Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomo¶æ
wacek_1984

Do³±czy³: 02 Lis 2015
Posty: 2
Sk±d: Piastów
Wys³any: 2015-11-03, 08:05   Kilka pytaÅ„

Na wstępie chciałbym wszystkich powitać bardzo serdecznie.

Założyłem konto na forum niestety nie w celu rozmowy o treningu u Was (mam za daleko:(), moim celem było zadanie kilku pytań. Jako że po szybkim przeszukaniu "internetów" okazuje się że jest to praktycznie jedno z niewielu for gdzie jest aktywność i merytoryczne rozmowy.

PrzedstawiÄ™ sytuacjÄ™:
Swoje lata już mam, z racji tego że dbałem o siebie "jakotako" spasłem się kapkę, przy wzroście 193 ważę 105kg, 2 miesiące temu moja aktywność ruchowa ograniczała się do sporadycznego spacerku z żoną. Nic mi się nie chciało, było mi ciężko ruszyć 4litery. Dwa miesiące temu postanowiłem to zmienić, na razie ćwiczę w domu treningi video, już na chwilę obecną widzę postępy, nie ma szału, ale zawsze lepiej niż było. Kiedyś w podstawówce uczestniczyłem w zajęciach karate, pamiętam że nawet mi się podobało, potem operacja oczu, wieczne zwolnienie i zakaz ruchu, a potem już tylko lenistwo i wieczne wymówki. Ostatnio stwierdziłem że poza ćwiczeniami z żoną, warto też czegoś się nauczyć, a aikido mi się zawsze podobało.

Dlatego chciałbym Was zapytać o kilka rzeczy:
- Czy z kiepską kondycją warto zaczynać, może lepiej się wstrzymać 2-3m i podreperować ten stan?
- Czy z dużą wadą wzroku ćwiczenia mają sens? Tu pytam krótkowidzów, bo mam około -5 (nie pamiętam dokładnie). Ryzyka odklejenia siatkówki już nie mam, specjalnie poszedłem do lekarza by to wybadać.

Teraz najgorsze pytanie, z racji wykonywanej pracy, czasami będę musiał nie przyjść na trening, lub nawet wstać i wyjść w trakcje. Nie żebym chciał, rozumiem że to brak szacunku dla sensei(i grupy), ale wypowiedzenia nie chcę też dostać ;)
- Czy opuszczenie 2-3 treningów nie zostawi mnie w sytuacji nie do nadrobienia?

Dziękuję za każdą pomoc!
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2015-11-04, 15:07   

Witaj wacek_1984 na naszym forum.

Szkoda, że nie możesz trenować z nami. Może w przyszłości w naszym dojo w Warszawie, które jest w planach.

Ja na wstępie dziękuję ci za tak fajną opinię o naszym forum.

Teraz merytorycznie :
1. jeżeli chodzi o twoja wagę to masz współczynnik BMI na poziomie 28 więc jest to lekka nadwaga ponieważ prawidłowa waga kończy się w twoim przypadku na wartości 26.
Otyłość 1 stopnia zaczyna sie od wartości 30.
Jesteś wysoki i twoje 105 kg nie powinno wprawiać cię w kompleksy, moim zdaniem wyglądasz ok.
A według BMI amerykańskiego to jesteś nawet za chudy :-D


- Czy z kiepską kondycją warto zaczynać, może lepiej się wstrzymać 2-3m i podreperować ten stan?
Nie ma to żadnego znaczenia i nie ma też sensu czekać aż będziesz miał lepszą kondycję.
Nie zostajesz przyjęty do kadry narodowej gdzie będzie się od ciebie wymagało wysokiego poziomu kondycyjnego tylko zapisujesz się dla siebie. A w takiej sytuacji jeżeli na treningu poczujesz , że brak ci tchu to siadasz z boku maty i łapiesz oddech przez parę minut.

- Czy z dużą wadą wzroku ćwiczenia mają sens?
Nie masz ryzyka odklejenia siatkówki , możesz trenować. Kup sobie gumkę na okulary , która będzie opasać głowę i trzymać solidnie okulary na nosie.
W Japonii na 5 studentów trzech trenuje w okularach właśnie tak jak ci opisałem.

Teraz najgorsze pytanie, z racji wykonywanej pracy, czasami będę musiał nie przyjść na trening, lub nawet wstać i wyjść w trakcje. Nie żebym chciał, rozumiem że to brak szacunku dla sensei(i grupy), ale wypowiedzenia nie chcę też dostać ;)

Poinformuj o tym instruktora i uprzedź , że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
Jeżeli jest prawdziwym instruktorem "Sensei" to zrozumie i nie będzie miał nic przeciwko.
Pamiętaj , że to nie kadra narodowa.

- Czy opuszczenie 2-3 treningów nie zostawi mnie w sytuacji nie do nadrobienia?
Wszystko zależy od tego co będzie na tych dwóch-trzech treningach.
Zawsze się coś traci jak się nie przyjdzie na trening. Każdy trening zbliża studenta do osiągnięcia celu.
Niemniej jednak nauka sztuk walk polega na ciągłym powtarzaniu technik , a nie na ciągłej nauce nowych bo nie trzeba się bać kogoś kto zna tysiąc technik tylko trzeba bać się kogoś kto przećwiczył tysiąc razy jedną technikę.

Mam nadzieję, że pomogłem

Oss 8-)
 
 
wacek_1984

Do³±czy³: 02 Lis 2015
Posty: 2
Sk±d: Piastów
Wys³any: 2015-11-05, 21:38   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

1. Kompleksu nie mam ;) Po prostu uważam że mam za duży bojler i zadek. Amerykanie to już inna kategoria, na sumo nie chcę się zapisać :D

2. Dobra wiadomość.

3. Chodzi o takie coÅ›? Link

Pomogłeś i to bardzo.

W przyszłym tygodniu skontaktuję się z dojo ;)

Dzieki
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN