Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Rozpiski technik...
Autor Wiadomo¶æ
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 09:16   Rozpiski technik...

Witam,
nadszedł czas wakacji, a zatem przerwy w treningach, których będzie mi bardzo brakować.
Dlatego zwracam się do was - drodzy forumowicze ćwiczący shinkendo z prośbą. Prośbą o rozpiski kilku technik, których uczymy się na zajęciach, żebym w czasie wakacji mógł je przećwiczyć i doszlifować.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam
tobepro.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-06-25, 09:32   

Witam ciÄ™ tobepro.

Jak znam studentów Seimeikan Dojo to rozpiszą ci wszystkie techniki o jakie poprosisz o ile będą je znali. Musisz jedynie sprecyzować co cię interesuje i tyle.

Co do treningów to zapraszam na nasze Doja albowiem w trakcie wakacji w Seimeikan treningi się będą odbywać w każdy czwartek w TG oraz w każdą sobotę w M. Nie wiem gdzie trenujesz aktualnie ale z całą pewnością u nas nauczysz się czegoś nowego. Zapraszam

JesteÅ› zainteresowany ?

Oss 8-)
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 09:43   

Problem w tym, że z zapamiętywaniem nazw jest u mnie krucho :oops: . Jedyna technika którą znam w miarę dobrze na pamięć to "ogi". Dlatego proszę o rozpisanie kilku dowolnych.

Aktualnie trenuje w dojo w Piekarach u senseia Sławka i obawiam się, że nie będę miał możliwości dojazdu do innego dojo'a.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-06-25, 10:00   

Z dojazdami naprawdę nie ma problemu, a z powrotem to już na pewno ;) Trzeba tylko mieć chęci

Co do techniki ogi, troszeczkę dziwi mnie to, że jest ci znana ta technika bardziej niż podstawowe.

W naszej sekcji nie uczymy się jedynie Shinkendo ale i innych układów walki z mieczem w wielu przypadkach dużo ciekawszych.

Oss 8-)
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 10:10   

Jeśli już chodzi o konkrety, to na wczorajszym treningu robiliśmy "ogi-coś tam" technika zawierająca elementy normalnego "ogi" plus "kasa giri" i "kiri age" w niektórych momentach. Może ktoś ma rozpiską właśnie tej techniki? Była jeszcze technika, którą zaczynała się w przysiadzie, potem były jakieś klęknięcia na jedno kolano i dużo pchnięć, kojarzy może ktoś?
 
 
Bokken
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-06-25, 13:28   

Wczoraj w Piekarach robiliÅ›my na treningu ogi gaeshi (czyli Twoje „ogi-coÅ› tam :) ), to z przysiadu nazywa siÄ™ Shoden No Kata. RozpiskÄ™ ogi i ogi gaeshi mogÄ™ oczywiÅ›cie umieÅ›cić, ale nie chciaÅ‚bym, wprowadzać zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz trochÄ™ poczekać. Pozdrawiam.
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 13:44   

Bokken napisa³/a:
Rozpiskę ogi i ogi gaeshi mogę oczywiście umieścić, ale nie chciałbym, wprowadzać zamieszanie w system nauczania Senseia Sebastiana, wiec na razie nie musisz trochę poczekać. Pozdrawiam.


Nie rozumiem, dlaczego nie możesz jej teraz umieścić?
 
 
Bokken
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-06-25, 13:51   

Odpowiedz na Twoje pytanie zawarłem w swoim poscie.
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 13:58   

Nadal nie rozumiem co "system nauczania Senseia Sebastiana" ma do mojej prośby :-| .
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-06-25, 15:15   

tobepro napisa³/a:
Nadal nie rozumiem co "system nauczania Senseia Sebastiana" ma do mojej prośby :-| .


Chyba wiem co bokken chce ci powiedzieć
Mój system nauczania jest zarazem bardzo prosty i bardzo złożony ale działa i przynosi oczekiwane rezultaty.

Nauka Sztuki Walki mieczem wymaga dużej cierpliwości i jeszcze większej systematyczności oczywiście nie tylko od samego studenta.

Przytoczę ci kawałek mojego artykułu o Shinkendo z magazynu "Sztuki Walki" jaki napisałem tam już jakiś czas temu

Cytat:
Praktyka Shinkendo polega na osiągnięciu równowagi w zakresie pięciu elementów, których nazwa to Goho Gorin Gogyo. Na te pięć elementów składają się techniki :
- Suburi - polegające na ćwiczeniu prostych cięć mieczem i dążeniu, poszukiwaniu perfekcyjnego cięcia.
- Tanrengata – polegajÄ…ca na nauce pojedynczych form , ukÅ‚adów czegoÅ› co może przypominać formy Kata
- Battoho – polegajÄ…cych na nauce ukÅ‚adów cięć i schematów walki
- Tachi uchi – który jest pojedynkiem z partnerem innymi sÅ‚owy mówiÄ…c to kumite
- Tamashigiri – który jest elementem sprawdzianu naszych umiejÄ™tnoÅ›ci ciÄ™cia, a które wykonuje siÄ™ ostrym mieczem i polega na ciÄ™ciu sÅ‚omianych mat nasÄ…czonych wodÄ…, bambusowych palików czy tarcz.


Ty pytasz o Battoho, a nie masz pojęcia o Tanrengata i założe się , że Suburi dopiero poznajesz....
Wiem , że fajniej jest robić coś konkretnego i to jeszcze z partnerem niż ciągle machać kijem i uczyć się cięć... ale to właśnie ta cierpliwość , o której mówiłem.
Moi adepci przechodząc na wyższy stopień mają niższy opanowany w stopniu bardzo dobrym inaczej nie ma możliwości przejścia do innych form bardziej zaawansowanych. Inną sprawą jest też to , że rolą instruktora jest rozumieć ruch i właśnie tak samo go tłumaczyć.

Dlatego na pewnym stopniu poznawania sztuki walki student nie powinien wiedzieć czegoś czego nie jest w stanie zrozumieć , bo jedynie może to zakłócić jego treningi.

Oss 8-)
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 15:26   

Dobrze to potrafię zrozumieć, choć nie do końca się z tym zgadzam. Ale mniejsza o to, ja proszę tylko o rozpiski. Myślałem, że właśnie po to te forum jest (żeby sobie pomagać). Po prostu nie chcę po wakacjach wrócić na treningi na tym samym poziomie, chcę nadążać nad innymi i nie zostawać w tyle, tylko tyle.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-06-25, 15:36   

Jeżeli chcesz po wakacjach być na wyższym poziomie , a na pewno się nie uwstecznić to przychodź do nas na treningi.
Coś takiego jak rozpiski całych technik w żaden sposób nie wpływają ani nie pomagają się czegoś nauczyć. Chyba wiem skąd ci sie to wzięło ... :) ale uwierz mi, że na innych Dojach instruktorzy nie uczą z zeszytów :lol: :lol: :lol:

Jeżeli naprawdę myślisz , że możesz sie czegoś nauczyć z kartki niż od kogoś to nie będę cie z tego wyprowadzał.
Myślę, że jak sprecyzujesz na czym ci zależy to , któryś z moich studentów na pewno coś ci skrobnie :-D

Oss 8-)
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-06-25, 15:40   

To jest tak jak z każdą sztuką walki... Nie da się czegoś nauczyć korzystając z podręczników. Już o instruktorze nie wspomnę... :roll:
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-06-25, 15:41   

Shoden No Kata

Całkiem wyraźnie zaznaczone są wszystkie ruchy, a skoro wyidziałeś już wykonywanie tego układu, to nie powinieneś mieć z tym problemu.

Ogi i Ogi Gaeshi niestety nic mi nie mówią... Ale niedługo pewnie je poznamy :)

Co do różnicy w nauczaniu, to z tego co zapamiętałem, to mieliśmy:
tai sabaki (hagi gata, juji gata, matsu gata, tatebishi, yokobishi, sotebishi, henka)
tai sabaki ichi
tai sabaki ni
cięcia (sinchoku giri, kesa giri, makuri, kiriage, yoko)
pchnięcie
Shoden no kate
Ganto Soho
Goho Batoho
iajitsu

Z tego ja umiem wykonać rozpiski może do paru :)
(a jeśli się gdzieś pomyliłem, lub o czymś zapomniałem, to z góry przepraszam)
 
 
 
tobepro


Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 25
Sk±d: Piekary ÅšlÄ…skie
Wys³any: 2008-06-25, 15:47   

Kamil Cz wielkie dzięki za konkretną odpowiedź, jeśli masz jeszcze jakieś podobne materiały to chętnie je zobaczę i liczę na pomoc innych.

Cytat:
Z tego ja umiem wykonać rozpiski może do paru

chętnie bym je zobaczył...
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN