Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Otwarcie Forum...
Autor Wiadomo
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2007-07-15, 10:00   Otwarcie Forum...

Witam...

Z dzisiejszym dniem (tzn. 15 lipca 2007r) uroczyście pragnę otworzyć Forum Seimeikan Dojo.
Życzę wszystkim ciekawej, owocnej i miłej dyskusji.

Przy okazji chciałbym się przedstawić...
Jestem Administratorem tego forum i dbam o to by wszystko tutaj chodziło, biegało poprawnie :-D Jeżeli macie jakieś uwagi, propozycje lub pomysły a żeby nasze forum i strona były lepsze piszcie !

Pozdrawiam
Administrator Seimeikan Dojo
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-07-15, 10:20   

Forum jest dla Wszystkich związanych z naszymi sekcjami. Dla naszych adeptów, rodziców, rodzin, adeptów zaprzyjaźnionych sekcji itd.
Do końca tego miesiąca na forum musi być już zarejestrowanych min 30 osób :!: :roll:

Uda się nam :?: Wierzę, że na pewno :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-07-16, 10:53   

Jestem dopiero co po pewnej rozmowie gdzie wskazano mi uwagę w pewnym temacie za co dziękuję.

Chciałbym aby dla wszystkich było jasne dla kogo jest przeznaczone to forum !
Więc nie ważne jest jaką nazwę nosi forum - jest one dzieckiem Seimeikan Dojo i stąd ta nazwa. Ale nie wychodziliśmy z założenia, że forum przeznaczamy dla pewnej tylko grupy ludzi czy adeptów danych sekcji !
Zakładamy iż czynny udział w życiu forum będą brali wszyscy z naszych sekcji zarówno Seimeikan jak i Budokan Dojo, a także z innych sekcji lub z innych systemów Aikido. Aby forum mogło żyć i było ciekawe, interesujące dla każdego to musi być otwarte dla każdego z całej Polski i różnych systemów walki.
Mam jeszcze bardzo wielką nadzieję, że rodzice naszych pociech również włączą sie aktywnie w życie forum, tematów jest wiele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a jeżeli nie to proszę zakładać kolejne tematy odpowiadające ogólnej tematyce działu.

Mam nadzieję, że rozwiałem tym samym wszystkie wątpliwości 8-)
 
 
Arek
Areksiu

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 3
Skd: ze wsi
Wysany: 2007-07-17, 10:52   Kwestie ogólne i formalne

Próba odpowiedzi!
Działa?
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-07-17, 11:08   

Arek napisa/a:
Próba odpowiedzi!
Działa?


Działa :) :) :lol:
 
 
Arek
Areksiu

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 3
Skd: ze wsi
Wysany: 2007-07-17, 11:28   w temacie formalnym

U góry widzimy w nagłówku Seiseikan Yoshinkan Aikido.
Ale na/po treningu, że tak powiem, na parkingu, kiedyś w TG słyszałem, że powinno być chyba "Seiseikai" zamiast "Seiseikan".
Prawda li to?
Bo jeśli tak, to może warto naprostować, coby się ludziom w głowach krzywo nie utrwalało? ;-)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-07-17, 11:45   

Drogi Arku w zasadzie obydwa znaczenia są prawidłowe.
Oficjalna nazwa jest jednak Seiseikai Yoshinkan Aikido..... !
Dlaczego zatem dopuszczamy drugą forme ?

W każdej nazwie systemu walki (oficjalnej japońskiej) ostatnie kanji o brzmieniu kai oznacza , że chodzi o stowarzyszenie, federację, ugrupowanie.... itp.
Seiseikai Yoshinkan Aikido to oficjalna nazwa, która mówi o federacji systemu walki
Natomiast jeżeli ostatnie kanji kończy się na kan - tak jak Seimeikan, Yoshinkan, Seiseikan to wówczas oznacza to, że chodzi o jakieś miejsce, w którym praktykuje się sztukę walki jak również jest to oficjalna nazwa.

Dlatego jeżeli będziemy mówić o organizacji to będziemy mówić Seiseikai lecz gdy będzie nam chodziło o system walki, jedną z gałęzi Aikido to będziemy mówili Seiseikan.

Mam nadzieję, że wszystko jasne ;-)

Jako moderator zamykam ten temat albowiem nie jest to temat tylko OGŁOSZENIE o naszym forum.
Jeżeli poruszona tu dyskusja jest dla was interesująca to proszę o założenie takiego tematu, w którym ta dyskusja będzie miała ciąg dalszy. 8-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN