Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Waza
Autor Wiadomo¶æ
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2011-09-15, 09:05   

sulaco33 napisa³/a:
Z rozkoszą. Prosiłbym tylko o podanie numeru SW i może tytułu. Przejrzałem to szczątkowe archiwum na stronie "Sztuk Walki", ale nie są tam nawet podani autorzy.


Żeby nie trzeba było daleko szukać

Link do artykułu
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2011-09-27, 21:08   

czy możnaby powiedzieć,że dzwignia ikajo i kotegaeshi mają wspólny kąt nacisku ręki do przedramienia,czyli prostopadły,dodatkowo przy tej drugiej skręt...?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2011-09-27, 22:31   

Agnieszka napisa³/a:
czy możnaby powiedzieć,że dzwignia ikajo i kotegaeshi mają wspólny kąt nacisku ręki do przedramienia,czyli prostopadły,dodatkowo przy tej drugiej skręt...?


Tak Agnieszko dobrze myślisz ;)

Oss 8-)
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2011-09-28, 07:55   

Ufff.... :-D
 
 
Agnieszka
Agnieszka


Do³±czy³a: 03 Lip 2009
Posty: 156
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2012-03-22, 10:14   

Tym razem myślę na temat ju-wazy.
Wszystkie ju-wazy bardzo mi siÄ™ podobajÄ….
Ze względu na szybkość,dynamikę,refleks,wiedzę,co planuję wykonać,timing,zanchi,no jednym słowem,dla mnie wyzwanie.
SÄ… ju-wazy jakby Å‚atwiejsze,i sÄ… trudniejsze,jak np. dla mnie zaczynajÄ…ce siÄ™ od royote muchi.
Sensei na ostatnim treningu powiedział(ja przynajmniej tak zrozumiałam),że ważniejszy jest timing,niż bardzo techniczne wykonanie.
I teraz mam pytanie,ale tak w odniesieniu do mnie.(i moich aktualnych możliwości)
Gdy koncentruję się na zapamiętaniu techniki,ciężko mi jeszcze przyłożyć się do timingu,zwłaszcza,że jest on na poczatku.Czy może właśnie mam położyć nacisk na timing,a resztą martwić się pózniej...?(fakt,że to pózniej to będzie po sekundzie).A na koniec muszę pamiętać o zanchi...
Nie jest łatwo,ale,podkreślam,jest to bardzo fajne,więc może jakieś wskazówki?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2012-03-22, 11:37   

Dlatego jiu waza jest dopiero od 1kyu wzwyż.

Może wskazówek udzielą ci starsze stopnie, które już miały jiu wazy na egzaminach.

Oss 8-)
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2012-03-23, 12:00   

TIMING IS prawie EVERYTHING

Zadaniem shite jest utrzymać uke w ruchu. Nie możesz dopuścić do tego by uke miał stabilną - statyczną pozycje w czasie ataku lub po nim.
Jeżeli pozwolisz by uke po ataku stał pewnie na obu nogach to potem musisz używać siły by go z powrotem wprawić w ruch.
Przy pierwszej jiu waza - mune muchi uke ma mieć tylko tyle czasu by złapać a Ty jeszcze wtedy gdy porusza sie w twoim kierunku musisz zacząć wykonywać technikę robiąc wytrącenie np w ikajo, technikach z taino henko lub rzut np w aiki nage lub kubi nage.
Sensei na pewno zwracal wam uwage, że w każdej technice są fazy szybkie (początek - wytrącenie) i spokojniejsze w czasie których wykonujesz przygotowanie do rzutu, który znowu jest dynamiczny.
O wiele łatwiej robi się techniki w jiu waza niż w wersjach egzaminacyjnych, choć na początku to bardziej wygląda to, ze shite "przewrócił" uke niż że wykonał dobrze technikę po której uke został rzucony.
No i zanshin :-/ no ten też jest bardzo ważny bo pokazuje, że to Ty wykonałaś technikę do końca cały czas panując nad sytuacją.
 
 
arturrutkowski


Do³±czy³: 25 Lut 2012
Posty: 25
Sk±d: Myszków
Wys³any: 2012-04-05, 15:21   

Ehhhh, jeszcze dużo wody upłynie dla mnie....
 
 
mazi8919

Do³±czy³: 08 Kwi 2015
Posty: 2
Sk±d: porÄ™ba
Wys³any: 2015-04-08, 20:52   

mam prośbę można poprosić o dokładną istrukcjię wykonywania kihon dosy
 
 
Danijo

Do³±czy³a: 14 Mar 2009
Posty: 113
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2015-04-12, 10:19   

Pozwolę sobie zamieścić tutaj link z YT. Polecam obejrzeć bo jest w nim zawarta, tak myślę, dobrze wytłumaczona i pokazana podstawa. Wszystko w jednym miejscu.

Kihon dosa tłumaczona jest od mniej więciej od 10:15 do 28:25.
Co prawda odbywa się to w języku angielskim ale film jest nagrany bardzo dobrze, więc można zobaczyć co się dzieje. ;)

FIRST DVD YOSHINKAN AIKIDO TECHNIQUES GUIDE
 
 
Danijo

Do³±czy³a: 14 Mar 2009
Posty: 113
Sk±d: PorÄ™ba
Wys³any: 2015-10-05, 17:46   

Żeby się uczyć musimy opróżnić szklankę. :)

http://kwejk.pl/obrazek/2452379/sensei.html
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN