Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Wizyta Sensei Matsuo
Autor WiadomoŠ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2007-07-13, 10:33   Wizyta Sensei Matsuo

No to mamy aktualny temat dotycz─ůcy wydarzenia , kt├│re nas czeka.
W tym temacie postaram sie odpowiedzie─ç na wszystkie pytania was nurtuj─ůce, a kt├│re zwi─ůzane s─ů z wizyt─ů naszego mistrza Sensei Masazumi Matsuo Sihan 7 Dan Seiseikai Yoshinkan Aikido.

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2007-08-14, 09:39   

Na stronie www.seimeikan.pl w dziale Aktualno┼Ťci zosta┼é zamieszczony plan wizyty Sensei'a Matsuo

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-10-11, 08:10   

Sensei Matsuo Masazumi jest ju┼╝ w Polsce.
We wtorek pojechali┼Ťmy delegacj─ů odebra─ç go z lotniska , a nast─Öpnie udali┼Ťmy si─Ö na kolacj─Ö.
Nasze dojo reprezentowali ┼üukasz i Piotr wi─Öc licz─Ö na jakie┼Ť pierwsze spostrze┼╝enia tych dw├│ch Pan├│w.
Wczoraj Sensei pokaza┼é mi swoj─ů stron─Ö internetow─ů wi─Öc znalaz┼éem w galerii czarnobia┼ée fantastyczne zdj─Öcie Sensei`a Matsuo .
Polecam stron─Ö.
ADM umie┼Ťci j─ů w naszych linkach.

Oss 8-)

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2007-10-11, 18:47   

A czy m├│g┼éby mi kto┼Ť podac godziny seminari├│w? (Od kt├│rej, do kt├│rej.) I rozumiem, ┼╝e s─ů jedynie przez te trzy dni?

Admin

Wys│any: 2007-10-11, 22:03   

Sensei jest WSPANIAŁY ! :) Jestem pod ogromnym wrażeniem... cały pobyt Senseia zapowiada się wspaniale. Sensei ma po prostu to COŚ w sobie...

Niestety przyjazd nie był całkiem miły z powodu tego iż kultura jest niektórym obca :(

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-10-20, 09:45   

Przycichło to nasze forum , a ja tego nie lubię.
Wszyscy już wiemy , że Matsuo Masazumi Shihan jest już w Polsce i niedługo będzie w naszych sekcjach.
Sensei przeprowadzi┼é prawie trzy dniowe seminarium dla wszystkich trenuj─ůcych Seiseikai Yoshinkan Aikido, na ko┼äcu seminarium mo┼╝na by┼éo zobaczy─ç egzamin na IIIDan , kt├│ry przeprowadza┼é Sensei - gratulacje dla osoby , kt├│ra zdawa┼éa ten egzamin i zda┼éa go.

Chcia┼ébym aby┼Ťcie rozpisali si─Ö o tym seminarium bo powiem wam , ┼╝e Sensei pierwszy raz prowadzi┼é dla nas w┼éa┼Ťnie w takich tematach seminarium. Do tej pory by┼éy to podstawowe techniki i ich zarys od niskich stopni na wysokich ko┼äcz─ůc. Jednak teraz Sensei pokaza┼é wy┼╝szy poziom tych samych technik zmieniaj─ůc co niekt├│re elementy.... gdy spyta┼éem sk─ůd takie r├│┼╝nice odpowiedzia┼é mi, ┼╝e tak mieli┼Ťcie si─Ö ich uczy─ç przedtem, a tak teraz co wed┼éug Senseia ┼Ťwiadczy o tym, ┼╝e nasz poziom umiej─Ötno┼Ťci wci─ů┼╝ ro┼Ťnie.
To co powinni┼Ťmy zapami─Öta─ç i mocno praktykowa─ç to nauki mocnej silnej postawy i wykorzystywania swojego cia┼éa {chcia┼éem przypomnie─ç, ┼╝e pod takich has┼éem odbywa┼éo si─Ö nasze seminarium w Mierz─Öcicach , na kt├│rym prezentowa┼éem techniki , maj─ůce nas tego nauczy─ç} Sensei pokaza┼é jak rozumie Aikido i co to jest si┼éa Ki !!!
Pokaza┼é, ┼╝e Ki jest ca┼ékowicie zdefiniowalna i nie jest to co┼Ť duchowego pochodz─ůcego od religii.

Oss 8-)

Admin

Wys│any: 2007-10-22, 20:47   

Musz─Ö powiedzie─ç ┼╝e ju┼╝ odczuwam wp┼éyw sensei Matsuo :) Wtorkowy trening zaraz po seminarium by┼é niesamowity... Wreszcie wiem jaki powinien by─ç "ambaras" i jak go osi─ůgn─ů─ç :)
Ju┼╝ nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö kolejnych trening├│w i wskaz├│wek sensei Matsuo :) :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-11-01, 10:15   

Wczoraj odbył się pierwszy trening z Shihanem Matsuo.
Wygl─ůda┼éo to imponuj─ůco poniewa┼╝ by┼éo ponad 50 dzieciak├│w na treningu i Sensei by┼é zadowolony z powodu ich zaanga┼╝owania. Rodzice siedzieli na ┼éaweczkach i te┼╝ mieli przyjemno┼Ť─ç obserwowania zaj─Ö─ç. Doros┼éych by┼éo ponad 40 os├│b w┼é─ůcznie z naszymi go┼Ť─çmi , kt├│rym dzi─Ökuje za udzia┼é w treningu.
Oczywi┼Ťcie Sensei pokaza┼é jak zwykle Aikido na najwy┼╝szym poziomie i przewr├│ci┼é "┼Ťwiat na g┼éowie" w kilku technikach ale dzi─Öki temu uda┼éo si─Ö wiele spraw zrozumie─ç i wyja┼Ťni─ç ... ;)

Przed treningiem zd─ů┼╝yli┼Ťmy odwiedzi─ç nasze doja w TG i Mie, z kt├│rych Sensei by┼é baaaardzo zadowolony i zrobi┼é im pe┼éno zdj─Ö─ç. M├│wi┼é , ┼╝e nie s─ů w cale ma┼ée oraz by┼é pod wra┼╝eniem tego co si─Ö w nich znajduje. Powiedzia┼é, ┼╝e traktujemy to powa┼╝nie i tak w┼éa┼Ťnie maj─ů wygl─ůda─ç doja. Potem zrobili┼Ťmy z Sensei`m zakupy i zjedli┼Ťmy co┼Ť na wz├│r obiadu w japo┼äskiej restauracji gdzie Sensei t┼éumaczy┼é nam co po czym nast─Öpuje , jak si─Ö nazywa itd.
Po treningu udali┼Ťmy si─Ö bardzo du┼╝─ů grup─ů na kolacj─Ö do "M┼éynarza" Sensei bardzo ucieszy┼é si─Ö, ┼╝e znowu tu jest - jest to niew─ůtpliwie jego ulubiona knajpa w Polsce :)
Chłopaki nieźle wkręcili Sensei`a z piwem :lol: :lol:

┼╗a┼éuje jednak, ┼╝e z TG z grupy dzieci─Öcej nie by┼éo ani jednego mojego kolorowego paska - to naprawd─Ö wielka strata mie─ç pod nosem wielkiego mistrza z dalekiej Japonii i nie p├│j┼Ť─ç na trening tym bardziej maj─ůc 6 czy 5 kyu. No ale mam nadziej─Ö, ┼╝e kolejne treningi b─Öd─ů ju┼╝ dla was priorytetem.

Koniec sprawozdania z pierwszego treningu. Mo┼╝e dopiszecie swoje odczucia.

Oss 8-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-11-01, 22:27   

Jest w┼éa┼Ťnie 22.00 i po egzaminach . Zacz─Ö┼éo si─Ö o 14.00 i sko┼äczy┼éo o 19.00 z jedn─ů przerw─ů 10min.

Zdawały 4 osoby na Shodan, 6 osób na Nidan i 3 osoby na Sandan. Każdy bardzo ciężko dyszał i był wyczerpany ale powiem wam , że widać było iż każda osoba przygotowała się do egzaminów. Naprawdę zaangażowanie było wielkie i pomimo różnic w technikach to Sensei miał niewiele poprawek do każdego.
Sensei te┼╝ nie odpu┼Ťci┼é nikomu ┼╝adnej techniki, niczego nie pomin─ů┼é, no c├│┼╝ nie by┼éo ┼éatwo. Ale za to chyba wszyscy s─ů zadowoleni.
Kiedy ju┼╝ atmosfera ostyg┼éa Sensei nie da┼é za wygran─ů poniewa┼╝ 8 os├│b zdawa┼éo drugi egzamin na stopnie instruktorskie co dla wielu by┼éo zaskoczeniem ale jak "trza to trza".
Naprawd─Ö Sensei niczego nie odpu┼Ťci┼é nikomu - pomimo wielkiego wysi┼éku jestem bardzo zadowolony, ┼╝e mog┼éem dzi┼Ť uczestniczy─ç w tym zdarzeniu i z tymi lud┼║mi. Domo Arigato.

Dlatego, ┼╝e nie mia┼éem uke zdawa┼éem ze S┼éawkiem i Sensei powiedzia┼é, ┼╝e mam zdawa─ç techniki na III Dan i ┼╝eby by┼éo lepiej dowiedzia┼éem si─Ö o tym stoj─ůc w Kamae na przeciw S┼éawka :-D

Tak jak już mówiłem dawno temu każdy adept Seimeikan Dojo dostanie płytkę z technikami wykonywanymi przez Sensei`a i naszymi egzaminami !

Oss 8-)

aness
aness

Do│▒czy│a: 17 Lip 2007
Wys│any: 2007-11-02, 11:20   

GRATULUJ─ś WSZYSTKIM ZDANEGO EGZAMINU!!!!! A w szczeg├│lno┼Ťci naszemu instruktorowi :)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-11-03, 20:30   

Prosz─Ö o wybaczenie ale nie by┼éem w stanie zda─ç kolejnej relacji z pi─ůtkowego treningu ;)

W pi─ůtek Sensei prowadzi┼é pierwszy trening w Dojo TG by┼é bardzo szcz─Ö┼Ťliwy widz─ůc na treningu 50 dzieciak├│w i 30 doros┼éych z naszych sekcji. By┼é pod wra┼╝eniem umiej─Ötno┼Ťci nabytych w tak kr├│tkim czasie - to s─ů jego s┼éowa.
Sensei by┼é pod wra┼╝eniem Dojo i tego co si─Ö na nim znajduje , a poza tym zainteresowanie jego osob─ů i nale┼╝yty szacunek od os├│b postronnych r├│wnie┼╝ zrobi┼é na nim wielkie wra┼╝enie - mam tu na my┼Ťli pracownik├│w domu kultury, redaktor├│w i rodzic├│w.

Dzi─Ökuje r├│wnie┼╝ naszym przyby┼éym go┼Ťciom za obecno┼Ť─ç i postaw─Ö godn─ů na┼Ťladowania.

Po treningu poszli┼Ťmy do restauracji gdzie Sensei wch┼éon─ů z wielkim zadowoleniem ┼╝urek podany w wielkim chlebie oraz mi─Öso z grila. A pomimo tego i┼╝ na obiad zjedli┼Ťmy bardzo du┼╝e porcje sushi to nie odmawia┼é kolacji.

W sobot─Ö pierwszy trening w Dojo Mierz─Öcice...... Powiem wam tak ja ju┼╝ wiem kiedy Sensei jest zadowolony , a kiedy robi trening bo musi ...! Dzi┼Ť by┼é szcz─Ö┼Ťliwy mog─ůc by─ç na naszym Dojo i prowadzi─ç zaj─Öcia (ps. powiedzia┼é o tym w szatni).

Oczywi┼Ťcie opr├│cz trening├│w odby┼éy si─Ö sesje zdj─Öciowe :lol: i b┼éyskawiczny kurs kanji na r─Ökawkach dzieci.

Jutro wycieczka . Mo┼╝e kto┼Ť co┼Ť napisze jeszcze opr├│cz mnie ...? ADM mo┼╝e zajmiesz si─Ö zdawaniem relacji co ? :)

Oss 8-)

Patrycja
...

Do│▒czy│a: 17 Lip 2007
Sk▒d: Mierz─Öcice
Wys│any: 2007-11-03, 20:33   

`ja r├│wnie┼╝ gratuluj─Ö zdanego egzaminu... ;)

`dzisiejszy trening z Sensei Matsuo bardzo mi się podobał...

`brak mi słów żeby to opisać...

tarnawczyk1

Do│▒czy│: 02 Lis 2007
Wys│any: 2007-11-05, 10:12   Wycieczka do Ogrodzienca

Witam wszystkich!
Chciałam się podzielić z Wami swoimi wrażeniami z wczorajszej wycieczki do Ogrodzieńca.
Niech ┼╝a┼éuj─ů Ci, kt├│rzy nie byli! Pomimo deszczowej, nieprzyjemnej pogody (kt├│ra absolutnie nam nie przeszkadza┼éa) humory nam dopisywa┼éy i wycieczka by┼éa naprawd─Ö super!
Bardzo podoba┼éo nam si─Ö spotkanie w restauracji na wsp├│lnym obiedzie. Mieli┼Ťmy okazj─Ö pozna─ç si─Ö wzajemnie i porozmawia─ç, poczuli┼Ťmy si─Ö (ja,m─ů┼╝ i syn) cz┼éonkami jednej, wielkiej Rodziny. I to jest wspania┼ée! Aikido zbli┼╝a wszystkich; adept├│w, ich rodzic├│w, du┼╝ych i ma┼éych.
Co do samego Sensei Matsuo - jeste┼Ťmy nim zachwyceni. Jest to bardzo ciep┼éy, kochaj─ůcy dzieci cz┼éowiek, cierpliwy, odnosz─ůcy si─Ö do innych z szacunkiem i wyrozumia┼éo┼Ťci─ů , no i tryskaj─ůcy dobrym humorem. Przebywa─ç z Nim to niebywa┼éa przyjemno┼Ť─ç.

Zai┼Ťcie, niezapomniane by┼éy to chwile!
Dzi─Ökujemy wszystkim, kt├│rzy si─Ö przyczynili to tego, aby┼Ťmy mogli je prze┼╝y─ç!

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-11-05, 11:08   

Kolejny dzie┼ä za nami. Wczoraj pojechali┼Ťmy na wycieczk─Ö z Sensei`m.
Pierwsze słowa Sensei`a w punkcie zbornym brzmiały "o bardzo dużo ludzi!!!!"
I faktycznie było nas 30 osób - bardzo dziękuje za odpowiedź tych wszystkich na mój apel.

W tym miejscu chciałem bardzo mocno podziękować
Bractwu Rycerskiemu ┼╗arki oto link do nich http://www.rdmz.pl i w szczeg├│lno┼Ťci Januszowi, to co przygotowali┼Ťcie dla nas i Sensei`a to absolutna rewelacja, za kt├│r─ů w imieniu wszystkich jeszcze raz Arigato Goizamasta.

W szybkim skr├│cie by┼éo tak : nie chciano nas wpu┼Ťci─ç przez bramy zamku wi─Öc kto┼Ť z nas musia┼é po┼éo┼╝y─ç g┼éow─Ö w dyby bo inaczej by nas nie wpuszczono :-( :-( :-( :-(
Potem obejrzeli┼Ťmy walki rycerskie , taniec , potem wszyscy uczyli┼Ťmy si─Ö ta┼äczy─ç , nast─Öpnie by┼éa kolejna walka i na ko┼äcu by┼éa walka Saracena ze Szlachcicem. W mi─Ödzy czasie wybrano trzech ochotnik├│w, kt├│rzy w pe┼énym rynsztunku z p├│┼é obrotu pr├│bowali jak to Polska Szlachta ┼Ťci─ů─ç g┼éow─Ö Saracena - co okaza┼éo si─Ö wcale nie tak─ů ┼éatw─ů sztuk─ů. Jednak najwi─Öcej emocji wzbudzi┼éa walka G┼éowy Budokan Dojo z G┼éow─ů Seimeikan Dojo na "topory" - mam nadziej─Ö, ┼╝e nie znajd─Ö tego nigdzie na yutobe :)
Kolejny punkt programu to zwiedzanie zamku w obecno┼Ťci przewodnika Szlachcica.
Na końcu wspólny obiad we wspaniałej karczmie.

Oss 8-)

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Wys│any: 2007-11-19, 10:38   Wyjazd Sensei`a

W niedziel─Ö 18 listopada Matsuo Sensei mia┼é odlecie─ç do domu. Odiw┼║li┼Ťmy go na lotnisko na 2,5 godziny wcze┼Ťniej, posiedzieli┼Ťmy z Sensei`m, otrzymali┼Ťmy ostatnie wskaz├│wki itd. W og├│le by┼éo fajnie i weso┼éo Sensei wspomina┼é r├│┼╝ne zdarzenia jakie utkwi┼éy mu w pami─Öci. Na ponad godzin─Ö przed 15.50 - planowany odlot - po┼╝egnali┼Ťmy Sensei`a, kt├│ry oddali┼é sie za bramk─ů odpraw.
Oczywi┼Ťcie zaczekali┼Ťmy na lotnisku do 15.50 i gdy upewnili┼Ťmy si─Ö , ┼╝e samolot odlecia┼é wr├│cili┼Ťmy do domu.
Przed 20.00 odebrałem telefon od Sensei Rafała, że Matsuo Sensei jest w Krakowie i prosi o pomoc.....?
Tak to już jest w Polsce !!! Samolot ponoć się zepsuł i został zawrócony. Sensei spędził więc jeden dzień więcej w Polsce :-D
I odleciał w poniedziałek o 12.30 !!!
Żegnamy się z Sensei`m ... do przyszłego roku !!!

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: