Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Rozpiski technik...
Autor WiadomoŠ
Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-06-25, 15:58   

Korzystanie z notatek innych nie jest najlepsz─ů form─ů nauczenia si─Ö czegokolwiek. Moja rada jest taka po ka┼╝dym treningu trzeba przyj┼Ť─ç do domu i w┼éasnym s┼éowami rozpisa─ç sobie to, co by┼éo trenowane. I na podstawie w┼éasnych notatek, podkre┼Ťlam w┼éasnych, najlepiej si─Ö cz┼éowiek uczy. Wiem to po sobie i my┼Ťl─Ö, ┼╝e du┼╝o ludzi si─Ö ze mn─ů zgodzi, a ju┼╝ na pewno Sensei Sebastian :)
Wyj─ůtkiem od moich powy┼╝szych wywod├│w s─ů tai sabaki (hagi gata, juji gata, matsu gata, tatebishi, yokobishi, sotebishi, henka), bo tu spos├│b rozpisania a jeszcze bardziej rozrysowania mo┼╝e by─ç jednoznaczny. Do cz─Ö┼Ťci tych tai sabak Kamil Cz zrobi┼é ju┼╝ rysunki.

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2008-06-25, 15:59   

Spoko. Sam pr├│buj─Ö si─Ö zmusi─ç, aby zamie┼Ťci─ç rozpisk─Ö jeszcze jakiej┼Ť techniki w dziale "Pomoc dla ┼Ťwie┼╝ych adept├│w shinkendo", ale nie chc─Ö tego robi─ç dop├│ki nie b─Öd─Ö zna┼é tej techniki idealnie (a niestety, jeszcze si─Ö czasem myl─Ö :) )

Mam wra┼╝enie, ┼╝e reszta ci─Ö ┼║le zrozumia┼éa. My┼Ťl─Ö, ┼╝e chodzi┼éo ci tylko o tak─ů "┼Ťci─ůg─Ö- co/gdzie/kiedy", niz poradnik "jak nauczyc si─Ö techniki z podr─Öcznika w tydzie┼ä" :)
Ja oczywi┼Ťcie jestem za, gdy┼╝ sam sobie zadaj─Ö pytania podczas uk┼éad├│ "teraz mia┼éo by─ç kesa, czy sinchoku?", czy "nihonme... kt├│re to by┼éo?"

Dlatego te┼╝ zach─Öcam wszystkich, kt├│rzy tylko maj─ů odpowiednie przygotowanie, do zamieszczania rozpisek/filmik├│w technik, gdy┼╝ to mo┼╝e pom├│c wielu ludziom.
(Jako, ┼╝e to ma robi─ç, jako ┼Ťci─ůga, niech to bed─ů TYLKO techniki, kt├│re sensei nam pokazywa┼é i kt├│re ─çwiczyli┼Ťmy :) )

Najlepiej b─Ödzie przyj┼Ť─ç na trening z zeszytem i d┼éugopisem, ale wtedy zrobi sie co najmniej dziwnie... :)
Postaram si─Ö zamie┼Ťci─ç ca┼ée tai sabaki w dziale "Pomoc...", ale z uk┼éadami b─Öd─Ö musia┼é troche zaczeka─ç :)

tobepro

Do│▒czy│: 14 Cze 2008
Sk▒d: Piekary ┼Ül─ůskie
Wys│any: 2008-06-25, 16:02   

Kamil Cz dzi─Öki, ┼╝e chocia┼╝ ty spr├│bowa┼ée┼Ť i zrozumia┼ée┼Ť moje intencje i wielkie dzi─Öki za pomoc w zrozumieniu tego innym.

[ Dodano: 2008-06-25, 18:54 ]
Co to za technika, jak si─Ö nazywa?
http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: 2008-06-25, 18:58 ]
Aha i mam wra┼╝enie, ┼╝e te Shoden No Kata w filmiku Kamila jest niekompletne, tzn. ┼╝e co┼Ť jest jeszcze wcze┼Ťniej, mo┼╝e mi to kto┼Ť uzupe┼éni─ç?

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-06-25, 18:45   

tobepro napisa│/a:

[ Dodano: 2008-06-25, 18:54 ]
Co to za technika, jak si─Ö nazywa?
http://www.youtube.com/wa...feature=related

To co tu widać to HAPPO NO KAMAE i jest to jedna z form wspomnianej już przez Sensei'a Sebastiana - Tanrengaty. Robione to było na wczorajszym treningu w Piekarach.
tobepro napisa│/a:

[ Dodano: 2008-06-25, 18:58 ]
Aha i mam wra┼╝enie, ┼╝e te Shoden No Kata w filmiku Kamila jest niekompletne, tzn. ┼╝e co┼Ť jest jeszcze wcze┼Ťniej, mo┼╝e mi to kto┼Ť uzupe┼éni─ç?

Te┼╝ by┼éo ;) Brakuje samego pocz─ůtku. Czyli z pozycji kucaj─ůcej wstania z wyj─Öciem miecza i z┼é─ůczeniem n├│g, a reszta jak na filmie.

tobepro

Wys│any: 2008-06-25, 18:58   

Dzięki, pamiętałem to ze wczorajszego treningu, ale wolałem spytać :-P .

[ Dodano: 2008-06-25, 20:36 ]
Znalazłem fajny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=KJC8SQz_sQY
Jest w nim na pocz─ůtku pokazane pi─Ö─ç technik tanrengaty:
1.Potrzebna nazwa.
2.Kompletne Shoden No Kata.
3.Potrzebna nazwa (robione na wczorajszym treningu).
4.Potrzebna nazwa.
5.Potrzebna nazwa.

Z g├│ry dzi─Öki za identyfikacje technik.

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-06-26, 06:44   

1. HAPPOGIRI ICHI
2. SHODEN NO KATA
3. SHUDEN SEI
4 i 5 niestety chyba nikt w Polsce nie zana nazw. A mo┼╝e si─Ö myl─Ö?

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-06-26, 09:43   

4 i 5 jest znane ale nie ma nazwy :)
To to samo co mój własny układ tamashigiri

Umi─ů zrobi─ç pokaz ale to Amerykaaa !!! Mnie na taki namiot np: nie sta─ç :lol:

A tamashigiri bardzo cieniutkie - nie zrobiło na mnie wrażenia.

Oss 8-)

Piotr A

Do│▒czy│: 07 Kwi 2008
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2008-06-26, 20:28   

Sebastian ┼Üliwi┼äski napisa│/a:
Mnie na taki namiot np: nie sta─ç

a kto powiedział, że namiot był ich? ;)

Bokken
[Usuniŕty]

Wys│any: 2008-07-20, 11:59   

tobepro napisa│/a:
Dzięki, pamiętałem to ze wczorajszego treningu, ale wolałem spytać :-P .

[ Dodano: 2008-06-25, 20:36 ]
Znalazłem fajny filmik: http://www.youtube.com/watch?v=KJC8SQz_sQY
Jest w nim na pocz─ůtku pokazane pi─Ö─ç technik tanrengaty:
1.Potrzebna nazwa.
2.Kompletne Shoden No Kata.
3.Potrzebna nazwa (robione na wczorajszym treningu).
4.Potrzebna nazwa.
5.Potrzebna nazwa.

Z g├│ry dzi─Öki za identyfikacje technik.

1. HAPPOGIRI ICHI
2. SHODEN NO KATA
3. SHUDEN SEI
4. CHUDEN DO
5. JUGO

Pozdrowienia

tobepro

Wys│any: 2008-07-20, 18:15   

Dzi─Öki, te seminarium sko┼äczy┼éo si─Ö i z po┼╝ytkiem dla mnie, chocia┼╝ mnie na nim nie by┼éo ;) . No i oczywi┼Ťcie gratuluj─Ö stopnia instruktorskiego :D.

Soto-Deshi

Do│▒czy│: 02 Lis 2008
Sk▒d: TG
Wys│any: 2009-03-14, 17:45   

znalaz┼éem co┼Ť takiego... mo┼╝e oka┼╝e si─Ö pomocne

--> http://www.tsuki-kage.com/terms.html

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2009-03-14, 22:47   

Drogi Soto-Deshi jest to to samo co przet┼éumaczy┼éem w temacie "S┼éownik"... Ale je┼╝eli kto┼Ť chce wprowadzi─ç pewne poprawki do t┼éumaczenia to z ch─Öci─ů pos┼éucham :)

riddick

Do│▒czy│: 02 Wrz 2010
Sk▒d: Wle┼ä
Wys│any: 2010-09-05, 07:56   

czytaj─ůc ten temat wiem ju┼╝ , i┼╝ me pytanie jest idiotyczne ale musz─Ö spyta─ç
By┼éby kto┼Ť najlepiej kto┼Ť kompetentny w stanie zamiesi─ç tu albo w jaki┼Ť inny spos├│b przekaza─ç mi materia┼é z kt├│rego bym m├│g┼é nauczy─ç si─Ö kilku podstaw z mieczem

Admin

Do│▒czy│: 11 Lip 2007
Sk▒d: polska
Wys│any: 2010-09-05, 15:34   

Witam.
Wybacz ale my┼Ťl─Ö ┼╝e jest to bardzo trudne. Nikt nie jest w stanie nauczy─ç si─Ö jakiejkolwiek sw bez pomocy trenera. Je┼╝eli nawet napiszemy ci co i jak to w 90% b─Ödziesz robi┼é to ┼║le przez co nab─Ödziesz niew┼éa┼Ťciwych nawyk├│w.
Jest mo┼╝liwo┼Ť─ç ┼╝eby zorganizowa─ç w Twoim mie┼Ťcie seminarium. Zbierz parunastu ch─Ötnych znajomych a nic nie stoi na przeszkodzie.

Pozdrawiam
Admin

riddick

Do│▒czy│: 02 Wrz 2010
Sk▒d: Wle┼ä
Wys│any: 2010-09-05, 17:50   

bardzo ciekawa propozycja
wiec sprawa dla zawodowca wymaga wypicia browca ile os├│b by trze ba┼éo okrzykn─ů─ç i jakie koszty si─Ö z tym wi─ů┼╝─ů

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: