Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kocham KINO
Autor Wiadomo¶æ
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2010-03-12, 11:35   Kocham KINO

Postanowiłam założyc temat związany z szeroko pojętym kinem.
Zapraszam do wstawiania linków do filmów, które Waszym zdaniem są warte
zobaczenia, które (choć niekoniecznie najnowsze lub wręcz przeciwnie)
pozostawiły ślad w Was samych, coś zmieniły w Waszym zyciu
lub zwyczajnie zrobiły na Was wrażenie.
Trailery, krótkimetraż, dokumenty, ciekawe reklamy, bajki dla dzieci i nie tylko dla dzieci.
Zachęcam do dzielenia się tym co w Waszym rozumieniu nalezy do dobrego kina.


Na dobry wstęp zachęcam do obejrzenia polskiego filmu dokumentalnego
"Królik po Berlińsku". Kandydat do Oskara w kategorii - najlepszy film dokumentalny.

Zapowiedź filmu

"Królik po Berlińsku" reż. Bartek Konopka, 40 minut.
 
 
kamcio


Do³±czy³: 17 Gru 2009
Posty: 5
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2010-03-12, 17:17   

hmmm może polece mój ulubiony film a właściwie filmy czyli Gwiezdne Wojny I-VI wspaniały świat stworzony przez Georga Lucasa. Moge też polecić film który całkiem niedawno był w kinach czyli Avatar który mi osobiście się bardzo podobał :) . Noi jak mogłem zapomnieć o trylogi Władcy pierścieni :P
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2010-03-12, 18:29   

No to ja koniecznie musze polecić najlepszy film jaki w życiu widziałem, czyli "American Beauty"

Fabuła:
Cytat:
Lester Burnham, pracownik agencji reklamowej, człowiek w średnim wieku, jest znudzony swoim uporządkowanym i dostatnim, ale pozbawionym wrażeń życiem. Jego żona Carolyn, opętana obsesją zawodowego sukcesu, jest irytująca, zaś córka Jane, zakompleksiona nastolatka, zamyka się przed ojcem, uznając go za życiowego nieudacznika. Pewnego dnia Lester postanawia zmienić swoje życie. Poznaje szkolną koleżankę córki, zmysłową Angelę. Burnham zaczyna dbać o swoją tężyznę, intensywnie ćwiczyć, a przy tym palić trawkę. Porzuca również dostatnią pracę, na rzecz pracy sprzedawcy w fast foodzie.


W roli głównej rewelacyjny Kevin Spacey :) a i reszta aktorów jest bardzo dobra...

A dlaczego mi sie podoba? Powiem tak: Film ten pierwszy raz widziałem gdy miałem lat bodajże 12. Utkwił mi pamięci, ale wiele rzezy nie rozumiałem. Później widziałem go gdy miałem lat 14, 16, 18, 19, 20 (Dziękuje ci, telewizjo Polska, za tyle możliwości :) )... Za każdym razem z seansu wynosiłem cos nowego, za każdym razem w inny, ale bardzo silny sposób, gościł się w mojej pamięci i nie opuszczał jej na długo po wyłączeniu telewizora.
Bo czyż można wymagać czegoś więcej od dobrego filmu, anizeli tego, że wciąż chce się go ogladać i wyciągać nowe rzeczy?
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2010-03-12, 21:28   

Film rzeczywiście fajny i ciekawy jednak według mnie reżyser zarżnął całą fabułę. Zabijając głównego bohatera w momencie gdy juz jako widz zaakceptowaliśmy przepoczwarzenie się go i zaczynamy się z nim utożsamiać chcąc by mu się udało .

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2010-03-12, 21:45   

Prawdę powiedziawszy, to nad zakonczeniem wielokrotnie się zastanawiałem. Fakt, że starszy juz człowiek przeżywa drugą młodość... Jest w swego rodzaju szczęśliwej bańce, która bardzo brutalnie pęka gdy dopiero co główny bohater uświadamia sobie jej istnienie...
Osobiście powiem jeszcze tylko, że nad żadnym filmem nie spędziłem tyle czasu tak po prostu się zastanawiając, czy to nad fabułą jako całością, czy też nawet nad poszczególnymi zdaniami...
 
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2010-03-12, 22:08   

Chłopaki nie płaczą-ja zawsze ze śmiechu,jak oglądam.
Kawałek,na początku,który mnie rozbraja:
Kuba,zakłopotany,prowadzi konwersację z kobitką z agencji Czarny lotos:
A jakiej muzyki klasycznej słuchasz..?bo sam uczy się w konserwatorium
A ona,żując gumę:O co ci k...a chodzi,zabierasz się do tego jak pies do jeża,Chcesz się...czy nie!?
 
 
Szymon

Do³±czy³: 06 Wrz 2009
Posty: 12
Sk±d: Zawiercie
Wys³any: 2010-03-12, 22:35   

Chłopaki nie płaczą jakoś automatycznie kojarzy mi się z "laską" - synem króla sedesów ;)

http://www.youtube.com/watch?v=f5RsG2Oiw6k

Z mało znanych filmów polecam "Dla Ciebie i ognia" opis na filmwebie jeden z niewielu ciekawych polskich thrillerów, praktycznie nie reklamowany.

Mistrz opis na filmwebie film luźno związany ze sztukami walki.
 
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2010-03-13, 21:14   

Tu można iść na film

http://kino-online.name
 
 
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2010-03-14, 09:10   

Tutaj również można pojść na film :-) (juz wstawiałam w "warto zobaczyć"ale wstawiam ponownie tutaj:

www.iplex.pl

[ Dodano: 2010-03-14, 09:43 ]
Kamil Cz napisa³/a:
Prawdę powiedziawszy, to nad zakonczeniem wielokrotnie się zastanawiałem. Fakt, że starszy juz człowiek przeżywa drugą młodość... Jest w swego rodzaju szczęśliwej bańce, która bardzo brutalnie pęka gdy dopiero co główny bohater uświadamia sobie jej istnienie...
Osobiście powiem jeszcze tylko, że nad żadnym filmem nie spędziłem tyle czasu tak po prostu się zastanawiając, czy to nad fabułą jako całością, czy też nawet nad poszczególnymi zdaniami...



"starszy człowiek" - bardzo interesjące :)
No dobra, każdy czas może być tym dobrym momentem na zmiany.
Film "American Beauty" fajny bo pełen sprzeczności. Raz bawi a raz smuci. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, przekładając sceny z filmu na swoje własne przeżycia lub rozważania nad życiem.
Film wart zobaczenia.
"American Beauty" otrzymał wiele nagród, w tym 5 Oscarów ! Kevin Spacey równiez otrzymał Oscara za najlepszą grę aktorską w tym filmie :)

Chciałam jeszcze podkreślić, że muzyka do tego filmu jest rewelacyjna.

American Beauty

[ Dodano: 2010-03-14, 18:49 ]
Agnieszka napisa³/a:
Chłopaki nie płaczą-ja zawsze ze śmiechu,jak oglądam.
Kawałek,na początku,który mnie rozbraja:
Kuba,zakłopotany,prowadzi konwersację z kobitką z agencji Czarny lotos:
A jakiej muzyki klasycznej słuchasz..?bo sam uczy się w konserwatorium
A ona,żując gumę:O co ci k...a chodzi,zabierasz się do tego jak pies do jeża,Chcesz się...czy nie!?


Agnieszko, ja też pękam :) :) :) za każdym razem kiedy oglądam film "Chłopaki nie płaczą"
Trudno o dobrą komedie... szczególnie polską ;)

Ale jest film "Anioł w Krakowie", uznany jest za przyjazną komedię i taki właśnie jest.
Piękny Anioł, który przypadkowo dostaje się do Krakowa...
To jedyny Anioł którego poprostu KOCHAM :)
No sami zobaczcie a po obejrzeniu filmu oceńcie:
"Anioł w Krakowie" (zwiastun filmu)

"Anioł w Krakowie" (muzyka)

[ Dodano: 2010-03-14, 18:53 ]
...przy okazji, mam do Was ogromną prośbę.
Proszę, aby przy komentowaniu filmów, nie podawać istotnych scen z filmów lub tym bardziej ZAKOŃCZENIA.
Zachęcajmy a nie zdradzajmy :)
.. jak to zabrzmiało :-P
 
 
Berni


Do³±czy³: 05 Lis 2009
Posty: 73
Sk±d: Cuesta Verde
Wys³any: 2010-03-26, 16:04   PiÅ‚a VI

Wczoraj (25 marca 2010) była premiera "Piły 6" na dvd. Ta seria nie zawodzi.Od początku jest robiaona z pomyslem i che się to oglądać, nie to co w większosć horroropodobnych jak np "zdjęcie śmierci" który należy omijać jak najszerszym łukiem (rozlazła akcja i beznadziejny główny motyw). Piła jest już według wielu kultowa, moim zdaniem jeden z najlepszych horrorów/wycinanek. Żeby chociaż z grubsza zrozumieć film trzeba go oglądać od pierwszej części (ewentualnie od drugiej), jeśli ktoś nie widział poprzednich cześci oglądanie od szóstki nie ma sensu. Film jest oczywiście dla osób pełnoletnich, dla fana horroru/wycinanki pozycja obowiązkowa. http://www.filmweb.pl/f468198/Piła+VI,2009
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2010-03-27, 12:12   

Moim zdaniem wszystkie Piły to nie horror :/ No ok pierwsza część była całkiem niezła bo zaskoczyła czymś nowym. Reszta filmów tej serii ? Kompletne dno, scenariusze przewidywalne i po za tym setki litrów krwi. Ten film nie jest prawdziwym horrorem bo tutaj człowiek doznaję bardziej obrzydzenia niż strachu. Jeżeli chodzi o faktyczne filmidło na którym można się bać to ja polecam pierwszą część serii "Obcy: 8 pasażer Nostromo", "Lśnienie" Kubricka, "Omen" ten z 1976 zrobionego przez Richarda Donnera, "Mgła" z '82 Carpentera, "Egzorcyzmy Emily Rose"...
 
 
Berni


Do³±czy³: 05 Lis 2009
Posty: 73
Sk±d: Cuesta Verde
Wys³any: 2010-03-27, 13:55   

To niby nie są "czyste" horrory, raczej slashery (wycinanki). Co się komu podoba to już inna sprawa, z tych co podałeś widziałem tylko omena i egzorcyzmy, jak dla mnie mało strasze, kiedyś pewnie obejrze obcego, mgłe i lśnienie. Najlepszym horrorem jak dla mnie jest zdecydowanie 3 część ducha (Poltergeist III) http://www.filmweb.pl/f5230/Duch+III,1988 podbno realizują juz kolejną część, aż sie doczekać nie moge. Wogóle filmy z lat 80tych są przez wielu uważane za najlepsze horrory. Wyjątek jak dla mnie stanowi Plaga z 2007 roku http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=22890 i śmiertelna cisza http://www.filmweb.pl/f228865/Dead+Silence,2007 też z 2007 roku. Dla mnie najlepsze horrory to te po których mam koszmary, do tej pory byly takie 2: duch 3 i plaga. Jest też dosłownie kilka dobrych horrorów przynajmniej z tych które juz obejrzałem. Proponuje omijać z daleka "horrory" hiszpańskie takie jak: sierociniec i rec, ale nie można też uogólniać np. zakonnica jest całkiem znośna.
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2010-03-27, 19:21   

Jeżeli chodzi o kino z gatuknu horror, to stwierdzam, że amerykańskie kino w żaden sposób nie potrafi przestraszyć... Czasem mam wrażenie, że wszytsko co tam wychodzi sprowadza się do "Oszukać przeznaczenie", czyli szybko, efektownie, tajemniczo krew się leje... i tyle.(a jeżeli chodzi o piłę, to sam fakt, że powstaje 6 [słowne: szósta :) ] część, a za piątą reżyserował bodajże kamerzysta :) , wiele już o tym filmie świadczy)
Wyjątkiem jest świetny "Ring" (dla mnie dobry horror to taki, który boję się sam oglądać o północy w pustym mieszkaniu :) )
Za to kompletnie nie zgodzę się z unikaniem hiszpańskich horrorów... Oglądałem "Sierociniec" oraz (nie do końca horrorzasty) "Labirynt Fauna"... Powiem tak, że podczas oglądania "Sierocińca", faktycznie sie bałem (a przynajmniej byłem przejęty :) ). Podczas gdy ogladając "Silent Hill", to prawie ziewałem, gdyż film był najzwyczajniej w świecie średni (a szkoda, bo gra, zrobiona przez japończyków, o tym samym tytuale, jest uznawana za najstraszniejszą grę w historii).
No i zobaczcie, hiszpanie są w stanie przestraszyć pustym domem i małymi dziećmi oraz psychologią... amerykanie nie są w stanie tego zrobić, gdy mają całe puste miasteczko, hordę potworów, jednego napakowanego mega-monstera, tajemniczy kult, obłąkanych ludzi, bezbronną zdesperowaną kobietę szukającą swojej córki oraz hektolitrów krwi i posoki + cierpień (fizyczych) ludzi... Sami sobie wybierzcie... Ja tam wolę hiszpanów... :)

(A dlaczego wg. mnie kino takie jak np. "sierociniec" jest straszniejsze od takiej np "Silent Hill"? Ponieważ ta pierwsza opiera się na skompliowanej budowie psychologicznej bohaterów, a nie na przewidywalnych efektach specjalnych... Jeżeli zaś chodzi o amerykanów to... sorry, ale moja wyobraźnia jest lepsza od najlepszych efektów :) )
 
 
 
Berni


Do³±czy³: 05 Lis 2009
Posty: 73
Sk±d: Cuesta Verde
Wys³any: 2010-03-27, 20:19   

No cóż każdemu podoba sie co innego, dodam tylko że amerykański Ring to (jak wiele horrorów z tego kraju) ogrzewaniec (remake) oryginalnej wersji japońskiej. Jednak nie ma to jak oryginał, choć do tej pory znalazłem 2 wyjatki od tej reguły: "nieodebrane połączenie" i drugi którego nazwy akurat nie moge sobie przypomnieć. Akurat Ring nie podobał mi sie ani pierwszy ani drugi, za to Klątwa jest niezła. Jakieś 70% horrorów to (jak dla mnie) dno i wodorosty, zauważyłem że w temacie horrów mam zupełnie przeciwne zdanie niż Admin i Kamil, ale to chyba dobrze. Trzymajmy sie swoich przekonań, a nie jak to niektórzy robią "ja swoje poglądy mam, ale na wszelki wypadek sie z nimi nie zgadzam". Widział ktoś oryginalną (tajlandzką) wersję "Widmo" http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=778 też niezła rzecz. Wcześniej zapomniałem o tym napisać: ukłon w stronę Lafemki za taki temat.
 
 
lafemka

Do³±czy³a: 15 Lip 2007
Posty: 386
Sk±d: polska
Wys³any: 2010-03-29, 08:44   

Horrrory potwory ;)
Zdarzało się, że "coś-tam" zobaczyłam a raczej próbowałam... przez pół zamknięte oczy (ze strachu :shock: ) albo -jeśli to mozliwe, "przewijając" momenty, przez które, o włos do zawału, ze strachu ma sie rozumieć.
Podziwiam Was, że potraficie oglądać horrory ! :)
Omijam z daleka, nie wytrzymuje napięcia i obojętnie czy to (jak pisze Kamil) monstrum, którego poprostu nie mozna unicestwić ( bo juz np. nie żyje a jednak porusza sie w tam gdzie bardzo tego nie chcemy :-P ;) czy pschychologiczna tortura w której dziecko w roli głównej zabija lub ( wrr ) jest w wielkim niebezpieczeństwie i walczy o swoje życie, samo w ciemnościach ... ojessu :-x
Warto jednak wiedzieć co "piszczy" w świecie horrorrów no i co najbardziej lubicie oglądać :)

ale... przeżyłam kiedyś swoisty "horror", jednak nie z gatunku o którym dyskutujecie...
Obraz i dźwięk pozostawił we mnie cos w rodzaju piętna. Po obejrzeniu filmu pierwszy raz stwierdziłam, że nigdy więcej nie chcę go widzieć, zbyt mocny, by przeżyć to jeszcze raz....
Po długim czasie wróciłam jednak do niego i wracam co jakiś czas....
Wspaniała rola Nicolas Cage oraz Elisabeth Shue ( Nicolas otrzymał wielkokrotne nagrody na najlepszą rolę pierwszo-planową, m.in. Oscara). Film oraz reżyser Mike Figgis, również otrzymał wiele nominacji i nagród (najlepszy scenariusz adoptowany, najlepszy reżyser)
...no i muzyka....


"Leaving Las Vegas" 1995, Trailer.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN