Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Predyspozycje
Autor Wiadomo¶æ
Admin

Do³±czy³: 11 Lip 2007
Posty: 410
Sk±d: polska
Wys³any: 2007-10-03, 15:36   Predyspozycje

Widzę że dział jest jeszcze nie ruszony więc może ja ośmielę rodziców ;)

Jeszcze nie mam dzieci ale jeżeli będę je mieć bardzo bym chciał zapisać je na treningi.
Jaki wiek, predyspozycje powinien mieć mały adept aikido ?
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2007-10-03, 22:24   

Wiek o to najczęściej pytają rodzice więc i tu odpowiem tak samo.
Wszystko zależy od stopnia zainteresowania, umiejętności koncentracji, skupiania się, motoryce dziecka. Z reguły najodpowiedniejszy wiek to wówczas gdy dziecko skończy 6 lat, ale zdarza się wielu 5-cio latków, którzy wykazują dużo większe zainteresowanie treningiem i tym co dzieje się na tatami przez całą godzinę niż nie jeden 7-mio latek ...??? Dlatego nie ma jednej regóły. A nie możemy męczyć dzieka, które po 20 minutach treningu przestaje się interesować treningiem i najlepiej by było jakby ktoś pozwolił mu wyjść z sali....
Oczywiście , że podczas zajęć używa się wielu różnych motywatorów dla dzieci i zachęt w postaci zabaw ale to nie pomoże gdy dziecko po prostu nie jest zainteresowane Aikido.
Dlatego ja zawsze w takich przypadkach proponuje tą godzinkę aby rodzic usiadł z dzieckiem na tatami i obserwował jego reakcję na to co dzieje się na sali..... To pomaga i daje nam pełny obraz.
Co do starszych dzieci to muszą chcieć i już, a reszta już w moich rękach nawet jak nie umią fikołków :)

Oss 8-)
 
 
morgan

Do³±czy³: 21 Lis 2007
Posty: 4
Sk±d: radzionków
Wys³any: 2007-11-24, 19:54   

Każdy jest inny , najważniejsze aby dziecko rozumiało co ćwiczy na treningu . Nie wyobrażam sobie ćwiczeń bez znajomości teorii . Żeby zrozumieć sztukę walki trzeba poznać historię danego kraju , panujące w nim zwyczaje . Więc proszę samemu odpowiedzieć sobie na pytanie ile powinno mieć dziecko lat ażeby ćwiczyło sztukę walki .
Każdy zna swoje dziecko i wie na co je stać , najgorsze jest to że rodzic zostawi na treningu dziecko i nie obserwuje co dziecko na treningu robi . Niekiedy jest tak że przez dzieci które powinny bawić się w domu klockami albo lalkami , dzieci które chcą ćwiczyć tracą trening przez przeszkadzające osoby .
 
 
Lukic


Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 217
Sk±d: Siewierz
Wys³any: 2008-01-18, 23:17   

Tutaj zgadzam siÄ™ Morgan z TobÄ….
Nie można zmuszać dziecka do czegoś co go nie interesuje. Trafia się tak czasem że to rodzic swoją ambicje wciska do głowy na siłę dziecku że powinno, a potem dziecko myśli o niebieskich migdałach.
Spotykałem się z tym problemem jako trener piłki nożnej, a niestety tam to widać jest bardzo wyraźnie.
Na lekcjach Aikido Sebastian urozmaica dzieciakom treningi przeplatając grami zabawowymi które też wymuszają swojego rodzaju zachowania, w piłce nożnej rzadziej coś takiego można robić jeżeli przygotowuje się drużynę do mistrzostwa. Jeżeli dany dzieciak myślami buja w obłokach to niestety szybko traci pozycje w pierwszej drużynie.

Pozdrawiam

Oss
 
 
 
rabika

Do³±czy³a: 06 Lip 2013
Posty: 1
Sk±d: newyork
Wys³any: 2013-07-06, 08:45   

No i egzamin na biały pas z żółtymi belkami zaliczony :)
Proszę nie myśleć , że to nic takiego .... dla maluchów to naprawdę jest coś i świetnie przygotowuje ich do dalszej drogi.
 
 
michalm


Do³±czy³: 05 Pa¼ 2008
Posty: 478
Sk±d: Siemonia
Wys³any: 2013-07-06, 10:39   

rabika napisa³/a:
No i egzamin na biały pas z żółtymi belkami zaliczony :)
Proszę nie myśleć , że to nic takiego .... dla maluchów to naprawdę jest coś i świetnie przygotowuje ich do dalszej drogi.


Przedstaw siÄ™ proszÄ™ :-D
Domyślam się że jesteś rodzicem kogoś kto właśnie zaliczył swój pierwszy egzamin.
GratulujÄ™ Wam obojgu
 
 
arohi

Do³±czy³a: 06 Wrz 2013
Posty: 1
Sk±d: newyork
Wys³any: 2013-09-06, 11:02   

Ostatecznie dzieciaków we wszystkich naszych sekcjach jest około 60 , a więc mamy do czynienia z grupą 120 rodziców !!!!! Biorąc pod uwagę, że wiele dzieciaków jest "transportowanych" na zajęcia przez dziadków, babcie, siostry ,braci itd to myślę, że ze 120 osób dorosłych śmiało zrobi nam się jakieś 180 !!!!!!
 
 
Sebastian ?liwi?ski
Administrator
Sensei SSWS


Do³±czy³: 12 Lip 2007
Posty: 1430
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2013-09-06, 11:12   

Arohi czy możesz się przedstawić , którego z dzieci rodzicem jesteś.
Wybacz mi , że pytam ale ostatnio na naszym forum rejestrowały się firmy z intencja późniejszej reklamy. Więc chciałbym mieć pewność , że tak nie jest w twoim przypadku.

arohi napisa³/a:
Ostatecznie dzieciaków we wszystkich naszych sekcjach jest około 60 , a więc mamy do czynienia z grupą 120 rodziców !!!!! Biorąc pod uwagę, że wiele dzieciaków jest "transportowanych" na zajęcia przez dziadków, babcie, siostry ,braci itd to myślę, że ze 120 osób dorosłych śmiało zrobi nam się jakieś 180 !!!!!!


Jeżeli rzeczywiście jesteś rodzicem to powinnaś wiedzieć , że ostatecznie we wszystkich Naszych sekcjach jest grubo ponad 100 dzieciaków.

Oss 8-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl created by enquish from Slums-Attack.org poprawka v1.1 by DRaGoN