Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Twoje hobby...
Autor Wiadomo¶æ
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-07-25, 21:49   Twoje hobby...

Czyli coś co lubisz robić w wolnym czasie. Proszę nie wymieniać aikido i shinkendo :)
Ja już założyłem temat o knifemakingu, to jest jedna z rzeczy które lubię robić w wolnym czasie. Poza tym lubię tematykę związaną z Japonią. Lubię oglądać anime, czyli animowane filmy japońskie. Wszyscy kojarzą anime z Czarodziejkami z Księżyca, Pokemonami i innym badziewiem. Jednak anime to nie tylko bajki dla dzieci ale także pozycje skierowane do ludzi dorosłych. Przykładem może Ghost in the Shell, jest to kultowy film z gatunku "cyberpunk". Na tym filmie wzorowali się bracia Wachowscy tworząc Matrix'a. Kiedyś trochę uczyłem się także języka japońskiego, ale dużo z tego nie wyszło ;) W wolnych chwilach, i w tym wypadku raczej muszą to być wakacje, lubię żeglować. Od kilku lat posiadam uprawnienia do prowadzenia łodzi żaglowych, i staram się to wykorzystywać ;-) Pływanie "pod żaglami" wciąga i to mocno :) Lubię też rysować. Zaznaczam rysować a nie malować. Ja tam zawsze wolałem ołówek albo kawałek węgla :-D Bardzo lubię góry jak mam okazję to tup tup tup i w góry, pochodzić z plecakiem i namiotem. Jestem też fotografem amatorem. Baaardzo lubię robić zdjęcia. Od pewnego czasu moim marzeniem jest porządny aparat np. Nikon D60 :)
Jak mam chwilę to zajmuję się też trochę grafiką komputerową.

Dobra dobra, już za dużo o mnie teraz czekam żebyście Wy napisali co robicie w wolnym czasie....

Pozdrawiam
Administrator
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-27, 09:59   

Ja nie oglądam bajek, kredki i te świecowe i te grafitowe wypisały mi się jakieś 20 lat temu więc też nie rysuje - dla dociekliwych : mazaki i farbki wyschły mi jeszcze wcześniej . Niestety nie żegluje - i uważam, że w Polsce nie ma na to warunków, a widok siłujących się z wiatrem i żaglami marynarzy w kontraście gdy obok stoi sobie w wodzie i moczy brzuch jakiś emeryt jest zabawny. :lol: :lol: :lol:

Mam nadzieję, że ADM się na mnie nie obrazi :-(

Co do gór i zdjęć to się zgadza jest to frajda , ale w przypadku gór nie pamiętam kiedy pojechałem z rodziną na wycieczkę, a musicie wiedzieć , że swego czasu zdobyłem uprawnienia jako przewodnik po obu Beskidach.

Jeżeli chodzi o kulturę Japońską to chyba w moim przypadku jest oczywiste, zresztą ponad połowa naszych adeptów biega po tatami z kanji i katakaną na Gi wypisaną przeze mnie.
Na marginesie posiadam Sizoribaku .....! :-D ciekawe czy ktoÅ› z was wie co to takiego :?:

Jak patrzę wstecz to dochodzę do wniosku, że jestem bardzo ubogim człowiekiem albowiem bardzo wcześnie rozpocząłem samodzielne życie i w tym samym czasie pracowałem na dwie zmiany, studiowałem i remontowałem mieszkanie. Taka sytuacja trwała parę lat. Potem wpadłem z deszczu pod rynnę i miałem jeszcze mniej czasu. Z powodu wyścigu za czasem i godnością pozbawiłem się tego co każdy człowiek w swoim życiu potrzebuje bo inaczej jego życie staje się "mechaniczne" bezsensowne.

Ale mam jeszcze jedną pasję nie związaną ze SW, a mianowicie Psy. W całym moim życiu zawsze przy mnie były psy, przez bardzo długi czas szkoliłem psy i z moją nieżyjącą suczką Andreą braliśmy udział w zawodach psów obronnych. Największy sukces to Mistrzostwo Śląska i Drużynowe Mistrzostwo Polski. Moja Andrea była ponad 5 lat w kadrze Polski. Przez 10 lat miałem dwa piękne dorodne owczarki niemieckie, które dumnie kroczyły przy mojej lewej nodze nie wyprzedzając mojego kolana o głowę. Niestety oba odeszły w ubiegłym roku.
Teraz mam znowu owczarka niemieckiego i też ma na imię Andrea - dostaliśmy ją od przyjaciół w zeszłym roku.

Pozdrawiam. 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-07-27, 19:50   

Jeziora Mazurskie

pl.wikipedia.org napisa³/a:
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich(842.83) - mezoregion fizycznogeograficzny, poÅ‚ożony w północnej Polsce, obejmujÄ…cy Å›rodkowÄ… część Pojezierza Mazurskiego, powierzchnia 1732 km², z czego 486 km² zajmujÄ… jeziora. Jeziora poÅ‚Ä…czone sÄ… kanaÅ‚ami mazurskimi. Krajobraz mÅ‚odoglacjalny; wiÄ™kszość obszaru pokryta lasem. WażnÄ… rolÄ™ w gospodarce regionu odgrywa rybołówstwo, przede wszystkim jednak turystykai sporty wodne. Głównymi oÅ›rodkami sÄ…: Giżycko, KÄ™trzyn, Pisz, WÄ™gorzewo. Znajduje siÄ™ tu szereg rezerwatów przyrodyi Mazurski Park Krajobrazowy.


Jeziora z okolic Śniardwów
Nazwa Powierzchnia
Jez. ZeÅ‚wążek 18 ha (0,18 km²)
Jez. GÅ‚Ä™bokie 47 ha (0,47 km²)
Jez. PÅ‚ociczno 25 ha (0,25 km²)
Jez. Lisunie 29 ha (0,29 km²)
Jez. GardyÅ„skie 66 ha (0,66 km²)
Jez. Malinówko 35 ha (0,37 km²)
Jez. WesoÅ‚ek 22 ha (0,22 km²)
Jez. Nidzkie 1431 ha (14,31 km²)
Zat. Zamrodzieje MÅ‚. 150 ha (1,5 km²)
Zat. Zamrodzieje Wlk. 232 ha (2,3 km²)
Jez. MikoÅ‚ajskie 524 ha (5,24 km²)
Jez. BeÅ‚dany 944 ha (9,44 km²)

To tylko kawałek Mazur, więc jest co oglądać i gdzie pływać.

Jezioro Tałty ma 44 m głębokości... Jezioro Niegocin 39 m głębokości...
Reszta w wikipedi
Raczej ciężko stać przy takiej głębokości w wodzie a szczególnie emerytowi.

Odnośnie bajek...

Drobny fragment takiej "bajeczki" świetne żeby puścić dzieciom na dobranoc prawda ? To jest też świetne ... to są urywki anime które nazywa się Hellsing.
Jeżeli ktoś lubi gatunek fantasy.. Anime nazywa się Record of the Lodos War i jest według mnie niesamowicie narysowane...


Jakoś nie interesuje mnie szkolenie psów lecz podziwiam pasję i życzę wielu sukcesów...
 
 
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-07-28, 10:56   

moje hobby to może nic szczególnego ale nie wyobrażam sobie życia bez sportu. od najmłodszych lat biegałem za piłką, Na początku było standardowo bo piłka nożna potem zacząłem grać w słabo znaną dyscyplinę sportu czyli hokej na trawie. W ten sport zaangażowałem się na dłużej i tu mam małe osiągnięcia bo z drużyną zdobyliśmy mistrzostwo śląska i 4 miejsce w polsce. Musiałem jednak zrezygnować troche ze względu na czas, troche na zdrowie. Teraz poświęcam się koszykówce i siatkówce. Kiedy tylko jest pogoda biore piłke i ide poskakać i porzucać do kosza. A poza tym bardzo lubie... angieslki :) szczególnie że w od jakiegoś czasu naprawde ułatwia mi życie ;-)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-28, 15:34   

Admin napisa³/a:
Jeziora Mazurskie

pl.wikipedia.org napisa³/a:
.


Jeziora z okolic Śniardwów
Nazwa Powierzchnia
Jez. ZeÅ‚wążek 18 ha (0,18 km²)
Jez. GÅ‚Ä™bokie 47 ha (0,47 km²)
Jez. PÅ‚ociczno 25 ha (0,25 km²)
Jez. Lisunie 29 ha (0,29 km²)
Jez. GardyÅ„skie 66 ha (0,66 km²)
Jez. Malinówko 35 ha (0,37 km²)
Jez. WesoÅ‚ek 22 ha (0,22 km²)
Jez. Nidzkie 1431 ha (14,31 km²)
Zat. Zamrodzieje MÅ‚. 150 ha (1,5 km²)
Zat. Zamrodzieje Wlk. 232 ha (2,3 km²)
Jez. MikoÅ‚ajskie 524 ha (5,24 km²)
Jez. Bełdany 944 ha (9



Wybacz mi kochany ADM ale proszę abyś podał wielkość i głębokość malutkiego morza Bałtyckiego ..... ! I porównaj to do tego co przedstawiółeś odnośnie mazur.
Żeglowanie to nie zabawa na parę godzin ale na wile tygodni - wchodzimy na pokład i płyniemy przed siebie nie widząc lądu. I tu jeszcze raz powtarzam, że w Polsce nie ma na to warunków. Oczywiście miejsce do pływania i odpoczynku jest i to wiele takich miejsc jest i są wspaniałe.
Powiem wam tak tam gdzie są prawdziwi żeglarze tam są też surferzy - proszę mi powiedzieć, na którym jeziorze widzieliście surferów ...? Oprócz tych z żaglem.
Inaczej : wyobraźcie sobie , że nadchodzi sztorm, a wy jesteście na żaglówce kogo wybieracie na kapitana - mazurskiego wilka morskiego :) czy dzieciaka np: mieszkającego na wybrzeżach Nowej Zelandii :?: Dla mnie wybór jest oczywisty :!:

Oczywiście szanuje hobby ADM i tym bardziej składam szacunek dla jego uprawnien jako żeglarza bo ja takowych nie posiadam.
Nie chciałem w poprzednim poście aby odebrano mnie tak jakbym komuś wytykał coś. Jeżeli tak mnie odebrano to z góry przepraszam. Ja chciałem tylko stwierdzić , że dla mnie w Polsce nie ma prawdziwego żeglarstwa chyba, że ktoś pływa po morzach i oceanach.

Achoj 8-)
 
 
bedstemoder
meme

Do³±czy³: 12 Sie 2007
Posty: 15
Wys³any: 2007-08-12, 09:47   GREEN

Hej

Pogoda dziś do kitu, więc popisze trochę bo pogoda i moje hobby są powiązane choć nie zawsze ;-)
Moje hobby to ogrodnictwo i sport lub na odwrót, nigdy nie wiedziałem co jest ważniejsze.
Ogrodnictwo tylko przez 3 pory roku a sport zawsze i wszędzie.
Jestem osobą która można powiedzieć ze wychowała sie wśród zieleni (ogródek) i ludzi, którzy lubią sie nią zajmować. Każdą wolną chwilę spędzam na swoim kawałku pola, tam nie myślę o niczym, pełny relaks, a praca z zieleniom to coś wspaniałego, mógłbym to robić codziennie. Lubię zwiedzać ogrody, jeździć na wystawy kwiatów rozmawiać z ludźmi, którzy też sie tym fascynują.
Dziś deszcz pada, więc pogoda do kitu dla ogrodnika, ale i tak pójdę sie przejść i popatrzeć jak rośnie, jak pszczoły latają......zielony leczy.... :->
Sport - coś wspaniałego, cokolwiek uprawiam zawsze mnie to relaksuje, wolę być zmęczony fizycznie niż psychicznie, więc żadne gry w szachy, warcaby nie wchodzą w grę...
Sport - rowerem po parku na ogródek tam i z powrotem i czasami dalsze wycieczki, bieganie narazie zawieszone, piłka nożna co środę na hali z ludźmi, z którymi gram od ok 12 lat, (czasami ciężko wybrać aikido czy piłka, wybieram piłkę :-? ), w zimę łyżwy (zawsze chciałem być hokeistą, ale niestety jestem tylko kibicem :-| ) - mam nadzieje, że w tym sezonie więcej osób z aikido uda sie namówić na łyżwy, może kihondosa na lodzie ???
Uprawiałem tez inne dyscypliny sportu, ale to było tylko chwilowa fascynacja, o której nie warto pisać.... :-P

Pozdrawiam sportowców i ogrodników!!!!!!!!!!
NAra
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-12, 11:05   Re: GREEN

bedstemoder napisa³/a:

Lubię zwiedzać ogrody, jeździć na wystawy kwiatów rozmawiać z ludźmi, którzy też sie tym fascynują.
Dziś deszcz pada ale i tak pójdę sie przejść i popatrzeć jak rośnie, jak pszczoły latają......zielony leczy.... :->


Toż to szok :shock: :shock:
Z tej strony cię nie znałem, a tym bardziej nie podejrzewałem o coś takiego.

Ale szacuneczek za odwagÄ™ i przekonania :)

8-)
 
 
Canpa


Do³±czy³a: 30 Sie 2007
Posty: 6
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-09-08, 14:58   

ja to bym sie chyba dobrze dogadywała z Adminem :)

Hobby mam kilka, wszystko kręci sie wokół rysowania (i malowania) oraz Japonii.Bardzo duuuzo tworze zarówno do szkoły jak i dla siebie (robie komiksy).Czytam mangusie, oglądam anime (głównie shonen). Chociaz z tym ostatnim gorzej bo przerzuciłam sie na gry :3 (oooo FF! jakby ktos chciał pogadać o Finalach i powzdychać nad grafika Ps3 to ja bardzo chetnie :3).
SÅ‚ucham jrocka, punk rocka i inne takie (muzyke tez traktuje jak hobby).

do ADM
Hellsing może pokazuje, że anime nie oznacza Kubusia Puchatka po japońsku, ale jako przykład DOBREGO tytułu bym tego nie podawała ^^ ...Hellsing jest w pewnym sensie
inny (a wiadomo że inność/oryginalność sie liczy) no alee pleaseeee, żebym do 6,7 tomu czekała aż w fabule zacznie się cos dziac. No i K.Hirano jest przykładem że nie trzeba umieć rysować żeby wydać mange XDDD (co z reszta tyczy się wielu autorów )
LofLW nie widziałam...i chyba nie zobaczę, bo gram w FF7, a potem w FF8, a potem w FF5, a potem w ff6 (poraz drugi) i..i....i nie mam ps2 żeby zagrać w ff12 TOT
 
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-09-08, 20:06   

Witam moje hobby to języki obce. Uczyłem się rosyjskiego niemieckiego i angielskiego. Ten ostatni z najlepszym efektem w porównaniu z poprzednikami(trzeba by je podszlifować).Chciał bym na przyszłość zwiększyć bazę o hiszpański włoski francuski i japoński.

Drugim hobby to piłka nożna. Posiadam licencje sędziego piłki nożnej ale już nie praktykuje. Mam również Licencje trenera 3 ligi i tutaj miałem znakomite efeky. Piłkarzem byłem od 9 roku życia do jakiegoś tam czasu w sumie to ok 15 lat się w nogę bawiłem(rodzinna tradycja).
 
 
 
bedstemoder
meme

Do³±czy³: 12 Sie 2007
Posty: 15
Wys³any: 2007-09-09, 15:21   

hey

fajnie wiedzieć, że mamy w naszych szeregach sędziego piłkarskiego - ta informacja może sie kiedyś przydać :)
"byłem piłkarzem" tzn już nie grasz?? kontuzja czy inne powody??

pozdro
 
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-09-09, 22:06   

Nie sędziuje tak samo jak i nie gram przez sytuację w PZPN(burdel na kołkach)Owszem kontuzja odsuneła mnie na jakiś czas ale nie wpłyneło to na kondycje ani na sprawność na tamten czas.Teraz jestem troche cięższy ale pewnie dało by się coś wykrzesać ze mnie ;-)
 
 
 
aness
aness


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wys³any: 2007-09-13, 11:55   

Witam,
Ja również mam takie swoje malutkie hobby. Niestety ostatnio bardzo je "zaniedbuję" i obawiam się, że za niedługo nie dam rady zdziałać już nic w tym temacie. To moje hobby to wspinaczka skałkowa. Kiedyś była moją pasją-mieliśmy w szkole średniej ściankę, więc dziennie można było szaleć do woli, a poza tym co weekend wyjeżdżaliśmy na AWF do Katowic, aquapark do Krakowa(fajną mają ściankę na basenie), bądź poprostu w jurę krakowsko-częstochowską.
Od pół roku nie wspinałam się nawet na drzewo ;-) i obawiam się, że na dzień dzisiajszy wszelkie próby mogłyby się skończyć tak jak na TYM filmiku :-P
 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2007-10-26, 13:56   

Odnośnie piłki.. Jestem dziewczyną a zdecydowanie zawsze interesowałam się nogą i nie tylko.. W gimnazjum i liceum jak na WFie chłopaki grały w piłkę nożną właśnie to uparcie chciałam grać z nimi a ponieważ nie umiałam (samemu sobie podawać się nie da :-P ) to szybko siadałam na ławce bo i tak nie dawali mi się pobawić.. Czasami tylko w takiej drobnej zemście im przeszkadzałam :) Kiedyś kolega bardzo się zdziwił kiedy po tzw "gałęzi" ockął się na ziemi i nie wiedział co się stało ;) Oczywiście nie zrobiłam mu krzywdy! Tylko się zdziwił XD
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-10-28, 13:45   

Ja jako trener miałem dwie dziewczyny-strzały ;) .No i mogę powiedzieć że nie dawały sobie dmuchać w kasze.
Na początku na meczach był wieli śmiech"dziewczyny grają"jak zarobił kopa jeden z drugim po kostkach i z kolana gdzie nie gdzie to miny lekko sie zmieniały w głupie uśmieszki hehehehe.
 
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-10-28, 16:26   

Ja np. od 6 lat gram w piłke nożną a w klubie to od 2 bo mi koledzy powiedzieli żebym szła do jakiegoś klubu, więc poszlam bardzo dobry klub i super trener Czarni Sosnowiec kadra kobiet...jest cool :) ręczna też super co trening coś nowego rozgrywki turnieje medale itd. ogólnie myślę że nie powinno się skreślać dziewczyn z gry w piłke nożną mnie to wciągneło przez to, że kumpluje się głównie z kolesiami no a oni raczej w czasie wolnym grają w piłkę więc postanowiłam grać z nimi i tak pewne wakacje spędzilam na boisku grając w piłkę nożną wszyscy mi mówili że nie widze nic innego tylko dwie bramki i piłkę byłam jedną dziewczyną która z nimi grała później kupiłam sobie korki i grałam dość długo...aż pewnego dnia kolega przyszedł po mnie i powiedzial weź korki i piłke jedziemy do Sosnowca no i takim sposobem zapisalam się do Czarnych później w gimnazjum poszlam do klubu UKS Ikar Nowa Wieś i zaczęła sie moja przygoda z pilłka ręczna wiele osoób mówi, że to głupia gra nie uczy niczego i w ogóle ale ja tak nie myśle robie to co lubie i już... :) z piłki ręcznej nigdy nie zrezygnuje ten sport nadaje sens mojemu życiu...a z piłką nożną nie mam planów jak narazie tylko żeby grać i się rozwijać... :-D


Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe... :->

Pozdrawiam wszystkich.. :-D
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN