 柔術, jūjutsu?

Po pierwsze nie ma co sie obra┼╝a─ç !

Cho─ç dyskusja zesz┼éa mocno z tematu, kt├│ry za┼éo┼╝ono to pozwol─Ö sobie na ostatni wpis dotycz─ůcy tego.

Yokozaj skopiowa┼é co┼Ť z wikipedi - a czy wykipedia zawsze ma racj─Ö i musi by─ç autorytatywnym odniesieniem ...?
Nie traktujcie wykipedi jak wyroczni bo tworz─ů j─ů wszyscy cz─Östo nie znaj─ůcy tematu.
Np: ten omlaut czy kto┼Ť ma go na klawiaturze ? Nie
Na 100% japo┼äskie znaczki i napis kto┼Ť skopiowa┼é od kogo┼Ť i wklei┼é na wykipedie , a nie napisa┼é jako tw├│rca ! Yokozaj te┼╝ u┼╝y┼é ctrl+c / ctrl+v

Ostatnia sprawa.
Nie b─Öd─Ö polemizowa┼é jakie znaczenie ma ka┼╝de ze znak├│w jakie przytoczy┼ée┼Ť bo to akurat si─Ö zgadza. Chcia┼ébym jednak aby┼Ť jako m├│j student my┼Ťla┼é samodzielnie , a nie powiela┼é b┼é─Öd├│w.

Jak sam wklei┼ée┼Ť oto japo┼äski zapis kanji JuJutsu 柔術
Przeanalizujmy to :
- prawd─ů jest , ┼╝e fonetycznie wszyscy m├│wi─ů d┼╝udzitsu
- prawd─ů jest , ┼╝e tak samo wypowiadaj─ů to fonetycznie Japo┼äczycy , a wi─Öc Ci , kt├│rzy wiedz─ů najlepiej co tam wymy┼Ťlili

- sk─ůd zatem zapis jujutsu (z kreseczk─ů) ? ;)
to proste poniewa┼╝ kto┼Ť kto pierwszy raz stara┼é si─Ö zapisa─ç t─ů ( i wiele innych nazw) przy u┼╝yciu europejskich liter zapisa┼é to przy u┼╝yciu gramatyki , kt├│rej nauczy┼é si─Ö w szkole podstawowej w swoim kraju. Dlaczego zatem ja mam by─ç mu pos┼éuszny i si─Ö z nim zgadza─ç ?

Za┼é├│┼╝my , ┼╝e 200/300 lat temu to Polak pierwszy zapisywa┼é by t─ů nazw─Ö fonetycznie wi─Öc dzi┼Ť ca┼éy ┼Ťwiat pisa┼éby d┼╝udzitsu .
Jestem w stanie uznać dla ogółu że 'J" zastępuje fonetyczne polskie "dż" bo tak jest w języku angielskim.
Ale prosz─Ö was nie starajcie si─Ö poprawia─ç zapisu ju/ji tylko dlatego bo jaki┼Ť kolo ile┼Ť lat temu zapisa┼é fonetycznie w swoim j─Özyku to co us┼éysza┼é ! A tym bardziej nie piszcie ani nie m├│wcie, ┼╝e to poprawna forma pisowni bo powt├│rz─Ö to raz jeszcze to jest ┼Ťmieszne stara─ç si─Ö m├│wi─ç o poprawnej pisowni kanji u┼╝ywaj─ůc europejskich liter.

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: