Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mieczowo katanowe mówisy :) Bądź inne mieczowe...
Autor Wiadomo¶æ
Yakoozaj
juggalo


Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 222
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2008-09-25, 08:31   

http://pl.youtube.com/watch?v=CsjNvWaH-gI

Nowy filmik zwiÄ…zany z naszÄ… sekcjÄ…...
Nie bede sie nad nim długo rozwodził. Zdażyło mi się ciachnąć kilka butelek i wiem, że nie nie jest to łatwe. A tatmi omote :shock: i to jeszcze takiej grubości :shock: ja wymiekam. Szacunek Sensei
Oss
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-10-30, 16:50   

Taniec miecza

Dobra, umieszczam ten filmik głównie ze względu na główną bohaterkę... (Niektóre adeptki mogłyby w takich strojach ćwiczyć shinkendo... Nie powiem, fajnie by było :) )
 
 
 
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-30, 21:59   

już miałem usta pełne słów typu "sztampa" i "popelina"
ale nagle ta kobita pod koniec filmu robi tameshigiri, takie małe śmig śmig i mata pocięta, niech ci co się znają to ocenią....
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-10-31, 12:09   

Geometria cięć doskonała tak samo jak synergia z ruchem.
Jednak siła cięć niewielka dlatego tnie wysuszoną trawę.

Oss 8-)
 
 
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-04, 08:27   

Takie coś znalazłem -
http://pl.youtube.com/watch?v=z6b5c9BIqHQ&NR=1
i
http://pl.youtube.com/watch?v=ilVKBSULBWA
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-04, 09:32   

:-D takie coÅ› i podobne robi siÄ™ w Seimeikan Dojo :)

Oss 8-)
 
 
Elghinn
Arglwydd sidhe


Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 231
Sk±d: Gliwice
Wys³any: 2008-11-04, 18:08   

Kojarzę motyw muzyczny z drugiego filmiku :) Co do samych filmów, prezentują się całkiem ciekawie. Od strony graficznej cieszą oczy estetyką i prostotą ;) Ale w zasadzie jak już sensei wcześniej wspomniał, u nas się robi podobne rzeczy, aczkolwiek byłbym przeszczęśliwy, gdybyśmy zaczęli robić trochę więcej technik nadających się do sytuacji, gdy przeciwnik chce nam odebrac katanę, gdy ta siedzi jeszcze w sayi :D Aczkolwiek nie kwestionuję obecnego toku nauki, bo się zwyczajnie nie znam. Po prostu mówię, co mnie najbardziej "rajcuje" 8-)
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-11-04, 19:08   

Samurai Showdown

Filmik piękny, ale brakuje mu jednej bardzo istotnej rzeczy: nie ma odgłosu odbijającego się słońca w ostrzu :-D
A tak to mamy cięcia wykonywane z za pleców, celowanie w katanę, a nie w przeciwnika i strasznie ograny motyw kończący... Ale wydaje mi się, że fajnie zrobiony filmik :)

Jeśli chodzi o filmiki Piotra A, to dziwię się, że w pierwszym osoba prezentująca techniki używa ostrego miecza (tym bardziej, że druga osoba ma bokken). Zakładam, że miecz nie był ostry, bo wtedy nie wiem, czy gratulować opanowania, czy dziwić się lekkomyślności.
A pozycja suwari wymiata... Następny trening w suwari poproszę! :) (ja nie chcę już wiecej czuc nóg :) )

Jeśli chodzi o drugi filmik, to mam wrażenie, że te techniki bardziej odpowiadałyby walce na jo, czy jemu pochodnych (idealne byłyby właśnie drewniane bokkeny :) ). Nie wiem czy odniosłyby równie dobry skutek, gdybyśmy używali ostrych mieczy... (przede wszystkim chodzi mi o ściągnięcie na dół za pomocą miecza)

Jak dla mnie, to bardziej lubię układy z bokkenami (sam z bokkenem, kontra przecwinik z bokkenem)... Nie twierdzę, że techniki obrony przed zabraniem nam miecza sa złe (nawet dwie mieliśmy i mi się podobały), ale stanowczo wolę to co robimy teraz... (Też pamiętaj Elghinn, że umiejętność padów nie należy do repertuaru przeciętnego shinkendoki... tak mi się przynjamniej wydaje :) )
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-04, 22:00   

Chłopaki zrobili kilka niezłych układów.
Mi zaimponowały najbardziej ich katany , których koszt w Polsce oszacowałbym od 40 tyś wzwyż :-(
Fajnie im to wyszło.

Co do tego co wkleił PiotrA to Elghinn nie ma problemu jeszcze w tym roku potrenujemy dokładnie takie układy jak są na filmie bo tak czy siak są one w planie ogólnym Iaijitsu :-D

Oss 8-)
 
 
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-05, 20:40   

Sebastian ÅšliwiÅ„ski napisa³/a:
Mi zaimponowały najbardziej ich katany , których koszt w Polsce oszacowałbym od 40 tyś wzwyż :-(


Tyle, że w komentarzu do filmu autorzy napisali "Stunt blades fitted into existing sword fittings were used" czyli od tsuby wzwyż były tępe podróby kaskaderskie :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-05, 22:34   

O rzesz ty .... A mi się wydawało , że to takie fajne chłopaki :)

Oss 8-)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-11-05, 23:13   

Z drugiej strony Senseii, czy ty użyłbys katany z 40 tysięcy do takiego "naparzania się"? Mi by tam było szkoda :)



Tameshigiri record holder Machii

osoba, która jest aktualnym aktualnym rekordzistą Guinnessa w Tamashegiri...
 
 
 
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-11-06, 08:46   

Kamil Cz napisa³/a:
Z drugiej strony Senseii, czy ty użyłbys katany z 40 tysięcy do takiego "naparzania się"? Mi by tam było szkoda :)


Zgadzam się z powyższym, poza tym świadczy to dobrze o ich zdrowym rozsądku, którego czasem brakowało bohaterom różnych innych omawianych na forum filmików, prawda? W końcu, żeby udowodnić swoje umiejętności niekoniecznie musisz szlachtować (nawet przypadkiem :) ) swoich kumpli.
Pozdrawki dla seimeikanowców i seimeikanowiczanek.

[ Dodano: 2009-02-06, 21:28 ]
Tak żeby ożywić wątek - taki film wrzucam:

http://www.myvideo.de/wat...tsu_Dojo_Katana

uczniowie, jak sądzę, nie powalają techniką (co nie znaczy, że ja mam lepszą :) ) ale około 2.50 sensei się włącza i tu pytanie do Sen Sei'a Sebastiana o ocenę.

Poza tym - ich kiai - cuÅ› podobne do naszego - iii jaaa too!!!!
;)
 
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2009-07-05, 08:53   

Facet ma chyba niezłą parę w łapie
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2009-08-16, 17:39   

Muso Shinden Ryu + Shinkendo = Całkiem niezła walka :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN