Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Nowa strona Szkoły Sztuk Walk Seimeikan
Autor Wiadomo
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2010-07-23, 15:30   Nowa strona Szkoły Sztuk Walk Seimeikan

Zapraszam serdecznie na naszą nową stronę, adres ten sam www.seimeikan.pl
Czekam na opinie... strona jeszcze troszkę się pozmienia więc jeżeli chodzi o niektóre działy to proszę o troszkę cierpliwości.
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2010-07-24, 18:59   

No to zaczynamy od samego początku:

I. MENU

1. Strona główna
Ładny banner u górze, dobrze byłoby jednak gdy zdjęcia sie częściej zmieniały i było ich więcej. (ponadto, wszystkie są o walce bez broni. Gdzie ten miecz?! :) )

Informacja o kopiowaniu powinna znaleźć się u dołu strony, nie nad aktualnościami.

Same aktualności można by dać innym kolorem (bardziej kontrastującym), jednak nie wiem do końca czy nie zepsułoby to estetyki strony. Zobaczymy jak inni zareagują.

Bardzo przydałby się jakiś pasek oddzielający boczne panele (Menu, Aktualności, Zapisy, Sonda) od prawej strony.

2. Aktualności (z zakładki menu)
Bez zarzutu

3. Nasza szkoła
Godziny zrobione bardzo ciekawie. Zobaczymy jak pomysł się przyjmie. Odnośnik do nich mógłby się bardziej wyróżniać kolorystycznie (mając na uwadze jednak to co pisałem o kolorze wcześniej)

W samych dojach wszystko w porządku, jedynie w Mierzęcicach, albo trzeba by było zrobić nowe zdjęcia, albo je rozdzielić (odstępy między zdjęciami), ponieważ za bardzo się między sobą różnią i nie ma efektu płynnego przejścia, tak jak w zdjęciach z dojo Tarnowskie Góry i Poręba.

Bardzo mi się podoba swoiste obramowanie (przyciemnianie krawędzi) zdjęcia w tej zakładce. Jestem za tym aby wszystkie zdjęcia na stronie tak potraktować.

4. Instruktorzy
Bardzo dobrze i czytelnie zrobiony dział. Mi osobiście jednak bardziej podobało się ułożenie zdjęć jakie było na starej wersji strony w tym dziale.

5. Aikido
Patrz punkt 3.

6. Shinkendo
Przydałby się odstęp w pierwszym odnośniku (SHINKENDO) między obrazkiem a tekstem. Sam obrazek również mógłby być lepszy, choćby duży kujomon.

7. Sztuki Walki
Koniecznie należy przeredagować tekst "Dojrzałość w Sztukach walki" i "praktyczne zachowanie etykiety dojo". W porównaniu do reszty artykułów sprawiają wrażenie nieciekawych, a przecież zawierają wiele przydatnych informacji.

8. Multimedia
Bez zarzutu (zaryzykuję stwierdzenie, że nawet mi się podoba :) )

9. Produkty firmowe
Choć jeszcze tu nic nie ma, to proponuje formę, albo zdjęć, które będą hiperłączami, albo zdjęcie i pod nim hiperłącza do dalszego opisu. Chodzi o to, aby człowiek od razu miał mniej więcej pojęcie jak to wygląda.

10. Forum
Bez zarzutu

11.Archiwum
Najlepsze rozwiązanie wg. mnie to takie jakie jest w galerii.

12. Księga Gości
Bez zarzutu

13. Kontakt
W dziale instruktorzy sjest napisane "Senpai", a w kontakcie jest "Sempai". Chyba należałoby się zdecydować, nie? :)

14. Twoje konto e-mail
Bez zarzutu

II. AKTUALNOŚCI
Bez zarzutu (ew. patrz punkt 3, ponadto odstęp między tekstem a obrazkiem)

III. ZAPISY
Zakładam, że w przyszłości będą to hiperłącza. Póki co można o tym tylko powiedzieć, ze jest :)

IV. SONDA
Bez zarzutu

OGÓLNE

Proponuję, gdy ktoś wejdzie w jakaś zakładkę, to zamiast pisać u góry strony jaka to jest, to zastosować podkreślenie (a lepiej nawet pogrubienie, lub zamianę koloru) na panelu bocznym.

Hmm... Póki co chyba tyle :) Jak coś jeszcze zauważę to dam znać :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2010-07-24, 20:01   

W pierwszym momencie chciałem zacytować Kamil twoje wypowiedzi ale gdy zacząłem to robić to okazało się , że cały post , który wypisałeś jest żałosny.
Dlatego podsumuje całość :
twoja opina , którą napisałeś to opinia ...........................................................................(10 min po pierwszym wpisie wykropkowałem to dosadne zdanie mam nadzieję, że zdążyłeś je Kamil przeczytać)

Ponad to forma tego postu również wskazuje jak dużo wiesz o pokorze i skromności.
Pomimo wielokrotnych moich próśb nadal nie myślisz nad tym co chcesz powiedzieć.
Posługując się twoją formą wyrażania - napisałem to celowo tak dosadnie bo może to dotrze do ciebie.


Obiecuje ci , że jeszcze w tym roku będzie ci bardzo wstyd za te "złote myśli".
Z drugiej strony cieszę się , że nie masz żadnego udziału w tworzeniu naszej strony bo wówczas zamiast profesjonalnego wyglądu mielibyśmy "...5-10-15..."

Oss 8-)
 
 
Jola


Doczya: 04 Sie 2007
Posty: 5
Skd: Piekary Śląskie
Wysany: 2010-07-25, 10:27   

Nie wiem, Admin, czy jeszcze otrzymasz jakieś opinie, chyba że oczekujecie tylko pozytywnych. Ton i styl odpowiedzi, jaką otrzymał Kamil (co nie znaczy, że się z nim we wszystkim zgadzam), skutecznie zniechęca do wypowiadania swojego zdania.
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Doczya: 03 Lip 2009
Posty: 156
Skd: Poręba
Wysany: 2010-07-25, 11:43   

Też jestem zaskoczona ostrą odpowiedzią Senseia.
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2010-07-25, 12:31   

Cytat:
Nie wiem, Admin, czy jeszcze otrzymasz jakieś opinie, chyba że oczekujecie tylko pozytywnych. Ton i styl odpowiedzi, jaką otrzymał Kamil (co nie znaczy, że się z nim we wszystkim zgadzam), skutecznie zniechęca do wypowiadania swojego zdania.


Cytat:
Też jestem zaskoczona ostrą odpowiedzią Senseia.


No cóż, uważam jednak że Sensei ma sporo racji w tym co napisał (nawet/a zwłaszcza w wyciętym zdaniu :) ). Jakoś tak mam, że szybko staram się coś poprawić tylko dlatego, że na pierwszy rzut oka coś mi nie pasowało. Parę razy zdarzyło mi się w takiej sytuacji, że się pomyliłem, a to co uważałem, że na pewno się nie przyjmie, okazywało się wręcz strzałem w dziesiątkę.

Ponadto, zapomniałem napisać bardzo ważnych słów: STRONA MI SIĘ PODOBA :) . Jest wiele elementów, które naprawdę zasługują na pochwałę, choćby świetny banner, ładny piaskowy kolor, większa przejrzystość, ogrom nowych możliwości...

Kończąc mój wywód: Przepraszam za sposób i formę jaką zastosowałem w poprzednim poście. Nie powinienem tak szybko proponować tak wielu zmian, nawet bez określenia czy mi się strona podoba, czy nie.

(Na marginesie, posta tego nie piszę przez to, że ktoś mnie przekupił/namówił/pod wpływem emocji bądź coś w tym stylu, tylko prawie 12h po owym poście i po mocnym zastanowieniu się nad tematem. Ponadto proszę, aby dalsze posty w tym dziale skupiały się na samej stronie, a nie na kłótniach, czy broń Boże, popieraniu kogokolwiek, bo ja i Sensei w końcu gramy w tej samej drużynie :) )
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2010-07-25, 15:31   

Jola napisa/a:
Nie wiem, Admin, czy jeszcze otrzymasz jakieś opinie, chyba że oczekujecie tylko pozytywnych. Ton i styl odpowiedzi, jaką otrzymał Kamil (co nie znaczy, że się z nim we wszystkim zgadzam), skutecznie zniechęca do wypowiadania swojego zdania.


Nie zgadzam się z twoją oceną. Jeżeli ADM czy ja oczekiwalibyśmy tylko pozytywnych ocen to nie było by głosowania na stronie i możliwości ocenienia jej gdy powstawała w 2007r jak i teraz gdy jest odnowiona. Z całą pewnością też nie oczekujemy pochwał.

Jednak każdy kto zamiast wyrazić swoją opinię będzie zachowywał się jak pan profesor , który przedstawia wykład na temat tego jak powinna wyglądać strona www musi liczyć się z moją stanowczą reakcją.

Kamil Cz napisa/a:

No to zaczynamy od samego początku:

...dobrze byłoby jednak gdy zdjęcia sie częściej zmieniały

...Informacja o kopiowaniu powinna znaleźć się u dołu strony, nie nad aktualnościami.

...Same aktualności można by dać innym kolorem (bardziej kontrastującym)

....przydałby się jakiś pasek oddzielający boczne panele

...Zobaczymy jak pomysł się przyjmie.

...Odnośnik do nich mógłby się bardziej wyróżniać kolorystycznie

...ponieważ za bardzo się między sobą różnią i nie ma efektu płynnego przejścia

...Przydałby się odstęp w pierwszym odnośniku

... Sam obrazek również mógłby być lepszy,

...Koniecznie należy przeredagować tekst "Dojrzałość w Sztukach walki" i "praktyczne zachowanie etykiety dojo".

...Chyba należałoby się zdecydować, nie?

...Zakładam, że w przyszłości będą to hiperłącza. Póki co można o tym tylko powiedzieć, ze jest...

...Póki co chyba tyle


Admin napisa/a:
...Czekam na opinie...


Może nie jestem taki mądry jak inni ale w tym co napisał Kamil ja nie wyczytałem opinii na temat strony, nad którą ktoś ciężko pracował.

Oss
 
 
Yakoozaj
juggalo


Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 222
Skd: z klawiatury
Wysany: 2010-07-25, 21:35   

ja rozumiem sensei'a.
postawcie się w sytuacji admina i sensei'a
gromadzicie materiały, poświęcacie czas, nikt wam za to nie płaci. Dajecie z siebie wszystko tylko po to, żeby potem powiedzieli "patrzcie jaką mają fajną stronke"
a tu wchodzi ktoś i zaczyna wam ładować. to to to jest ok. ale to to to jest nie tak, a to to to jest do dupy. jak byście się poczuli? z całym szacunkiem Kamil znamy się bardzo dobrze ale czasem ugryź się w język :-P
mi nowa szata graficzna pasuje. Są elementy które są naprawde świetne. Było kilka rzeczy którcyh teraz mi będzie brakowało z poprzedniej strony jak np. menu w kształcie kamizy ;)
ale oceniam zmianę bardzo pozytywnie. I wielki szacun dla admina i sensei'a za cała pracę :->
 
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2010-07-26, 01:01   

Seimeikan to jasne, świetliste i pogodne.
Taka jest też nowa szata graficzna strony.
Profesjonalizm nie polega na agresywnym podaniu informacji.
(to również powinno dotyczyć opini krytycznych)
a wracając do pracy nad stroną, równiez jak i Yakoozaj uważam, że to kawał dobrej roboty.
Trzymam kciuki !
Laf.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2010-07-27, 14:05   

Od czerwca 2008r wszystkie imprezy oraz seminaria jakie były organizowane dla studentów SSWS miały swoje plakaty jedne lepsze inne gorsze , niektórych lepiej żeby nigdy nie było.
W sumie mamy 16 plakatów !

Wszystkie można obejrzeć w dziale archiwum wraz z historią seminariów i imprez w SSWS od jej pierwszego studenta. ZACHĘCAM DO OGLĄDANIA !

I tu mały konkurs ...
Zachęcam wszystkich do oceny i wytypowania pierwszej trójki plakatów. Niech każdy przedstawi , który z plakatów według niego zajmuje 3 , 2 i 1 miejsce. Jeżeli chcecie to przedstawcie również argumenty wyboru. Dzięki wam w przyszłości będziemy wiedzieć jak je tworzyć aby się podobały.
(DOPISUJE) proszę również o wytypowanie trzech najgorszych plakatów według was.


Aby konkurs był konkursem to 9 września na treningu w TG zrobimy losowanie wśród tych , którzy zaprezentują swoje pierwsze trójki i dwie osoby wylosowane dostaną niespodzianki.

Mam nadzieję , że wszyscy postanowią wziąć udział w zabawie.

Oss 8-)
  
 
 
Danijo

Doczya: 14 Mar 2009
Posty: 113
Skd: Poręba
Wysany: 2010-07-27, 14:20   

To ja tak typuję ;)

Miejsce 3

a pomiędzy tymi trudno mi było wybrać który miejsce 2 a który miejsce 1, ale wybrałam ;D

Miejsce 2

Miejsce 1
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2010-07-27, 17:36   

Miejsce 1

Miejsce 2

Miejsce 2 rownorzedne

A nieudane

http://www.seimeikan.pl/j...hiwum&Itemid=10

http://www.seimeikan.pl/j...hiwum&Itemid=10

http://www.seimeikan.pl/j...hiwum&Itemid=10
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2010-07-28, 23:34   

The best of :)

ja mam dwa pierwsze miejsca "egzekwo" :)

Miejsce 1
Miejsce 1

Miejsce 2

Miejsce 3

The not best of

Miejsce 1

Miejsce 3 Miejsce 2

Dodam jeszcze od siebie, że ogólnie utrzymuje się tendencja, że im nowszy plakat tym lepszy :)
 
 
 
michalm


Doczy: 05 Pa 2008
Posty: 478
Skd: Siemonia
Wysany: 2010-07-29, 09:00   

Kamil Cz napisa/a:


Dodam jeszcze od siebie, że ogólnie utrzymuje się tendencja, że im nowszy plakat tym lepszy :)


A czy ciebie to dziwi?
Bo mnie wcale.

A zbieżność zastanawiająca ;)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2010-07-29, 11:59   

Cytat:
A czy ciebie to dziwi?
Bo mnie wcale.


Tylko, że to wcale nie jest wszędzie regułą :) A tutaj sprawia to, że zawszę czekam na nowy plakat z zaciekawieniem.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN