Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Gotowanie
Autor Wiadomo
wojownik
aikido sie sprawdza


Doczy: 18 Lip 2007
Posty: 17
Skd: miechowice
Wysany: 2007-08-02, 21:10   

Wojownik od dla senseia drogi sebastianie 0,5 szklanki nie litra wody potrawa jest wspaniała
Wojownik do admina oczywiscie podzielam twoje zdanie piotrus ze te frytasy sa burz zwlaszcza ten sosik zapraszamy do mierzecic rowniezna pyszne zapiekane pierogi :)
 
 
 
wojownik
aikido sie sprawdza


Doczy: 18 Lip 2007
Posty: 17
Skd: miechowice
Wysany: 2007-08-02, 23:27   

witam glodomorki tu Wojownik lubicie desery jesc kolejnym razem przygotuje jakies fajny przepisy wlasnie deserow i moge cosdla milosnikow napojow niesznych czyli drinkow ale dzisiaj juz nie bo po treningu trzeba sie udac w kimonko i posnic o pieknych kobietach :) he he trzymajcie sie cieplutko :) OSS Wojownik odp :)

Wojownik wybaczcie mi kochani ta spacja juz jest tak wyrobiona :) OSS Wojownik
 
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-08-03, 09:26   

Witam wszystkich.
tak się składa, że mamy obecnie bardzo piękną porę roku. zamiast siedzieć w kuchni przy gotowaniu obiadu odżywiam się na ogródku :) a w wolnych chwilach przygotowuję smakołyki na zimowe uczty. Dla twardzieli lubiących trudniejsze zadania (bo po przygotowaniu potrawy musi ona być "zapakowana" w słoiki a nie włany brzuch) podaję przepis na ogniste ogórasy :-P

"ogórki chilli lub curry"
2,5 kg ogórków pokroić w paski
4 łyżki soli
odtawić na 6 godzin :-/
odlać sok
2 płaskie łyżeczki chilli lub curry
2 ząbki czosnku (ja osobiście wolę ciut więcej) pokroić w plasterki
zagotować 8 łyżek oleju i gorącym polać te ogórki
1/2 szklanki octu i 1/2 cukru zagotować, polać i odstawić i odstawić na 12 godzin.
Później już tylko do słoików i wekujemy.......
Naprawdę pychota!!!
PS. wrażliwe podniebienia niech nie przesadzają z chilli ;-)
 
 
 
wojownik
aikido sie sprawdza


Doczy: 18 Lip 2007
Posty: 17
Skd: miechowice
Wysany: 2007-08-03, 12:35   

Wojownik droga agusiu napewno skorzystam z twojego przepisu :) OSS Wojownik
 
 
 
lafemka

Doczya: 15 Lip 2007
Posty: 386
Skd: polska
Wysany: 2007-08-03, 18:03   

uwielbiam DOBRZE* sobie zjeść.

i bardzo dobrze smakuje kiedy ktoś mi ugotuje !
/no proszę, jedzenie to "poezja" :-P

Osobiście jestem minimalistką. Gotuje prosto i nieskomplikowanie.
Szkoda mi czasu - wole fotografować ;-)

Szczegóły:
Kasza manna na mleku z sokiem malinowym


ps. narazie znam tylko jedną osobę, która takie danie lubi.


* nie oznacza dużo ;-)
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-08-04, 09:06   

Witam ponownie.
Skoro chociaż Ty Łukaszku zainteresowałeś się tym przepisem, to podam jeszcze jeden, na ogórki o którę mogę walczyć....

3kg ogórków
3/4 szkl.octu
6 szkl.wody
6 łyżek musztardy sarebskiej
zalewę zagotować.
1 szkl. cukru
2,5 lyżeczki soli
10 ziarenek ziela angielskiego

ogórki obrać i podzielić w zdłuż na 4 części, ułożyć ściśle w słoiku, zalać zalewą. gotować 3 min. (do zagotowania)


smacznego!!
OSS :-D
 
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-08-06, 08:50   

Aaaa! i jeszcze jedno: oba przepisy idealnie wychodzą w wersji patisony lub cukinie :)
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-08-06, 10:20   

Zaraz tylko Łukasz ......
Mi i Izie też się te przepisy spodobały i parę słoików się zrobi
8-)
 
 
Mariola

Doczy: 15 Lip 2007
Posty: 23
Wysany: 2007-08-06, 21:56   

Hej Laf! No to chyba masz druga osobe do dania kasza manna z sokiem malinowym,czasami takie proste rzeczy tez lubie podjesc. Wiecie co nie wiem jak Wy ale ja lubie czytac ksiazki kucharskie po to by wymyslac wariacje na temat ... Ostatnio zrobilam na probe schabowego w sosie teri yaki (wybaczcie jesli cos nie tak jest z pisownia), cala zabawa polega na tym, ze naszego tradycyjnego schabowego panieruje sie standardowo, smazy sie standardowo, ale juz po usmazeniu kroimy takiego schaboszczaka na paseczki, a z sosu sojowego i ketchupu oraz innych przypraw wedlug uznania przygotowujemy sos, w ktorym bedziemy maczac paski schabowego,danie to dobrze komponuje sie z duszonymi pikantnymi warzywkami + ryz. Smacznego
 
 
bedstemoder
meme

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 15
Wysany: 2007-08-12, 09:04   Uwielbima ciasta

Witam,
krótki i bardzo łatwy przepis na torcik, który może wypichcić każdy mężczyzna ;-) , przepis, w którym za każdym razem można zmienić "środek".
1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru, 1 szklanka kaszy manny, 1 kostka masła; 1.5kg jabłek ("środek"), 1 łyżeczka proszku do pieczenia, cukier waniliowy, cynamon, tłuszcz i bułka tarta do przygotowania formy.
Jabłka obieramy lub nie i ścieramy na tarce o grubych oczkach; mąkę, cukier, kaszę mannę, proszek do pieczenia i cukier waniliowy mieszamy dokładnie w misce; szklankę przygotowanej mieszanki wysypujemy do nasmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tortownicy; następnie układamy warstwę potartych jabłek i cienko posypujemy cynamonem. Powtarzamy układanie warstw aż do wyczerpania składników :-D . Na wierzchu powinna być warstwa z mieszanki, na której kładziemy cienkie plastry masła. Piec w piekarniku rozgrzanym do 160 C aż powierzchnia się zarumieni - ok. 60 min. Najlepiej smakuje na drugi dzień ale ja zawsze jadłem tego samego dnia i było gitarra. Uwaga: tortownica lub forma nie powinna mieć dziur w spodzie bo jak masło sie stopii to może przelecieć przez dziurki i wtedy piekarnik się zaleje - ja tak miałem za pierwszym razem - niezła zadyma.... :-D
No i środek nie może mieć za dużo soku bo zrobi sie ciapraka :-?

Smacznego!!!! ossss

aaa i jak macie jakieś fajny i łatwy przepis na ciasto to podajcie...
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Doczy: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Skd: Bytom
Wysany: 2007-08-12, 15:40   

A oto przepis na moją pieczeń po Huzarsku :
1. Wołowina ( tyle ile ma być kotletów ) - może też być schab
2. minimum 10 cebul
3. Główka czosnku
4. 0,5 litra piwa ciemnego (proponuje warkę strong)
5. 1,5 łyżki stołowej mąki
6. 1 łyżka margaryny lub masła
7. 1 łyżeczka cukru
8. Gałka muszkatałaowa
9. Oregano
10. Starta słodka papryka
11. Przyprawa do grila
12. Duży chleb
13. Musztarda - ostra sarebska

Mięso pokroić na kotlety ale nie rozbijać !! Jeżeli pracujecie w wołowinie to musicie pamiętać aby ponacinać ją na krawędziach.
Kilka ząbków czosnku przygotować w cienkie plastry, a na mięsie zrobić krótkie nacięcia , w które włożymy plastry czosnku.
Mięso oczywiście doprawić pieprzem, solą i przyprawą do grilowania - według własnego uznania.
Resztę czosnku obrać i pociąć ząbki na pół, wszystką cebulę pokroić w długie "paluszki".
Brytwankę wyłożyć dużymi częściami cebuli - w ten sposób nie dopuścimy do przypalenia mięsa.
Mięso przysmażyć na patelni na oleju, do zarumienienia się następnie układamy je w brytwance i doprawiamy gałką muszkatałową, oregano, papryką, i układamy czosnek.
Do tego samego oleju wrzucamy całą cebulę o smażymy ją aż się zezłoci, tak przygotowaną cebulę wrzucamy do brytwanki i pokrywamy mięso.
Margarynę wrzucamy na patelnię następnie mąkę i zorcieramy tak żeby n ie było grudek. Potem wlewamy do tego całe piwo i mieszamy aż do wrzenia. Gdy piwo wrze dodajemy cukier, aby zabić smak goryczy i wlewamy wszystko do brytwanki.
Dusimy pod przykryciem na małym ogniu 2 godziny w przypadku wołowiny i 1h w przypadku schabu.

Potrawę podajemy w następujący sposób :
dwie duże sznity chleba z jednej strony smarujemy bardzo grubo musztardą i kładziemy na tależ. Na to kładziemy mięso i wszystko zalewamy sosem z cebulą.

Mam nadzieję, że będzie wam smakowała moja Pieczeń po Huzarsku w sosie piwnym :lol:

Smacznego 8-)
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-09-14, 09:54   

Jakoś zamarł ten temat. Spróbuję więc go ożywić czymś słodkim :-P

Przepis na makowiec


Składniki:
0,5 kostki margaryny
2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia
5 jajek
0,5 kg maku
6 kopiastych łyżek kaszy manny
0,5 kg jabłek
0,75 szklanki cukru
1 zapach migdałowy

Mak zaparzyć i dwa razy przekręcić przez maszynkę. Utrzeć margarynę, plus żółtka, plus cukier, plus zapach. Dodać mak, kaszę mannę, proszek do pieczenia i wymieszać. Jabłka utrzeć na tarce i dodać do masy. Ubić białka i wymieszać z masą makową. Można dodać bakalie wg uznania. Ciasto włożyć do wysmarowanej tortownicy lub dużej blachy. Piec w nagrzanym piekarniku 1 godz. w temperaturze 180 stopni. Sprawdzić, czy się „kiwa”, jeśli nie , to gotowe. Wierzch polać polewą czekoladową.
Można użyć mak mielony, należy go zalać mlekiem z wodą, aby miał odpowiednią konsystencję i uprażyć na małym ogniu. Następnie wystudzić i postępować jak wyżej.
Podany przepis nadaje się również do ciasta z kruchym spodem.
 
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-09-14, 09:56   

A żeby nie było za trudno na początek, to podaję coć łatwiejszego i szybszego :)

Przepis na ciasto z owocami

Składniki:
1 kostka margaryny – 25 dag, może być „Kasia”
¾ szklanki cukru ( szklanka o pojemności 0,25 litra)
1 cukier waniliowy
5 jajek
2,5 szklanki mąki tortowej
2 łyżeczki od herbaty proszku spulchniającego do pieczenia
0,5 szklanki cukru do piany z białek
owoce: 1 kg śliwek albo 2 kg jabłek startych na grubej tarce, itp.
Opis :
W garnku doprowadzić do wrzenia margarynę, ¾ szklanki cukru i cukier waniliowy. Odstawić jak się zagotuje i nie studząc wsypać 2,5 szklanki mąki, proszek do pieczenia oraz 5 żółtek (bez białek).Wszystko dokładnie wymieszać łyżką drewnianą.
Wyłożyć ciasto na dużą prostokątną blachę bez smarowania, rozłożyć równomiernie wilgotną ręką i poukładać połówki śliwek skórką na dół; każdą lekko wgnieść do ciasta.
Ciasto włożyć do piekarnika (zimnego) nastawiając temperaturę 1800 C górę i dół. Piec 50 min, można wcześniej sprawdzić patyczkiem.
Pod koniec pieczenia ubić pianę z pozostałych białek dosypując pod koniec ubijania 0,5 szklanki cukru. Upieczone ciasto wyjąć i polać pianą, a następnie zapiekać jeszcze z pianą ok. 10 min.
 
 
 
aness
aness


Doczya: 17 Lip 2007
Posty: 48
Wysany: 2007-09-14, 09:59   

A tak w ogóle, jeśli chodzi o mnie, to mam taką swoją małą tajemnicę co do pieczenia ciast. Nidgy nie przejmuję się ile czego ma być i migdy niczego nie mierzę i nie ważę. Wsypuję do gara jak leci mieszam, włączam piekarnik i wychodzę. przychodzę jak już w domu pachnie.... :)
Wtedy wszystko udaje się najlepiej.

Oss
 
 
 
bedstemoder
meme

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 15
Wysany: 2007-09-14, 10:54   Zapiekaniki z grzybami

heya

przepis na czasie, gdyż w lasach teraz dużo grzybów (sam wczoraj byłem i trochę nazbierałem ), na targach również. Składniki to (bez ilości, najlepiej wszystko dobrać według apetytu): pieczywo (bułki, bagietka) najlepiej wczorajsze, grzyby najlepiej podgrzybki + prawdziwki, boczek, cebula, kilka pomidorów, ser potarty na grubych oczkach, natka pietruszki, trochę masła, sól i pieprz.
Bułki bądź bagietkę kroimy na połowę, wybieramy trochę środka tak żeby zmieściło sie więcej grzybów a następnie smarujemy cienko masełkiem. Grzyby obieramy z runa leśnego, myjemy, kroimy na drobne plasterki. Boczek i cebulkę drobno kroimy i przysmażamy na złoty kolor potem wrzucamy na to grzybki i smażymy aż będą miękkie, do smaku dodajemy soli i pieprzu. Tak usmażone grzybki kładziemy na pieczywie, a potem na tym żółty ser. Pieczywo z grzybkami wkładamy do mikrofali lub piekarnika i pieczemy tak długo (ok 10 min) aż ser sie rozpuści i pieczywo zrobi sie chrupkie. Wyjmujemy i na górę kładziemy plasterek pomidora i posypujmy pietruszką.

smacznego!!!!

a teraz pytanko: czy ktoś ma swój własny wypróbowany przepis na Quicha??

ossss
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN