Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Spostrzeżenia
Autor Wiadomo
silver


Doczya: 23 Maj 2008
Posty: 4
Skd: bytom
Wysany: 2008-05-26, 16:21   Spostrzeżenia

Szata nie czyni człowieka oczywiście , że nie bo piękno jest w nas , a nie na zewnątrz dlatego uważam, że każdy człowiek jest tym na jakiego zasługuje , bo nie to złoto co się świeci tylko dar umiejętnego spostrzegania wszystkiego co nas otacza , każdy człowiek ma w sobie to piękno ,tylko trzeba GO pielęgnować i eksponować na zewnątrz , a możemy to zrobić tylko wtedy , gdy chcemy coś dać od siebie dla innych ,dlatego sztuka walki jaką uprawia się w sekcjach AIKIDO i SHINKENDO to wielka MOTYWACJA dla ŻYCIA i poznanie bogatej KULTURY i sposobu na życie szkoda, że nie jestem adeptem WASZEGO DOJO[/i]
 
 
Piotr A


Doczy: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Skd: Bytom
Wysany: 2008-05-26, 21:37   Re: Spostrzeżenia

Wybacz, nawyk zawodowy

"Nie szata czyni człowieka". Oczywiście że nie, bo piękno jest w nas a nie na zewnątrz. Dlatego uważam, że każdy człowiek jest tym na co zasługuje. "Nie to złoto co się świeci" - tylko dar umiejętnego spostrzegania wszystkiego co nas otacza. Każdy człowiek ma w sobie to piękno, tylko trzeba "Je" pielęgnować i eksponować na zewnątrz, a możemy to zrobić tylko wtedy, gdy chcemy coś dać od siebie dla innych. Dlatego sztuka walki jaką uprawia się w sekcjach AIKIDO i SHINKENDO to wielka MOTYWACJA dla ŻYCIA i poznanie bogatej KULTURY (i sposobu na życie szkoda, że nie jestem adeptem WASZEGO DOJO).

Poprawione błędy stylistyczne a nie merytoryczne.
Żebym był dobrze zrozumiany - to nie jest czepianie się dla zasady. Nie jestem Panem Miodkiem z TV. Ale to, jak piszecie przeklada się na to, jak was rozumieją. Po prostu sami przeczytajcie co napisaliscie, zanim wyslecie tekst na forum. Silver, nie bierz tego do siebie, proszę, :-> bo i innym i mnie też można by czasem cos podobnego powiedzieć. A tak w ogóle witamy na forum. :)

silver napisa/a:
Szata nie czyni człowieka oczywiście , że nie bo piękno jest w nas , a nie na zewnątrz dlatego uważam, że każdy człowiek jest tym na jakiego zasługuje , bo nie to złoto co się świeci tylko dar umiejętnego spostrzegania wszystkiego co nas otacza , każdy człowiek ma w sobie to piękno ,tylko trzeba GO pielęgnować i eksponować na zewnątrz , a możemy to zrobić tylko wtedy , gdy chcemy coś dać od siebie dla innych ,dlatego sztuka walki jaką uprawia się w sekcjach AIKIDO i SHINKENDO to wielka MOTYWACJA dla ŻYCIA i poznanie bogatej KULTURY i sposobu na życie szkoda, że nie jestem adeptem WASZEGO DOJO[/i]
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Doczy: 26 Mar 2008
Posty: 397
Skd: Tarnowskie Góry
Wysany: 2008-05-26, 21:43   

Dobra, nazwijcie mnie beznamiętnie głupim, ale... kompletnie nie rozumiem o co ci chodzi...

Bo ja się zapytam:
Cytat:
Szata nie czyni człowieka oczywiście , że nie bo piękno jest w nas, a nie na zewnątrz...


To jeszcze w miarę przyswajam. Zakładasz, że prawdziwe piękno nie jest wartoscią powierzchowną i ograniczającą się do wyglądu... Właściwie racja...

Cytat:
...dlatego uważam, że każdy człowiek jest tym na jakiego zasługuje...


A jak ty to niby mierzysz? Nie można już nawet być? To teraz rozróżniamy różne stany jestestwa?
(Poza tym: jak człowiek to chyba "kim"... Chyba, że sprowadzamy się do rangi rzeczy)

Cytat:
...bo nie to złoto co się świeci tylko dar umiejętnego spostrzegania wszystkiego co nas otacza...


A co ma jedno z drugim? Niby i jedna cześć mądra i druga częś inteligentana, a tak razem dają cos dziwnego.

Cytat:
...każdy człowiek ma w sobie to piękno ,tylko trzeba GO pielęgnować i eksponować na zewnątrz...


A to on (przepraszam: ON) nie może sam o siebie zadbać, zrobić coś w tym kierunku by inni faktycznie widzieli go jako pięknego? Ale to nie wszystko: trzeba go EKSPONOWAĆ (co to miało wogóle znaczyć?)

Cytat:
...a możemy to zrobić tylko wtedy , gdy chcemy coś dać od siebie dla innych...


To widze, że od dzisiaj definicja "eksponowanie człowieka"-gdy ludzie(osoby trzecie) dają "coś" od siebie dla innych. W jakiś taki strasznie pokręcony sposób zaczynam chyba rozumieć motyw przewodni napisania tego fragmentu. Gdyby tylko nie nieścisłość w osobach (GO- człowieka eksponują ludzie poprzez dawanie czegoś od siebie. Miało być, zdaję się,- człowiek sie eksponuje poprzez dawanie czegoś od siebie [a właściwie siebie] dla innych)

Cytat:
...dlatego sztuka walki jaką uprawia się w sekcjach AIKIDO i SHINKENDO to wielka MOTYWACJA dla ŻYCIA i poznanie bogatej KULTURY i sposobu na życie szkoda, że nie jestem adeptem WASZEGO DOJO


"Zakradł się niczym cień, a imię jego "SARKAZM" było. Delikatnie, niczym wąż począł KĄSAĆ w każdą część ciała, aż wypłynęła z nich krew, lecz nie rubinowa, acz CIEMNA i ZAMULONA, co woda z bagna..." :)

Choć może to w końcu wszystko źle zrozumiałem? Zawsze możecie nazwac mnie beznamiętnie głupim...:)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-05-27, 10:26   

Cytat:
"Zakradł się niczym cień, a imię jego "SARKAZM" było. Delikatnie, niczym wąż począł KĄSAĆ w każdą część ciała, aż wypłynęła z nich krew, lecz nie rubinowa, acz CIEMNA i ZAMULONA, co woda z bagna..." :)


Sarkazm znam gościa i rzeczywiście jest z bagien .
Tyle , że teraz wołają na niego Jozin :) :) :)

Oss 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2008-12-16, 10:23   

Całkiem niedawno ktoś rozmawiał ze mną o naszych składkach jakie obowiązują w Seimeikan.
Poza tym na ten temat rozmawiało już ze mną wiele osób - niektórzy stwierdzali, że jest drogo .

Jako spostrzeżenie wklejam tu regulamin i płatności jednej z sekcji Aikido (z oczywistych powodów jej nazwę wykasowałem) dla porównania kosztów zajęć.


OPŁATY OBOWIĄZUJĄCE W GRUPACH DOROSŁYCH (P i Z):
Treningi
tygodniowo ................--1-- --2-- --3-- --4-- --5--
KONTRAKT
na 12 miesięcy
opłata miesięczna........60zł --80zł -- 100zł --110zł --120zł


Treningi
tygodniowo ................--1-- --2-- --3-- --4-- --5--
OPŁATY MIESIĘCZNE Z
PROGRAMEM
LOJALNOŚCIOWYM .....80zł-- 100zł--120zł--130zł--140zł

OPŁATY OBOWIĄZUJĄCE W GRUPACH DZIECIĘCYCH:
opłata miesięczna
D1 80zł (70zł)
D2, D3 100zł (90zł)

OPŁATA REJESTRACYJNA: 50zł /rok szkolny obejmuje:
- ubezpieczenie NNW
- karta ID członka Klubu ......
- składka członkowska do Polskiej Federacji Aikido

OPŁATA ZA POJEDYŃCZE TRENINGI:
25,-zł za trening
18,-zł za trening w okresie wakacji letnich


Oss 8-)
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Doczya: 03 Lip 2009
Posty: 156
Skd: Poręba
Wysany: 2009-10-05, 21:31   

Za pieniądze możesz kupić dom ale nie ciepło domowe
Za pieniądze możesz kupić zegar ale nie czas
Za pieniądze możesz kupić łóżko ale nie sen
Za pieniądze możesz kupić książkę ale nie wiedzę
Za pieniądze możesz kupić lekarza ale nie zdrowie
Za pieniądze możesz kupić pozycję ale nie szacunek
Za pieniądze możesz kupić krew ale nie życie
Za pieniądze możesz kupić sex ale nie miłość
/ chińskie przysłowie /



PS:Portki są OK:)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2009-10-06, 10:47   

To się cieszę

Oss 8-)
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Doczya: 03 Lip 2009
Posty: 156
Skd: Poręba
Wysany: 2009-10-06, 16:39   

Też mam coś dla ciebie...
niespodzianka:będzie ładnie pachnieć wszystkim:)

[ Dodano: 2009-10-14, 19:23 ]
Cisza przed burzą...
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN