Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Anime
Autor Wiadomo¶æ
Piotr A


Do³±czy³: 07 Kwi 2008
Posty: 60
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2008-04-15, 22:21   

I dzięki Bogu, że nie wszystkie, że jest coś takiego jak Cowboy bebop czy Samurai Champloo albo Shin Chen
Zainteresowanych Shin Chenem zapraszam:
http://pl.youtube.com/watch?v=wqsKTXUXsdE
i cała reszta
Dołączcie do fan klubu Shin Chena!!!!!!!!!
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-04-16, 13:30   

"Hej, hej, heeeej Sihn Chan- on do kłopotów drogę znaaa...!"

Ta bajka wymiata. Na fox kids po 22 leciała. Jakaś taka... psychodeliczna była :)
 
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2008-04-17, 14:46   

uuu Sihn Chan jest świetny..heh ;) Mi się najbardziej podobał odcinek: Mali komandosi czy cos takiegoo heh ;)
 
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-05-09, 17:05   

Ja chciałbym polecić mangę "Fairy Tail"

Czasy nieokreślone, prawdopodobnie dawne. Magia, choć ciągle może budzić niepokój, jest zjawiskiem dosyć powszechnym. Osoby, określające się mianem "mag" (mage) tworzą zorganizowane wspólnoty, nazywane gildiami, i ofiarują swóje umiejętności w ramach wykonywania zadań. Za odpowiednią ilość gotówki.

Na początku poznajemy 18 letniego chłopaka o imieniu Natsu oraz gadającego kota imieniem Happy. Ten pierwszy, oprócz okropnej choroby lokomocyjnej, chce odnaleźć Smoka Ignela, który dawno temu zniknął w tajemniczych okolicznościach.
Poznajemy także historię Lucy, młodej czarodziejki, która specjalizuje się w przyzywaniu istot, które są na jej usługach (stellar spirit mage). Pragnie dostać się do jednej z gilidii. Wybór jej pada na "Fairy Tail"...

Ale czymże "Fairy Tail" jest? Z angielskiego ogon wróżki, jest także nazwą jednej z potężniejszych, a na pewno bardziej znanych gildii magicznych na kontynencie.
Jeśli chodzi o samą mangę, to powiem tyle: rzeźnia! Takiego nagromadzenia nieprawdopodobnie epickich walk, z użyciem tylu mocy, nie widziałem od czasu "Dragon Balla". Tylko, że w "Dragon Ball" się do "Fairy Tail" nie umywa. Jeśli chodzi o epickie starcia to japończycy są niepobici! :)
Zarys fabularny, jak i jeden z głównych bohaterów, przypomina Naruto. Z tymże wyjątkiem, że tu wszystko zrobione jest inaczej. Przede wszystkim "Fairy Tale" nie koncentruje się tak bardzo na głównym bohaterze (który jest główny przede wszystkim dlatego, że pojawia się od początku :) ). Jeśli chodzi o jakiekolwiek przeżycia wewnętrzne: jest to albo w pewien sposób zredukowane, lub rozdzielone po równo każdemu z bohaterów (tutaj: członków "fairy tail"). Ponadto, choć Natsu jest porywczy, nie cechuje go bezgraniczna głupota (niestety "mądroscią" ani "inteligencją" tego nazwać nie można) Naruto. Ich poziom też jest zróżnicowany. Z kolei to co ich łączy, to (poza wyglądem):
-zależność między siłą a emocjami
-jakiś bardzo ważny cel (choć w "fairy tail" nie uświadczymy niczego w stylu "muszę przeżyć, by zostać Hokage..." )
-sceny "Przegrywamy, przegrywamy, a jak wchodzi główny bohater to już nie" , czy "Główny bohater przegrywa, przegrywa, a potem się denerwuje/wstępuje w niego nowa siła i przeciwnik nie ma szans" (ja wiem, brzmi to banalnie, ale.... musicie sami zobaczyć)

Czy coś można zarzucić "Fairy Tail"? Prawdopodobnie niezby ogarniętą fabułę. Gdy skończysz czytać, masz wrażenie, że nie było to do konca idealnie przemyslane. Tzn. dojdziesz do tego gdy pozbierasz szczękę po fantastycznych pojedynkach w najlepszym stylu... :)


 
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-06-02, 13:07   

WtrÄ…cajÄ…c swoje zdanie do Death Note’a chciaÅ‚abym dodać, że absolutnie to anime posiada niepowtarzalny klimat! Już pewnie nie raz sÅ‚yszeliÅ›cie takÄ… gadkÄ™, ale uważam, że te osoby, które interesujÄ… siÄ™ kryminaÅ‚ami chociażby, na pewno nie byÅ‚y by zawiedzione  W dodatku autorem tego tytuÅ‚u jest kobieta, co Å›wiadczyć powinno o naprawdÄ™ mózgowych rozwiÄ…zaniach wiÄ™kszej części wÄ…tków!  Naród kobiecy górÄ…! A anime posiada nie tylko bardzo realnÄ… kreskÄ™ (koniec z oczami na pół twarzy! Nareszcie!),ale również dopracowane tÅ‚a, urzÄ…dzenia codziennej komunikacji wyglÄ…dajÄ… na autentyczne, ale też sposób dziaÅ‚ania organizacji rzÄ…dowych na Å›wiecie daje domyÅ›lenia. Najciekawsza jest jednak postać głównego bohatera. Nie ma tu już żadnej schematy ki, ale coÅ› innego i to też zdecydowanie przyciÄ…ga uwagÄ™. Poznajemy Lighta i z każdym kolejnym odcinkiem zaczynamy dostrzegać, że chÅ‚opak wariuje, choć to jeszcze nie choroba psychiczna (wÅ‚aÅ›ciwie momentu przeÅ‚omowego nie widać). Stacza siÄ™ jakby na drugi plan a jego miejsce zajmuje L. Takiego rozwiÄ…zania jeszcze nie byÅ‚o i to siÄ™ widzowi również podoba. Najciekawsze sÄ… relacje pomiÄ™dzy tymi dwoma. Ale to też zależy co komu po gÅ‚owie chodzi :P <joke> NaprawdÄ™ weźcie to poczytajcie!
Dwie dziewczyny toczÄ…ce walkÄ™ na pistolety?? Takie Cycate dziewczyny? XD (Ach ta moja szczerość! ) Ja muszÄ™ na to looknąć, bo podejrzewam, że to o RashunÄ™ chodzi! Wydane w Tesco na DVD byÅ‚o! Genialny animek! :D Dobra, nie ma sprawy, nastÄ™pny artykuÅ‚ mangowy bÄ™dzie o tym   

[ Dodano: 2008-06-02, 14:08 ]
Witam wszystkich ? W sobotÄ™ rozmawialiÅ›my chwilkÄ™ z Adminem na temat anime różnych i tak sobie pomyÅ›laÅ‚am, że na spółkÄ™ moglibyÅ›my (Admin, pomożesz, prawda? ?) wdrożyć temat Hellsinga i innych Å›wietnych pozycji o Wampirach. Ja z chÄ™ciÄ… zacznÄ™, bo bardzo lubiÄ™ takie klimaty i sama jak już jakieÅ› opowiadanie piszÄ™, to muszÄ™ tam wcisnąć jakiegoÅ› „ssacza” lub chociaż osobÄ™, która symulaje swoim zachowaniem takiego osobnika :D Takie zboczenie. A powieÅ›ci o wampirach jak ktoÅ› dobre w wersji książkowej zna, to mi proszÄ™ polecić na temacie HOBBY ? DziÄ™kujÄ™.
A wiÄ™c od czego zacząć? Może od maÅ‚ej proÅ›by do Sensei’a by nas nie zbesztaÅ‚ za takie zainteresowania . Tolerancja to podstawa w koÅ„cu 8D Różne można mieć zboczenia i do tego nastawienie ? A już zauważyÅ‚am zainteresowanie na forum odnoÅ›nie dorosÅ‚ych oglÄ…dajÄ…cych „bajki” :P Sensei, nie przejmuj siÄ™ nami. KiedyÅ› i tak CiÄ™ w te tematy wczujemy 8D Na prezent siÄ™ jakiegoÅ› hentai’a podrzuci i już mamy dobry start! Haha, Admin, wyratuj mnie teraz ? MogÄ™ używać tego sÅ‚owa na forum??? Jak nie to cenzurÄ… je! Haha :D
Serii o wampirach jest naprawdę wiele i każda posiada zupełnie odmienny klimacik, swoje zalety i wady. Vampire Hunter D, Trinity Blood, Vampire Princess Miyu, Shingetsutan Tsukihime, Hellsing właśnie oraz inne, to pozycje warte polecenia. Jedni lubią czarnobiałe filmy z Drakulą, inni wersję rysowaną ?
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2008-06-02, 13:13   

Hmmm czy ja wiem czy Sensei chciałby przeczytać hentaia ? :roll: Ty się lepiej nie przyznawaj że czytasz :)
 
 
GavieRu
Gosia


Do³±czy³a: 19 Wrz 2007
Posty: 82
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-06-02, 14:10   

Nie czytam, Admin. Oglądam :) A to różnica! Hehe, myślę, że spokojnie by się wciagnął ;) Trzeba tylko coś dobrego skombinować.

[ Dodano: 2008-06-02, 15:13 ]
Poza tym najpewniej nie jakieś durne La Blue Girl, tylko coś ambitniejszego! :devil: Hehe, coś znajdziemy, powołam się na mangowe znajomości :) A poza tym fajnego masz avatarka z Totoro~! Kiedyś to oglądałam i przyznaję, że słodkie, chociaż wolę ze studia Ghibi i tego autora Mononoke Hime bardziej i Hauru i jeszcze Laputę... dużo tego staffu :)
 
 
Kamil Cz
Administrator
good guy


Do³±czy³: 26 Mar 2008
Posty: 397
Sk±d: Tarnowskie Góry
Wys³any: 2008-06-05, 13:12   

A ja bym chciał swoje zdanie na temat "Death Note'a" przedstawić:

Cytat:
Najciekawsza jest jednak postać głównego bohatera. Nie ma tu już żadnej schematy ki, ale coś innego i to też zdecydowanie przyciąga uwagę.


Niby zgodzę się, że nie ma "schematy ki", ale jedynie pozornie. Szybko można zauważyc, że i ona wystepuje, ale w postaci... nieprawdopodobnie wybitnych umysłów niektórych bohaterów. Podczas gdy mozna to jeszcze zrozumieć przy "L" ( w końcu to światowej sławy detektyw), tak Light/Raito Yagami przebija pod tym względem niejedną organizacje rządową. Jak dla mnie to znowu mamy do czynienia z syndromem "wybitnej jednostki", tylko tym razem podanym w nieco inny sposób.

Cytat:
Poznajemy Lighta i z każdym kolejnym odcinkiem zaczynamy dostrzegać, że chłopak wariuje, choć to jeszcze nie choroba psychiczna (właściwie momentu przełomowego nie widać)


Nie zgodzÄ™ siÄ™.
Tutaj wg mnie lezy największy grzech tej opowieści. Mianowicie: główny bohater to nieludzki potwór w całej dosłowności tego określenia. Nie posiada ŻADNYCH dobrych emocji, a gdy zabija, to nawet brew mu nie drgnie. Chociaż nie... Każda strona mangi jest podzielona na części, prezentujące poszczególne ujecia/sceny. Light/Raito cierpiał psychicznie jedną (JEDNĄ) taką część, z powodu tego co zrobił. Jak dla mnie to nie można tu mówić o żadnym przejawie człowieczeństwa.
Dodatkowo główny bohater ma 17 lat! Jak ja bym znalazł notes służący do zabijania osób nie wiem czy wpadłbym na równie oczywisty wniosek co Light: "Zostanę bogiem swojego nowego świata, świata bez zbrodni...". Upór w dążeniu do tego celu jest wręcz niepokojący. Na drodze Lighta/Raito pojawia się wiele postaci, czujących do niego od szacunku, przez przyjaźń, aż po miłość. Traktuje ich tak samo: przedmiotowo, mysląc jedynie w kategorii "przyda się, nie przyda się, i kiedy się pozbyć". To już Terminator był bardziej ludzki!

Cytat:
stacza się jakby na drugi plan a jego miejsce zajmuje L(...)Najciekawsze są relacje pomiędzy tymi dwoma


-JesteÅ› KirÄ…
-Nie, nie jestem
-Ale ja wiem, że ty jesteś
(parę odcinków dalej)
-Udowodniłem ci, że nie jestem Kirą?
-Tak
-Wierzysz w to, że nie jestem Kirą
-Niby, ale..
-Ale co?
-Ty i tak jesteÅ› KirÄ…...

I tak na poczatku wygladają dyskusję "L" z Lightem/Raito. Czasem czytelnik ma wrażenie, że "L" polega całkowicie na jakiejś niezrozumiałej intuicji. Kontrast jest tym większy, gdyż Light/Raito ma bardzo dobre i przemyślane pomysły, a "L" najwyraxniej czytal scenariusz :)

Cytat:
A anime posiada nie tylko bardzo realną kreskę (koniec z oczami na pół twarzy! Nareszcie!)


Jest to chyba najbardziej poważny shounen jakiego czytałem. Gdyby nie dwie postacie i całkiem sympatyczny shinnigami, to manga emanowała by wręcz mrokiem i nadmiarem tekstu. Poza tym: mi tam żal wielkich oczu! :)

Jak przed chwilą powiedziałem, ilość tekstu czasem jest po prostu przytłaczająca. Nie przeczę, że postacie b. czesto mówią rzeczy istotne dla fabuły, ale ich wypowiedzi są skonstruowane na zasadzie "Ja wiem, że on wie, że ja wiem, że on wie". Większa ilość tekstu w takim stylu zaczyna po prostu nużyć.

Pomarudziłem, pomarudziłem, ale czasu spędzonego przy "Death Note'cie" nie żałuję. W gruncie rzeczy czyta się ją/go (ją mangę, go Death Note'a) ciężko, ale potrafi dostarczyc wiele emocji. A to chyba w mandze najważniejsze.

Opinie swą wyrażałem na podstawie mangi Death Note
Robię to tak, gdyż podobno manga i anime b. niewiele sie w tym przypadku różnią, a poza tym oceniam jedynie stronę merytoryczną (z wyjatkiem kreski, ale wątpię by w anime była inna)

Jeśli chodzi to wampiry to podobał mi się Vampire Knight . Jest to opowieść o pewnej szkole, która działa na dwie "zmiany". Pierwszą, "dzienną" stanowią normalni ludzie. Drugą, "nocną" wampiry. Od razu ostrzegem, że jest to shoujo (manga by girls for girls), dlatego akcji jest tu tyle co kot napłakał, za to jest bardzo rozwinięty wątek fabularno/emcjonalny. Mnie nawet wciagnęło.
 
 
 
amaya


Do³±czy³a: 28 Lip 2010
Posty: 4
Sk±d: TG
Wys³any: 2010-07-28, 20:03   

Mnie najbardziej się podobają anime w których się biją... na wszystko. Miecze, kunaie, szable, shurkieny, igły, rewolwery, magia i co autorowi do głowy przyjdzie jak np. Bleach, Naruto, Bakumatsu kikansetsu irohanihoheto, Ga-rei-zero, Shakugan no Shana, D.gray man, Mugen no Juuni.

Co do Death Note to oglądałam anime i mnie się spodobało. Oprócz tego ciekawe jest też Jigoku shoujo czy Umineko no naku koro ni, Higurashi no naku koro ni.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN