Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Seminarium w Radymnie
Autor WiadomoŠ
michalm

Do│▒czy│: 05 Pa╝ 2008
Sk▒d: Siemonia
Wys│any: 2013-02-07, 00:02   Seminarium w Radymnie

W galerii pojawiły się zdjęcia z seminarium organizowanym przez Combat Aikido
Bardzo fajna impreza i bardzo nas miło przyjęto.

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2013-04-15, 11:31   

Wczoraj wr├│cili┼Ťmy z dwudniowego seminarium z Rzeszowa.
Gdzie zostałem zaproszony aby poprowadzić seminarium z okazji 5-cio lecia klubu Raimei , który jest członkiem Zrzeszenia Combat Aikido.
Zapraszam do obejrzenia zdj─Ö─ç z tej imprezy , kt├│re oczywi┼Ťcie s─ů w naszej galerii

Oss 8-)

sioradziamba
sioradziamba

Do│▒czy│a: 14 Maj 2010
Sk▒d: piekary ┼Ťl─ůskie
Wys│any: 2013-04-15, 15:07   seminarium Rzesz├│w

Jestem zadowolona z seminarium , warto pojecheć. Mimo że Eldżin łamie palce da się przeżyć.
Niestety nic nie zapisa┼éam w notesie, wi─Öc nie pytajcie co by┼éo. Ale wra┼╝enia pozostan─ů :)

pozdrawiam
Ania

Kamil Cz
Administrator
good guy

Do│▒czy│: 26 Mar 2008
Sk▒d: Tarnowskie G├│ry
Wys│any: 2013-04-16, 14:30   

To ju┼╝ nasze drugie spotkanie z "Combat Aikido i sp├│┼ék─ů" :) , wi─Öc mo┼╝na troszeczk─Ö wi─Öcej na ten temat napisa─ç. Pami─Ötajcie do zajrzenie do naszej galerii w celu wizualizacji :)

Przede wszystkim, tak jak na poprzednim seminarium, osoby uczestnicz─ůce by┼éy podzielone wg. stopni. W Radymnie panowa┼é podzia┼é na 3 grupy (zaawansowani, ┼Ťr. zaawansowani, pocz─ůtkuj─ůcy) i 3 obszary wy┼éo┼╝one matami. Tym razem ustanowiono podzia┼é na dwie grupy (zaawansowani i pocz─ůtkuj─ůcy) i jedna z tych grup (pocz─ůtkuj─ůcy) trenowali na macie, a druga (zaawansowani) na ziemi. Cho─ç z pocz─ůtku mo┼╝e wydawa─ç si─Ö to troch─Ö dziwne, ┼╝e nie by┼éo wystarczaj─ůco du┼╝o maty dla wszystkich, tak i ziemia nie by┼éa bardzo twarda, osoby zaawansowane w wi─Ökszo┼Ťci nie mia┼éy problem├│w z padaniem, a same techniki dla nich r├│wnie┼╝ nie ko┼äczy┼éy si─Ö wysokimi lotami.

Zacz─Öli┼Ťmy od treningu z Sensei'em Pikorem z Combat Aikido. Czym w zasadzie r├│┼╝ni si─Ö combat aikido od, np. aikido Yoshinkan Seiseikai? W┼éa┼Ťnie tym naciskiem na s┼éowo "combat" i filozofi─ů, kt├│ra bli┼╝sza jest raczej krav madze, czy innemu systemowi samoobrony. Co mam przez to na my┼Ťli? K┼éad─ů du┼╝y nacisk na kopni─Öcia i uderzenia, kt├│re wychodz─ů z lu┼║nej pozycji (w przeciwie┼ästwie np. do karate) i s─ů one bardzo wa┼╝ne przy technikach. Ponadto uke s─ů uczeni, ┼╝e maj─ů kontratakowa─ç gdy tylko maj─ů do tego sposobno┼Ť─ç. Poluzowa┼ée┼Ť kontrol─Ö? Uke atakuje. Nie wytraci┼ée┼Ť dobrze? Uke atakuje. Zatrzyma┼ée┼Ť si─Ö gdzie┼Ť? Uke atakuje. Wiele os├│b mo┼╝e tutaj zauwa┼╝y─ç du┼╝y plus combat aikido: w─Ödruje tam, gdzie z regu┼éy boi chodzi─ç zwyk┼ée aikido. Zadaje pytania "a co jak mi technika nie wyjdzie?", "czy atemi jest potrzebne?", "jak mam si─Ö zachowywa─ç gdy uke stawia czynny op├│r?", i w pewnym sensie udziela ca┼ékiem dobrych odpowiedzi. Du┼╝ym minusem z kolei s─ů same techniki oraz niekiedy spos├│b trenowania. Je┼╝eli chodzi o techniki to nie chodzi o to, ┼╝e nie dzia┼éaj─ů, czy s─ů inne od naszych, ale bardzo brakuje dobrej, stabilnej pozycji, takiej jak nasza. Wielokrotnie osoby z combatu, cho─ç umia┼éy kopn─ů─ç i uderzy─ç, mia┼éy bardzo s┼éabe d┼║wignie, niewyra┼║ne wytr─ůcenia i musia┼éy si┼éowa─ç si─Ö w wielu miejscach, co powodowa┼éo, ┼╝e mog┼éem wyj┼Ť─ç z techniki, czy wr─Öcz j─ů skontrowa─ç. Drugim minusem jest w┼éa┼Ťnie spos├│b trenowania. Nie chodzi o to, ze jest on sam w sobie z┼éy, lecz o to, ze nie na ka┼╝dym etapie rozwoju powinno si─Ö tak trenowa─ç. Gdy masz ju┼╝ czarny pas i znasz dobrze techniki, to ten spos├│b treningu tez powinien by─ç brany przez ciebie pod uwag─Ö (u nas s─ů to treningi w parku). Je┼╝eli jednak dopiero zaczynasz, b─ůd┼║ trenujesz nied┼éugo, to zamiast robi─ç technik─Ö, b─Ödziesz si─Ö naparza┼é. Czy to dobrze, czy to ┼║le to ju┼╝ sami oce┼äcie. Ja na pewno ciesz─Ö si─Ö, ze to pozna┼éem, lecz tym bardziej doceniam, ze trenuj─Ö to co trenuje.

Mieli┼Ťmy r├│wnie┼╝ trening z soke Mariuszem B┼éaszkiewiczem, kt├│ry tym razem skoncentrowa┼é si─Ö na technikach walki wr─Öcz, zar├│wno z pozycji stoj─ůcej jak i suwari waza. Przyznam, ze w bardzo wielu miejscach przypomina┼éo to techniki i zasady wyst─Öpuj─ůce w Aikido, lecz wykonywane w nieco inny spos├│b. Sensei'a Mariusza r├│wnie┼╝ cechowa┼éa mniejsza delikatno┼Ť─ç i wyczucie w wykonywaniu technik, ni┼╝ powiedzmy Sensei'a Sebastiana, co by┼éo dosy─ç uci─ů┼╝liwe, gdy┼╝ w wielu miejscach ta technika wychodzi┼éa bardzo dobrze (nikkayo, shihonage), lecz mo┼╝na to wyt┼éumaczy─ç tym, ┼╝e tak prezentuje si─Ö bardziej pierwotne jujitsu. Tym niemniej, r├│wnie┼╝ ciekawa rzecz do poznania, lecz tez nie zamieni┼ébym si─Ö na style. G┼é├│wnie dlatego, ┼╝e to jak por├│wnywa─ç top├│r do katany: obie bronie s┼éu┼╝─ů do tego samego, lecz jeden woli brutalno┼Ť─ç i si┼é─Ö topora, drugi woli precyzyjne ci─Öcie katan─ů. Ja wol─Ö katan─Ö...

Ostatecznie Sensei Sebastian mia┼é r├│wnie┼╝ trening, gdzie skoncentrowa┼é si─Ö na sokumen i shoumen iriminage i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e to by┼é m├│j ulubiony trening. Nie dlatego, ze najbardziej si─Ö orientowa┼éem, ale dlatego ┼╝e by┼é najlepiej wyt┼éumaczony, najlepiej pokazany, a tak┼╝e uwa┼╝am, ┼╝e ludzie byli najbardziej tym zaciekawieni. Na tym treningu bardzo by┼éo wida─ç, dlaczego pozycja mo┼╝e by─ç bardzo przydatna i powinna i┼Ť─ç w parze z elementem comabtu, a nie zosta─ç wykluczona w celu jego maksymalizacji.

Treningi r├│wnie┼╝ prowadzi┼é Sensei Stanis┼éaw Majchrzak, lecz akurat tak by┼é plan u┼éo┼╝ony, ┼╝e gdy on prowadzi┼é to pomagali┼Ťmy Sensei'owi na jego treningu, wi─Öc nawet nie mogli┼Ťmy za bardzo popatrze─ç na to co robi Sensei Majchrzak. Z tego jednak co widzia┼éem, (a tak┼╝e trenowa┼éem w Radymnie), jest to bardzo klasyczne ju-jitsu w stylu "siermi─Ö┼╝nego Aikido" :)

Po treningach by┼éy jeszcze pokazy, gdzie osobi┼Ťcie r├│wnie┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e Sensei Sebastian wypad┼é najlepiej. Jako jedyny wzi─ů┼é pod uwag─Ö to, ┼╝e pokaz obserwowa┼éy osoby, kt├│re na co dzie┼ä nie trenuj─ů ani Yoshinkan ani Seiseikai, lecz ju┼╝ troszeczk─Ö te style pozna┼éy. Dlatego te┼╝, zamiast po prostu wykona─ç par─Ö technik tak jak reszta, Sensei wpierw wzi─ů┼é dwie osoby z publiki i zademonstrowa┼é na czym polega pozycja i jej wykorzystanie w aikido. Sopiero po tym Sensei pokaza┼é 3 jiu-wazy i ninin tori. Mo┼╝e tutaj troch─Ö za bardzo nam schlebiam, ale my┼Ťl─Ö, ze dostali┼Ťmy najwi─Öksze brawa za pokaz :)

Na zako┼äczenie, pytanie: "czy warto pojecha─ç na takie seminarium?". I tak, i nie. Tak, bo du┼╝o nowych rzeczy poznasz i, je┼╝eli masz otwarty umys┼é, tak┼╝e si─Ö nauczysz. A dlaczego nie? Senpai Ania po seminarium stwierdzi┼éa, ┼╝e my┼Ťla┼éa, ┼╝e nie zd─ů┼╝y wszystkiego zapisa─ç w kr├│tkim czasie, a w efekcie nawet zeszytu nie wyci─ůgn─Ö┼éa. Ja, gdyby kto┼Ť spyta┼é czego konkretnie si─Ö nauczy┼éem, r├│wnie┼╝ nie wiem, czy odpowiedzia┼ébym prosto z mostu. Z kolei w poniedzia┼éek po treningu grupy pocz─ůtkuj─ůcej zar├│wno ja, jak i Ania mieli┼Ťmy ze 2-3 rzeczy kt├│re warto zapami─Öta─ç. I w┼éa┼Ťnie to jest pow├│d dla kt├│rego Aikido jest dla mnie wa┼╝niejsze.

Senpai Kamil

michalm

Do│▒czy│: 05 Pa╝ 2008
Sk▒d: Siemonia
Wys│any: 2013-04-19, 09:43   

Ulubione powiedzenie Marcina Krynia Jeden z go┼Ťci Seimeikanu jest takie, ┼╝e od ka┼╝dego mo┼╝na si─Ö czego┼Ť nauczy─ç. A nawet trzeba. Jedziesz do kogo┼Ť to musisz otworzy─ç oczy i stara─ç si─Ö wch┼éon─ůc ile sie da. Inaczej tracisz czas.

Elghinn
Arglwydd sidhe

Do│▒czy│: 14 Wrz 2007
Sk▒d: Gliwice
Wys│any: 2014-01-23, 13:20   

Od paru dni w galerii mo┼╝na ogl─ůda─ç zdj─Öcia z kolejnego seminarium w Radymnie, kt├│re to mia┼éo miejsce w miniony weekend. Imprez─Ö uznaj─Ö za udan─ů. Frekwencja w┼Ťr├│d uczestnik├│w dopisa┼éa, a i Seiseikai zdaje si─Ö by─ç coraz lepiej odbierany w┼Ťr├│d ludzi trenuj─ůcych CA. Par─Ö os├│b nawet trenowa┼éo "nasze" kaiten nage przed swoimi egzaminami. Nikkajo te┼╝ jakby bardziej seiseikaiowskie niekt├│rym osobom zacz─Ö┼éo wychodzi─ç :D Tyle o pierwszym dniu.
Drugi dzie┼ä po┼Ťwi─Öcony by┼é w ca┼éo┼Ťci Seimeido. Przysz┼éo ca┼ékiem sporo os├│b. W ka┼╝dym razie wi─Öcej, ni┼╝ si─Ö zapowiada┼éo. Wida─ç by┼éo zaanga┼╝owanie w┼Ťr├│d ─çwicz─ůcych oraz niezaprzeczaln─ů przyjemno┼Ť─ç, kt├│r─ů z machania mieczem czerpali.
Napisa┼ébym co┼Ť wi─Öcej, ale z wrodzonego lenistwa i daleko posuni─Ötej prokrastynacji sobie odpuszcz─Ö ;) I ja tam by┼éem, mi├│d i piwo pi┼éem, za┼Ť kto nie by┼é, a by─ç m├│g┼é, ten tr─ůba i musi si─Ö dowiadywa─ç o przebiegu seminarium z drugiej r─Öki ;D

Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS

Do│▒czy│: 12 Lip 2007
Sk▒d: Bytom
Wys│any: 2015-01-23, 17:44   

Dostałem e-mail z takim oto linkiem więc zachęcam do obejrzenia.

https://www.youtube.com/w...t-ts=1421914688

Oss 8-)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: