Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Gotowanie
Autor Wiadomo¶æ
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-12, 13:50   Gotowanie

Uff . Tak wiem, zaraz mnóstwo ludzi powie co wspólnego z Aikido ma gotowanie lub jakieś koraliki..... :cry:
No tak można oczywiście powiedzieć ale ja wtedy powiem, że taki ktoś nie rozumie Aikido. Albowiem Aikido to nie tylko 2 godziny treningu i finał, Aikido to niekończący się trening , na tatami, w domu, w pracy, w szkole , wszędzie.
A jeżeli tak to Aikido otacza nas i jest zawsze z nami - jest wszędzie i nigdzie, jest wszechświatem i najdrobniejszym jego elementem.
A więc jest również gotowaniem czy też koralikami.

Poza tym jedni w czasie wolnym, skręcają koszyki wiklinowe, inni lepią gliniane garnki, jeszcze inni wyrywają kwadratowe płyty chodnikowe i zastanawiają się czemu jak się je wrzuci do wody to wychodzą kółka, a jeszcze inni po prostu gotują .
I ten temat powołuje się do życia właśnie dla tych , którzy lubią gotować :)

A na marginesie prawdziwy mężczyzna powinien u mieć gotować..... 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-15, 14:03   

Hmmm nikt jeszcze w tym temacie nie zabrał głosu ... to może dlatego , że dopiero dziś ruszyło forum.

Jest niedziela właśnie skończyłem przyrządzać niedzielny obiad, który aktualnie się dusi. MOja żona i córa całe szczęśliwe , że gotuje !!
Ja teraz czekam i pije browara, a moja wołowina po Huzarsku duszona w sosie piwnym będzie jeszcze dochodzić przez jakąś godzinkę. To jest żarełko z najwyższej półeczki.
Jeżeli ktoś chciałby błysnąć i jest zainteresowany przepisem na moje danie to nie ma sprawy.

No nic muszę pilnować żeby mi domownicy nie wyżarli sosu i cebuli :-D :-D :-D

Pozdrawiam 8-)
 
 
Mariola

Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wys³any: 2007-07-15, 20:31   

Hmmm jedzonko i browarek to jest to. Ja wczoraj mialam przyjemnosc byc na grillu, pysznosci bylo wiele, pieczonki, steki, kielbaski i zeberka (mojej roboty) ktore byly przepyszne (macerowaly sie cala dobe w mieszance z miodu, musztardy, ukrainskiej wodki (nazwy nie pamietam, ale po prostu takiej z plywajacymi papryczkami) i wielu, wielu przypraw.
Palce lizac!
Gotowanie i jedzenie to rowniez sztuka.
Pozdrawiam :)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-17, 21:50   

No No nie tylko można dobrze pojeść ale i od razu dobrze napić jedząc :)

To ja bym reflektował droga koleżanko na ten przepis :lol:

A tak na marginesie - już ponad 800 razy odwiedzano to forum i jak do tej pory nikt więcej poza naszą dwójką nie wpisał się w tym temacie ... ? Jest to jakby nie było zastanawiające.
Przecież nikt mi nie powie, że większa część naszego społeczeństwa częściej żywi się jedząc MacŚcierwo miast ważyć solidna śląska potrawa ;-)

Ludzie gotujcie i dzielcie siÄ™ przepisami.
Zwiększanie kultury osobistej od pra człowieka zaczynało się zawsze od poszerzania menu 8-)
 
 
Mariola

Do³±czy³: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wys³any: 2007-07-23, 21:31   

Hej kolego Sebastianie przepis podany w nawiasikach, a przyprawy wedlug uznania no i fajne zeberka, jakies 20cm zeberka na glowe,pozdrawiam :lol:
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-07-25, 13:26   

hmm..no więc gotowanie..;P

ostatnio robiłam zupe pomidorową...jak na pierwszy raz była dobra nawet..babcia mi pomagałaa więc nie było problemu..;P

a tak na marginesie..
to racja mężczyźni powinni umieć gotować ;P u mnie w domu to sie sprawdza tata gotuje lepiej od mamy ale cii...;P

Pozdro..;)
 
 
 
mariusz

Do³±czy³: 28 Lip 2007
Posty: 36
Sk±d: z klawiatury
Wys³any: 2007-07-28, 15:33   

:D ja tam osobiście wole jeść, niż gotować ale skoro o tym mowa to teraz non toper siedze w krakowie ;) , a że nic mi sie nie chce robić twórczego co zajeło by dużo czasu, robie po prostu dzień w dzień frytki :P :) <mniam> moje ulubione danie:PP
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-08-01, 23:56   

No moich potraw lepiej nie prubować.To tak jak byście zdetonowali bombe hehehehhee.
A tak na serio to dla siebie z ryżu coś ustukam i raczej ja tylko to jem(wynalazki :lol: ) a na tradycyjne dania nikt sie nie skarży.Smakują żonce.
 
 
 
wojownik
aikido sie sprawdza


Do³±czy³: 18 Lip 2007
Posty: 17
Sk±d: miechowice
Wys³any: 2007-08-02, 00:18   

;-) Witajcie to jest temat swietny ja jestem technologiem zywienia i na gotowaniu sie znam a co do własnych specjałow to posiadam takie.Poruszmy temat kuchni roznych narodow ja osobiscie gustuje w trzech typach kuchni sa to meksykanska,chinska i włoska a z właszcza pasta oznacza to po włosku makaron uwielbiam eksperymenty kulinarne.Przy okazji tego chciałbym powiedziec cos o zywieniu sie w restauracjach typu fast food moze te jedzenie wydaje sie dobre ale tak naprawde nie dostarczy nam pełnowartosciowej energii,tak wiec pamietajmy by czesto nie jadac w tego typu restauracjach. Jesli juz jesc to cos porzadnego pozywnego a nie napychac sie hamburgerami czy czyms w tym stylu. Ale ktos powie jato lubie jesc albo jestesmy gdzies i mamy cos szybko zjesc owszem w tym wypadku mozna, ale starajmy sie jesc posiłki pełnowartosciowe ktore dostarczaja te wysokoenergetyczne i wartosciowe składniki . Tyle na dzisiaj jesli ktos chce przepis na jakas diete to niech napisze posta to ja mu odpowiednia ułoze pozdrowionka dla siedzacych na Hyde Parku oss wojownik :)
 
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-08-02, 08:25   

Ale Wojownik musisz stwierdzić że frytki w Mierzęcicach są najlepsze :) Z sosem czosnkowym mniam :) Ewentualnie pierogi 8-)
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-02, 10:07   

No nareszcie ......
No to mamy teraz w swoich szeregach fachowca od gotowania :!: :!:
Teraz liczę Wojownik na twoje specjały , że podzielisz się jakimś przepisem.
Na początek jakbyś rzucił coś z Chińszczyzny - wiesz ryż , mięso i sos. Chętnie bym w tą niedzielę ugotował coś dla żony i córki.

Oss 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-08-02, 10:10   

Ja też bardzo chętnie nauczę si e czegoś bo do tej pory moje dania z ryżu wyglądają jak wsad do pocisku altyleryjskiego :-D .
Jeżeli ktoś ma jakieś przepisy i chciał by się podzielić to prosił bym maila lub tutaj na forum ;-)
Z gory dzieki
 
 
 
wojownik
aikido sie sprawdza


Do³±czy³: 18 Lip 2007
Posty: 17
Sk±d: miechowice
Wys³any: 2007-08-02, 13:50   

Witajcie tu wojownik podam wam jak chcieliscie jeden z moich chinskich specjałow ...................A oto przepis na wieprzowinke na słodko-kwasno ............................Mieso opłukac i pokroic w kostke skropic je magi, osdstawic je na 15 min.Odlozyc łyzeczke maki ziemniaczanej.Reszte z maka pszenna wymiszac z 0,5 szklanki wody,proszkiem do pieczenia, 0,5 łyzeczki i 0,5 łyzeczki oleju. Białko ubic wymieszac z ciastem .Rozgrzac olej.Kawałki miesa moczyc w ciescie smazycdo zrumienienia sie .Ananas pokroic w kostke,papryke,marchew,cebule i czosnek posiekac. Na osobnej patelni rozgrzac ojej ulozyc warzywa i ananas smazyc 5 min. Ocet utrzec z kurem magi ketchupem (ok 2 łyzki ) sokiem z ananasa (ok 2 łyzki) i odłozona maka ziemniaczana .Wlozyc do warzyw ,zagotowac wymieszac z miesem .................Podawac z ryzem w curry SMACZNEGO OSS WOJOWNIK :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-08-02, 13:59   

A ile tej mąki pszennej trzeba dodać do 0.5 litra wody ?
Jakoś trudno mi załapać parę fragmentów.
A potrawÄ™ zrobiÄ™ na pewno.

Dzięki 8-)
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-08-02, 20:24   

Poprosze tate , żeby mi zrobił ten specjał... :)
Sama nie dam radyyy...
:-P
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN