Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wizyta Sensei Matsuo
Autor Wiadomo
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-07-13, 10:33   Wizyta Sensei Matsuo

No to mamy aktualny temat dotyczący wydarzenia , które nas czeka.
W tym temacie postaram sie odpowiedzieć na wszystkie pytania was nurtujące, a które związane są z wizytą naszego mistrza Sensei Masazumi Matsuo Sihan 7 Dan Seiseikai Yoshinkan Aikido.
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2007-08-14, 09:39   

Na stronie www.seimeikan.pl w dziale Aktualności został zamieszczony plan wizyty Sensei'a Matsuo
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-10-11, 08:10   

Sensei Matsuo Masazumi jest już w Polsce.
We wtorek pojechaliśmy delegacją odebrać go z lotniska , a następnie udaliśmy się na kolację.
Nasze dojo reprezentowali Łukasz i Piotr więc liczę na jakieś pierwsze spostrzeżenia tych dwóch Panów.
Wczoraj Sensei pokazał mi swoją stronę internetową więc znalazłem w galerii czarnobiałe fantastyczne zdjęcie Sensei`a Matsuo .
Polecam stronę.
ADM umieści ją w naszych linkach.

Oss 8-)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Skd: Gliwice
Wysany: 2007-10-11, 18:47   

A czy mógłby mi ktoś podac godziny seminariów? (Od której, do której.) I rozumiem, że są jedynie przez te trzy dni?
 
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2007-10-11, 22:03   

Sensei jest WSPANIAŁY ! :) Jestem pod ogromnym wrażeniem... cały pobyt Senseia zapowiada się wspaniale. Sensei ma po prostu to COŚ w sobie...

Niestety przyjazd nie był całkiem miły z powodu tego iż kultura jest niektórym obca :(
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-10-20, 09:45   

Przycichło to nasze forum , a ja tego nie lubię.
Wszyscy już wiemy , że Matsuo Masazumi Shihan jest już w Polsce i niedługo będzie w naszych sekcjach.
Sensei przeprowadził prawie trzy dniowe seminarium dla wszystkich trenujących Seiseikai Yoshinkan Aikido, na końcu seminarium można było zobaczyć egzamin na IIIDan , który przeprowadzał Sensei - gratulacje dla osoby , która zdawała ten egzamin i zdała go.

Chciałbym abyście rozpisali się o tym seminarium bo powiem wam , że Sensei pierwszy raz prowadził dla nas właśnie w takich tematach seminarium. Do tej pory były to podstawowe techniki i ich zarys od niskich stopni na wysokich kończąc. Jednak teraz Sensei pokazał wyższy poziom tych samych technik zmieniając co niektóre elementy.... gdy spytałem skąd takie różnice odpowiedział mi, że tak mieliście się ich uczyć przedtem, a tak teraz co według Senseia świadczy o tym, że nasz poziom umiejętności wciąż rośnie.
To co powinniśmy zapamiętać i mocno praktykować to nauki mocnej silnej postawy i wykorzystywania swojego ciała {chciałem przypomnieć, że pod takich hasłem odbywało się nasze seminarium w Mierzęcicach , na którym prezentowałem techniki , mające nas tego nauczyć} Sensei pokazał jak rozumie Aikido i co to jest siła Ki !!!
Pokazał, że Ki jest całkowicie zdefiniowalna i nie jest to coś duchowego pochodzącego od religii.

Oss 8-)
 
 
Admin

Doczy: 11 Lip 2007
Posty: 410
Skd: polska
Wysany: 2007-10-22, 20:47   

Muszę powiedzieć że już odczuwam wpływ sensei Matsuo :) Wtorkowy trening zaraz po seminarium był niesamowity... Wreszcie wiem jaki powinien być "ambaras" i jak go osiągnąć :)
Już nie mogę doczekać się kolejnych treningów i wskazówek sensei Matsuo :) :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-11-01, 10:15   

Wczoraj odbył się pierwszy trening z Shihanem Matsuo.
Wyglądało to imponująco ponieważ było ponad 50 dzieciaków na treningu i Sensei był zadowolony z powodu ich zaangażowania. Rodzice siedzieli na ławeczkach i też mieli przyjemność obserwowania zajęć. Dorosłych było ponad 40 osób włącznie z naszymi gośćmi , którym dziękuje za udział w treningu.
Oczywiście Sensei pokazał jak zwykle Aikido na najwyższym poziomie i przewrócił "świat na głowie" w kilku technikach ale dzięki temu udało się wiele spraw zrozumieć i wyjaśnić ... ;)

Przed treningiem zdążyliśmy odwiedzić nasze doja w TG i Mie, z których Sensei był baaaardzo zadowolony i zrobił im pełno zdjęć. Mówił , że nie są w cale małe oraz był pod wrażeniem tego co się w nich znajduje. Powiedział, że traktujemy to poważnie i tak właśnie mają wyglądać doja. Potem zrobiliśmy z Sensei`m zakupy i zjedliśmy coś na wzór obiadu w japońskiej restauracji gdzie Sensei tłumaczył nam co po czym następuje , jak się nazywa itd.
Po treningu udaliśmy się bardzo dużą grupą na kolację do "Młynarza" Sensei bardzo ucieszył się, że znowu tu jest - jest to niewątpliwie jego ulubiona knajpa w Polsce :)
Chłopaki nieźle wkręcili Sensei`a z piwem :lol: :lol:

Żałuje jednak, że z TG z grupy dziecięcej nie było ani jednego mojego kolorowego paska - to naprawdę wielka strata mieć pod nosem wielkiego mistrza z dalekiej Japonii i nie pójść na trening tym bardziej mając 6 czy 5 kyu. No ale mam nadzieję, że kolejne treningi będą już dla was priorytetem.

Koniec sprawozdania z pierwszego treningu. Może dopiszecie swoje odczucia.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-11-01, 22:27   

Jest właśnie 22.00 i po egzaminach . Zaczęło się o 14.00 i skończyło o 19.00 z jedną przerwą 10min.

Zdawały 4 osoby na Shodan, 6 osób na Nidan i 3 osoby na Sandan. Każdy bardzo ciężko dyszał i był wyczerpany ale powiem wam , że widać było iż każda osoba przygotowała się do egzaminów. Naprawdę zaangażowanie było wielkie i pomimo różnic w technikach to Sensei miał niewiele poprawek do każdego.
Sensei też nie odpuścił nikomu żadnej techniki, niczego nie pominął, no cóż nie było łatwo. Ale za to chyba wszyscy są zadowoleni.
Kiedy już atmosfera ostygła Sensei nie dał za wygraną ponieważ 8 osób zdawało drugi egzamin na stopnie instruktorskie co dla wielu było zaskoczeniem ale jak "trza to trza".
Naprawdę Sensei niczego nie odpuścił nikomu - pomimo wielkiego wysiłku jestem bardzo zadowolony, że mogłem dziś uczestniczyć w tym zdarzeniu i z tymi ludźmi. Domo Arigato.

Dlatego, że nie miałem uke zdawałem ze Sławkiem i Sensei powiedział, że mam zdawać techniki na III Dan i żeby było lepiej dowiedziałem się o tym stojąc w Kamae na przeciw Sławka :-D

Tak jak już mówiłem dawno temu każdy adept Seimeikan Dojo dostanie płytkę z technikami wykonywanymi przez Sensei`a i naszymi egzaminami !

Oss 8-)
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-11-02, 11:20   

GRATULUJĘ WSZYSTKIM ZDANEGO EGZAMINU!!!!! A w szczególności naszemu instruktorowi :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-11-03, 20:30   

Proszę o wybaczenie ale nie byłem w stanie zdać kolejnej relacji z piątkowego treningu ;)

W piątek Sensei prowadził pierwszy trening w Dojo TG był bardzo szczęśliwy widząc na treningu 50 dzieciaków i 30 dorosłych z naszych sekcji. Był pod wrażeniem umiejętności nabytych w tak krótkim czasie - to są jego słowa.
Sensei był pod wrażeniem Dojo i tego co się na nim znajduje , a poza tym zainteresowanie jego osobą i należyty szacunek od osób postronnych również zrobił na nim wielkie wrażenie - mam tu na myśli pracowników domu kultury, redaktorów i rodziców.

Dziękuje również naszym przybyłym gościom za obecność i postawę godną naśladowania.

Po treningu poszliśmy do restauracji gdzie Sensei wchłoną z wielkim zadowoleniem żurek podany w wielkim chlebie oraz mięso z grila. A pomimo tego iż na obiad zjedliśmy bardzo duże porcje sushi to nie odmawiał kolacji.

W sobotę pierwszy trening w Dojo Mierzęcice...... Powiem wam tak ja już wiem kiedy Sensei jest zadowolony , a kiedy robi trening bo musi ...! Dziś był szczęśliwy mogąc być na naszym Dojo i prowadzić zajęcia (ps. powiedział o tym w szatni).

Oczywiście oprócz treningów odbyły się sesje zdjęciowe :lol: i błyskawiczny kurs kanji na rękawkach dzieci.

Jutro wycieczka . Może ktoś coś napisze jeszcze oprócz mnie ...? ADM może zajmiesz się zdawaniem relacji co ? :)

Oss 8-)
 
 
Patrycja
...


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 70
Skd: Mierzęcice
Wysany: 2007-11-03, 20:33   

`ja również gratuluję zdanego egzaminu... ;)

`dzisiejszy trening z Sensei Matsuo bardzo mi się podobał...

`brak mi słów żeby to opisać...
 
 
 
tarnawczyk1

Doczy: 02 Lis 2007
Posty: 7
Wysany: 2007-11-05, 10:12   Wycieczka do Ogrodzienca

Witam wszystkich!
Chciałam się podzielić z Wami swoimi wrażeniami z wczorajszej wycieczki do Ogrodzieńca.
Niech żałują Ci, którzy nie byli! Pomimo deszczowej, nieprzyjemnej pogody (która absolutnie nam nie przeszkadzała) humory nam dopisywały i wycieczka była naprawdę super!
Bardzo podobało nam się spotkanie w restauracji na wspólnym obiedzie. Mieliśmy okazję poznać się wzajemnie i porozmawiać, poczuliśmy się (ja,mąż i syn) członkami jednej, wielkiej Rodziny. I to jest wspaniałe! Aikido zbliża wszystkich; adeptów, ich rodziców, dużych i małych.
Co do samego Sensei Matsuo - jesteśmy nim zachwyceni. Jest to bardzo ciepły, kochający dzieci człowiek, cierpliwy, odnoszący się do innych z szacunkiem i wyrozumiałością , no i tryskający dobrym humorem. Przebywać z Nim to niebywała przyjemność.

Zaiście, niezapomniane były to chwile!
Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili to tego, abyśmy mogli je przeżyć!
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-11-05, 11:08   

Kolejny dzień za nami. Wczoraj pojechaliśmy na wycieczkę z Sensei`m.
Pierwsze słowa Sensei`a w punkcie zbornym brzmiały "o bardzo dużo ludzi!!!!"
I faktycznie było nas 30 osób - bardzo dziękuje za odpowiedź tych wszystkich na mój apel.

W tym miejscu chciałem bardzo mocno podziękować
Bractwu Rycerskiemu Żarki oto link do nich http://www.rdmz.pl i w szczególności Januszowi, to co przygotowaliście dla nas i Sensei`a to absolutna rewelacja, za którą w imieniu wszystkich jeszcze raz Arigato Goizamasta.

W szybkim skrócie było tak : nie chciano nas wpuścić przez bramy zamku więc ktoś z nas musiał położyć głowę w dyby bo inaczej by nas nie wpuszczono :-( :-( :-( :-(
Potem obejrzeliśmy walki rycerskie , taniec , potem wszyscy uczyliśmy się tańczyć , następnie była kolejna walka i na końcu była walka Saracena ze Szlachcicem. W między czasie wybrano trzech ochotników, którzy w pełnym rynsztunku z pół obrotu próbowali jak to Polska Szlachta ściąć głowę Saracena - co okazało się wcale nie taką łatwą sztuką. Jednak najwięcej emocji wzbudziła walka Głowy Budokan Dojo z Głową Seimeikan Dojo na "topory" - mam nadzieję, że nie znajdę tego nigdzie na yutobe :)
Kolejny punkt programu to zwiedzanie zamku w obecności przewodnika Szlachcica.
Na końcu wspólny obiad we wspaniałej karczmie.

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-11-19, 10:38   Wyjazd Sensei`a

W niedzielę 18 listopada Matsuo Sensei miał odlecieć do domu. Odiwźliśmy go na lotnisko na 2,5 godziny wcześniej, posiedzieliśmy z Sensei`m, otrzymaliśmy ostatnie wskazówki itd. W ogóle było fajnie i wesoło Sensei wspominał różne zdarzenia jakie utkwiły mu w pamięci. Na ponad godzinę przed 15.50 - planowany odlot - pożegnaliśmy Sensei`a, który oddalił sie za bramką odpraw.
Oczywiście zaczekaliśmy na lotnisku do 15.50 i gdy upewniliśmy się , że samolot odleciał wróciliśmy do domu.
Przed 20.00 odebrałem telefon od Sensei Rafała, że Matsuo Sensei jest w Krakowie i prosi o pomoc.....?
Tak to już jest w Polsce !!! Samolot ponoć się zepsuł i został zawrócony. Sensei spędził więc jeden dzień więcej w Polsce :-D
I odleciał w poniedziałek o 12.30 !!!
Żegnamy się z Sensei`m ... do przyszłego roku !!!

Oss 8-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN