Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
National Geographic... REWELACJA !
Autor Wiadomo¶æ
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-07-20, 14:25   National Geographic... REWELACJA !

Witam

Znalazłem wczoraj film, towarzystwa tego które jest w temacie.
National Geographic zrobiło film dokumentalny o Aikido. Według mnie jest naprawdę rewelacyjny. W filmie można zobaczyć, oprócz ładnego kawałka Aikido, japonie z bliska.
Zobaczyć można równiej jak jest wykonywane nihonto, jak wygląda praca szlifierza.
Można też trochę po wzdychać kiedy pokazane są japońskie doja.
Zapraszam do oglÄ…dania...

Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Część 5

Pozdrawiam
Administrator
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-20, 16:22   

Pozwolicie, że wypowiem się niejkaby dwustronnie. Nie jestem ale czasem wyrażam się jak dualista.
Cały film rzeczywiście jest zrobiony bardzo fajnie i krajobraz jaki w nim przedstawiono jest fantastyczny, narratorce filmu udało się świetnie zaprezentować pewną część swojej drogi gromadząc razem naprawdę wielkich mistrzów.

Jednakże dla mnie film jest co najmniej obłudny ponieważ według autorki pokazuje on dzisiejsze Aikido co jest oczywistym kłamstwem !!!
Wybaczcie mi za tak mocne i silne słowa ale to prawda. Ponieważ dzisiejsze Aikido to nie tylko Aikikai , a film był właśnie o tym systemie Aikido. Wiem każdy powie, że Aikikai to w prostej linii najbardziej niezmącone Aikido O`Senseia.
Tak Aikikai to dokładnie to czego nauczał O`Sensei ale tak najczęściej też przedstawiają to "wyznawcy" Aikikai. Aikikai podczas swojego rozwoju wyzbywało się systematycznie brutalnych technik i skuteczności skupiając się bardziej w kierunku piękna i czystej niezmąconej harmonii. Dla mnie akurat jest to zrozumiałe.
Ale bardzo drażni mnie pyszność , duma i samolubstwo dzisiejszych adeptów Aikikai :evil: :evil: :evil: przedstawiających swój system za najlepszy i jedyny nie mając oczywistych racji. Boją się też bardzo konfrontacji z innymi systemami Aikido.
Nie zgodziłbym się rónież z tym, że O`Sensei nauczał jedynie tego co prezentuje dzisiejsze Aikikai Aikido ponieważ w jego technikach było bardzo dużo zarówno Aikibujitsu jak i Daitoriu Aiki bujitsu oraz innych. Proszę aby nikt mi nie zaprzeczał ponieważ posiadam wiele filmów i materiałów, z O`Sensei gdzie widać dokładnie jego Aikido.
Po drugie lekceważenie Yoshinkan Aikido jest bezczelnością ponieważ jeszcze za życia O`Senseia powstaje Yoshinkan Gozo Shiody co akceptuje O`Sensei , a nawet nadaje najwyższy stopień Aikido Gozo Shioda ....? Dlaczego więc autorka tego filmu o nim zapomina...?
Autorka filmu wymienia czterech największych żyjących mistrzów Aikido na świecie:
Moriteru Ueshiba
Michio Hikitsushi
Saito Hitohiro
Yamada Yoshimitsu
Z czym zgodziłbym się jeżeli autorka filmu przedstawiałaby czterech największych mistrzów Aikikai Aikido - wtedy by mi pasowało.
Ale jeżeli na tej liście nie ma
Kyoyuki Terady największego z żyjących mistrzów Yoshinkan Aikido
Inue
Chidy
To ten film jest dla mnie obłudny 8-)

Ponad to jest jeszcze jedna sprawa , która mnie strasznie drażni :evil: :evil: :evil:
Przez to iż wszędzie przedstawia sie Aikikai Aikido jako Aikido - wyznawcy innych systemów walki we wszystkich możliwych dyskusjach lekceważą Aikido jako system walki i system obrony co może wydać się zrozumiałe patrząc na Aikikai ponieważ więcej tam piękna i tańca niż skuteczności oraz prawie wcale dynamicznych ataków, ciosów czy kopnięć..!! Tego wszystkiego co przypomina rzeczywiste ataki w realnej walce.
Przeciwieństwem tego jest mimo wszystko Yoshinkan Aikido , w którym znajdujemy właśnie takie ataki i realizm. To Yoshinkan jest uważane za najostrzejszą formę Aikido i najbardziej skuteczną. Zresztą nie bez podstaw to Yoshinkan jest obowiązującym systemem Aikido dla Policji Japońskiej i sił specjalnych.
A my wszyscy z powodu zadufania adeptów Aikikai Aikido jesteśmy narażeni na obelgi i wyśmiewanie się z Aikido.

Bardzo się rozgadałem - przepraszam.
Proszę jednak każdą osobę , która zamierza skomentować film aby pomimo jego długości wpierw obejrzała go w całości.
 
 
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-07-20, 16:52   

No i właśnie o to mi chodziło że jest fajnie zrealizowany... i tyle. Ciekawy pomysł, jak to Nationale Geogrphic. Kompletnie nie o style mi chodziło... a to że napisałem że jest tam "ładny kawałek Aikido" chodzi mi że w końcu pojawia się tam Yamada sensei.
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-20, 16:53   

No dobra przepraszam :oops:

Ale zawsze mnie ponosi jak słyszę , że Aikikai......... :evil:

Pozdrawiam 8-)
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2007-07-22, 13:13   

Witam
Nie dziwie się Senseii Sebastianowi że go poniosło.Nie musze oglądać do końca żeby powiedziweć coś na ten temat.Należałem do PFA AIKIAI dość długo i dość blisko wszystkiego.
Chyle czoła przed Senseii i przychylam sie do jego wypowiedzi.Zbyt dużo zarozumiałości jest w pfa dyskryminacji na rożnym podłożu itd.Szczegoły pozostawie dla siebie.Choć i tak prawdopodobnie po tym komentarzu bede potępiony w niektorych szkołach ponieważ znają moj nick.Nie boje sie tego.
Co do skuteczności to w pfa wszędzie na forach jest to temat tabu.
Mam nadzieje że nie będe dyskryminowany w Yoshinan Aikido ze względu na przynależność do AIKIKAI.
Zbyt długi temat aby go opisywać.
Pozdrawiam.
 
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-07-22, 16:05   

O tych, których ja znam w Yoshinkan Aikido, a tym bardziej tych, którzy u mnie trenują o nich mogę cię zapewnić Lukic , że nikt cię nie będzie dyskryminował - nie ty jeden masz przeszłość w innym systemie Aikido ! To nie ważne, ważny jest człowiek i to jaki jest.
Podczas dwudniowego seminarium jakie organizowałem w Mierzęcicach w maju br. jednym z naszych gości był pewien Aikidoka Aikikai z warszawy I kyu - byliśmy tak tolerancyjni, że poczuł się z nami jak ze swoją ekipą. A ja nawet nie kazałem mu zdjąć hakamy pomimo jego tylko I kyu i zasad jakie panują w Yoshinkan.

Jakiekolwiek twoje zwiÄ…zane z tym obawy sÄ… przedwczesne i niepotrzebne.
Pozdrawiam 8-)
 
 
Patrycja
...


Do³±czy³a: 17 Lip 2007
Posty: 70
Sk±d: MierzÄ™cice
Wys³any: 2007-07-22, 22:08   

no filmik nawet nawet...ciekawy i w ogóle :-P

Pozdrawiam...wszystkich :!:


~~>Strach i ból to tylko bariery
w naszym mózgu, po przekroczeniu
których zaczyna sie prawdziwa wolność . <~~
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN