Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
MMA

co s─ůdzisz o mma?
jest super, chętnie bym spróbował
33%
 33%  [ 3 ]
niech sobie jest
55%
 55%  [ 5 ]
bezsensowny sport
11%
 11%  [ 1 ]
G│osowa˝: 9
Wszystkich G│osˇw: 9

Autor WiadomoŠ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2009-12-07, 11:47   

BDB napisa│/a:
- Przeciwko wi─Öcej ni┼╝ jednemu przeciwnikowi si─Ö nie obronisz, no chyba, ┼╝e masz karabin ;)

W takim b─ůd┼║ razie MMA nie ma najmniejszego zastosowania poza ringiem ! A zawodnicy trenuj─ůcy MMA nie maj─ů najmniejszych szans. Taki wniosek wynika z twojej wypowiedzi BDB.
Napisa┼ée┼Ť tak bo tak ci powiedziano ...
Ja mam inne do┼Ťwiadczenia i wierz mi nie potrzebowa┼éem karabinu do obrony.
To co napisa┼ée┼Ť mo┼╝e mie─ç zastosowanie gdy zaatakuje nas dw├│ch do┼Ťwiadczonych zawodnik├│w trenuj─ůcych co kolwiek (sport czy sztuk─Ö walki).

BDB napisa│/a:
...Aikido nie zostało stworzone to walki, tak samo tai chi, joga, origami i surfing. (tylko czemu aikido klasyfikowane jest do sztuk WALKI, ze względu na korzenie w aiki ju jitsu?)

Zachęcam do zapoznania sie z moim artykułem "Seiseikai i Yoshinkan Aikido" w Sztuki Walki nr 7.
Wizerunek Aikido , a tym bardziej jego skuteczno┼Ť─ç i zastosowanie zosta┼é mocno zniekszta┼écony w Polsce i to co napisa┼ée┼Ť jest w┼éa┼Ťnie tym spowodowane. Zapewniam ci─Ö, ┼╝e gdyby┼Ť wiedzia┼é co to Yoshinkan i Seiseikai to nie wypisywa┼éby┼Ť takich tez.

Kamil CZ napisa│/a:
....Aikido nie nadaje si─Ö w ┼╝aden spos├│b na ring....
...Zdecydowanie nie nadaje si─Ö do chodzenia po klubach...

Przywykli┼Ťmy w czasach nowoczesnych do prezentowanych walk (ring) w stylach wolnych, bardzo du┼╝ego kontaktu i u┼╝ycia bardzo du┼╝ej si┼éy do walki. Dlatego tak bardzo w ostatnich latach spopularyzowa┼éy si─Ö si┼éownie i jak to napisa┼ée┼Ť "bycie karkiem". Niekt├│re techniki ataku i obrony s─ů celowo wymy┼Ťlone w┼éa┼Ťnie dla "kark├│w".
Nie zgodz─Ö si─Ö z tym co napisa┼ée┼Ť bo tak jest teraz w naszych czasach - taka jest teraz moda !
40 lat temu na ringach , kr├│lowa┼éa szybko┼Ť─ç i dynamika, a nie brutalna si┼éa (jak wygl─ůda┼é Bruce Lee). Ochron─Ö nocnych klub├│w stanowili ludzie , kt├│rzy nie wyr├│┼╝niali si─Ö z t┼éumu. Mo┼╝e za kolejne 40 lat b─Ödzie co┼Ť nowego.
Chcia┼éem tylko zwr├│ci─ç uwag─Ö, ┼╝e najlepsz─ů i najskuteczniejsz─ů sztuk─ů walki do obrony i ataku jest ta , na kt├│rej nauk─Ö trzeba po┼Ťwi─Öci─ç bardzo wiele lat, a nie par─Ö miesi─Öcy.
Kopa─ç i bi─ç pi─Ö┼Ťci─ů mo┼╝na nauczy─ç si─Ö bardzo szybko ale co je┼Ťli trafi─Ö na silniejszego ...? wi─Öc ja musz─Ö by─ç silniejszy - i tak tworz─ů si─Ö "karki".
Jednak prawdziwa sztuka walki nie opiera si─Ö na sile fizycznej i aby si─Ö tego nauczy─ç trzeba wybra─ç drog─Ö trudniejsz─ů i d┼éu┼╝sz─ů.
W Yoshinkanie mo┼╝na zobaczy─ç dzisiaj wielu Shihan , kt├│rzy kiedy┼Ť byli mistrzami w r├│┼╝nych stylach walki , niejednokrotnie r├│wnie┼╝ walczyli na ulicach i klubach cz─Östo o ┼╝ycie , a nie dla sprawdzenia si─Ö ... dlaczego wi─Öc osoby z tak wielkim do┼Ťwiadczeniem wybrali ostatecznie Aikido tak nieskuteczn─ů form─Ö na ring, ulic─Ö czy klub ....?

Oss 8-)

BDB

Do│▒czy│: 05 Gru 2009
Sk▒d: ┼Ül─ůsk
Wys│any: 2009-12-07, 16:32   

1. "W takim b─ůd┼║ razie MMA nie ma najmniejszego zastosowania poza ringiem ! A zawodnicy trenuj─ůcy MMA nie maj─ů najmniejszych szans. Taki wniosek wynika z twojej wypowiedzi BDB."

Przeciwko jednemu przeciwnikowi ma zastosowanie, przeciwko >1 ┼╝adna SW nie ma zastosowania.

2. "Zapewniam ci─Ö, ┼╝e gdyby┼Ť wiedzia┼é co to Yoshinkan i Seiseikai to nie wypisywa┼éby┼Ť takich tez."

Wiem co to Yoshinkan, nawet trenowałem w blźniaczym klubie (tak mi się wydaje).
Podawanie r─Öki jako Uke i pozwalanie na wykonanie techniki jest bezsensu i w┼éasnie to jest kontuzjogenne. W MMA, bjj czy innych walka ko┼äczy si─Ö gdy przeciwnik "odklepie", a w aikido s─ů r├│┼╝nego rodzaju rzuty przez d┼║wignie itp. (D┼║wignia nie jest koncem "walki").

"W Yoshinkanie mo┼╝na zobaczy─ç dzisiaj wielu Shihan , kt├│rzy kiedy┼Ť byli mistrzami w r├│┼╝nych stylach walki , niejednokrotnie r├│wnie┼╝ walczyli na ulicach i klubach cz─Östo o ┼╝ycie , a nie dla sprawdzenia si─Ö ... dlaczego wi─Öc osoby z tak wielkim do┼Ťwiadczeniem wybrali ostatecznie Aikido tak nieskuteczn─ů form─Ö na ring, ulic─Ö czy klub ...."

W yoshinkanie nauczymy si─Ö bronic przed markowanymi uderzeniami i chwytami za nadgarstek. A obrony przed sprowadzaniem do parteru, przed klinczem (bardzo ┼éatwo dosta─ç kolano na g┼éowe jak si─Ö nie wie co robi─ç), co robi─ç w zwarciu i w ko┼äcu jak wyj┼Ť─ç z parteru??

Bezsensu jest ─çwiczenie technik obronnych na zwolnione, nienaturalne (bo ani to sierp, ani prosty), markowane ataki. Potem taki adept aikido mocno si─Ö zdziwi gdy kto┼Ť zaatakuje go normalnie.

Pozdrawiam.

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2009-12-07, 17:25   

Szanowny BDB. zarzucasz Seiseikai Yoshinkan Aikido nieskuteczno┼Ťc. Pytanie brzmi: Jak d┼éugo dane Ci by┼éo t─ů sztuk─Ö walki trenowac? Bo o┼Ťmielam si─Ö s─ůdzic, i┼╝ nie wi─Öcej ni┼╝ 1,5 roku. Nie wiem jak w owej bli┼║niaczej sekcji to by┼éo, ale u nas, w Seimeikan, w grupach zaawansowanych coraz cz─Ö┼Ťciej k┼éadziony jest nacisk na to, aby wykonac poprawnie technik─Ö z oporem ze strony uke. I coraz cz─Ö┼Ťciej zaczyna to wszystkim wychodzic. Poza tym, doskona┼éym lekarstwem na spinanie si─Ö przeciwnika jest konkretny atemi. Nawet, je┼Ťli nie zrobi zbyt wielkiej krzywdy, to na pewno zdezorientuje na par─Ö sekund. A to moim skromnym zdaniem wystarczy, aby co┼Ť zadzia┼éac. Tak wi─Öc twoja opinia, jakby Aikido by┼éo nieksuteczne, jest zupe┼énie nie trafiona. Nie m├│wi─Ö rzecz jasna, ┼╝e sam posiadam jaki┼Ť niesamowicie wysoki stopie┼ä, m├│j sta┼╝ wynosi zaledwie marne nieca┼ée 3 lata. Jednak┼╝e, zaprzeczasz oczywistym faktom.

BDB

Wys│any: 2009-12-07, 21:27   

┼╗ycz─Ö powodzenia w trafieniu kogo┼Ť tym atemi ;)
Karate ca┼ée jest oparte na atemi, a trafi─ç kogo┼Ť czysto i skutecznie zadko si─Ö zada┼╝a.

Pozdrawiam/

p.s. zobaczcie sobie filmik w mojej sygnaturze. Filozofia aikido ;D

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-12-07, 22:03   

BDB zaczynasz traci─ç wiarygodno┼Ť─ç. Brak ci elastyczno┼Ťci , a w twoich postach coraz bardziej jest widoczny brak wiedzy i do┼Ťwiadczenia ... cho─ç nie wyci─ůgam jeszcze takiego wniosku bo mog─Ö si─Ö myli─ç.

Posiadasz do┼Ťwiadczenie w Yoshinkan poniewa┼╝ trenowa┼ée┼Ť w bli┼║niaczej sekcji wi─Öc nie powinno ci sprawi─ç trudno┼Ťci odpowied┼║ na proste dwa pytania na poziomie podstawowym (aby unikn─ů─ç problem├│w z pisownia napisz─Ö fonetycznie) :
1. dlaczego w ganmencki hidzi nage , a shoumencuki d┼╝odan hidzi ate nage sa takie r├│┼╝nice w chwycie za nadgarstek podczas ataku ?
2. kt├│r─ů r─Öka zadaje si─Ö atemi podczas wykonywania ganseki otoszi ?

Przepraszam , że to nie na temat ale aby dalsza dyskusja z BDB miała sens jest to nie zbędne.

Aha je┼Ťli b─Ödziesz zwleka┼é z odpowiedzi─ů b─Ödzie to oznacza┼éo , ┼╝e k┼éamiesz w temacie ty i Yoshinkan.

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-12-07, 22:34   

Cytat:
Przeciwko jednemu przeciwnikowi ma zastosowanie, przeciwko >1 ┼╝adna SW nie ma zastosowania.

To w tym momencie wszystkie sztuki walki s─ů ca┼ékowicie zb─Ödne w realu bo nigdy nie wiem, czy osoba, kt├│ra mnie zaatakowa┼éa nie jest sama. Bior─ůc pod uwag─Ö twoje s┼éowa, gdy tylko widzimy, ┼╝e kto┼Ť jeszcze chce nas zaatakowa─ç, opr├│cz pierwszego przeciwnika, to powinnismy sie potulnie podda─ç/da─ç si─Ö pobi─ç/odda─ç kosztowno┼Ťci (je┼╝eli np. o to chodzi┼éo) no bo po co w og├│le pr├│bowa─ç, skoro i tak si─Ö przegra.

Cytat:
Wiem co to Yoshinkan, nawet trenowałem w blźniaczym klubie (tak mi się wydaje).
Podawanie r─Öki jako Uke i pozwalanie na wykonanie techniki jest bezsensu i w┼éasnie to jest kontuzjogenne. W MMA, bjj czy innych walka ko┼äczy si─Ö gdy przeciwnik "odklepie", a w aikido s─ů r├│┼╝nego rodzaju rzuty przez d┼║wignie itp. (D┼║wignia nie jest koncem "walki").

W aikido istniej─ů techniki egzaminacyjne, kt├│re s┼éu┼╝─ů do wypracowania sobie ruchu. Naprawd─Ö uwa┼╝asz, ┼╝e techniki z aikido stosowane w realu wygl─ůda┼éyby tak samo jak te egzaminacyjne? Posiadaj─ů z nich najistotniejsze elementy, niezb─Ödne aby technika wysz┼éa prawid┼éowo. Jednak aby doj┼Ť─ç do takiego poziomu wymagane jest bardzo wiele lat ─çwicze┼ä, a przede wszystkim wykonywanie na poziomie perfekcyjnym technik egzaminacyjnych...
W MMA, bjj i innych od razu przechodzimy do walki, czy najpierw wypracowywujemy sobie technik─Ö na "sucho"?
S─ů techniki nage (z rzutem), ale s─ů te┼╝ techniki rzutem si─Ö nie ko┼äcz─ůce (hijishime).
A wg. ciebie kiedy jest koniec walki? Bo mi si─Ö zawsze wydawa┼éo, ┼╝e gdy za┼éo┼╝y si─Ö skuteczn─ů d┼║wigni─Ö na staw...

Cytat:
W yoshinkanie nauczymy si─Ö bronic przed markowanymi uderzeniami i chwytami za nadgarstek. A obrony przed sprowadzaniem do parteru, przed klinczem (bardzo ┼éatwo dosta─ç kolano na g┼éowe jak si─Ö nie wie co robi─ç), co robi─ç w zwarciu i w ko┼äcu jak wyj┼Ť─ç z parteru??

Nie rozumiem dlaczego walka w realu mia┼éaby sprowadzic si─Ö do parteru... Jest to dla mnie niesamowicie ma┼éo logiczne i bardzo niebezpieczne... Kiedy jeszcze rozumiem walke na ringu (full energia vs m├│j oponent :) ) tak na "ulicy" b─Ödziesz si─Ö ciora┼é z go┼Ťciem po tej "ulicy"?
Nik┼ée pole manewru, bardzo s┼éaba ocena otoczenia (a to jest dosy─ç istotne), nieprzewidziane sytacje (np. facet wyci─ůgn─ů┼é n├│┼╝ kiedy sprowadzi┼ée┼Ť go do parteru).
Zwarcie: chwyt ryotoe muchi, mune muchi, kata muchi... p├│┼║niej np. iriminage, aikinage itd :)

Cytat:
p.s. zobaczcie sobie filmik w mojej sygnaturze. Filozofia aikido ;D

Filmik jest extra, nie┼║le si─Ö u┼Ťmia┼éem :) Z tym┼╝e, ┼╝e jest tam wyra┼║nie zaznaczone, ┼╝e go┼Ť─ç jest mistrzem karate (i by┼éym mistrze ┼Ťwiata) :D

Nic wi─Öcej mi nie pozostaje jak zaprosi─ç do nas na trening, bo cz─Östo bywa tak, ze wszystkiego na forum si─Ö przekaza─ç nie da, a cz─Östo lepiej pokaza─ç. Mo┼╝e wtedy lepiej nas zrozumiesz, albo te┼╝ my lepiej zrozumiemy ciebie :)

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2009-12-07, 23:16   

Dzie┼ä dobry... ja si─Ö chyba wtr─ůc─Ö :)

BDB je┼╝eli filmik Jima Careya jest wrzucony dla ┼╝artu to ok inaczej mo┼╝na by si─Ö lekko zdenerwowa─ç... tylko tyle powiem.

Hmmm atemi nieskuteczne, nie da si─Ö trafi─ç ??? Fajnie dop├│ki nie poczuje si─Ö osobi┼Ťcie co to jest...
Z tego co piszesz, że "Karate całe jest oparte na atemi", znaczy że nic w tym temacie nie wiesz. Trenowałem karate i nie jest ono oparte na atemi, uwierz mi.

Mo┼╝e trenowa┼ée┼Ť Aikido ale nie u N A S . I mo┼╝e w tym jest problem, bo wielu instruktor├│w przedstawia bardzo ┼Ťmieszne aikido kt├│re bardziej przypomina balet ni┼╝ SW.
To co napisze nie jest ┼╝adnym wyzwaniem ani gro┼║b─ů...
Je┼╝eli masz czas i ochot─Ö zapraszam na trening. Najlepiej tak jak Kamil napisa┼é sprawdzi─ç namacalnie to o czym m├│wimy. S┼éowa nie oddadz─ů wszystkiego.
Mi kiedy┼Ť zdarzy┼é si─Ö epizod z graplingiem. By┼éem zobaczy─ç jak to wygl─ůda i by┼éem mile zaskoczony umiej─Ötno┼Ťciami trenera jak i jego ludzi.

Aha fajna herezja z t─ů teori─ů na temat ┼╝e ┼╝adna SW nie ma szans przeciw wi─Öcej ni┼╝ jedna osoba... dawno si─Ö tak nie u┼Ťmia┼éem :lol:

Wracaj─ůc do tematu w┼éa┼Ťciwego... to ja mma lubi─Ö. Fajnie jest czasem przyj┼Ť─ç do domu w┼é─ůczy─ç kompa telewizor i co┼Ť takiego poogl─ůda─ç... lepsze to ni┼╝ denna pi┼éka no┼╝na albo skoki narciarskie.

BDB

Wys│any: 2009-12-08, 16:59   

Aikido trenowałem rok i poznałem na nim takie techniki:

irimi nage

shiho nage

nikkayo

tenchinage

ikkayo

aiki nage

w r├│┼╝nych wersjach ataku (shoumen uchi, Katate muchi, Royote muchi itd.)

+ jakie┼Ť autorskie wariacje senseia. (ataki no┼╝em, ┼éa┼äcuchem, pa┼ék─ů :DD)

"1.dlaczego w ganmencki hidzi nage , a shoumencuki d┼╝odan hidzi ate nage sa takie r├│┼╝nice w chwycie za nadgarstek podczas ataku ?
2. kt├│r─ů r─Öka zadaje si─Ö atemi podczas wykonywania ganseki otoszi ? "

ad 1 ganmencki niestety nie wiem co to jest, przec cały okres treningu (rok) wałkowane były te techniki, które wyżej napisałem.
shoumenuchi to nie chwyt a uderzenie o ile mi wiadomo.

ad.2 tej techniki również trener nie przekazał nam.

"BDB je┼╝eli filmik Jima Careya jest wrzucony dla ┼╝artu to ok inaczej mo┼╝na by si─Ö lekko zdenerwowa─ç... tylko tyle powiem. "

nikogo nie chcia┼éem urazi─ç, aikidok├│w da┼╝e szacunkiem za to co robi─ů. Je┼Ťli kto┼Ť poczu┼é si─Ö ura┼╝ony to przepraszam.

"Z tego co piszesz, że "Karate całe jest oparte na atemi", znaczy że nic w tym temacie nie wiesz. "

http://pl.wikipedia.org/wiki/Atemi

Nie powiesz mi, ┼╝e karate jest oparte na rzutach. Chyba nie wiesz co to atemi.

"A wg. ciebie kiedy jest koniec walki? Bo mi si─Ö zawsze wydawa┼éo, ┼╝e gdy za┼éo┼╝y si─Ö skuteczn─ů d┼║wigni─Ö na staw..."

Tak jak napisa┼éem wcze┼Ťniej zgadzam si─Ö z tob─ů. W aikido jest odwrotnie.

"Jest to dla mnie niesamowicie mało logiczne i bardzo niebezpieczne"

jak sie nie wie nic o parterze to tak.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2009-12-08, 22:07   

BDB zachowa┼ée┼Ť si─Ö do┼Ť─ç dobrze odpowiadaj─ůc tak , a nie inaczej czego przez chwil─Ö sie spodziewa┼éem.

Widzisz w Yoshinkan i Seiseikai nie ma takich rzeczy jak ┼éa┼äcuchy itp... chyba wiem w jakiej "bli┼║niaczej" sekcji trenowa┼ée┼Ť i c├│┼╝ ... przykro mi.
Zatem ponownie stwierdzam , ┼╝e nie znasz Yoshinkan ani Seiseikai i mo┼╝e jak b─Ödziesz m├│g┼é skorzystaj z zaproszenia moich student├│w zdob─Ödziesz nowe do┼Ťwiadczenie i mo┼╝e my nauczymy si─Ö czego┼Ť od ciebie.

Techniki opisane w punkcie pierwszym to ta sama technika w dw├│ch nazwach jest to technika obronna przed ciosem pi─Ö┼Ťci─ů na twarz - pytanie by┼éo lekko zmy┼ékowe.
A punkt drugi to ┼╝adn─ů kopie si─Ö na gedan lub podw├│jne mawashi geri i rzut lub jak wolisz obalenie dzia┼éaj─ůce na zasadzie blokady ┼éokci - do┼Ť─ç nieprzyjemne.

Co do atemi to chyba ty również nie wiesz co to jest i myli ci się z metsubush oraz zwykłym cki lub geri.

Przeproszenie i szacunek , o kt├│rym piszesz jest godny podziwu - ma┼éo kogo na to sta─ç. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nikt nie powinien czu─ç do ciebie urazy.

BDB na koniec co┼Ť o parterze ponad 10 lat by┼éem zawodnikiem Judo potem nale┼╝a┼éem do kadry i stoczy┼éem wiele walk w Judo nie tylko na arenach polskich. Mo┼╝e moje do┼Ťwiadczenie z walk jakie zdoby┼éem w Judo i Ju jitsu jest mniejsze od twojego ale nie do ko┼äca zgadzam si─Ö z twoja doktryn─ů.

Proponuj─Ö zamiast dalszych przepychanek ┼╝eby┼Ť opisa┼é jakie┼Ť techniki , kt├│re najbardziej lubisz w MMA jak─ů┼Ť kombinacj─Ö obalenia i zdobycia przewagi w parterze ... - bo rozumiem , ┼╝e jeste┼Ť zawodnikiem MMA.

Oss 8-)
To co napiszesz mo┼╝e zmieni─ç zdanie wielu os├│b odno┼Ťnie MMA

BDB

Wys│any: 2009-12-09, 16:40   

Hmm, my┼Ťl─Ö, ┼╝e najlepsze jest zapa┼Ťnicze wej┼Ťcie w nogi, gdy sie je dobrze wykona od razu mamy pozycj─Ö boczn─ů.
Z technik ko┼äcz─ůcych to balacha (armbar), taktarov (ale to nie z bocznej). Ni┼╝ej daje filmiki jak to wykona─ç.

http://www.youtube.com/watch?v=JfnsvnNMqsQ wej┼Ťcie w nogi

http://www.youtube.com/watch?v=TH5_eW5lBmk tu tłumaczy zawodnik MMA Tito Ortiz.

http://www.youtube.com/watch?v=_Q72WcHQf7Q a tu podstawy (pozycje itp.)

http://www.youtube.com/watch?v=3_SwCU139Zk lataj─ůca balacha.

http://www.youtube.com/watch?v=2iB5nlIeZR8 a tu ucieczki z dosiadu. Bardzo przydatne.

Chcia┼éem doda─ç, ┼╝e MMA to nie jest bojka, walka na ┼Ťmier─ç, ani nic podobnego.
MMA to nie jest sztuka walki, bo nie wprowadza nic nowego, nie jest odr─Öbym systemem(mo┼╝na to chyba tak uj─ů─ç). Jest to po prostu formu┼éa walki, kt├│ra czerpie, te techniki, kt├│re najbardziej przydaj─ů si─Ö na ringu. (Z judo, zapas├│w, bjj, boksu, mt, ju jitsu i innych).

Pozdrawiam.

michalm

Do│▒czy│: 05 Pa╝ 2008
Sk▒d: Siemonia
Wys│any: 2009-12-11, 12:10   

Pare dni temu widziałem na kablówce powtórkę tej walki.
Wida─ç ┼╝e tych dw├│ch go┼Ťci si─Ö lubi co nie przeszkadza w tym, ze pr├│buj─ů si─Ö nawzajem zdemolowa─ç
cz─Ö┼Ť─ç pierwsza
http://www.youtube.com/wa...feature=related
cz─Ö┼Ťc druga
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2010-03-07, 18:04   

http://www.youtube.com/watch?v=kWp5ghsQqTk

wrzucam filmik kt├│ry ju┼╝ by┼é w warto zobaczy─ç, ale tamten link ju┼╝ nie dzia┼éa a w tym jest dodane kilka nowo┼Ťci. Ostatni fragment i nokaut :shock: cios z ca┼éego cia┼éa i to dos┼éownie

a wracaj─ůc og├│lnie do tematu kt├│ry mocno przycich┼é ;)

zweryfikowa┼éem swoj─ů wiedz─Ö i pogl─ůdy i teraz odbieram to tak:
mma jako sztua walki jest bzdur─ů. Nie ma czego┼Ť takiego jak sztuka walki mma. Jest to zbi├│rka skutecznych techink na ringu i ich nauka. Ale sama nazwa jako mieszane sztuki walki jest(by┼éa) trafna. Na ring wchodzili mistrzowie w sztukach walk kt├│rzy rozwijali si─Ö po┼║niej troszke szerzej :-> teraz ludzie trenuja przekrojowo, bo sta┼éo si─Ö to modne ale wcze┼Ťniej kiedy mma nie by┼éo tak g┼éo┼Ťne na ringu ┼Ťcierali si─Ö mistrzowie r├│znych stylki (np. Nastula, Ogawa, Emelianenko, Nogueira i wielu innych) Dlatego nazwa mieszane sztuki walki by┼éa dobr─ů nazw─ů. Nie wiem czy w odpowiedni spos├│b uberam s┼éowa w my┼Ťli, ale mam nadziej─Ö, ┼╝e zrozumiecie o co mi chodzi. MMA jako sztuka walki to bzdura, ale jako "miejsce" gdzi─Ö ┼Ťcieraj─ů (┼Ťcierali) si─Ö osoby z du┼╝ym do┼Ťwiadczeniem w sztukach walki.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2010-03-08, 13:58   

Od same pocz─ůtku tak twierdzi┼éem

Cytat:
Podsumowuj─ůc MMA to z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů wymagaj─ůcy sprawdzian dla zawodnik├│w jednak nie uto┼╝samiam tego ze Sztukami Walki poniewa┼╝ to niemo┼╝liwe.......

Oss 8-)

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2010-03-10, 21:54   

The Simpsons Great White Hope

Deskrypszion :)
"M─Ö┼╝czy┼║ni i ch┼éopcy w Springfield zakochali si─Ö w nowym brutalnym sporcie, Mieszanych Sztukach Walki, gdzie walcz─ůcy zadaj─ů sobie straszliwy b├│l. Gdy Marge razem z przyjaci├│┼émi zaczynaj─ů protestowa─ç przeciwko temu sportowi, organizato decyduje si─Ö wywo┼éa─ç kontrowersje. Proponuje Marge uklad: Zamknie zawody, je┼╝eli pokona go ona w klatce"

Niestety, jedynie po angielsku (chyba, ┼╝e kto┼Ť znajdzie polskie napisy) :)

Homer do Barta po zawodach MMA:
"Synu, wiem ┼╝e widzia┼ée┼Ť dzi┼Ť tak─ů ┼Ťwietn─ů rze┼║, ale pami─Ötaj: nie wolno tego robi─ç w domu.... tylko w szkole na podw├│rku, lub gdzie┼Ť gdzie jak si─Ö zranisz to mo┼╝emy kogo┼Ť pozwa─ç, ale nie tylko ich, ale szko┼é─Ö, hrabstwo, stan i tego palanta Joe Bidena (vice prezydent w rz─ůdzie Baracka Obamy)" :)

PS: Aby obej┼╝e─ç film, z boku wybieramy opcje "source 4" (albo jaki┼Ť inny, je┼╝eli wam dzia┼éa... Mi dzia┼éa┼éa tylko 4)

Yakoozaj
juggalo

Do│▒czy│: 15 Lip 2007
Sk▒d: z klawiatury
Wys│any: 2010-04-07, 21:17   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

submission of the year czyli jak wyj┼Ť─ç z trudnej sytuacji :)

a tak naprawdę to jeden z najlepszych "trójkatów" jakie widziałem

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: