Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Zamkniŕty przez: Sebastian ?liwi?ski
2007-09-24, 08:14
Technika ...... Czym ona tak naprawd─Ö jest w Shinkendo
Autor WiadomoŠ
Danuta

Do│▒czy│a: 04 Sie 2007
Sk▒d: Krak├│w
Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-02, 17:54   

Nawiasem m├│wi─ůc tylu entuzjastow katany a nikt nie pisze o tym co czuje machaj─ůc bokenem. Mala prowokacja czy nikt nie ma do┼Ťwiadczen z bokenem? W kazdej szkole zaczyna si─Ö od treningu bokenem na poczatku , chcecie katany kupowac a nie machaliscie bokenem?? ┼éojojo a┼éa juz mnie boli :) ;-)

Albo machacie na pale i nic nie czojecie to tez dobre tkanka mie┼ä┼Ťniowa sie buduje.

Danuta

Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-02, 18:26   

Kurcze wersja edytuj , ju┼╝ mi dzia┼éa i znowu post pod postem i kupa b┼éed├│w, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e dostane rozgrzeszenie ze wzgl─ůdu na 8 dzieci wisz─ůcych mi nad g┼éow─ů i na zakruszon─ů klawiatur─Ö, przez co literki nie odbijaj─ů, mam nadziej─Ö, ┼╝e seba pami─Öta moje smyki bo nie raz da┼éy mu popali─ç na macie i da mi rozgrzesznie :-P :)

Co do tego nieszcz─Ösnego zakazu katan─ů, nie wyda┼é go Hire Sensei - tylko Oabta na duzo wcze┼Ťniej poproatu takie by┼éy ustalenie jak shinknedo wchodzi┼éo do Polski - Hire Sensei po gali si─Ö tylko wystraszy┼é i przypomnia┼é o zakazie, ale to ju┼╝ by┼éo wa┼ékowane. Na gali nie wyst─Öpowa┼éam z katan─ů wi─Öc aluzje do mnie i katany s─ů nie na miejscu poniewa┼╝, za wyj─ůtkiem jednego treningu w Bytomiu i 2 pokaz├│w nie wyst─Öpowalam publicznie z katan─ů, nigdy si─Ö nie poci─Ö┼éam ani nikogo wi─Öc aluzja z poci─Ötmy katanami nie jest do mnie.
Senseie Hire jak byl w Plsce zapytal kto ma jeszcze katan─Ö oprocz tych os├│b, ktore by┼éy na gali, no i powiedziano ,┼╝e ja mam. Sensei prosil o przyniesienie katan, powiedzia┼éam ,┼╝e dla mnie trudno┼Ťci─ů jest chowanie katany ze wzgl─Ödu na to ,┼╝e jestem kobiet─ů i boli mnie przeciaganie po tej ┼Ťmiesznej sk├│rce na dloni aby schowa─ç katan─Ö, ch┼éopy maj─ů grubosk├│rne dlonie moje sa delikatne, dlatego ulatwia┼éam sobie po paluszku i sama si─Ö z tego ┼Ťmia┼éam i sensei te┼╝ si─Ö smia┼é, bo czesto sie ze mnie ┼Ťmia┼é i z moich k┼éotni z Seb─ů te┼╝ si─Ö ┼Ťmia┼é bo Sensei ma duze poczucie humoru i nei mial ┼╝adnych zastrzezen co do posiadania przezemnie katany, ale osobiscie uwa┼╝am jak zakaz to zakaz.

Du┼╝o pomog┼éa mi saja do bokenu i te problemy z katana znikn─Ö┼éy co ┼Ťwietnie udowodni┼éam na tych dw├│ch pokazach.

Du┼╝o ─çwiczy┼éam z katan─ů w domu i moje odczucia sa podobne jak przy machaniu bokenem i nie mia┼éam wi─Ökszych poblem├│w z przestawieniem si─Ö na katan─Ö i to bardzo ostr─ů.

Drobny b┼é─ůd po paluszku zostal skorygowany dzieki temu ,┼╝e sensei pokaza┼é jak prawidlowo chowamy katan─Ö jak komu┼Ť si─Ö wydaje ,┼╝e to proste to oki, dla mnei nei by┼éo.

Nie miałam najmiejszych problemów z wydobywaniem katany, ale chowanie byl to koszmar - takie byy poczatki.

Moze to marne do┼Ťwiadczenie, ale je mam i pisze o tym. Nie lubie jezeli krytykuje si─Ö kogo┼Ť lub mowi si─Ö o czym┼Ť tylko z teoretycznej wiedzy , Wi─Öc czekam na wasze do┼Ťwiadczenie z niecierpliwo┼Ťci─ů mam nadziej─Ö,┼╝e takowe posiadacie.

I wiecie katana teraz wisi bo im wi─Öcej umiem tym wiem,┼╝e nic jeszcze nie umiem i musze wiele po─çwiczy─ç i uwa┼╝am ,ze nie jestem gotowa na trening z katan─ů ,tak oceniam sama siebie.

Jeszcze raz prosze o wyrozumia┼éosc w b┼é─Ödach czy stylistyce jak mam jak─ů┼Ť my┼Ťl to zaaz sznurek dzieci a pi─ç a je┼Ť─ç a kiedy zejdziesz z komputera wrrrr i musz─Ö pisa─ç i wykonywac wiele czynnosci na raz :P:P:P

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2007-09-02, 18:33   

Danusia napisa│/a:
Liter├│wki w tek┼Ťcie si─Ö zdazaj─ů, nie tylko mnie na tym forum, prosze o obcje edytuj to poprawi─Ö b┼éedy, czasami pisz─Ö po ciemku.

Danusiu jeżeli masz problem z błędami to pisz w Wordzie, automatycznie poprawi ci błędy.
Ewentualnie u┼╝yj przegl─ůdarki Firefox, te┼╝ poprawia b┼é─Ödy. Ja te┼╝ z tej przegl─ůdarki korzystam na wszelki wypadek :-D

Widzę że masz mały problem. Na tym forum nikt nie chcę cię atakować, my dyskutujemy.
Ja broń Boże nie krytykuję Twoich cięć itd. a ty wyskakujesz z takim hasłem...
Danusia napisa│/a:
Moje ci─Öcia byly sprawdzane przez Obate Senseia z kazdego poziomu nawet sensei kuca┼é i sprawdza┼é od do┼éu moje ci─Öcie i byl bardzo zadowolony - zreszt─ů kto by┼é na seminarium z Hire senseiem to tez slysza┼é, poniewa┼╝ Sensei bardzo mnei chwali┼é i powiedzial ze powinnien mi nada─ç 3 stopnie na raz poniewaz bardzo ide do przodu, ale tego si─Ö nei robi w shinknedo i Oabta Sensei nie wyraza zgodny na przeskawianie o stopnie jak to zda┼╝a si─Ö w yoshinknanie i m├│wil to publiczni ( nie tylko mnie chwali┼é, ale by┼éam jeda z os├│b pochwalonych na forum ).

Jeżeli tak sensei Obata powiedział to ok, ale dlaczego tak się tym obnosisz ?

Danusia napisa│/a:
Wi─Öc nie tobie ocenia─ç moje umiej─Ötno┼Ťci na podstawie moich s┼é├│w, widocznie nie czojesz tego bo masz zama┼ée do┼Ťwiadczenie w treningu z bokenem b─ůd┼║ jestes ignorantem b─ůd┼║ typowym "sterydowcem" dla ktorego sztuka walki to dobrze dostac po buziuni :)

Natomiast to jest ju┼╝ typowa obrona poprzez atak na mnie... mam si─Ö czu─ç obra┼╝ony ?
Jeszcze raz przeczytaj mojego poprzedniego posta. Czy ja krytykuj─Ö Twoj─ů technik─Ö ? Raczej nie... Je┼╝eli tak to widzisz to przepraszam.

Niedawno napisa┼éa┼Ť ┼╝e katana nie jest dla Ciebie dusz─ů a tu nagle takie wynurzenia na temat bokena. Je┼╝eli nie potrafisz doceni─ç katany to te┼╝ Twoja odpowiedz dotyczy Ciebie ?

Danusia napisa│/a:
Jeżeli dla Ciebie sztuka walki zwłaszcza shinkendo i aikido to tylko technika bez filozofi to widać nie rozumiesz co to takiego, poczytaj dlaczego powstało aikido i na jakiej podstawie się opierało, poczytaj o filozofi shinknedo.
Po co ─çwiczysz aikido czy shinknedo?

Za to teraz ty mnie nie słusznie oceniasz... Dlaczego twierdzisz że dla mnie "shinkendo i aikido to tylko technika bez filozofi" ?

Danusia napisa│/a:
Po co machasz bokenem jak to kawa┼é drewna ? wystarczy ci cep to te┼╝ kawa┼é drewna hahahhhahah i tez ┼Ťwietnie si─Ö obronisz.

Oczywi┼Ťcie ┼╝e wystarczy mi cep i my┼Ťl─Ö ┼╝e ┼Ťwietnie si─Ö obronie. Na Okinawie taki cep zosta┼é nazwany Nunchaku...
Dlaczego macham bokenem ? Czytaj moje posty, mog─Ö nawet fragment przytoczy─ç...
Administrator napisa│/a:
Wed┼éug mnie boken to tylko narz─Ödzie treningowe. ┼Üwietne narz─Ödzie treningowe. Nic wi─Öcej. Kawa┼é wyprofilowanego drewna kt├│rym nie da rady si─Ö tak szybko zabi─ç. Dzi─Öki temu ┼╝e istnieje co┼Ť takiego jak boken jest mo┼╝liwo┼Ť─ç nie tylko machania w powietrzu ale tak┼╝e praktycznego sprawdzenia swoich umiej─Ötno┼Ťci, bo kogo sta─ç ┼╝eby po┼Ťwi─Öci─ç dwie katany lub o zgrozo ┼╝ycie ?

Danusia napisa│/a:
Traktuj─ůc boken jak kawa┼éek drewna bez szcunku dla niego nie dziwi─Ö sie ,ze nie masz ┼╝adnych odcz├│c w machaniu nim.

Dlaczego uwa┼╝asz ┼╝e bez szacunku ? Ja ju┼╝ zrobi┼éem par─Ö razy boken, po co mia┼ébym robi─ç co┼Ť bez sensu ?

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-02, 18:46   

Błędami się nie przejmuj ;-)

Danuta

Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-02, 19:07   

Kurka pisałam i wcięlo post.

Przepraszam Cie tylko tyle ponioslo mnei mam nadzieje,┼╝e pod koniec listopada na seminarium z Hire po─çwiczymy razem.

Nie umiem si─Ö przestawi─ç na Firefox.

Nie chce mi si─Ö pisac znowu tego co pisa┼éam powiem tyle w┼Ťcieklam si─Ö za ten balet bo pewnie masz taki obraz mnei komiczna paniusia z bokenem hahahah dlatego pisalam, dlatego chcialam pisz─ůc o Obacie chodx troch─Ö ten obraz zmienic a nie obnosic si─Ö z tym.

I je┼╝eli moje odczucia byly dla ciebie wynurzeniem to sorki ja przynajmniej napisalam troszk─Ö co czuje a inni nie.

"Niedawno napisa┼éa┼Ť ┼╝e katana nie jest dla Ciebie dusz─ů a tu nagle takie wynurzenia na temat bokena. Je┼╝eli nie potrafisz doceni─ç katany to te┼╝ Twoja odpowiedz dotyczy Ciebie ? "

I nigdy nie napisałam ,ze niedoceniam katany to jakas bzddura, po przez szacunek do bokena rowniez wyrazam szacunek do miecza - może znaowu to źćle ujęłam nie wazne.

Porownanie bokena z cepem to faktycznie byl atak i prowokacja dla Ciebie, a nie ,┼╝e ja tak my┼Ťle o bokenie.

Lukic

Do│▒czy│: 21 Lip 2007
Sk▒d: Siewierz
Wys│any: 2007-09-02, 20:55   

Danusia napisa│/a:
Nawiasem m├│wi─ůc tylu entuzjastow katany a nikt nie pisze o tym co czuje machaj─ůc bokenem. Mala prowokacja czy nikt nie ma do┼Ťwiadczen z bokenem? W kazdej szkole zaczyna si─Ö od treningu bokenem na poczatku , chcecie katany kupowac a nie machaliscie bokenem?? ┼éojojo a┼éa juz mnie boli :) ;-)

Albo machacie na pale i nic nie czojecie to tez dobre tkanka mie┼ä┼Ťniowa sie buduje.

No w tym mom─Öcie zagotowa┼éo si─Ö lekko :!: Twoje wypowiedzi s─ů lekcewa┼╝─ůce i obra┼╝aj─ůce ju┼╝ nie pierwszy raz(Czepia┼éa┼Ť si─Ö postu w kt├│rym napisa┼éem czym jest dla mnie Katana).Takie same mam odczucia jak Admin. Niestety co┼Ť w twoich postach jest ┼╝e ma┼éo kto chce z tob─ů dyskutowa─ç(przekomarza─ç si─Ö w twoim przypadku)

Z tego co piszesz i z tego co wnioskuje to masz du┼╝e do┼Ťwiadczenie i prowadzisz zaj─Öcia.
Czy nie wydaje Ci si─Ö ┼╝e skromno┼Ť─ç to z┼éota cecha nauczyciela :?: :!:
Jak na razie z twoich post├│w mo┼╝na odczu─ç przerost m─ůdro┼Ťci peryferyjnych i przelew za┼Ťciankowej wiedzy.

Jako┼Ť ze strony Sebastiana nie mia┼éem jak do tej pory odczucia takiego(wz├│r).

Ja mam sw├│j pogl─ůd na temat Aikido i Katany i podejrzewam ┼╝e ka┼╝dy z nas ma podobne ale r├│┼╝ni─ů si─Ö zawsze. Niestety nikt nie b─Ödzie nigdy tob─ů.

A s┼éysza┼éa┼Ť takie co┼Ť:"ile ludzi na ┼Ťwiecie tyle r├│┼╝nic aikido b─Ödzie w ka┼╝dym z nas", Aikido to nie szablon", "Mistrzostwo zaczyna si─Ö tam gdzie ko┼äczy sie na┼Ťladowanie", "Skromno┼Ť─ç to cecha ludzi ┼Ťwiat┼éych i serdecznych"

Jako┼Ť nie mog─Ö do Ciebie nic z tego przypasowa─ç.

Chcia┼é bym si─Ö myli─ç, albo wyprowad┼║ mnie z b┼é─Ödu o mojej opini o tobie wywnioskowanych z postow(ju┼╝ spotyka┼éem ludzi - jaki post taki go┼Ť─ç)

Naprawd─Ö czytam praktycznie ka┼╝dy twoj post i zawsze twoje wypowiedzi wygl─ůdaj─ů w ten sposob ┼╝e ty wiesz wszystko(po za tym chyba przedostatnim)wszyscy si─Ö myl─ů. Ja wychwalana.....itd

Ja ─çwiczy┼éem bokenem i krotko przez jaki┼Ť czas moj by┼éy sensei da┼é mi ─çwiczy─ç pod jego okiem katan─ů.I nie pisze o tym bo uwa┼╝am ┼╝e to ┼╝adne do┼Ťwiadczenie(kropla z morzu) i dlatego nie zabieram g┼éosu.A po za tym po twoich postach nie chce mi si─Ö.

Danuta

Ostrze┐e˝:
 1/4/6
Wys│any: 2007-09-02, 21:39   

No to widzisz ,┼║le czytasz moje posty, bo nie prowadze zaj─Ö─ç ( jedna rozgrzewka to nie zaj─Öcia ) i pisz─Ö ,┼╝e mam ma┼ée do┼Ťwiadczenie i nie m─ůd┼║─Ö si─Ö, nic nie napisa┼éam na temat bokena opr├│cz opisania swoich odczuciach z bokenem , zosta┼éam przyr├│wnana do baletnicy, chcia┼éam to sprostowa─ç i sprowokowa─ç do dyskusji i jak wida─ç prowokacja sie uda┼éa, tylko dlaczego dalej wypowiadacie si─Ö nie na temat czyli jakie sa wasze doczucia machaj─ůc bokenem?

Zamiast si─Ö w┼Ťciekac napisz o tym :)

I nie zlekcewarzyłam cię w temacie katany, podaj chodziaż jeden post e ktorym to zrobiłam?

Widac nie znasz mnie wcale i dobrze.

Lukic

Wys│any: 2007-09-02, 22:19   

Już odpowiadam:No to widzisz ,źle czytasz moje posty, bo nie prowadze zajęć ( jedna rozgrzewka to nie zajęcia )-Wywnioskowałem to(domniemanie :-> )Bo nie wiem w jakiej roli występujesz.

Napisa┼éa┼Ť:powiadaja ,┼╝e jego dusz─ů - moja katana ze sciany nie jest moj─ů dusz─ů, reszt─ů zostawiam wam do przemyslenia.To moj punkt widzenia i moja sprawa jak to postrzegam.Podzieli┼éem si─Ö z wami moim odczuciem a to co odpisa┼éa┼Ť troche mnie zdenerwowa┼éo bo mo┼╝na to odebra─ç ro┼╝norako(o czym my┼Ťla┼éa┼Ť pisz─ůc to)

Napisa┼éem:Chcia┼é bym si─Ö myli─ç, albo wyprowad┼║ mnie z b┼é─Ödu o mojej opini o tobie wywnioskowanych z postow-Wydaje mi sie ┼╝e to wymaga troche czasu poznania si─Ö bardziej wymiany do┼Ťwiadcze┼ä(za du┼╝o sam ich nie mam ale zawsze co┼Ť) itd.
A ty odpisa┼éa┼Ť:Widac nie znasz mnie wcale i dobrze(z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç).No jak ja Cie mog─Ö zna─ç :?: ;-)

Mo┼╝e warto dobiera─ç inne s┼éowa aby to nie brzmia┼éo w ten sposob jak niektorzy to odbieraj─ů(to nie z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç ;-) )
Forum to nie miejsce na krzy┼╝owanie z┼éo┼Ťci i przekomarzanie sie(moim zdaniem).Tutaj powinni┼Ťmy wymienia─ç pogl─ůdy,wra┼╝enia odczucia.....itd.Jak na razie to forum ┼Ťwietnie si─Ö rozwija.

Opisz to co my┼Ťlisz jak to wyraza┼╝asz co czujesz(twoim zdaniem).Daj sie pozna─ç z jaknajlepszej strony :->

Masz bardzo ładny podpis(warto sie tego trzymać).

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-09-03, 00:20   

Zrobi┼éo si─Ö troch─Ö gor─ůco , pozw├│lcie, ┼╝e postaram si─Ö przedstawi─ç problem i mo┼╝e uda mi si─Ö znale┼║─ç przyczyn─Ö oraz rozwi─ůzanie. Was prosz─Ö o ocen─Ö tego co przedstawi─Ö
Lecz na wstępie chcę zaznaczyć, że wykorzystałem słowa przedstawiane przez różnych forumowiczów.

W pierwszej kolejno┼Ťci przedstawi─Ö moim zdaniem cytaty wyja┼Ťniaj─ůce problem
1-
Cytat:
Niestety co┼Ť w twoich postach jest ┼╝e ma┼éo kto chce z tob─ů dyskutowa─ç

2-
Cytat:
Jak na razie z twoich post├│w mo┼╝na odczu─ç przerost m─ůdro┼Ťci

3-
Cytat:
Zastanawiam sie wiec co tak naprawde chcialas/es nam przekazac...

4-
Cytat:
nastepnym razem zamiast "puszczac oko" do czytajacych, zastanow sie "doglebnie"...

Te cytaty ┼Ťwiadcz─ů o tym, ┼╝e w wypowiedziach co niekt├│rych z was brak sp├│jno┼Ťci i konkret├│w. Cz─Östo w jaskrawy spos├│b przedstawiacie dualizm i brak konsekwencji co niesie dla autora "okrutne" konsekwencje ze strony czytelnika.
Tego typu wypowiedzi musz─ů wywo┼éywa─ç jedynie brak zrozumienia czego dowodem s─ů chocia┼╝by powy┼╝sze przytoczone cytaty. Nie mo┼╝na pisa─ç wszystkiego co nam "┼Ťlina niesie" bo potem w┼éa┼Ťnie z takich tre┼Ťci wynikaj─ů anachronizmy, kt├│rych nikt nie rozumie w┼é─ůcznie z autorem.

Po drugie kto┼Ť kto wie, ┼╝e nie jest uwa┼╝any za autorytet dla czytelnika nie powinien zaczyna─ç swoich wypowiedzi od s┼é├│w...
1-
Cytat:
Moja rada jest taka.....

2-
Cytat:
Wi─Öc jest tak -...

3-
Cytat:
Przede wszystkim to chcia┼éem nanie┼Ť─ç pewne poprawki....

Tym bardziej jak się odebrało dopiero "wczoraj" dowód osobisty.
Te forum rozwija si─Ö jak to wcze┼Ťniej napisa┼é Lukic dzi─Öki wam wszystkim ale i przede wszystkim dlatego, ┼╝e dojrza┼éo┼Ť─ç emocjonalna wi─Ökszo┼Ťci uczestnik├│w jest bardzo du┼╝a. W zwi─ůzku z tym oczywiste jest , ┼╝e nie mo┼╝na zaczyna─ç swoich wypowiedzi od poucze┼ä czy sprostowa┼ä, a tym bardziej je┼╝eli autor chce to zrobi─ç w stosunku do os├│b z wi─Ökszym do┼Ťwiadczeniem czy te┼╝ ciesz─ůcych si─Ö autorytetem wi─Ökszo┼Ťci.
Autor musi liczy─ç si─Ö r├│wnie┼╝ z "ostr─ů" ocen─ů swoich wypowiedzi je┼╝eli s─ů one niedojrza┼ée.

Po ostatnie. Poni┼╝ej przytoczone cytaty powinny sta─ç si─Ö lektur─ů dla niekonsekwentnych autor├│w, kt├│rzy powinni postara─ç si─Ö je zrozumie─ç
Cytat:
"ile ludzi na ┼Ťwiecie tyle r├│┼╝nic aikido b─Ödzie w ka┼╝dym z nas"

Cytat:
"Mistrzostwo zaczyna si─Ö tam gdzie ko┼äczy sie na┼Ťladowanie"

Forum to r├│wno┼Ť─ç i swoboda wypowiedzi. W naszym forum nie ma hierarchii jaka wyst─Öpuje na tatami.
Ka┼╝dy kto uczestniczy w ┼╝yciu forum musi liczy─ç si─Ö z krytyk─ů swoich wypowiedzi zar├│wno dobr─ů jak i z┼é─ů. Wypowiedzi zaczynaj─ůce si─Ö od pouczania i nauki - tym bardziej jak autor ani nie jest nauczycielem ani te┼╝ nie posiada wi─Ökszego do┼Ťwiadczenia ni┼╝ jego ewentualni czytelnicy, do kt├│rych si─Ö zwraca - na wszystkich forach napotykaj─ů si─Ö na ostr─ů krytyk─Ö.
Je┼╝eli kto┼Ť tego nie rozumie to takim osob─ů proponuje uczestnictwo w innych forach gdzie s─ů gry i zabawy zamiast merytoryki, pragmatyki i rozbioru lub nasz dzia┼é Hyde Park.

Mam nadzieję, że nikogo nie udało mi się obrazić, a jedynie zmusić do zastanowienia się nad własnym jestestwem i ego.
Proponuje skorzysta─ç z darmowej rady, a mianowicie : zostawienie "otwartej furtki" to najlepszy spos├│b na unikni─Öcie bolesnej krytyki i wzbudzenie pozytywnej polemiki.

Oss 8-)

Lukic

Wys│any: 2007-09-03, 01:42   

No tak troche poszalałem.Poniosło mnie ;-) .A z jednym postem przywaliłem jak dzik w sosne w dębowym lesie :lol:
Fakt jest taki ┼╝e twoje cytaty z mojego postu wynikaj─ů z tego ┼╝e ich nie rozwino┼éem.
Napisa┼éem je w taki sposob aby ka┼╝dy je odebra┼é na swoj sposob.Wydaje mi si─Ö ┼╝e ka┼╝dy z nas zna znaczenie tych cytatw:A s┼éysza┼éa┼Ť takie co┼Ť:"ile ludzi na ┼Ťwiecie tyle r├│┼╝nic aikido b─Ödzie w ka┼╝dym z nas", Aikido to nie szablon", "Mistrzostwo zaczyna si─Ö tam gdzie ko┼äczy sie na┼Ťladowanie", "Skromno┼Ť─ç to cecha ludzi ┼Ťwiat┼éych i serdecznych" .
A gdzie tu sens i zastosowanie.A no jednego jak dla mnie nie ma:"Mistrzostwo zaczyna si─Ö tam gdzie ko┼äczy sie na┼Ťladowanie", bo wzor zawsze musi istnie─ç aby┼Ťmy mogli si─Ö od czego┼Ť nauczy─ç.(Ty Sebo to zauwa┼╝y┼ée┼Ť,je┼╝eli podobnie my┼Ťlimy-ciekawy by┼éem czy kto┼Ť naprawde my┼Ťli co czyta)Drugi podany przezemnie cytat ktory wyci─ůgno┼ée┼Ť ma tu po┼éowiczne znaczenie.Ale odbiegam od tego o co mi chodzi┼éo.
Niektore zdania Danusia napisa┼éa niejednoznacznie jak np w moim poprzednim po┼Ťcie wyja┼Ťni┼éem o co biega.Niejednoznacznie posty pisane mog─ů by─ç ro┼╝nie odbierane(i ja tu sie wcale nie musze obra┼╝a─ç)i kto┼Ť troche mo┼╝e krzywo si─Ö potem patrze─ç na mnie(Ja osobi┼Ťcie odebra┼éem odp.Danusi na temat :"czym jest dla mnie katana"jak troch─Ö o┼Ťmieszaj─ůce i przyszywaj─ůce sprzeniewierzenie si─Ö swojej wierze-by┼éa nie jasna odpowiedz i tak j─ů odebra┼éem).A wystarczy┼éo by tu zada─ç pytanie czy to nie przeczy mojej wierze-bardzo ch─Ötnie bym odpowiedzia┼é i nie by┼éo by niedomowie┼ä.
Co do ostrej oceny to nie mam nic przeciwko krytyce bo dzi─Öki temu mamy nad czym my┼Ťle─ç(nikt nie jest idealny i uczymy si─Ö ca┼ée ┼╝ycie)
Te┼╝ mi si─Ö wydaje ┼╝eby┼Ťmy dali luz z ┼éapaniem si─Ö za s┼éowka i podteksty bo to nie jest miejsce na to.Temat stanowi:Technika ...... Czym ona tak naprawd─Ö jest w Shinkendo

lafemka

Do│▒czy│a: 15 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-03, 10:08   

Lukic napisa│/a:
...
Co do ostrej oceny to nie mam nic przeciwko krytyce bo dzi─Öki temu mamy nad czym my┼Ťle─ç(nikt nie jest idealny i uczymy si─Ö ca┼ée ┼╝ycie)
Te┼╝ mi si─Ö wydaje ┼╝eby┼Ťmy dali luz z ┼éapaniem si─Ö za s┼éowka i podteksty bo to nie jest miejsce na to.Temat stanowi:Technika ...... Czym ona tak naprawd─Ö jest w Shinkendo

Ostra krytyka. Tja. Ostra jak katana? :shock: :) hyhy

Krytykowanie i ocenianie innych to takie proste, prawda? Szczeg├│lnie pod mask─ů swoich w┼éasnych wad, slabo┼Ťci itp.

Sprobujmy krytykowa─ç siebie samych /niekoniecznie na forum, jakimkolwiek/
Jak napisa┼é Lukick: nikt nie jest idealny. a ja dodaj─Ö: Jeste┼Ťmy tylko lud┼║mi ze swoimi wadami i bez nich. :-)

Jeden du┼╝o "papla" - drugi milczy, ekscentryk - introwertyk,
do┼Ťwiadczony - niedo┼Ťwiadczony...
Mo┼╝na si─Ö wzajemnie uzupe┼éni─ç i czego┼Ť nauczy─ç.

no to pozdrawiam.
W tematach technik nie wypowiadam si─Ö. Jeszcze za wcze┼Ťnie jak na mnie.
ale chętnie poczytam COŚ NA TEMAT.

Laf.

aness
aness

Do│▒czy│a: 17 Lip 2007
Wys│any: 2007-09-09, 12:15   

eehhhh........ :-/
Ja zacytuj─Ö tylko tyle. Tylko, albo a┼╝, bior─ůc pod uwag─Ö czyje to s┼éowa.....:

„Ci z nas, kt├│rzy ─çwicz─ů aikido i bior─ů miecz do r─Öki, powinni zna─ç techniki miecza. Ci, kt├│rzy dzier┼╝─ů kij, powinni umie─ç si─Ö nim pos┼éugiwa─ç. Miecz i kij s─ů przed┼éu┼╝eniem cia┼éa. Je┼Ťli nie nabior─ů ┼╝ycia w twoich d┼éoniach, to nie znasz aikido.”
- O’Sensei Morihei Ueshiba

OSS.

Lukic

Wys│any: 2007-09-09, 12:28   

Chcia┼é bym dowiedzie─ç si─Ö co nie co o shinkendo .A mianowicie. jak powsta┼éa i kiedy, a przede wszystkim r├│┼╝nice miedzy IAIDO, KENDO. Ciekawy jestem te┼╝ jak si─Ö to ma do Nishio aikido(bo z tego co s┼éysza┼éem jest tam du┼╝o z miecza) no i do miecza w Aikikai Aikido. Je┼╝eli kto┼Ť posiada z was tak ow─ů wiedz─Ö to bardzo bym si─Ö cieszy┼é z wyczerpuj─ůcej odpowiedzi. ;-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-09-09, 13:08   

Pod koniec wrze┼Ťnia lub na pocz─ůtku pa┼║dziernika uka┼╝e si─Ö kolejny nr gazety "Sztuki Walki" - koszt 8,50zeta znajdziesz tam wyczerpuj─ůcy artyku┼é po┼Ťwi─Öcony Shinkendo .......

Oss 8-)

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2007-09-21, 12:40   Prawdziwa cnota krytyk si─Ö nie boi.

Poniewa┼╝ nie bra┼éem przez d┼éu┼╝szy czas udzia┼éu na forum jako uczestnik, odwo┼éam si─Ö do postu Pani Danuty z 02-09-2007. Nie przecz─Ö, i┼╝ Twoje ci─Öcia s─ů doskona┼ée, i ┼╝e Sensei Obata osobi┼Ťcie je sprawdza┼é, po prostu tego nie s┼éysza┼éem ani nie wiedzia┼éem. W ka┼╝dym razie gratuluje Ci. Co do chwalenia Ciebie przez Sensei’a Hire na seminarium w Bytomiu to mog─Ö powiedzie─ç tylko tyle, i┼╝ faktycznie by┼éa┼Ť chwalona, mo┼╝liwe, ┼╝e jako jedyna, ale kogo mia┼é chwali─ç za poczynione post─Öpy skoro na tym seminarium byli ludzie, kt├│rzy dopiero zaczynaj─ů swoj─ů przygod─Ö z shinkendo, to po pierwsze i najwa┼╝niejsze, a po drugie to wi─Ökszo┼Ť─ç ludzi b─Öd─ůcych na tym seminarium jest dla Sensei’a Hire osobami obcymi, kt├│re widzia┼é tam po raz pierwszy? Wi─Öc kogo mia┼é pochwali─ç publicznie za poczynione post─Öpy? Przecie┼╝ nie Grzegorza, kt├│ry jak sam napisa┼é w swoim li┼Ťcie otwartym opublikowanym po marcowym seminarium, zosta┼é wyznaczony przez Sensei’ Obate do szerzenia shinkendo w Polsce.
Sam s┼éysza┼éem, jak Sensei Hire w rozmowach prywatnych chwali┼é uczestnik├│w tego seminarium za umiej─Ötno┼Ťci, jakie prezentuj─ů. Taka forma pochwa┼éy jest dla mnie bardziej mobilituj─ůca, bo m├│wi┼é to ludziom, kt├│rych wcze┼Ťniej nie widzia┼é wiec nie m├│g┼é wiedzie─ç, jakie poczynili post─Öpy. Ty jeste┼Ť dla niego osob─ů znan─ů, wiec jeste┼Ť przyk┼éadem, ┼╝e mo┼╝na do czego┼Ť doj┼Ť─ç trenuj─ůc shinkendo, ale czy jest to pow├│d do chwalenia si─Ö tym? Bo stwierdzenie, i┼╝ zrobi┼éo si─Ö post─Öpy nie ┼Ťwiadczy o tym, ┼╝e si─Ö ju┼╝ wszystko wie o shinkendo, a pochwa┼éa na forum publicznym mo┼╝e by─ç jedynie zach─Öceniem do wi─Ökszej pracy nad sob─ů. Rozwa┼╝ czy lepiej by─ç chwalonym publicznie czy mo┼╝e osobi┼Ťcie w rozmowie prywatnej? Mnie osobi┼Ťcie Sensei Hire zapyta┼é o to jak mam na imi─Ö i w ┼╝aden spos├│b tym si─Ö nie afiszuje (do teraz). A mo┼╝e to r├│wnie┼╝ oznacza─ç, ┼╝e zwr├│ci┼é na mnie uwag─Ö.
Na koniec i nie m├│wi─Ö tego z┼éo┼Ťliwie, a m├│g┼ébym, wi─Öcej pokory i skromno┼Ťci w tym to piszesz na r├│┼╝nych forach.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: